סיימתי לקרוא השבוע את "יוליסס" המפורסם של ג'יימס ג'ויס

motior

Member
סיימתי לקרוא השבוע את "יוליסס" המפורסם של ג'יימס ג'ויס

ברוטו קראתי את הספר (840 עמודים) בשלושה שבועות - כולל כ-300 עמודים במהלך יום כיפור.
זהו ספר מאוד מאתגר וקשה לקריאה. מצד אחד השתדלתי "לדוג" את העלילה מתוך הספר הזה... אני מחפש בכל ספר עלילה. אני מאמין שהצלחתי בזה

מצד שני ניסיתי להבין גם את כל ההתיחסויות ההיסטוריות, הדימויים וחילופי הסגנון (הערות התרגום עזרו) ולפעמים הרגשתי שצריך לקרוא חלקים מסוימים מספר פעמים אם באמת רוצים להבין אותם - אבל לזה לא היה לי כח.

קשה לי לסכם... לא התפעלתי מהספר, כן התפעלתי מההשקעה של הסופר. אני חושש שממרחק השנים (עברו כמעט 100 שנים מאז שנכתב) והבדלי התרבות הספר איבד לפחות חלק מהרלוונטיות שלו. עדיין יש בו חלקים שלא תלויים בזמן ובמקום (בעיקר היחסים בין הדמויות)

siv30

New member
כל הכבוד

אני צלחתי את החלק הראשון והספיק לי.
אם אתה רוצה אני מוכנה לתת לך את ספר הפרשנות של עופר שלח במתנה. אין מצב שאחזור ליוליסס הספיק לי. בניגוד לפרוסט שהוא אירוני, ציני ומשעשע יוליסס ממש לא בחלק שקראתי וההתמודדות עם טקסט כזה היא לא עבורי

L FALCON

New member
כל הכבוד

אני ניסיתי לקרוא באנגלית וויתרתי אחרי מספר עמודים, לא הצלחתי להתמודד עם סגנון הכתיבה של זרם התודעה

motior

Member
תודה - אני מתאר לעצמי שבאנגלית זה הרבה יותר קשה

אלא אם זאת השפה הראשונה שלך

L FALCON

New member
לא שפה ראשונה, אבל אני קוראת די הרבה באנגלית

( (למעשה היום רוב הקריאה שלי היא באנגלית).
זרם התודעה זה סגנון כתיבה שאני לא נהנת לקרוא, יותר מדי מבולגן בשבילי. ולא משנה באיזו שפה.
&nbsp

Tintin115

New member
You are in a good company

After reading the book (or trying to do so), Carl Jung told his friend Joyce that his writing was too chaotic, unstructured, and overall unreadable.
&nbsp
The stream of consciousness style doesn't suit everyone. It has to do with the way our brains work and process information. Personally, I cannot relate to this style and find it unbearable. Anyway, nothing to be sorry about.

daisy6

New member
לא ספר שהייתי קוראת

אבל מעריכה את זה שכתבת את דעתך על הספר ושיתפת בחווית הקריאה שלך.

מחשבות

New member
עד היום הייתי סבור שזה רק מעצור אלגנטי לדלת.

זרם התודעה, שומו שמיים.

כל הכבוד לך

הוא מחכה גם לי מקווה לצלוח אותו הבנתי הוא סופר מיגע מחכה לי גם תומאס מאן הר הקסמים ועוד משלו גם בעקבות הזמן האבוד את ורגינה וולף קראתי את אל המגדולר היה יפה אבל צריך לחזור עליה שוב .

motior

Member
תודה
את הר הקסמים קראתי מזמן בתור נער

בקושי זוכר אבל אני זוכר שאהבתי.

למעלה