מה קוראים בשבת

Arana

Active member
מנהל
מה קוראים בשבת

בוקר טוב וכמעט שבת שלום לכולם, מוזמנים לספר מה קראתם השבוע ומה אתם קוראים בשבת.

לצערי המחשב שלי באשפוז מאז יום שישי האחרון, בתקווה שיחזור במהרה בימינו

לאורה101

New member
Killing Floor של לי צ'יילד

ישששש
מצאתי עוד ספר שלו באנגלית שלא מצאתי בעברית והוא כרגע מה שאני קוראת.
מה שקראתי זה אותו דבר מסופ"ש הקודם וכבר כתבתי עליו
( מבחני הכוונה / ג'יימס דשנר)
כמו כן קראתי את 'לחצות את האוקיינוס'/ זהבית טל-און סיפור אהבה של נערה ישראלית נכדת ניצול שואה בטיול לפולין בבחור חצי גרמני נכדו של קצין נאצי. לספר יש שני ספרי המשך שעדיין מחכים לי בקנה...
הספר הנוכחי של צ'יילד מספר על התקופה של חצי שנה מייד אחרי שחרורו של ריצ'ר מהצבא והתחלת ימי הנדודים שלו ברחבי המדינה. הוא נעצר מייד בהגעתו למקום חדש ומסויים ומואשם ברצח...
השאר כשאמשיך לקרוא גם אני אדע
קריאה נעימה

roni64

New member
היה שבוע מגוון

בתחילת השבוע קראתי את "גבר מאוהב", והעליתי עליו כאן המלצה נלהבת.

אחר-כך בזבזתי יומיים על "הגולם והג'יני", ספר לא משכנע על מפגש בין גלגול אשה-גולם, שנוצרה על ידי מקובל, וג'יני ששועבד למכשף.

לעומת זאת, נהניתי מהספר הבא, "קרקע לא מוכרת", קובץ סיפורים מאת ג'ומפה להירי, שעוסקים כולם בחווית המהגר.

כעת אני עם "התיק של אלפסי" מאת מרים דובי-חזן, המפגיש מספר דמויות מן ההוויה הישראלית, כמו ניצולת שואה, איש ממשפחה הרוסה שגדל אצל משפחה אומנת, ערבי שמשפחתו נמלטה מהארץ במלחמת השחרור ועוד.

שבת שלום

wapy

New member
עם הספר הזה אני מתכוון לדהור את השבת
....***

מצאתי אותו בערב בתחנת הקריאה בפארק המסילה
עמדתי כמה דקות קפוא במקום הכוכב מעלי עצר במסילה
על הספר הזה גדלתי בילדותי-לקחתי אותו בהשאלה
ממש עשרים מטר מהתחנה במקום בו הייתה ספרייה

catch 2 2

New member
You Can't Go Home Again- Thomas Wolfe

מעולם לא קראתי ספר שנזקק לעריכה מסיבית כמו הספר הנ"ל. דוגמא קלאסית לסופר שקיבל יותר מדי קרדיט מהעורך עקב הצלחתו הראשונית.

חכמי האפלה של סאלים ברכאת

הספר מעניין וקל מאוד לקריאה

תאור מתוך בוקספר
תיאור
[..]סיפורה של משפחה כורדית על כל גילגוליה וקורותיה המרתקים והמדהימים כסיפור גורלו של העם הכורדי שחקלומ יושב בצפון סוריה. סיפור של מלחמת קיום אכזרית ודיכוי, של חיים שמציאות קשה, דמיון פרוע ומיסטיקה מתערבבים בהם ומצטרפים למכלול מדהים בריבוי הפנים שלו. עולם מרתק, זר ומוזר שמוסיף להיאבק על הישרדותו גם היום. לרומן צורפה אחרית- דבר מאת המתרגם המזרחן מתי פלד(אלוף מיל.שנפטר) שמסבירה את מצבו של העם הכורדי ומביא גם את מקומו המיוחד של 'חכמי האפלה' בספרות הערבית שאף שהרומן נתפרסם בה מאוד, ספק אם הוא שייך לה באמת. בפתיחת הספר מובאת רשימה של 'הטיפשים שהסכימו להשתתף בסיפור'. האתר:ספר מרתק ומקסים.[..]

עדיין ב"להעיר אריות"...יש המון זמן פנוי לקרוא ו...לא יודעת

די משעמם אותי...ממשיכה לקרוא רק בגלל שהוא אחד הספרים שיש בבוק קלאב במפגשים הבאים ויש לפעמים דברים מעניינים בתוכו.
&nbsp
משהו מרגיש מפוספס בו. מקווה לסיים אותו בסופשבוע הקרוב ולעבור הלאה.

