מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

איך עבר עליכם עוד שבוע לוהט של אוגוסט

מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
היה שבוע מגוון מאוד

פתחתי עם שני ספרי מתח: "ססיל מתה" מאת ז'ורז' סימנון ו"רצח רוג'ר אקרויד" מאת אגתה כריסטי. הראשון, מסדרת מֶגרֶה, בינוני, אינו מתעלה לרמת הרומנים של סימנון. השני נחשב בצדק לאחד הטובים ביותר של כריסטי.
אחריהם קראתי ספר ישראלי מטריד, "שומר השאול" מאת אביבה תומר-ענברי ופנחס ענברי. הספר מציף את כל הרעות החולות של הנהגת המדינה, ומציץ אל אחורי הקלעים של הפוליטיקה הפלסטינית בעקבות הסכמי אוסלו.
האחרון היה "ארוחת ערב עם אדוארד" מאת איזבל וינסנט, אודות הידידות בינה ובין אדוארד בין התשעים פלוס בתקות שפל בחיי שניהם. ספר עם פוטנציאל מרגש שמתמסמס בתוך תיאורים אינסופיים של אוכל.

שבת שלום

Faria

New member
את אקרויד מאד לא אהבתי

יש לי בעיה עם ספריה של כריסטי בכלל.
הרעיון ברומן הבלשי הוא המשחק בין הסופר לקורא, הסופר מציג לקורא חידה, כשלאורך הרומן מופיעים בה עוד ועוד רמזים, והקורא מנסה להבין לפני שהתשובה מתגלית בסוף.
&nbsp
הבעיה אצל כריסטי היא שהחידה לרוב מביאה בסוף פתרון אקראי לחלוטין, במקרה של אקרויד זה אפילו יותר רע, הפתרון אפילו לא מושלם, למעשה בלי הוידוי עצמו של הרוצח אין שום הוכחה או סיבה לחשוב שהפתרון נכון.

Faria

New member
עשיתי על הספר הזה עבודה לאוניברסיטה לפני כעשור

לקחתי קורס על הרומן הבלשי בסוף המאה ה19 ותחילת המאה ה20 בבריטניה.
כתבתי עבודה של 2-3 עמודים (כולל 5-10 דקות להציג אותה בפני הכיתה), שכל מטרתה היתה להראות שאחרי קריאת הספר, אם מתעלמים מההודאה בסוף, אין שום סיבה להניח שפוארו פתר שם משהו ולכן זה ספר מיותר ומטופש. הייתי היחיד (או אולי בין היחידים) בקורס שקיבל על העבודה ציון מקסימלי.

motior

Member
"בעל זבוב" מאת ויליאם גולדינג

החלטתי שהגיע הזמן שאקרא את הספר, למרות שכמובן את הסיפור בקווים כלליים ואת הסוף הרע אני מכיר היטב.

לאחר כך לקחת מהספריה את "וושקה ולחם" מאת מירה מגן

קוראת את

"הישראלי הנצחי" /ניסן שור.

לפניו קראתי את "שם כבר לא תפחדי" / מוניקה הלד.
ספר מצויין וראוי מאד, שלטעמי לא זכה למספיק חשיפה.

מסע חייו של היינר, קומוניסט אוסטרי שנשלח לאושוויץ והצליח לברוח ממנה אחר 224 שבועות מעצר.
דרכו לקום מהריסות חייו המסוייטים, למצוא משמעות ולהקים זוגיות מתפקדת לצד לנה רעייתו השניה.
התבוננות עמוקה בקשר המורכב והעדין בין היינר הטראומטי לבין זוגתו והתמודדותם להסתגל זה לזה.
כתוב בהרבה רגישות ואמפתיה, עם תובנות פסיכולוגיות עמוקות על תהליך עיבוד הטראומה ועל מהות הזכרון.
מאד מאד מומלץ.

siv30

New member
קראתי את

ארוחת בוקר ישראלית, סיפורים קצרים נוגעים ללב על דמויות שהחיים איכזבו.
קראתי את המורה, זוכה פרס ספיר. ספר שסגנון הכתיבה שלו לא מאפשר אמפטיה עם הדמות הבודדה של המורה.
קראתי גם את חנות הספרים הקטנה בפריז. עולב של ספר קישקוש מקושקש מחורבש.
&nbsp
מתכננת לקרוא את אפקט רוזי.

Arana

Active member
מנהל
אני ברומן השני של "דקסטר"

כאן הוא כבר ממש לא קשור לסדרת הטלויזיה, או יותר נכון - סדרת הטלויזיה לא קשורה אליו), והוא נראה מעניין למדי.

שבוע טוב לכולם

למעלה