מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

גם לכם השבוע עף בין הידיים

מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
היה שבוע של ספרים טובים

הראשון היה "המיועד" מאת חיים פוטוק. הספר ראה אור בעבר בשם "הדגול", וכעת זכה לתרגום חדש. במרכזו שני צעירים יהודים בברוקלין בשנות ה-40 של המאה ה-20, החברות ביניהם ואורחות חייהם. רומן הגותי מעניין ומומלץ.

אחריו קראתי את "ימים לראות" מאת שגית אמת, ספר עדין שמפגיש בין עיוורת לפגוע הלם קרב. כתוב יפה ונוגע ללב.

האחרון היה "הנשף" מאת אנה הופ, ספר המתרחש במוסד למשוגעים עניים באנגליה בראשית המאה ה-20, ובמרכזו שני חוסים ורופא מעורער המבקש ליישם את גישת האאוגניקה. מרתק ומרגש.

שבת שלום

Arana

Active member
מנהל
ממשיכה עם The Heart of the Dragon

השבת מזג האוויר אמור להיות מצוין (כלומר - סגרירי וקריר), מקווה שיתאים להתכרבלות במיטה עם הספר.

The Bookshop, פנלופה פיצג'רלד

אני בעמודים ראשונים וזה מענג ושנון. סוף סוף אני חוזרת לקרוא רומאן באנגלית, לאחר חודשים רבים.

KallaGLP

New member
מה, כבר שוב סופ"ש בארץ? איך הזמן טס כשנהנים...

התקדמתי יחסית הרבה עם שני הספרים שלי יחסית לתקופה האחרונה, אבל עוד אין מה לחדש.

סיימתי שני ספרים טובים

מאז ביקורי האחרון כאן קראתי שני ספרים טובים ומעניינים, כל אחד בדרכו

* תור הברזל / קוטזי - ספר חזק אודות שלהי ימי האפרטהייד.

* גן על יד הים / מרסה רודורדה - מספר בשקט דרמות גדולות בחייהם של כמה נופשים ליד הים ובני משפחותיהם. הפתיחה קצת צולעת, ההמשך מרתק.

כרגע, בעמודים הראשונים של "רכבת לטריאסטה" מאת דומניקה רדולסקו - רומן בין זוג צעירים על רקע ימי צ'אוסשקו ברומניה.

BloodyRose

New member
הערות שוליים מרתקות מן ההיסטוריה - ג'יילס מילטון

חביב מאוד, קליל, לא בהכרח מספק בפני עצמו ובעיקר שולח אותך לחפש באינטרנט עוד מידע על הסיפורים שמעניינים אותך, אבל גם זה משהו.

והשבוע סיימתי את 'מונסיניור קיחוטה' של גרהם גרין שהיה פשוט נהדר

motior

Member
"נמר השלג" מאת צ'ינגיס אייטמטוב

סיימתי את "הכל מואר" ובסה"כ לא ממליץ עליו. הפריעו לי הקפיצות בין המספרים והסיפורים השונים והבדלי הסגנון ביניהם וגם אין בו הרבה עלילה בסופו של דבר.

SOMEN

New member
The Grapes of Wrath - John Steinbeck

בקריאה שנייה, הרבה פחות טוב. יש רגעים חזקים, אבל הדמויות נשארות שטוחות ואין התפתחות עמוקה בסיפור (ניתן לחוש את המסר של הספר כבר מהעמודים הראשונים). מצורף ציטוט שאהבתי.

Arana

Active member
מנהל
אני חשבתי שהוא ספר טוב מאוד

אני לא בטוחה שהעניין בו הוא התפתחות של דמויות, אלא יותר תיאור המצב המזעזע של הרעב והעוני. יכול להיות שבקריאה שניה אגיע לאותה מסקנה כמו שלך, אין לדעת

ואכן, ציטוט יפהפה

נמרוד2016

New member
אנה פרנק - היומן הגרפי

כדאי לעבור על חומר הקריאה הזה, על הצעד הויזואלי כשהוא קל לקריאה מהירה, וככה גם הסיום שלו

קראתי את פאוסט תרגום יצחק כפכפי

סיימתי אותו תוך יומים קראתי בשקיקה החלק הראשון מופלא ומרטיט ואף מרגש ואהבתי מאוד והחלק השני מאוד קשה וסימובלי ופחות הבנתי מבחינה אסתטית הוא מופתי ובטח בגרמנית זה הרבה יותר טוב רוצה ללמוד גרמנית כדאי להנות יותר מן המוזיקה שקשה לשחזר וזו יצירה מאוד מוזקאלית ותאטרלית הדמיות רוקדות מול עיניך זה נפלא אחד הספרים הטובים שקראתי .

Arana

Active member
מנהל
יצא שקראתי יותר עיתונים

הצטברה לי ערימה של מוספים שלא הגעתי אליהם, וקראתי בהם יותר מאשר בספר שהתחלתי בשבוע שעבר. נו, טוב, עוד מעט שוב שבת

למעלה