מה קוראים בשבת ובחג

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת ובחג

עוד חג, עוד שבת, עוד חג... החיים שלנו תותים

מה תקראו בשבת הקרובה? ובחג הקרוב?

siv30

New member
אני מתקדמת לאיטי עם

I Know This Much Is True - נותרו לי כ- 280 עמודים. החלק הזה מאוד איטי עבורי כי הוא עוסק בהיסטוריה של המשפחה והוא לא חלק שמאוד מעניין אותי.
&nbsp
קראתי את תוחלת החיים של אהבה מאת ינץ לוי. ספר מצויין עם מספר בעיות אני אפרסם עליו המלצה.
&nbsp
אני מתכננת לקרוא את אבות ובנים מאת טורגנייב.
&nbsp
חג שמח

Arana

Active member
מנהל
"סנטרל פארק" / גיום מוסו

נתתי למישהי להשתמש בכרטיס החבר של בסטימצקי כדי לקנות את הספר בהנחה, אז היא השאילה לי אותו כדי שייצא לי משהו מזה גם כן

&nbsp
קראתי את "קולו של המלאך", הקודם של מוסו שתורגם, והוא בהחלט היה חביב.

roni64

New member
חזרתי מחופשה ארוכה

שבמהלכה, לשמחתי, לא היה לי פנאי מרובה לקרוא
. במהלך החודש קראתי שבעה ספרים, וכתבתי על שלושה מתוכם:
"אגף הסרטן" של סולז'ניצין, מבוסס על התנסויותיו, ומשלב בין תיאור החיים בברית בברית-המועצות וההתמודדות עם הסרטן.
"הפרוטה והירח" של סומרסט מוהם הוא ספר שנון המבוסס במידה רבה על חייו של הצייר פול גוגן.
"נתיב החרות" של האוורד פאסט מתאר את הנסיונות הכושלים לשלב את העבדים המשוחררים במרקם החיים בארה"ב אחרי מלחמת האזרחים.

ממתינים על המדף ספרים רבים ומעניינים. אפתח את סוף השבוע עם "לרוץ" מאת ז'אן אשנוז.

שבת שלום וחג שמח

עומדת ללהתחיל את

הביוגרפיה שכתב אנרי טרויה על אמיל זולא.

סיימתי את "אתם,שחיים יפה כל כך" / מיכל פאר.
פרוזת מקור בהוצאת אחוזת בית שזכתה לשלל המלצות טובות ברשת.
כגודל הציפיה כך גודל האכזבה. אמנם הספר מאד קריא ברוב חלקיו, אך אין בעלילה וגם לא במבנה הספר שום ייחוד.

לפני כן קראתי את "ארמון הזכוכית"/ אמיטאב גהוש. גם כאן אני מסרבת להתפעל. אמנם למדתי כמה עובדות שלא היו ידועות לי על בורמה (מינאמר היום), אך אורכו של הספר בעוכריו ומרוב עצים לא רואים את היער.

BloodyRose

New member
גם אני התקשיתי (מאוד) עם 'ארמון הזכוכית'

מהפעמים הבודדות שהייתי ממש צריכה להיאבק בספר כדי לסיים אותו (קשה לי לנטוש ספרים באמצע...).
לא היה שווה את המאמץ

קראתי את על השחיטה של ביאלק

ממש מפעים הכאב נשפך בעוצמה והטרוניה נגד אלוהים שוברת לב יצירה גדולה, קראתי גם את שיריו של עומר כיאם בפריוקט בן יהודה הוא משורר טוב אהבתי את השירה מחורזת נהדר באופן מרשים, ועוד כל מיני שירים שם, הרבה זמן לא קראתי ספר שלם, פשוט אין לי מצב רוח מתאים ,

motior

Member
כמעט סיימתי את "מועדון הפיקוויקים" של דיקנס

לקראת הסוף התחיל להיות מייגע אבל בסה"כ מוצלח לטעמי

"אמנות בשדות הכוח: היסטוריה קטנה של ציות ומרד"

ספרה הנפלא של ד"ר לאה דובב. שכמאמרה, עונה על השאלה "איך פועלת האמנות" במקום "מה אומרות היצירות". כלומר, תנאי היצירה, הפטרונים, בעלי הכח שהזמינו אותה, משפיעים על האיקונוגרפיה, על המסרים שמעבירה היצירה.
איפה יצירות מאששות את הסדר החברתי ומחזקות אותו ואיפה, לעומת זאת, הן מורדות בסדר הקיים ובמוקדי הכח, ומעבירות מסר אוניברסלי, פילוסופי, אישי.

ד"ר דובב היא היסטוריונית ופילוסופית של האמנות וכתיבתה המפותלת, העשירה והמעמיקה, היא חלק של היצירה עצמה. זהו ספר מאוד לא פשוט לקריאה, בעיקר בתחילתו ובסופו, ואני שמחה שהיה לי החג לקרוא בו, שאפשר רצף של יום אחר יום של קריאה של כמה עשרות עמודים, ומנוחה מייד לאחר מכן, כדי לעכל. אותי הספר העשיר ופתח לי דרכים חדשות לגמרי למחשבה על אמנות.

חוץ מזה קראתי שירה: כמה עשרות מתוך "בארוקו", ספר ענק המרכז כמה מאות שירים מהמאה ה-17, מתורגמים מ-10 שפות על ידי עמינדב דיקמן. השלמת הקריאה כאן בוודאי תיקח כמה חודשים, השירים ברובם קודרים (מלחמת 20 שנה, דבר, רדיפות דתיות, אפיינו את המאה ה-17, לצד יצירה גדולה), חלקם נפלאים.

קראתי שוב את "שיר עיר", 8 שירים גנוזים של לאה גולדברג, בהשראת חיתוכי עץ של פרנס מזרייל, אמן שהיה פופולרי מאוד בין שתי מלחמות העולם, גולדברג כתבה את השירים בתחילת שנות ה-30 בברלין וגנזה אותם אחר כך (חוץ מאחד שהופיע בדפוס). בספר חיתוך עץ ולמולו שיר, ובסוף אחרית דבר מעמיקה וארוכה ומרתקת במיוחד, של החוקר גדעון טיקוצקי, שאותה לא קראתי עד אז (בעוד שאת השירים כאן, פעם אחת).

קראתי גם שירים של פרימו לוי, אוסף נפלא וקודר ברובו, "אתם החיים בבטחה", שתרגם ד"ר אריאל רטהאוז, ביניהם שני השירים שמופיעים בתחילת "הזהו האדם" (הוא טוען, אגב, שהתרגום אינו מוצלח, וכיוון שהצירוף מופיע בשיר המצוטט, תרגם מחדש ל-"האם זה אדם", ללא סימן שאלה) ו"ההפוגה". כרגיל אצל חוקר זה, אחרית הדבר מרתקת ומלומדת. ומשם, למרות שדחיתי זאת שנים, לא יכולתי אלה לעבור ל"הזהו אדם" עצמו, ובלעתי אותו ב-24 שעות. בקרוב אתחיל את "ההפוגה". ואקרא גם את שאר ספריו. כך החלטתי לאחר קריאת אוסף השירים.

KallaGLP

New member
במצב די מתקדם עם River of Smoke,

ומתקדמת לאט מאוד עם "סיפור על אהבה וחושך" (כי אין לי הרבה זמן להקדיש לו). נהנית מאוד משניהם. בכל אופן בתקופה האחורנה זמן הקריאה שלי היה מוגבל מאוד כי בני הבכור וחברתו היו בביקור אצלנו.

למעלה