מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

ספרו לנו מה קראתם השבוע, ומה תקראו בשבת הקרובה

wapy

New member
ספר ישעיהו, פרק מ', מפסוק א' עד פסוק כ"ו

וָאֶתְחַנַּןאֶל-יְהוָה- שבת נחמו
"ב-29 לנובמבר נפגשתי עם הסוחר מבית לחם...
ידי רעדו והחלתי פורש אחת מהן. קראתי משפטים מספר "
פָּרָשַׁת וָאֶתְחַנַּן היא פרשת השבוע השנייה בספר דברים
קוראים אותה לעולם בשבת שאחרי תשעה באב, ועל שם ההפטרה שלה שבת זו שבת נחמו".
וָאֶתְחַנַּן אֶל יְהוָה בָּעֵת הַהִוא ...אֶעְבְּרָה נָּא וְאֶרְאֶה אֶת הָאָרֶץ הַטּוֹבָה
פרשת ואתחנן מכילה שניים מהטקסטים החשובים ביותר ביהדות. עשרת הדברות והפרק הראשון של שמע ישראל
בכנס מדעי שהתקיים בדיוק בפרשת נחמו, החל פרופ` יגאל ידין לקרא מתוך מגילה גנוזה של ספר ישעיהו. רצה הגורל המילים הראשונות שנתגלו במגילה זו היו "נחמו נחמו עמי.."(פרק 40). מגילה זו התגלתה בשנת 47` ונרכשה בכ"ט בנובמבר..."
"ב-29 לנובמבר נפגשתי עם הסוחר מבית לחם...
ובאותו מעמד קניתי מידו צרורות גוויל אחדים וגם שני כדי חרס שהביאו בדואים עם המגילות, ואמרו שהגווילים נמצאו בתוכם. באותו יום היה יום החלטת האו"ם על חלוקת הארץ, ותכפו לו המאורעות הידועים, שגרמו לניתוק הקשרים בין היהודים לערבים בארץ ישראל..."
אליעזר סוקניק "מגילות גנוזות"
" ידי רעדו והחלתי פורש אחת מהן. קראתי משפטים מספר ונמצאתי למד כי כתובים הם עברית תנ”כית נפלאה, בדומה לסגנון ספר תהלים. לפתע ננערה בי ההכרה כי זיכני הגורל לקרוא בספרים עבריים שעין לא פענחה אותם זה אלפיים שנה"
מכיוון שאת פרשת ואתחנן קוראים בשבת שאחרי תשעה באב, ההפטרה פותחת סדרה של שבע הפטרות העוסקות בנבואות נחמה ונקראות שבע דנחמתא. בהפטרת ואתחנן קוראים בספר ישעיהו, פרק מ', מפסוק א' עד פסוק כ"ו
http://dss.collections.imj.org.il/he/isaiah

roni64

New member
פתחתי את השבוע עם ספר חביב במיוחד

"המלך צ'ינגיס הראשון" מאת יונתן ילון. אפשר לראות בו סאטירה, אפשר פשוט ליהנות מהכתיבה החיננית.

אחריו קראתי את "הכלה המתחזה" מאת ננסי ריצ'לר, ספר נוגע ללב על החיים בצל הטראומה והאובדן.

הבא בתור היה "חייו הקצרים והמופלאים של אוסקר וואו" מאת ג'ונוט דיאס. התרשמתי ממנו מאוד כשקראתי אותו לראשונה לפני שנים, הפעם קצת פחות.

לקחתי יום חופש, ועוד מעט אצא לנבור בערמות הספרים בנוקיה.

שבת שלום

"הרים ונהרות לעולם", דן דאור

רשימות מסע לכל מיני מקומות, שאני קוראת בטפטופים בשבועות האחרונים, יחד עם פעילויות נוספות אחרות שלא מותירות לי זמן לקריאה. אני מקווה שהחל מהיום אני משנסת מותניים וחוזרת לספר, שהוא באמת מרתק ודווקא התקדמתי בו לפני כמה ימים.

ואחריו אני מקווה להתחיל איזשהו רומן. נראה. כרגע שמו עלום ואני אוהבת את הרגע הזה של הבחירה, שאף פעם לא ניתן לצפות אותו. הוזכר איפשהו לאחרונה "תחנות כבות", שאשמח לקרוא כי הוא מתרחש באחת הריביירות, הצרפתית או האיטלקית, אבל השפה מסובכת ונראה לי שהספר יחכה מעט לימים קרירים יותר.

לאורה101

New member
לא מצליחה להתרכז

מספיק כדי לקרוא ספר חדש, כבר שבועיים שאני כך.

