מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

שבת חורפית לפנינו, מזג אוויר מושלם להתכבל עם ספר טוב

מה אתם קוראים בשבת

KallaGLP

New member
ממשיכה עם "שרלוט סימונס" של טום וולף

והתחלתי את "תרה" של צרויה שלו. שניהנם נראים מבטיחים.

נמרוד2016

New member
כיתת יורים בבית ג'יז - על מה הוצא טוביאנסקי להורג?

נכתב על ידי שבתי טבת, זה מסמך טוב, אני אוהב תכנים ברוח כזו

Arana

Active member
מנהל
ראית את הסרט על טוביאנסקי שיצא לאחרונה?

נמרוד2016

New member
בטח יהיה קשה למצוא אותו:

כמו הסרט לפי סיפור חירבת חיזעה של סמילנסקי

tamika14

New member
טוביאנסקי הואשם בריגול נגד מדינת ישראל

דבר שהתברר אחרי שנים כטעות.

נמרוד2016

New member
בספר הגעתי עד עכשיו לעניין ההוצאה להורג עצמה

ויש עוד יותר מחצי ספר בנוגע אליו

Arana

Active member
מנהל
אני עדיין עם "תעלומת המשרתת הנעדרת"

הספר זורם, מקווה לסיים אותו השבת.

Arana

Active member
מנהל
שבת בניחוח הודי

סיימתי את "תעלומת המשרתת הנעדרת" שגיבורו הוא הגרסה ההודית של הרקול פוארו, והתחלתי את "האיש האחרון במגדל", מאת הסופר שכתב את "הטיגריס הלבן" שמאוד אהבתי. בין לבין קראתי את קובץ הסיפורים של רואלד דאל "עור", והתאכזבתי שחלקם כבר הופיעו בקובץ "סיפורי הפתעה" שכבר יש לי, רובם אף באותו תרגום.

motior

Member
דווקא שבת אביבית... בית בודנברוק של תומאס מאן, בעקבות המלצה

בפורום.
לקחתי אותו אתמול בספריה ורק בבית גיליתי שזהו חלק ב בלבד. חזרתי הבוקר, חיפשתי ולא היה חלק א. לקחתי ספר אחר. הספרנית התעקשה שחייב להיות גם חלק א ובסוף מצאה כמה עותקים במחסן

siv30

New member
קראתי השבוע

את The Law of Moses מאת איימי הרמון. ספר הזוי. חשבתי שאני קוראת רומאן רומנטי וקיבלתי ספר על רוחות.
&nbsp
קראתי גם את "בזעיר אנפין" מאת ירמי פינקוס בקריאה חוזרת. הוא מהנה אבל לא ברמה של הקברט, הספר הראשון שלו.
&nbsp
קראתי גם את "דייגו היקר" מאת אלנה פונטוייבסקי שמביא התכתבות חד צדדית דימיונית מאישתו הראשונה של הצייר דייגו ריברה, אנגלינה בלוף ובחלק השני שלו מעין דיוקן של פרידה קאלו, אישתו השניה. החלק הראשון חזק כתיבה מצויינת משרטט דיוקן של אישה מאוהבת נואשות בבעל נוטש ומתעלם. החלק השני פחות טוב לדעתי.
&nbsp
עכשיו אני עם "אכולות" סיפור משפחה דיספונקציונלית שבה שתי בנות סובלות מהפרעת אכילה חמורה, האחת אנורקטית השניה בולימית ומערכת היחסים בין האם והבנות ובין שתי הבנות. ספר קשה.

bootle

New member
מאוד אהבתי את 'רווקים ואלמנות' של ירמי פינקוס

סיפורים קצרים / נובלות?

Tangirl

New member
סיימתי את הדוח של ברודק

היה לי קשה והייתי מעדיפה לא לקרוא. אני לא קוראת ספרי שואה, לא יודעת להתמודד איתם. הספר הזה התגנב כי לא הבנתי שהוא עוסק בנושא. זה מהנושאים שכל כך קשה לי איתם שאין לי דרך להעריך את טיב הספר מבחינה ספרותית..

ממשיכה עם ההמלצות שלכם ואני בעמודים הראשונים של האדמה מתחת לרגליה של סלמן רושדי.

roni64

New member
היה שבוע מגוון מאוד

בתחילת השבוע קראתי את "רומן עברי-גרמני" מאת דב בהט, ספר שסובל מעודף נושאים ולפיכך מהעדר העמקה מספקת.
אחריו חזרתי אל "לבדו ימות האדם" מאת דויד הוארת, ספר שקראתי לפני שנים רבות. הוא הרשים אותי בקריאה ראשונה וגם בקריאה חוזרת. זהו סיפור אמיתי אודות הישרדותו של לוחם מחתרת נורבגי, היחיד ששרד מכוח משימה שהוסגר לידי הגרמנים.
האחרון היה "הסיפור של הילדה האבודה", הרביעי והאחרון בספרי "החברה הגאונה" מאת אלנה פרנטה. יצירה מעולה.
שבת שלום

נמרוד2016

New member
אחרי עניין טוביאנסקי:

אני ממשיך את "אור וים הקיפוה - תרבות תל אביבית בתקופת המנדט"
הייתי כבר די עמוק בתוכו כשהתחלתי את הספר הקודם, עכשיו אני ממשיך עם אור וים הקיפוה.

bootle

New member
גמרתי את 'אנטוניה שלי' ו'כרוך סביב צווארך'

את שניהם אהבתי.
אנטוניה שלי: אמריקה של ערבות נברסקה, עונות השנה והחיים של מהגרים ואנשים מקומיים
כרוך סביב צווארך: סיפורים קצרים על חיים בניגריה או של מהגרים ניגרים באמריקה. ספר מצוין
&nbsp
עכשיו אני קוראת את 'קרא לי בשמך' של אנדרה אסימן

למעלה