מה קוראים בשבת

• פותח הנושא Arana
  • פורסם בתאריך

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

גם שבת, גם חג פורים - לא סיבה למסיבה? למי יש זמן לספרים? אה, לנו

מה אתם קוראים בשבת

roni64

New member
שבוע של קריאה חוזרת

בתחילת השבוע סיימתי את "ציפור כהה בדרך" מאת יוסל בירשטיין, ארבעה סיפורים המתרחשים בשנים שאחרי המלחמה על ציר פולין-אוסטרליה-קיבוץ, כתחנות חייו של הסופר.
אחריו קראתי את "פובי ודינגן" מאת בן רייס, ספר קסום המתרחש בעיירת מכרות אופאל באוסטרליה. משום מה הוא מסווג כספר נוער, אבל לדעתי הוא ממש לא.
כבר מזמן אני מתכננת לחזור אל ספריו של פיליפ רות', והשבוע מימשתי. "מבצע שיילוק" הוא ספר מתעתע, עוסק בנושאים הקבועים של רות'.
"מים רבים" מאת מנחם בן ימי ויהודית רותם היה היחיד השבוע שלא נקרא בקריאה חוזרת. זהו סיפור חייהם של מנחם ואשתו חנה, שניהם ניצולי שואה. מעניין.
לסיום השבוע חזרתי אל "ספינות טרופות" מאת אקירה יושימורה, ספר עדין אך מטלטל אודות החיים בכפר דייגים עני ביפן.
כעת אני קוראת את "קארדוזו" מאת מרדכי ליאור, ספר המבוסס על עבודת דוקטורט בנושא היהודים והאפרו-אמריקנים בדרום-קרולינה במאה ה-19. עדיין לא בחרתי את הספר שאחריו.

שבת שלום

מחשבות

New member
ספינות טרופות הוא חטא ועונשו קלאסי, לא כמו הספר האוילי

ההוא של דוסטויבסקי.

motior

Member
לקחתי השבוע מהספריה את "סונטת קרויצר" של טולסטוי

את "סונטת קרויצר" כבר סיימתי לקרוא - בחציו השני הוא בעיקר הרגיז אותי, בחציו השני פיתחתי קצת יותר הבנה לדמות הראשית.
בספר יש עוד שלושה סיפורים קצרים (או נובלות בעצם) - אני קורא כעת את "אושר המשפחה".

עמודים אחרונים של "לולי וילוז", הספר שלא נותן לך לגמוע אותו

במהירות. אלא דורש שתלכי איתו בקצב שלו, לאט לאט.
זה כיף של קריאה, של יופי, של חוכמה של מוזרות.

אני שוקלת אחר כך לגמוע - אכן - את "תמות, אהובי", של אריאנה הרוויץ, עוד אחד שבועט בציוויים הבורגניים, אבל קצת חדש יותר (נראה לי שהספר בן 3, בעוד "לולי" בן 90) וכפי הצצתי עד כה, ההזהרה על כריכתו, "זהירות, חומר נפץ", יאה לו.
טקסט מריר, חומצתי. וכזה שכתוב בקצב מהיר אז כנראה אקרא אותו מייד אחר כך, למרבה הניגוד. אם כי קרה כבר שגם כשנערמו 5 ספרים בקצה המיטה (מיתרונות הלינה באלכסון), הבא אחרי נבחר מתוך הערימות האינסופיות המפארות את שאר הבית.

מאיה961

New member
היה לי שבוע קריאה מוזר

הייתי חולה השבוע כך שהיה לי הרבה זמן פנוי לקריאה, אבל לא בהכרח לטובה.
המשכתי לקרוא את פרחי החושך, אבל מדי פעם אני מפסיקה איתו כי זה ספר כבד יחסית שלא מתאים לכל מצב רוח, עם כמה שהוא כתוב טוב.
התחלתי לקרוא את הספר של המינגווי "למי צלצלו הפעמונים" שכבר כמה זמן רציתי לקרוא אבל הוא איטי לי מדי כרגע ואני בטח אחזור אליו בהמשך.
והיום בבוקר התחלתי את "השלישי" של שי שריד, שבינתיים נראה מבטיח. אני מקווה שאצליח להחזיק עם הקריאה בו.

מאיה961

New member
אני ממש בהתחלה אבל אני נהנית ממנו בינתיים

ושמעתי עליו הרבה דברים טובים. אוכל לדעת מה אני חושבת עליו רק בסיום הקריאה.

מחשבות

New member
בהתחלה הוא מבטיח ובסוף הוא כלום. אני לא שמעתי עליו

דבר טוב, רק השמעתי דברים בגנותו.

שירים של טנשרחובסקי

כותב מעולה אוהב אותו שירי אהבה יפים וגם שירי טבע יפים בינתיים נהנה

siv30

New member
אני עם

אחוזות החוף מאת אמיר גוטפרוינד. עד כה אהבתי את הסיפור הראשון "היסטוריה" ואת הסיפור השלישי "שעונים".

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את "מדינת ישראל תעשה הכל"

ספר מרתק, הזמן שלקח לי לסיים אותו הוא לחלוטין בגללי, ולא בגללו...
שבוע טוב לכולם

למעלה