איפה הייתם ומה קניתם

Arana

Active member
מנהל
איפה הייתם ומה קניתם

ספרו לנו במהלך הימים הבאים איפה ביקרתם, באילו אירועים השתתפתם, מה ראיתם, מה חוויתם, וכמובן - מה קניתם

roni64

New member
הייתי בכיכר רבין...

... ולא קניתי ספרים.

לעומת זאת, קניתי שניים ביריד האלטרנטיבי של האחים גרין: "המרד על הקיין" ו"שלושה ארונות קבורה לבנים".

בכיכר התנדבתי לעזור בדוכן של הוצאת תמיר//סנדיק, הוצאה איכותית מאוד. כמעט על כל ספריה העליתי סקירות בבלוג, ואני ממליצה במיוחד על "הפרדס", "שיר לאיזי ברדלי" ו"אליזבת איננה". אוהבי ג'ין אוסטן יחגגו עם תרגומים חדשים של "אמה" ושל "על תבונה ורגישות", ועם תרגום חדש של "אהבה וידידות". (ולא, אני לא מקבלת עמלות, אבל כקוראת יש לי אינטרס בהצלחתה של ההוצאה, כדי שתמשיך להוציא ספרים יחודיים).

המלצות על ספרי תמיר//סנדיק

siv30

New member
אני גם אוהבת את הספרים של ההוצאה הזו

התרגומים פשוט מקסימים והבחירות שלהם בספרים ממש מדברות אלי.

siv30

New member
אני

הייתי בעיקר בעבודה

לא הספקתי לצאת בשעות שפויות שיאפשרו לי ללכת לאן שהוא.
מאידך החודש קניתי מלא ספרים באפליקציות הקריאה שזה מזעזע אותי רק לחשוב על החיוב בויזה

ברוכים הנמצאים נעדרתי בגלל דלקת בעין

הוצאת הקיבוץ המאוחד מוכרת עד סוף החודש את הספרים שאינם תחת הגנת חוק הספרים ב 50% הנחה. אני מתכוון להשלים את הטרילוגיה בית בקהיר שכתב נאג'יב מחפוד ולקנות את השער השני והשער השלישי.

אשמח להמלצות מכם

ההמלצות שלי לספרים שיצאו בקיבוץ המאוחד הן

"הר הקסמים" ו "מוות בונציה" תומאס מאן

אלזה מורנטה "אלה תולדות","האי של ארתורו","כזב וכישוף","ארצ'לי","הרדיד האנדלוסי"
לגבי הספרים האלה כדאי לבדוק קודם בסיפור חוזר

"דון קיחוטה" מיגל דה סרוואנטס

"צל הימים" בוריס ויאן

"לוליטה" נאבוקוב

מחשבות

New member
דלקת בעין זו צרה צרורה. ספריה של מורנטה נהדרים.

את הר הקסמים לא הצלחתי לקרוא ולא את לוליטה.

היריד האלטרנטיבי של האחים גרין

בתל אביב.
"אוריאן", שירה פנקס
"הציור האחרון של ג'אקופו מאסיני", צדוק צמח
"המעברים המאושרים", דוד טרבאי
"עצירה קצרה בדרך מאושוויץ", יורן רוזנברג
וחוברת הליקון לשירה 108 מסביבות ינואר 2015 כמדומני
כולם במצב מצוין ו-10 שקלים לאחד

יש להם גם קח/תן קחי/תני (רק על תשומת הלב הזאת אני מודה להם, לצמצם במעט את העיוות המגדרי של שפתנו) ואני מתכוונת לשים שם כמה ספרים. שמה ספר, לוקחת ספר. אבל אני אסתפק רק ב"שמה", בחמישי האחרון בערב לא היו בתיבה הזאת מציאות.

היום אלך לשם לקנות לאמא שלי את "פרידה מברלין" של אישרווד, שהזמנתי והגיע. ההורים שלי היו מנויים כמה שנים על עם עובד וזה אחד היפים משם. אבל בעותק שלהם חסרים עמודים (כל כפולה שניה חסרה החל מעמוד מסוים) אז התגייסתי לנסות לחפשו כי זכורה היתה לי האכזבה שלי בגיל נעורים, כשפתאום נקטע הספר. לבסוף קראתיו באנגלית אבל אני שמחה שאמא שלי תקרא אותו גם כן. לפחות הזהרתי אותה מראש על הפגם.

