מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

איך עבר עליכם השבוע המלא הראשון של "אחרי החגים"

ומה אתם קוראים בשבת

"איך להיות לבד" \ ג'ונתן פרנזן

&nbsp
ספר מאמרים שכתב פרנזן לאורך שנות ה-90 לכתבי עת שונים.
&nbsp
בדרך כלל מעניין, לפעמים טרחני.
&nbsp
&nbsp

motior

Member
לקחתי מהספריה את "הכל מואר" מאת ג'ונתן ספרן פויר

החלטתי שאני צריך משהו קליל אחרי יוליסס

&nbsp
השבוע היה מאוד עמוס בעבודה

KallaGLP

New member
לטעמי ב"הכל מואר" יש חלקים טובים ויש ממש גרועים, אך בכללי

מאוד לא אהבתי והיו שם קטעים שממש חשתי כלפיהם דחייה. אחד המקרים הנדירים שבהם הסרט הרבה יותר טוב מהספר. אשמח לשמוע מה דעתך בסיום הקריאה.

siv30

New member
אני לא בטוחה שקליל זו ההגדרה שלך הספר

אבל יש בו קטעים שהצחיקו אותי ויש בו קטעים מזעזעים אז אולי לעומת יוליסס הוא יותר קליל

siv30

New member
התיקון האוטומטי

התכוונתי שאני לא בטוחה שההגדרה של הספר הכל מואר היא קלילה
לא שמתי לב שיש שם ך מיותרת

איך החוויה שבקראת יולסיס ?

מורכב מאוד לא ? אני מבין שצלחת אותו כל הכבוד מעטים מצלחים .

roni64

New member
קראתי שני ספרים טובים השבוע

הראשון היה "בא לעולם" מאת מרגרט מצאנטיני (מוכר גם כ"נולד פעמיים", כשם הסרט שנעשה על פי הספר). סיפור מרגש כתוב מצוין על המלחמה בסרייבו ועל הכמיהה לאמהוּת.
השני היה "מרד המציאות" מאת שטפן צווייג. הספר ראה אור שנים רבות אחרי מותו, ופה ושם ניכר שאינו אפוי מספיק. יחד עם זאת צווייג הוא צווייג, והיצירה משובחת.
ביניהם קראתי את "נוכחות", קובץ סיפורים מאכזב מאת ארתור מילר, ואת "עשרה ימים ברֶה" מאת סרחיו ביחיו, ספר שתוכנו מעניין וחכם אבל סגנונו שטוח מדי לטעמי.
שבת שלום

siv30

New member
קראתי השבוע את

"בורחסטיין" שלא התפעלתי. טכנית הוא כתוב מצויין אבל מהותית לא מצאתי בו כלום.
&nbsp
"מה שאליס שכחה" אהבתי. ליאן מוריארטי מטפלת היטב בבעיות של נשות מעמד הביניים המתערות החדשות והספרים שלה הם קריאה כייפית.
&nbsp
"Jansville an American story" סיפור הערים התעשיתיות של חגורת הפלדה בדרום ארצות הברית. ספר חזק. מרגש. על האנשים על התאגידים ועל התוצאות של הטיפול הממשלתי במיתון הכלכלי של 2008.
&nbsp
"לב בקופסא" ספר רומנטי חביב.
&nbsp
"הרי הפחם" בעקבות הקריאה בג'אנסוויל התחלתי לחפש עוד ספרים שעוסקים בחגורת הפלדה. הרי הפחם עוסק בכריית פחם בוורגיניה המערבית ובתוצאות של חולשת הרגולטור מול תאגידי הפחם. מאחר וזה ספר מאת ג'ון גרישם הוא מוסר את הפרטים המזוויעים על הנזק הסביבתי האדיר אבל הוא גם מותחן משפטי לא כל כך מוצלח.
&nbsp
עכשיו אני קוראת את "איפה מינה" מאת מישקה בן דוד
&nbsp
&nbsp

סיימתי את "סוסי בר" ששמעתי באודיו. מעניין מאוד.

היום הורדתי את "בני בולטימור" לשמיעה (מאותו אחד שכתב את "האמת על פרשת הארי קברט").
&nbsp
בהארד קופי קוראת את בית בקהיר. (יותר נכון בקינדל)

למעלה