קריאת ספרים- השאלות, החזרות וכדומה

בעיני זה ניצול של החנות, בשביל זה יש ספריה

יש ספריה כמעט בכל איזור/שכונה, שעות פתיחה די ארוכות- אין סיבה שלא לשאול ספרים מהספריה.
&nbsp
כאשר הייתי בארץ קניתי כמה וכמה ספרים ואז כשראיתי שאני קונה יותר מידי ומחסלת אותם במקום להשאיר לקחת איתי חזרה לחו"ל- התחלתי ללכת לספרייה.

A לוןA

New member
לא הגון, לא מוסרי ולא חוקי

מחר תארגן מסיבה בבית.
תקנה טלויזיית ענק, כיסאות למכביר, ערכת קריוקי ורמקולים
ותחזיר את כולם ביום למחרת.
נו, נהדר.

אגב,
כתבת איפושהו שהדבר "מעורפל" מבחינה חוקית
ובכן-
החוק קובע שניתן להחזיר אם המוצר לא נפגם והרוכש לא עשה בו כל שימוש
העניין הוא שאי אפשר לבדוק באמת אם עשית שמוש בספר, ואני בטוח שצומת ספרים גם לא תהיה מעוניינת להיכנס איתך לעימות בעניין הזה.
אבל זה לא מעורפל- אתה עובר על החוק חד - משמעית (שלא לדבר על העניין המוסרי), ומקרים כאלו הם הסיבה שכולם במדינה הזו רק מחפשים לדפוק אחד את השני- כי הגינות בסיסית שמורה רק ל"פראיירים".

חוטהשני

New member
במידה ואתה רוצה
שהחוק המאפשר להחליף תוך 14 יום מוצר יתבטל, אתה יכול להמשיך במעשה שלך, שהוא בהחלט לא חוקי...

כשהחוק הנ"ל חוקק אחת הטענות, של חברי כנסת/חברי הועדה, נגד החוק היתה ההרגשה שיהיו כאלה שירמו ויפעלו בצורה שאתה פועל...

לדעתי, באיזה מידה, יכול להיות שאחד מעובדי הרשת יתפוס שזה מה שאתה עושה (אם תמשיך לעשות את זה בצורה שיטתית...) ויסמנו אותך - ובפעם הבאה שתרצה להחליף ספר יכול להיות שלא יאפשרו לך - ואולי יחקרו אותך...

וגם אני לא מבינה מדוע שלא תשתמש בשירותי הספרייה באיזור מגוריך - כיום ההשאלות שם חינם.... (בעבר לקחו כסף עבור שירותי ההשאלה לשנה - אבל יצא חוק שמחייב את הספריות לא לקחת כסף עבור ההשאלות...)
אולי צריך להשאיר צ'ק עירבון - וגם מקפידים יותר על איחורים (בעבר לא היו קנסות על איחורים - וכיום לוקחים לעתים קנס אפילו על יומיים איחור - אבל אם אתה קורא ספר בשבועיים אז לא תהיה לך בעיה להחזיר את הספר בזמן
)

למעלה