בוב דילן הוא זוכה פרס נובל לספרות לשנת 2016

Arana

Active member
מנהל
בחירה קצת תמוהה בעיני

לא התעמקתי ביצירתו של דילן, אני מאמינה שהיא איכותית כפי שכולם אומרים, אבל כפי שעולה גם בביקורות שבכתבה, זו מתיחת גבולות ההגדרה של "ספרות". בוב דילן ראוי להערכה כיוצר, אבל אני לא בטוחה שדווקא בצורה של פרס נובל.

בעיני זו בחירה מציונית ודילן ראוי

הוא משורר מוכשר מאוד עמוק מאוד, וטוב שאקדמיה הבינה את הלך הרוח ומה שהולך היום, הוא לא פחות מאדוניס או מאף משורר אחר ( את אדוניס קראתי מעת ולטעמי הוא בנוני ומעלה ) דילן מדהים והשפיע רבות על הכתיבה הפופלרית האמרקאית ומגיע לו בהחלט ...

אכן כן, הבחירה תמוהה ביותר

מילא אם היה מדובר בפרס על מפעל חיים, פרס גראמי וכיו"ב. אבל מכאן ועד להפוך את ספק הקלישאות הסדרתי למשורר דגול הדרך ארוכה. באותה מידה אפשר להעניק פרס נובל לשלמה ארצי (שכבודו במקומו מונח, אך יצירתו טרם התקרבה לפסגות היצירה הפואטית).

למה קליאשה מהלכת ?

לפי ידעתי מדובר ביוצר מאוד מקורי ומוכשר, שעונה על הגדרה של משורר ( לפחות בעיני ) .
אני לא רואה בו יוצר קלאשתי להפך, אבל כל אחד ודעתו.

siv30

New member
טוב הבחירות של הוועדה הזו בתחום

פרס נובל לספרות ופרס נובל לשלום הזויות משנה לשנה. גובלות בפופוליזם עלוב מעורב בפוליטיקה של יתושים.

דיברגנט חדש

Well-known member

כשהוא זוכה בפרס נובל לספרות, זה מראה שהפרס איבד מערכו!
&nbsp
מי הבא שיזכה? ארקדי דוכין? אביב גפן?

לי זה מצטייר כניסיון של ועדת הפרס לומר משהו על עצמה

יותר מאשר כאמירה ביחס ליצירה של בוב דילן.
&nbsp
לא יודע אם האמירה הזו מכוונת לשדר לקהל חובבי המוסיקה הקלה: "היי, גם אנחנו מגניבים", או שאולי היא מכוונת לשדר לרפובליקה הספרותית: "היי, הטקסטים הסתומים שלכם הגיעו לנו עד כאן, והחלטנו שאתם זקוקים לניעור קל".
&nbsp
אבל חייב להיות כאן איזשהו רמז עדין למישהו.

גם אני אוהב ובעיני זה בחירה מציונית

סוף סוף לבחור כותב שקל להתחבר עליו, מרגש ,חזק , ביקרותי כזה שמדבר בגבוהה העיניים , אני מאוד שמח , אני לא חושב שאדוניס או רוקמי ראויים יותר, אבל אני יודה שאת אדוניס קראתי מעט ( לא התרשמתי בכלל חוץ מהדאילוג לויומן שהיה יפיפה ) , ואת רקומי לא קראתי אז לא יודע ולפי מה שהבנתי הם אלו שהאמנו שיש סיכוי הכי גבוהה שיזכו, וכן אני מאוד מופתע, אבל מאוד שמח, אני מעריץ את דילן מגיל צעיר מאוד, הוא ענק....

דיאלוג עם ויטמין

אדוניס כתבשיר שהוא מתכתב עם וולט ויטמן וזה שיר מרגש, יש תרגום, אפר לחפש ברשת..

Arana

Active member
מנהל
הבנתי שזה לא חריג שהוא לא עונה לועדות פרסים

כך לפחות אמרו באיזושהי תוכנית ברדיו.
באותו הקשר היום פורסמה הקריקטורה הזו:

כנראה באמת הוא לא רואה את עצמו ראוי

וזה דווקא צנוע ולא יהר אם הוא היה מרגיש שהוא ראוי הוא היה עונה להם, אני חושבשלמרות שהוא משורר מוכשר היה עדיף לתת את הפרס לפליפ רות, שהוא גם סמל אמרקאי וגם סופר מחונן ( לפי מה שהבנתי כי אותולא קראתי ) , ולפי מה שאני יודע הוועדה בוחרת משוררים וסופרים פחות ראוים למשל בורחס לא זכה ואחרים כן שהם פחות מוכרים, יש קטע שם לא ברור ,אבל אנילא בקיא ולא מבין, אבל בהחלט הבחירה היא תמוהה ( אפילו שאני שמח כי אני מעריץ את דילן ומאזין לו בתענוג )אבל ממש לא המהרתי עליו ...

למעלה