מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

אני מקווה שהתאוששתם מההאנגאובר של הסילבסטר, ועכשיו הזמן לשתף: מה אתם קוראים בשבת הראשונה של 2019

roni64

New member
היה שבוע מגוון

פתחתי עם "2084" מאת בואלם סנסל, שבו הוא חוזה הרס האנושות בשל האיסלם הקיצוני. פחות מוצלח מ"הכפר של הגרמני", אבל עדיין מעניין.
אחריו התאכזבתי מ"מספר אפס" של אומברטו אקו. עוסק בעיקר בעתונות, אינטליגנטי, אבל שטחי ולא מחדש.
סיימתי עם ספר מצוין, "הטנק" מאת אסף ענברי, סיפור הישראליות בצל האתוס של הטנק הסורי שנעצר בשערי דגניה א'.

שבת שלום

siv30

New member
אני התחלתי את השנה עם

המדריך לעוזרות הבית מאת לוסיה ברלין. סיפורים המבוססים על חייה, דוקרים אבל בצורה טובה וחזקה.

motior

Member
שליחותו של הממונה על משאי אנוש - א.ב. יהושע

בינתיים מעניין וכתוב היטב

siv30

New member
הכי אהבתי את החלק הראשון של הספר

בכל מקרה לדעתי אחד הספרים הטובים שכתב

"שוב מלך לב אדום", חנה קראל

אחת הסופרות האהובות עלי. מספרת את השואה כפי שאף אחת. אחד לא מספר.ת.

פלוס ניסיון שני לקרוא את "חובות אבודים" של איריס לעאל. שוב נטשתי לאחר 8-10 עמודים ולא אעשה עוד ניסיון. עודף המידע והמלל מכריע אותי.

KallaGLP

New member
אצלי לא השתנה הרבה בתקופה האחרונה.

עדיין נאבקת ב-Infinite Jest. הוא מאוד לא אחיד מבחינת רמת העניין. יש פרקים שבמהלכם אני כמעט נרדמת או מרגישה שאין לי מושג מה ולאס לעזאזל רוצה ממני ושוקלת לנטוש (וזה כמעט ולא קורה לי אף פעם שאני מרגישה ממש פיתוי לנטוש ספר שאני קוראת), ואז פתאום מגיע פרק מרתק שמצליח להחזיר את העניין ואף לעורר איזה רגש. בכל מקרה, הקריאה הולכת לי נורא לאט (עד כדי כך, שאני לפעמים מרגישה שכמה שאני קוראת בו יותר, ככה יותר עוד נשאר לי לקרוא), גם בגלל הספר וגם כי הייתה פה עכשיו תקופה של חגים וחופשות ונסיעות ופגישות.
עם The Nest מתקדמת כמה שמאפשר הזמן בין ההשקעה ב-Infinite Kest לבין כל יתר הפעילות, שזה ממש מעט. יחסית לכמות הזמן שאני מקדישה לו, אני מתקדמת בסדר וכבר רואים את הסוף.

פיקובל

New member
הדרך האפלה מכל/ קיי

סוף סוף מסימת את הטרילוגיה של מארג פיונאבאר.

למעלה