מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

כמה מהר חולף השבוע, ושוב הגענו ליום חמישי...
אז מה אתם קוראים בשבת

מאיה961

New member
אני קוראת עכשיו את מאוהב מאת אלברט הייז

שבינתיים אני מאוד אוהבת. יש לו מין לחן מאוד מיוחד, ותחושת הקריאה בו מאוד זורמת ואינטימית.
לפניו קראתי את של עכברים ואנשים מאת ג'ון סטיינבק. נובלה מצוינת ואחד מהספרים הטובים ביותר שקראתי בזמן האחרון.

roni64

New member
היה שבוע קריאה אינטנסיבי

בתחילת השבוע התאכזבתי מ"גבירתנו של היער". ציפיתי ליותר ממי שכתב את "שלג על ארזים".
אחריו קראתי את "מסעות בחדר הכתיבה" מאת פול אוסטר. הספר מכיל אזכורים רבים לספריו האחרים, וחובביו של אוסטר ככל הנראה ייהנו מהספר מסיבה זו. בעיני הוא היה סתמי בלבד.
הבא בתור היה "הפרטים שהושמטו" מאת תומס אוגדן. הספר נפתח במוות כתוצאה מאלימות בתוך המשפחה, וחופר לאחור לתוך ההיסטוריה של המעורבים. ספר צובט לב.עם עובד הוציאה לאור עוד צמד רומנים של ז'ורז' סימנון הכריכה אחת, הפעם תחת השם "השען מאוורטון". שני הסיפורים טובים, האחד אפל, השני מטריד.
ספר השבוע הוא "שטום" מאת ג'ם לסטר. הסופר, אב לבן אוטיסט בתפקוד נמוך, מספר על חייו של אב כמוהו, ועל חיי משפחתו. ספר כן, ישיר, חודר ללב. מומלץ מאוד.
האחרון השבוע היה "ספרדים" מאת אלייט אבקסיס, ספר סטראוטיפי ושטוח עם עלילה משעממת.

שבת שלום

KallaGLP

New member
סיימתי את "מעגל חברים" שדי אהבתי

ועכשיו אני עם "משק בית" של מרילין רובינסון. כתיבה נפלאה. וזה ממש נחמד שלגמרי במקרה העיר ספוקן (בוויקיפדיה היא כתובה "ספוקיין", אבל מבטאים ספוקן) שבמדינת וושינגטון מוזכרת רבות בספר, בדיוק כשאני נמצאת במקום שבו כל יום כשאני יוצאת לכביש המהיר אני רואה את השלט לכיוון ספוקן. וגם סיאטל, שאני נמצאת די קרוב אליה, מוזכרת שם.

motior

Member
על היידריך (סגנו של הימלר) וההתנקשות בו במלחמת העולם השנייה

motior

Member
אני בסה"כ נהנה ממנו

אבל יש קטעים בהם אני מריך לעשות הפסקה בגלל עומס הזוועות

"הזר", קאמי. קראתי ברצף 60 עמודים אחרונים

ואני מקווה בקרוב לקרוא קצת את הספרים שכתב דוד אוחנה עליו.

התחלתי את "ערות, נשים מדברות מיניות", ספר שנצרך לאקלים החברתי שלנו כמו אוויר לנשימה.

לכן קראתי את ספרו של קאמי עכשיו. לא במיוחד התחשק לי,

את "הדבר" קראתי בתיכון (אני לא בטוחה שבשלמותו) ולא בא לי לקרוא עוד. אבל קניתי את הספרים של דוד אוחנה עליו, כדי להיטיב להכיר את הרקע.
הספר של כאמל דאוד זכה בגונקור בשנת 2013 וקראתי ביקורת מזהירה עליו מאת פייר אסולין.

אני לא יודעת למה לא הבאתי אותו מצרפת ב-2013, או ששכחתי או שלא ידעתי עליו או שהוא היה עדיין במחיר המלא. אבל במשך השנים חשבתי עליו מדי פעם, עד שראיתי אותו לפני כשבוע וחצי בחנות, עם התרגום ואחרית-הדבר של אילנה המרמן, והחלטתי שזה הזמן לקרוא את ספרו של קאמי, כדי שאוכל לקרוא את זה של דאוד.

טוב שקראתי. זו קריאה זורמת מאוד וזה מעניין, זה הספר בצרפתית הקלה ביותר שקראתי מאז שקראתי מודיאנו, שגם הוא כותב מאוד קל. או יחסית קל, כמובן צריך אוצר מילים בסיסי. אבל אין סיבוך בזמנים, יש בהם השימוש הפשוט ו-"לפי הספר" וזה כמו לחזור על יסודות שפה זרה מחדש, רק בכיף של קריאה מאוד זורמת. רק שהדמות הזאת קשה, קשה מאוד להזדהות עמה. לכן גם חשוב לקרוא את הספרים של אוחנה, שנותנים רקע. הצצתי באחד מהם, מעניין מאוד.

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את The Haunting Of Alaizabel Cray

והתחשק לי לחזור לספרים הראשונים של אותו סופר שקראתי - "זדון" ו"בלגן", אז התחלתי אותם שוב...

שבוע טוב לכולם

plusman

New member
בשבת וגם אחרי השבת

בדיוק מסיים את- Ayn Rand- The Fountainhead. נהדר! מומלץ בחום לכל אוהב חופש.

למעלה