נואשת לספר:)

Tangirl

New member
נואשת לספר:)

חברים, אני פונה ללב שלכם:)
כבר כמה שנים טובות שלא קראתי משהו שממש יסעיר אותי וזה מאוד חסר לי. אני זוכרת שכשקראתי את 'לחיות כדי לספר' היו לי הרבה שעות בתחבורה ציבורית ויצא שהיה לי כמה שעות קראיה ביום. ואני ממש זוכרת שהצלחתי למשוך את ה-50 העמודים האחרונים איזה שבוע, רק כדי שלא יגמר. אני רוצה כזה ספר, שלא רוצים שיגמר:)
אני קוראת פה מדי פעם את ההמלצות שלכם, אבל כיוון שניסיתי כמה ספרים שלא זרמו לי, ואני ממש זקוקה למשהו שיסחוף אותי, אני מנסה אסטרטגיה אחרת:)
אני אציין פה כמה ספרים שאין ביניהם שום קשר חוץ מזה שהיה להם את האפקט הזה שאני מחפשת. הם נקראו בתקופות ממש שונות בחיי, אז אפשר לדעת איך כל אחד מהם היה משפיע עלי היום, אבל בתקווה זה יתן לכם תמונה של מה שאני מחפשת: )
מארקס - 100 שנים של בדידות, אהבה בימי חולרה, לחיות כדי לספר
היינריך בל- המוקיון
בולגקוב - האמן ומרגריטה
סטיינבק - קדמת עדן (זה היה הספר האחרון שממש טלטל אותי וזה היה כל כך מזמן..)
גרוסמן - משהו לרוץ איתו, אשה בורחת מבשורה (לשניהם הייתה השפעה עצומה עלי)
שלו - יונה ונער (אם כי מאז שתיים דובים אני לא מוכנה יותר לקרוא מאיר שלו)
ג'ק לונדון - Matrin Eden (לא יודעות אם תרגמו אותו)
פטר הוג - הגבוליים (לא קראתי אותו בעברית, אני לא יודעת איך התרגום העברי, אבל זה אחד הספרים הקשים שקראתי)
יאנוש קורצ'ק - איך לאהוב ילד (פה אני יודעת בודאות שהתרגום העברי לא טוב ומקוצר, אבל באופן כללי אני מאוד אוהבת ספרים טובים על חינוך, עינוניים ולא רק)
סטפן צוויג - העולם של אתמול
דוסטויבסקי - האדיוט (גם עם דוסטויבסקי אנחנו כבר לא ממש חברים, אבל את האדיוט קראתי איזה 7 פעמים, אז הוא כנראה ראוי לציון)
דיומא - הרוזן ממונטה קריסטו ועוד כמה שלא תרגמו
ויליאם סרויאן - הקומדיה האנושית
אקו - שם הורד
דייב אגרס - A Heartbreaking Work of Staggering Genius (קראתי עוד כמה של אגרס וכולם היו לא רעים, אבל לא כמו זה)

נראה לי שזה מדגם מכובד שאולי יאפשר לכם להסיק מה אפשר להמליץ לי:)

כולי תקווה שמכאן תבוא הישועה (והאהבה החדשה שלי:))
המשך שבוע מקסים

מחשבות

New member
ראיתי את הרשימה שלך והיא ממש הפוכה מהטעם שלי.

מה אוכל להמליץ? כנראה שלא.

Arana

Active member
מנהל
ל"הדו"ח של ברודק"

בשבת האחרונה קראתי את "הנשמות האפורות" שלו, גם כן ספר טוב מאוד.

Tangirl

New member
תודה רבה רבה

למעט הדבר שקראתי (ולא זכור לי שהשאיר עלי רושם חזק מדי), אני לא מכירה שום דבר ממה שציינת. הסקירות שלך מכילות ספוילרים?:)

KallaGLP

New member
מנסה לירות לכל הכיוונים:

תמונתו של דוריאן גריי/אוסקר ויילד
לוליטה/ולדימיר נבוקוב
סיפור על אהבה וחושך/עמוס עוז
הספרים של מאיה ערד
הספרים של גי דה מופאסאן
הקפות ביער/דלין מתיה
רוחות מלחמה ומלחמה וזיכרון/הרמן ווק

למעלה