מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

יופ חמישי הגיע, כמעט שבת, ואתם מוזמנים לספר מה קראתם השבוע ומה תקראו בשבת

roni64

New member
היה שבוע קריאה נהדר

"אני היהודי האחרון" מאת חיל רייכמן נכתב ב-1944 כשהכותב התחבא בורשה לאחר שברח מטרבלינקה. בספר הוא כתב את חוויותיו הטריות מאותו מקום נורא. ספר חשוב ומזעזע.

אחריו קראתי את "ענייני עבודה" מאת פיליפ רות'. הספר כולל עשרה מפגשים שלו עם יוצרים - תשעה סופרים וצייר אחד. השיחות איתם סובבות סביב עולם היצירה, ההשפעות של גורמים בחייהם וסביבתם על הכתיבה, ועוד. ספר מעניין.

מכיוון שהתרשמתי מ"אמריקנה" של צ'יממנדה נגוזי אדיצ'יה, קראתי השובע את קובץ הסיפורים שלה "כרוך סביב צווארך", סיפורים מעניינים שעוסקים בנושאים קרובים לאלה של "אמריקנה" - האפריקניות וההגירה.

קראתי שני ספרים טובים שעומדים להגיע לחנויות בשבוע הבא, רשמים בסיכום השבועי הבא.

כעת אני עם "העץ של בני טורג'ה" מאת פיליפ קלודל. עושה רושם בינתים שהוצאת תמיר//סנדיק שוב בחרה ספר שונה ומוצלח. גם הספר הזה נכלל בגל הספרים העומד לשטוף אותנו בספטמבר, אבל הוא כבר מוצע במכירה מוקדמת באתר ההוצאה. לצד ההוצאות הגדולות צצות להן הוצאות קטנות שראויות לתשומת לב, כמו פרדס, תשע נשמות, לוקוס, ותמיר//סנדיק, ששמות דגש על המיוחד והאיכותי.

Arana

Active member
מנהל
אני עם "יומני חקירה" ו"הוא חזר"

מאחר שב"יומני חקירה" כל תיאור חקירה הוא פרק בפני עצמו ואין קשר ביניהם (פרט לכך שהפרקים מאוגדים תחת שיטות פורנזיות שונות), נראה לי שאוכל בהחלט לקרוא אותו בין לבין. כבר קראתי את ההתחלה של "הוא חזר", ובא לי להמשיך בו

motior

Member
יריד ההבלים של תאקרי

בעקבות המלצה בבלוג של דני קרמן.
סיימתי את "פאריז במאה העשרים של ורן" ולא התלהבתי. הבנתי למה המו"ל שלו לא רצה לפרסם את הספר במקור...

siv30

New member
קראתי אותו לפני מספר שבועות

גרם לי תחושת מועקה קשה
&nbsp

siv30

New member
השבוע קראתי את

בת המקום שהיה ממש ספר טוב, אני אפרסם עליו המלצה
&nbsp
מלאכים באופק - ספר ביכורים שכתבה מרב זקס פורטל. 2/3 מהספר מצויינים ואז בשליש האחרון משהו רע קורה לספר ממש התאכזבתי.
&nbsp
פיורלה- ספר מאת ענת משיח - הכריכה יפיפיה מהספר לא התלהבתי.
&nbsp
Love Handles - מאת Galway Gretchen - ממבחר הספרים בחינם שמציעה אמזון לספרים בקינדל. ספר נחמד אם כי צפוי לחלוטין.
&nbsp
שבע שנים - מאת פיטר שטאם - ספר מצויין גם עליו אפרסם המלצה.
&nbsp
עכשיו אני קוראת את Brooklyn מאת קולם טוייבן - סיפורה של אליש לייסי נערה אירית המהגרת לארה"ב למצוא תעסוקה.

למעלה