שאלה או הצעה, אולי שניהם ביחד

נמרוד2016

New member
שאלה או הצעה, אולי שניהם ביחד

יש אתר עברי שמרכז מידע על ספרים שעומדים לצאת? אם לא, אולי אפשר לעשות פינה כזו בפורום פה, לפרסם מראש ספרים שעתידים לצאת?

אשמח לתגובות בעניין, נמרוד

siv30

New member
רעיון מצויין

רק לא ברור לי אופן המימוש שלו

נמרוד2016

New member
לקחתי את הרעיון מפורום טלוויזיה

נראה לי שספרות זרה יותר מתאימה לקונספט.. אני מאמין שיש פה מספיק קוראים כדי למשוך סוג רעיון כזה מסופרים, האומנם? מה עומד לדעתך סיוון, בדרך למימוש?

KACHIMU

New member
לשתול מרגל בהוצאות הספרים? לפרוץ למחשבי הסופרים?

נמרוד2016

New member
אני בטוח שנמצא דרך הגיונית, לא כזו, להוציא את זה לפועל

הרי זה אינטרס להוצאות? לסופרים? כמה ערך יש בעיניהם לפורום הנחמד שיש פה?

siv30

New member
לדעתי אין לנו מקור

ידע למעט האתרים שמפרסמים בקרוב

siv30

New member
לא הצלחתי לרדת לסוף דעתך

אם אין לנו מקור לספרים שיוצאים בקרוב איך אפשר לכתוב פינה?

נמרוד2016

New member
אבל חשוב לרכז בפורום מידע מהאתרים שיש בהם פרטים

הרי זה רעיון מצויין כמו שנאמר בהודעות בקשר לזה
אני רוצה לשמוע מעוד אנשים על זה

נמרוד2016

New member
תמשיכו לכתוב ולהגיב על עניין זה, בבקשה

כבר יש פידבקים טובים, יש לאן להמשיך!

roni64

New member
ההוצאות מפרסמות בתחילת השנה אלו ספרים הן עתידות להוציא

ובכמה מן האתרים מצאתי מדור "בקרוב", כמו עם-עובד, פרדס, אופוס, תמיר//סנדיק

נמרוד2016

New member
יופי, אפשר לקרוא לזה הצלחה+, מי רוצה שפינת הכותרים הבאים

תעלה לפורום, בואו נעשה הצבעה

אני מקווה שזה יצלח, ועוד הוצאות לאור יהיו חלק מהעניין

נמרוד2016

New member
רוני, אשמח אם תפרסמי מידע שאספת באתרים האלה:

על ספרים חדשים, די הגיוני שצריך לדעת תאריכים מדוייקים ולא רק את השנה שבה יוצאים הספרים

wapy

New member
איך לפתות מוזה: -הצצה לספרי ביכורים שיראו אור בקרוב

איך לפתות מוזה: הכוח והחולשות של סדנאות כתיבה
"בכורה 2016" הוא הצצה לספרי ביכורים שיראו אור בקרוב, אבל גם הרבה יותר מזה

הקובץ הזה מאוורר ונוח לקריאה, ויש בו הצצה לעשרה ספרי ביכורים שייצאו לאור בשנה זו בהוצאת כנרת זמורה־ביתן. עשרה קולות חדשים אבל לא בוסריים לגמרי, שכן כולם או רובם בוגרי "המגֵרה", בית ספר לכתיבה המסונף אף הוא לבית ההוצאה. אם נפתח את המגירה הזאת דרך הצהרת הכוונות של המנהל איתמר רוז, נמצא שהכוונה היתה ליצור "חממה אמיתית לדור סופרי העתיד של ישראל", וגם "מקום שבו ייפגשו האנשים הכשרוניים ביותר והלהוטים ביותר, יפרו זה את זה, ירכשו ארגז כלים משוכלל ובעיקר ילמדו לראות בעצמם סופרים. כן, סופרים".
תנועה מדגימים בהליכה, לימדנו גבריאל גרסיה מרקס, שכמו גאונים רבים ברפובליקת המלים, לא מיהר לחשוף את ארגז הכלים שלו לפני סופרי העתיד. אבל כשמציגים לקוראים טעימה מיצירות בלוויית טקסט יח"צני המבטיח להם מקום שבו "ילמדו לראות בעצמם סופרים", מישהו צריך לצנן את ההתלהבות.
סופרים תהיו כשספריכם יראו אור ויתחרו בשוק קשה, מוצף, ביקורתי, זעיר ולא מתגמל. סופרים תהיו רק אם תבקשו להתנתק מן המעטפת החמימה והמכילה, הרוויה בתובנות על תהליכים רגשיים שסופרים עוברים משל היו בני עדות הריאליטי. סופרים תהיו כשתלמדו לקרוא בצימאון כדי לחפש כלים, ואולי תיאלצו לוותר לעד על חוויית הקריאה האמוציונלית, כמו נגרים מתחילים שלעולם לא יתאהבו עוד ברהיט מושלם, אלא יבדקו בו כל שגֶם. וגם: סופרים תהיו כשתלמדו כי היחס בין תעצומות הרגש שחוויתם בכתיבה לבין הטקסט דומה ליחס בין מנוסה מבוהלת לוואלס אנגלי. שניהם תנועה, אבל הוואלס הוא תנועה רווית חוקיות, שהחן שבה נברא ממשמעת והקפדה ודיוק עילאי והתחשבות בפרטנר. סופרים, בניגוד לדימוי הרומנטי המצועף מסתורין והמביך שנקשר בהם, אינם יחידי סגולה, שהמוזה מנשקת ומברכת. והם לא פועלים בחלל הריק, ורצוי שיבינו כי אולי הם כותבים לבד, אבל היצירה מיועדת לקורא, והוא שותף הכרחי וחשוב מאין כמוהו לחייה של היצירה.
המשך
http://www.haaretz.co.il/literature/prose/.premium-1.3009732

בצילום
קונסטנטין מקובסקי, "המוזה של השירה", 1886. צילום: ארגס־ארט

נמרוד2016

New member
אני רואה שלמרות הצפיות הלא מעטות

אנשים לא הביעו התעניינות ורצון ברעיון שהעלתי, כנראה שזה לא מעניין

למעלה