לעוד מישהו זה קורה/קרה?
אני כרגע רק 'מעלה גירה' עם ספרים מוכרים והאהובים בקטעים מסויימים.
מרגיש לי כמו בצורת

סליחה , הייתי צריכה להוציא החוצה, זה מציק לי.
&nbsp
קריאה נעימה ושבת שלום לכולם

siv30

New member
גם לי זה קורה

השבוע היה לי מאוד איטי סיימתי את אם המושבות שהיה נחמד ואת ללכת בשדות כחולים, סיפורים קצרים של מחברת אירית, 2 סיפורים היו מעולים 2 אני לא זוכרת.
&nbsp
עכשיו אני עם בדידותו של קורא המחשבות, שהיה צריך לקרוא לו ברברנותו של קורא המחשבות. רעיון מצויין אבל היישום לא מוצלח. הוא להגני ברמות שמסחררות את ראשי הסחרחר גם כך מהחום.
&nbsp
אני גם קוראת את the midwife revolt על מלחמת העצמאות האמריקאית. ספר בינוני לצערי שסובל מריבוי עלילות.

motior

Member
פריז במאה ה-20 - ז'ול ורן

באמצע המאה ה-19 הוא ניסה לנבא מאה שנים קדימה. בחלק הוא טעה ובחלק הוא צדק.
אבל לצערי הספר לא מספיק מעניין... כנראה לא סתם המו"ל סירב ךלפרסם אותו

KallaGLP

New member
במערב אין שום חדש.

לא, זה לא שם הספר שאני קוראת, זה מצבי בתחום הקריאה (ולא רק). עדיין עם אותם השניים, "ישמעאל" ו"בית הקברות לפסנתרים". במהלך החופשה הצטברה לי המון עבודה שאני חייבת להשלים ועניינים נוספים לטפל בהם, ובכלל קשה לחזור לתפקוד יעיל אחרי כיף שכזה, אז ההספק שלי בקריאה מאוד נמוך.

דיאנה1

New member
ואני כבר התלהבתי שאנחנו קוראות את אותו ספר

אחרי שסיימתי את "נפילת הענקים" רציתי לקרוא עוד על מלחמת העולם הראשונה והתחלתי את הספר הזה. באיזשהו שלב הרגשתי שהוא חוזר על עצמו ולא מתקדם לשום מקום, והפסקתי אותו כדי להמשיך עם השני בטרילוגיית המאה של פולט "שקיעת העולם". עכשיו אני כמעט מסיימת אותו, ויש תור בספריה לספר השלישי, אז חשבתי לחזור ל"במערב אין כל חדש" בינתיים עד שהשלישי יגיע.

KallaGLP

New member
אני זוכרת שני ספרים של רמארק שמאוד אהבתי דווקא.

"שלושה חברים" ועוד אחד שברח לי כרגע. גם הספר הזה בהחלט בתכנון. קצת מרתיע שאת לא מתלהבת ממנו.

אבל אחרי שרואים כמעט 3 שבועות נופים כאלה, איך אפשר להתרכז במשהו אחר בכלל?

דיאנה1

New member
וואו מדהים! ראינו את מאונט שסטה בכמה פעמים

שנסענו לקליפורניה ברכב אבל עד עכשיו לא יצא לנו לעצור לטייל שם. יום אחד נעשה את זה...

KallaGLP

New member
כן, מומלץ מאוד. קשה להאמין שבחוץ 35 מעלות חום,

ועל ההר נותר עדיין שלג. בטיול הזה ראינו הרבה הרים עצומים, בעיקר מרכס הקסקייד: את Rainier (שהוא עוד יותר גבוה משאסטה) במדינת וושינגטון ואת Hood באורגון. שלא לדבר על כל היערות, האגמים, המפלים ועוד. יופי בלתי ניתן לתיאור.

דיאנה1

New member
בסופו של דבר סיימתי את הספר, ולמרות שהוא

דורש סבלנות והתאמת ציפיות, שכן אין לו ממש עלילה במובן הרגיל, הוא מאד שווה קריאה.

BloodyRose

New member
הוא נהדר. נהדר.

(במערב אין כל חדש)

מהספרים הבודדים שהצליחו *ממש* לצמרר אותי לפרקים.

Arana

Active member
מנהל
סיימתי את "רומן עם סין" ואת The Way Station

הפרק הבא בסדרת רומן הגרפי של "האקדוחן", והתחלתי את "יומני חקירה".
&nbsp
אה, וחוץ מזה גם נאבקתי בצינון במהלך כל השבת

&nbsp
שבוע טוב לכולם

למעלה