סיכום השבועיים האחרונים

קראתי את אריה פצוע של עמוס טלשיר, שהיה חביב.
נערה מברלין שהיה מיותר.
הפסקתי באמצע את המלון בפינת מתוק ומר, לא בגלל שהיה לא טוב, להיפך, אבל השארתי אותו לבעל של דודה שלי באנגליה, כי יש לי עוד עותק בבית בקנדה אבל אני כרגע בישראל אז הפסקתי באמצע עד שאחזור הביתה.
אני כרגע קוראת את המתיקות שבשכחה, שנראה לי קיטשי וכאילו נכתב מראש כתסריט לקולנוע, ואת הכי רחוק שאפשר של אלון חילו שגם ממנו אני לא ממש נהנית.
הבאתי אתי לארץ את פונטנלה. החלטתי שאם אני לא אצליח לסיים אותו פה, אני לא מחזירה אתי לקנדה. די שנתיים אני תקועה עם העינוי הזה.
עכשיו, נכון שאני בחופשה ולכן מחפשת ספרים קלילים לקריאה, אבל בכל זאת אני רוצה משהו "עם יותר בשר", אז היום התחלתי לקרוא את "סטונר". תמיד בחופשות אני מוציאה גם את המוח לחופשה, אבל בימים האחרונים הרגשתי שאני צעד אחד ממוות מוחי.

למה להיתקע שנתיים עם ספר שהוא עינוי בשבילך?

מילא אם היית צריכה לקרוא ספרים לפרנסתך, אבל אני מבין שלא זה המצב (שהרי לא היו מאפשרים לך להתעכב שנתיים בהשלמת "מטלה").

Arana

Active member
מנהל
מניחה שאסיים את "מרכבת היהלום"

אני כבר ממש בסוף, ולא היה לי זמן להמשיך במהלך השבוע

ואחרי זה - אחד מהקומיקסים של "דדפול" שהגיעו ממש עכשיו.

KallaGLP

New member
סיימתי את "מיסטיק ריבר" המצוין.

חייבת להשיג עוד ספרים של ליהיין. הוא פשוט ענק.
סיימתי גם את "לב בזירת הפשע" שקיבלתי מתפוז. מקווה שבקרוב אכתוב את הסקירה ואז אביע את דעתי עליו. רמז: היא לא חד משמעית.
התחלתי את "ישמעאל" של דניאל קווין. נראה בהחלט מסקרן. כתיבה נהדרת.

KallaGLP

New member
והתחלתי גם

את "בית קברות לפסנתרים" של ז'וזה לואיז פיישוטו.

סיימתי את "הרומאן המצרי" של אורלי קסטל בלום

נהניתי מאד, למרות שלא לגמרי הבנתי איך פרקי הספר מתחברים יחד.
כשקסטל בלום התחילה לפרסם, ניסיתי להתחיל ספר שלה, והעפתי אותו אחרי כמה עמודים. אני שמח לדווח, שהשנים עשו טוב לכתיבה שלה. פחות מזנטרופית, יותר קומוניקטיבית.

siv30

New member
לא נראה לי שהם מתחברים

וגם האיכות שלהם לא אחידה לטעמי. אבל זה ספר נחמד.

יכולתי לראות קשר בין כל אחד מהם לבין "האחות הגדולה"

אבל סדר נתינתם, למשל, לא התחוור לי עד תומו.

גם אני סיימתי אותו לא מזמן

ספר טוב. "שנת החזיר" הוא פרק מופתי בעיני. אני אוהב את קסטל הפרועה של דולי סיטי, מה זה אוהב? את דולי סיטי קראתי פעמיים והיד עוד נטויה מבחינתי, אבל אני גם אוהב את הכתיבה המאוחרת המיושבת יותר. קורא עכשיו את "חלקים אנושיים" שלה, ספר שהביקורות עליו היו מסויגיות ביותר, אני דווקא מאוד נהנה בינתיים. ממליץ על "טקסטיל" - יופי של ספר.

בנוסף, קראתי את "עריק" של עילי ראונר שזה ספר נהדר, ואת "לוויתן" של פול אוסטר שזה ספר טוב מאוד בעיני, מאוד מוזר מבחינת הפעולות שהדמויות שלו עושות, וזה מעניין, לא תמיד "אמין" או "יושב טוב" אבל אפשר לחיות עם זה.

למעלה