מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

מוכנים כבר למבול הסרטונים עם הגרסאות של השיר הקלאסי "היום יום חמישי"

וחשוב יותר - מוכנים כבר עם ספר שינעים לכם את השבת

ממשיך עם "האומץ לנצח" של עופר שלח

ציפיתי לגדולות ונצורות, ובינתיים (עמ' 140) אני מאוכזב. שלח טוען שתפיסת ההפעלה של צה"ל ומערכת הציפיות לא הותאמו להתמודדות עם חמאס וחיזבאללה, ועם זה אני דווקא מסכים, אבל כדי לטעון ולבסס את זה די בספרון כמו "מדינת היהודים" של הרצל, לא צריך ספר שלם.

מצד שני, הספר הוא רב מכר ... אז אולי תופס כאן העיקרון "נפח מביא כבוד" ?

הנה סופר שהבין והיטיב לתאר

כבר לפני כ-75 שנה , מה שלא מעט גברים בימינו טרם הפנימו:

"....מעניין אם הוא מרשה לעצמו להתנהג גם עם האחרות כמו היום אחרי הצהריים במכונית... לכל אורך הברך, אני לא מבינה איך עברתי על זה בשתיקה...הייתי צריכה להתרחק ולבקש שיפסיק...אני מכירה אותו רק ימים אחדים. אבל הייתי משותקת לחלוטין...נורא איך שאפשר פתאום להיות חלשה לגמרי, כנועה לגמרי, כשאיזה גבר נוגע בי ככה...לא תיארתי לי אף פעם איך שהכוח יכול לנטוש אותי פתאום...הייתי צריכה לעשות משהו, הוא עוד יחשוב בסוף שכל אחד יכול לגעת בי ככה... או שיאמין שזה רצוי לי... זה היה מצמרר, רעדתי כולי עד אצבעות הרגליים...." (הנערה מהדואר, עמ' 104). (ההדגשות שלי).

סיימתי השבוע את הספר. יש לי כמה השגות עליו, אבל לשבחו של צוויג ייאמר שהוא הצליח לחדור ולכתוב היטב את נפשה של אישה לאורך כמעט כל הספר.

עכשיו קוראת את "איטליה, ענן"/ מרקו לודולי. קובץ של שני סיפורים. הספקתי בינתיים לקרוא את חציו הראשון של הסיפור "איטליה" (זה שמה הפרטי של עוזרת בית), ובינתיים ההתרשמות טובה.

roni64

New member
היה שבוע קצר

סיימתי בהתפעלות את "אל מה שנמוג", שכתבה נורית גרץ עם אמה דבורה גרץ. זהו מסע מאיר עיניים אל עברה של האם. מומלץ מאוד.

אחריו קראתי את "השריד שנותר" מאת יצחק בשביס-זינגר, שסובל מליקויי תרגום, וחבל.

האחרון היה "שקרים שכולם מספרים" מאת טוביה טננבום. הספר השטחי מנסה לתפוס את הלכי הרוחות בארה"ב, ומלא מאוד בסופר עצמו.

אתחיל היום בסקרנות גדולה את "עמק האושר" מאת פטריק וייט, ואחרי התנסויות מוצלחות, בעיקר עם "גדילי עלים" ו"יורדי המרכבה", אני מקווה לטוב.

שבת שלום

קראת את בעין הסערה ? איך הוא ? כתיבתו מסובכת מאוד לא ?

קראתי שהוא דומה לגיוס גם הוא כותה בטכניקת זרם התודעה. מעניין אם אני אסתדר איתו .ולא היה טרחני ומשעמם .

roni64

New member
לא הייתי מגדריה אותו כזרם התודעה

אבל הכתיבה מורכבת ודורשת תשומת לב

roni64

New member
מבחינת ריבוי הרבדים

הכתיבה הלא מתמסרת, מורכבות המסרים ועוד

דניעל

New member
עדיין עם "אחותו של הנגר"

לקחתי מהספריה שני ספרים בנושא "משפטי פראג" - אחד של מרדכי אורן והשני של שמעון אורנשטיין. שניהם ישראלים, שנאסרו כאשר עברו בפראג בדרך חזרה מברלין בראשית שנות החמישים והואשמו בריגול על לא עוול בכפם. מסקרנים, אבל נראה לי שלא אגיע אליהם השבוע.

siv30

New member
קראתי את

The Invention of Wings ספר ממש טוב לטעמי.
אחר כך סיימתי את "סבתא מוסרת דרישת שלום וסליחה" ספר עלוב ומיותר.
סיימתי את "היעלמות" מאת ניב קפלן שהיה בגדר פנטזיה הזויה ולא ספר מתח.
&nbsp
עכשיו אני עם ספר נפלא rules of civility שתורגם כ "כללי הנמוס" פשוט ספר מצויין עד כה.
&nbsp
ואני עם all the light we can not see שיש בו משהו עקר וטכני בכתיבה. עוסק מלחמת העולם השניה בבחורה עיוורת בשם מרי לור בתו של מנעולן ממוזאון הטבע בפריז ובבבחור גרמני בשם ורנר פפנינג מומחה לרדיו ובמיני עלילת מתח וחיפוש אחר אבן יהלום גדולה. בנתי עברתי את האמצע וישנם הרבה תיאורים תקופתיים וסיטואציות מהחיים אבל העלילה לא מתלכדת ממש.

למעלה