מזל טוב למלכה אליזבת ה-2 לרגל יום הולדתה ה-90

Arana

Active member
מנהל
מזל טוב למלכה אליזבת ה-2 לרגל יום הולדתה ה-90

השבוע מלאו למלכת בריטניה (הידועה בישראל בשם "עליזה שתיים"
) 90 שנה, והממלכה בטירוף של חגיגות. אפשר לראות כמה תמונות חביבות כאן.

זמן טוב להיזכר בספרים על בית המלוכה הבריטי - ויש הרבה... אילו מהם היו לדעתכם אינפורמטייבים יותר או פחות
אילו התרכזו יותר בשערוריות, ואילו יותר בדמויות או בתהליכים היסטוריים
על אילו אתם ממליצים ועל אילו ממש לא

siv30

New member
לזה אני צריכה להיכנס למחשב

יש לי רשימה ארוכה של ספרים על בית המלוכה האנגלי עם המלצות
אחד מהנושאים ההיסטוריים החביבים עלי.

siv30

New member
The Wars Of The Roses

The Wars Of The Roses: The Dynastic Wars And Legacy Of The House Of Tudor From Henry VI To Elizabeth I
by Cameron White
&nbsp
ספר למתחילים שעוסק בשושלות המלוכה באנגליה. האכזבה שלי שרציתי ללמוד יותר על מלחמות השושנים אבל דווקא בחלק הראשון של הספר הוא יחסית תקצירני ושטחי ולא נכנס ממש לעומק.
הוא כן מפרט ביחס להנרי ה 6, הנרי ה 7, הנרי ה 8 ואליזבת ה 1. על מרי הפרק היה ממש דל וגם על שושלת יורק הפרקים היו דלים. במיוחד ציפיתי לפירוט על תקופת ריצרד ה 3 ואדוארד ה 4.
סהכ הספר לא רע, אבל הוא לא חידש לי הרבה ולא העמיק במקומות שציפיתי להעמקה.
&nbsp

siv30

New member
The Six Wives of Henry VIII

by Alison Weir
&nbsp
weir היא אחת הכותבות הפוריות ביחס לשושלת המלוכה הבריטית. הספרים שלה טובים ומעמיקים יחסית.
&nbsp
הספר הזה סוקר את תקופת חיו ופועלו הפוליטי, הבינלאומי, הכלכלי ואת יחסיו הבינאישיים עם נשותיו ופלגשיו של הנרי ה-8. הספר מקדיש חלק נרחב לתיאור חייהן, פועלן והתפיסות הדתיות של נשותיו.
&nbsp
ספר טוב מאוד לטעמי
&nbsp

siv30

New member
Wolf Hall

by Hilary Mantel
&nbsp
את הספר לא צלחתי בפעם הראשונה אבל בפעם השניה גיליתי שהילרי מנטל עשתה עבודה מעולה והיא אכן ראויה לפרס בוקר שקיבלה. העובדות ההיסטוריות הן היסטוריה ידועה, שנחקרה עד זרא. אלפי ספרים נכתבו על תקופת הנרי ה 8, נשותיו, גחמותיו, גחמותיהן, על הכנסיה, הנזירים, הכמרים. הכל נכתב. הילרי מנטל לא המציאה דבר חדש. כשעורכים חיפוש באמזון ספרים תחת מילות המפתח henry 8th מקבלים כ- 4000 תוצאות.
&nbsp
החידוש של הילרי מנטל והיכולת הגדולה שלה היא לקחת את דמותו של קרומוול, שלא נחשדת בחביבות יתר, ולהפוך אותה לאנושית, אמפטית, לתת לה מימדים שחסרים לה. בעיני הקורא הפשוט, רוב הספרות מתייחסת בקונטקסט הזה להנרי ונשותיו. כל אחת מהן זכתה להתעמקות ובחינה. אבל את הספר של מנטל, מניעה דמות אפרורית, שעלתה מהביבים לגדולה.
&nbsp
&nbsp

siv30

New member
The Tudors

The Tudors: The Complete Story of England's Most Notorious Dynasty
by G.J. Meyer
&nbsp
מאייר הוא אחד הכותבים האהובים עלי. קראתי עוד ספר שכתב על מלחמת העולם הראשונה והוא כותב בחסד מתוך אהבה להיסטוריה ולקוראים שלו.
&nbsp
מדובר בספר משובח שנותן לקורא גם רקע פוליטי, גאוגרפי, סוציו חברתי וכלכלי. זה אחד הספרים הטובים שיצא לי לקרוא בימי חיי ואני קוראת המון ספרים.

siv30

New member
I, Elizabeth

by Rosalind Miles
&nbsp
תיאור חיה ותקופת שילטונה של אליזבת ה- 1.
ספר בינוני לטעמי אבל אולי אני צריכה לקרוא אותו שוב שכן בגודרידס אנשים שקראו כן אהבו

siv30

New member
Richard III

by William Shakespeare
&nbsp
סיפור עלייתו ונפילתו של המלך ריצרד ה 3.
תיאור לא מחמיא ודי עושה עוול לדמותו וגם נראה לי שהיסטורית לא מדוייק. אבל כספרות שווה להשקיע את המאמץ כי מדובר בספרות טובה מאוד

siv30

New member
The White Queen

Philippa Gregory
&nbsp
ספר חצי היסטורי חצי בדיוני על אליזבת ודויל, אישתו של המלך אדוארד ה- 4 ודרכה להיות מלכה. הספר גם עוסק בתקופת מלחמות השושנים ובמאבקי המלוכה.
&nbsp
ספר טוב.

siv30

New member
The Love Letters of Henry VIII to Anne Boleyn

הנרי ה-8 היה מלך בעל אינטלקט גבוהה. בדיברי הימים ההיסטוריים הוא זכור גם כמשורר, כיוצר וכותב מרשים וגם כתאולוג מהשורה.
הספר מאגד את מכתביו לאהובתו אן בולין עוד טרם הנישואים. מכתבים בלתי נתפסים נכון לאותה התקופה.

siv30

New member
The Autobiography of Henry VIII: With Notes by His Fool

The Autobiography of Henry VIII: With Notes by His Fool, Will Somers
by Margaret George
&nbsp
הספר שגרם לי להתאהב בתקופת טיודור. ספר מצויין שמציג את ההיסטוריה בצורה סיפורית אבל נצמד לעובדות ההיסטוריות. מרגרט גורג היא כותבת בחסד והספר מומלץ מאוד

siv30

New member
The Red Queen

by Philippa Gregory
&nbsp
שם הספר לא בדיוק מתאים לתוכנו שכן הוא עוסק במרגרט ביופורט אימו של הנרי ה-7 הספר מתאר כיצד מרגרט מנצלת את הקשר שלה לבית פלנטנגט בכדי לממש את שאיפותיה שבנה הנרי ה-7 יומלך.
&nbsp
ספר טוב

siv30

New member
הקוראת המלכותית אלן בנט

מפגש בין המלכה לספרים. אני מאוד אהבתי את הספר.

KallaGLP

New member
אפשר להוסיף עוד כמה, כגון:

"המלך ארתור ואבירי השולחן העגול", "רובין הוד", "בן המלך והעני", "ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור" וכו'...

למעלה