מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

איך עבר עליכם השבוע? מאמינים שכבר עוד מעט שבת?

מה אתם קוראים בשבת?

motior

Member
קלאודיוס האל - בעקבות KallaGLP

מאוד אהבתי את "אני קלאודיוס". כעת לקחתי מהספריה את ספר ההמשך "קלאודיוס האל"

KallaGLP

New member
איזה כבוד!

אצלי דווקא היה שבוע דל יחסית בקריאה כי אירחנו חברים מקליפורניה.

roni64

New member
השבוע עבר בנעימים עם ספרים טובים

הפסגה הספרותית של השבוע היתה הנובלה המושלמת של שטפן צווייג, "מנדל של הספרים", ספר צנום המכיל עולם שלם.

אחריו קראתי ספר נוסף של הוצאת תשע נשמות, "לדבר לעצמנו" מאת אנדרס נאומן, סיפור המסופר מפיהם של שלושה בני משפחה לנוכח טרגדיה קרבה. אמין ונוגע ללב.

לפניהם קראתי ספר פרוע יחסית, "נוגה" מאת נד באומן, ספר מתח מעשיר שבליבו כרית מידע ברשתות חברתיות והשימוש שתאגידים כוחניים עושים בו.

יוצא הדופן השבוע היה הראשון שקראתי, "ארוחה בחורף" מאת הובר מנגרלי. הספר מסופר מנקודת מבטם של שלושה חיילים גרמנים היוצאים לצוד יהודים, אך אינו תורם דבר וחצי דבר לנושא שיכול היה להיות מרתק.

שבת שלום

roni64

New member
ממש היום חשבתי על המימד הזה

הספר נכתב ב-1929 אחרי מלחה"ע ה-1, ויכול היה באותה מידה של דיוק להתייחס למלחמה הבאה, ולהרס האנושי והתרבותי שגרמה.

siv30

New member
השבוע התחרבשתי

לי עם "ניצבת" מאת א.ב. יהושע ספר סתמי ומאכזב
בנוסף קראתי את Tucks everlasting פנטזיה על משפחה שמוצאת את מעין הנעורים והתוצאות של חיים לנצח.

אני עם

"בא בימים" של יורם קניוק.
העמודים הראשונים כבשו את ליבי. מקווה שימשיך כך.

סופ"ש נעים לכולם.

SOMEN

New member
קשה לומר, אני בישורת הראשונה.

אבל הדמויות ״פראנזניות״ והעלילה די פסיכית. עוד לא נחשפתי למבנה הסיפור הכולל אבל התנועה של הספר מאוד מושכת.

NAT 1

New member
סיימתי את "הזר" של קאמי

ספר מצויין, כתוב בדיוק וברגישות.סיפור לא רגיל שבסופו מתאר דרך של התמודדות אדם מול מותו הקרב, ונכנס לשאלות פילוסופיות (כיאה לקאמי).

דווקא עכשיו אני מחפשת סיפור רגיש וקטן (אך לא סנטימנטלי) על אהבה רומנטית.
יש המלצות?

בבקשה

הרומן הרומנטי שלי, של נילי לנדסמן. ספר חופשה קליל, אבל אהבתי שסיפור האהבה לא מתקתק.
הר האושר, של אמיר גוטפרוינד.
בבת בולין האחרת אהבתי את התפתחות סיפור האהבה עם האיש שנישאה לו אחרי הרומן עם המלך.
המלון בפינת מתוק ומריר שח ג'יימי פורד מתאר סיפור אהבה מקסים.
מועדון גרנזי לספרות ופאי קליפות תפוחי אדמה.

בטח שמת לב שבספרים שבחרתי סיפור האהבה הוא בדרך כלל ברקע ולא מרכז הסיפור. אני לא ממש אוהבת סיפורים שהאהבה היא במרכז. אני אוהבת שהיא מתפתחת בצידי הסיפור המרכזי.

slarti

New member
נתיבים בסערה - אילנה מאור

הזאנר החביב עלי - רומנים היסטוריים.

למעלה