Arana

Active member
מנהל
התחדשי

אין המבחר? חשבתי לקפוץ לשם מחר ולראות מה אוכל למצוא (הייתי מביאה ספרים לתרום לקח/י-תן/י, אבל כנראה אגיע באוטובוס ולא נראה לי שארצה לסחוב גם בהלוך וגם בחזור
)

לגבי עמודים חסרים - מאוד מתסכל! יצא לי לקנות פעם ספר כזה שלא סימנו עליו בדוכן שחסרים לו עמודים, ופתאום באמצע הקריאה נתקלתי בעמוד לבן ריק... ואחריו עוד כמה במרווחים שונים, 7-10 עמודים כאלה. אז בשלב כלשהו הלכתי לספריה העירונית, צילמתי את העמודים החסרים והדבקתי בספר שלי

המבחר בקחי/תני עלוב. גרישם, ספרים שהם לא סיפורת

ולא עיון, ראיתי שם מין אינוונטר כזה של משהו חסר כל רלוונטיות. כל מיני מותחנים, חברה שלי ראתה שם משהו על "זונה מבנגקוק" או משהו כזה, הרי אין פיקוח על מה שאת שמה וזה בסדר. אבל זה לא בהכרח חייב להיות כך כל הזמן וזה משתנה, אני למשל הבאתי שניים ראויים והם נלקחו, לשמחתי.

ב-10 שקלים יש דברים טובים או לפחות, מושכים. "אוריאן" של שירה פנקס נמצא שם בעותק נוסף במצב טוב. ראיתי ספרים של מגד (הגמל....), נתן שחם. ישנו "המוזה והבת" שהסיבה היחידה שלא לקחתי אותו היא שאני רוצה לקרוא אותו יום אחד באנגלית. ראיתי גם את "שלושה סיפורי אהבה" של הדיה. המבחר של ה-10 משתנה כל יום ובחנות הם מוכרים הכל ב-20% הנחה. יש ספרי שירה שהייתי לוקחת מבפנים, למשל. אבל עוד רבים גם בסיפורת.

פשוט אין לי מקום בבית ואני גם חסה על הכסף.

אמא שלי באמת הצטערה מאוד כשסיפרתי לה שהספר חסר עמודים, היא רק בעמודים הראשונים והחסרים מתחילים בשליש השלישי. חבל, כי זה ספר ראוי (על-פיו רקח מי שרקח את המחזמר "קברט"). אבל נמצא עותק, במצב סביר (כיאה לספר בן 40), במחיר טוב, ואני מביאה לה אותו.

אגב, אוריאל קון מתשע נשמות נמצא ביריד בכיכר והוא מוכר גם את ספרי "סמטאות" ו"זיקית". שוב, אני לא קונה כי אני חייבת למתוח קו היכנשהו, אחרת אחזור הביתה גם עם 50 ספרים. ופשוט אין מקום ואין צורך.

מסתבר שאצטרך ללכת בחום לבית ההוצאה של הקיבוץ המאוחד

חיפשתי את החלק השני והחלק השלישי של "בית בקהיר" פרי עטו של נגיב מחפוז. נסעתי לכיכר והספרים לא הוצגו למכירה.

יצאתי בסוף עם הקומדיה האלוהית של דנטה ואני מקווה להריח לפחות

Arana

Active member
מנהל
הייתי היום בככר רבין בת"א

קודם עברתי דרך היריד האלטרנטיבי אצל האחים גרין, וקניתי את "בעין החתול" של חביבה פדיה שכבר הספקתי לקרוא ממנו קצת והוא עושה רושם ממש טוב (אפשר לקרוא שני פרקים באתר עם עובד). בסלסלות ה-10 ש"ח מחוץ לחנות לא מצאתי משהו שמצא חן בעיני, אז הספר הוא במחיר "מלא" - 32 שקלים שלמים

המשכתי לדוכן של ידיעות ספרים כי היה לי קופון לקניית "מהלכת בדרכה" של מלכה פיוטרקובסקי ב-40 ש"ח ואמא שלי כבר מזמן התעניינה בו. הסתבר שיחד איתו אפשר לקנות עד 3 ספרים נוספים מאותו דוכן (ספרי יהדות) גם כן ב-40 ש"ח כל אחד, אז קניתי לה גם את "מנהג נשים" של עליזה לביא, ובשבילי את "חוה לא אכלה תפוח" של הרב חיים נבון.
בנוסף קניתי את "הוא חזר" של טימור ורמש שמאוד סקרן אותי.

היה שפע עצום של דוכנים, בחלק מההוצאות היו מבצעי 3 ב-100 או 2 ב-100. ראיתי הרבה ספרים שאם הייתי במכירה של איתמר והם היו עולים 10 ש"ח הייתי לוקחת בלי לחשוב פעמיים, אבל כאן כבר היססתי. בכל אופן, את המבצעים של צומת ספרים אני עוד מתכוונת לנצל עם כרטיס מתנה שקיבלתי ליום ההולדת וטרם עשיתי בו שימוש. נראה לי שאקנה את האחרון בסדרת פנדורין שטרם צירפתי לאוסף

roni64

New member
הייתי (שוב) אצל האחים גרין

ואלה הספרים שחזרו אתי הביתה:
ילדה / אלונה פרנקל
הקמע / מארק קורזם
סתיו ירוק / נתן שחם
פעמון בקיונג'ו / נתן שחם
הנילוס הלבן / אלן מורהד
מלון הונולולו / פול תרו

Arana

Active member