מותו בטרם עת של חוק הספרים?

לאורה101

New member
אז יש לך זכרון צילומי?

אני זוכרת שככה בערך זה עבד עבורי בזמן הלימודים. הייתי מחפשת קטע על נושא מסוים בספר או מחברת וידעתי גם באיזה צד זה והאם זה למעלה, למטה או באמצע.
אחלה

Arana

Active member
מנהל
הזכרת לי קטע של אפריים קישון

שבו הוא מתווכח עם חבריו באיזה מקום מת נפוליאון בונפארטה, ומנסה להיזכר מה למד על כך בבית הספר. הוא מצליח להיזכר באיזה ספר הוא קרא היכן מת נפוליאון ואפילו שהוא צייר משהו בשולי הדף, אבל מה בדיוק היה כתוב שם הוא לא מצליח לזכור. הוא מנסה להיזכר בעוד כמה דברים שלמד בבית הספר וגם לגביהם מצליח לזכור רק איפה הם היו בספר, אבל לא מה היה התוכן. הוא מעלה את הדבר בפני חבריו, והם נוכחים לדעת שגם הם זוכרים מהלימודים שלהם רק איפה היו הדברים כתובים, ואז הם מתחילים להתווכח - באיזה עמוד מת נפוליאון?

אני קונה בעיקר ספרים דיגטיליים אבל מכורח המציאות

שאני לא חיה בישראל ומשתתפת במועדון קוראות שמצריך קריאה של ספרים ספציפים שלא בהכרח אפשר להשיג בארה"ב.
עכשיו כשאני פה בביקור (בעיקר ביקור רופא שיניים
) יוצא לי לקנות הרבה ספרים במיוחד מתוך געגוע להחזקה של ספר ביד וקריאה ממנו ולא מטאבלט/טלפון נייד. יש מבצעים די שווים כרגע בגלל חודש הספר העברי כך שקניתי די הרבה.
&nbsp
מה שכן, ראיתי כמה ספרים שיצאו רק לאחרונה ואינם כלולים במבצע ועולים סביב ה-100 שקל וזה המון כסף. בתור אחת שקוראת די מהר - אם הייתי מסתמכת על קניית ספרים וזה היה לא במבצע- הייתי מבזבזת את כל המשכורת על ספרים כי זה פשוט מטורף.
&nbsp
חברה במועדון קוראות כתבה שהקציבה לעצמה סכום מסוים לקניית ספרים בארץ וחשבה שתצא עם ערימה גדולה ובסוף יצאה עם 3 ספרים...
&nbsp
בכנות, אני מבינה את הצד של הסופרים והוצאות הספרים אבל אני ממש לא מופתעת שהמכירות ירדו בעקבות עליית המחירים.

מחשבות

New member
בדיוק לא משנה לי. אני רוכש רק יד שניה, הנראים,

מריחים ומרגישים כמו חדשים מהדפוס.

תפיסה שגויה

החוק משפיע ישירות על מה שמגיע ליד שנייה.
הוצאות קטנות עלולות לא לשרוד, ספרי איכות לא בהכרח יתורגמו....

מחשבות

New member
כל העסק גדול עלי. כבר עכשיו ישנם כמויות של ספרים

שבחיים לא אספיק לרוא. מצב שני, מה שאני רוצה לקרוא ממילא לא יתורגם (רבים מספריו של זולא).

לאורה101

New member
הכוונה טובה מאד, החוק עצמו לא!

כוונת החוק המקורית היתה לשפר את התגמולים והכספים שנותנים לסופרים זו בהחלט כוונה מעולה כי באמת מגיע להם.
א ב ל למעשה החוק מקבע את המחירים הגבוהים של הספרים. חבל שלא מצאו דרך שבה הציבור יהנה מספרים בהוזלות ואף על פי כן שכרם של הסופרים ישמר ו/או יעלה אפילו.
אני אמנם קונה לאחרונה המון ספרים דיגיטליים אך עדיין מקומם של הספרים הרגילים עדיין קיים בביתי. ( לאחרונה שוקלת ברצינות להוסיף עוד ארון ספרים בסלון כדי להכין את כולם)

KACHIMU

New member
חוק הספרים: כונה טובה, בצוע לקוי, וסיום פרובוקציה

הטעות היתה שהעתיקו את החוק הצרפתי (200 מליון דוברי צרפתית) "לשוק" הישראלי (6 מליון דוברי עברית).
שנה וחצי הקפאה זה מוגזם.
4 ב-100 מהרגע שספר יצא לאור? רק חסר שיוסיפו מטהר אוויר כצ'ופר.
צריך לתת לספר צ'אנס לתפוס שוק.
אם היו מקפיאים מחיר ל-6 חודשים ואחרי זה עוד שנה מתירים לא יותר מאשר 1+1 היה הגיוני לכל כיוון שמסתכלים על זה.
הבעייה היא שמי שהעבירה את החוק לא קראה ספר אחרי מקראות לכתה ב', ומי שפסלה אותו היא "צ'כוב WHO? לא שמעתי לא קראתי. כפיים כפיים"
שתי צרות-תרבות

למעלה