המלצות לספרים (היסטוריה)

kechel

New member
המלצות לספרים (היסטוריה)

רומא העתיקה והמהפכה הצרפתית. (כולל תקופת נפולאון)

אני מחפש ספרים להרחיב את הידע בנושאים, לא ברמה אקדמית, כך שאפשר גם רומנים על התקופה. אפשר גם עברית וגם אנגלית, רק שלא יהיה משהו ממש "כבד". (כמו מלחמה ושלום, זה רק יצור יאוש)

אפשר למצוא מידע על ספרים בגוגל, אבל לא אתנגד לקבל המלצות נוספות. :)

Faria

New member
רוברט האריס - אימפריום

ספר נהדר שמספר על עלייתו של קיקרו בפוליטיקה הרומית. מסופר מנקודת מבטו של טירו, העבד של קיקרו.
הספר הוא למעשה חלק ראשון מתוך טרילוגיה המספרת את כל קורות חייו של קיקרו (השלישי בטרילוגיה יצא רק לפני מספר חודשים). קראתי גם את השני, אבל לדעתי הוא מתחיל קצת לחזור על עצמו ופחות טוב מהראשון, אפשר להסתפק בראשון המעולה.
&nbsp

kechel

New member
תודה

roni64

New member
בבקשה

"פושה" ו"מרי אנטואנט" מאת סטפן צווייג
"אני קלאודיוס" ו"קלאודיוס האל" מאת רוברס גרייבס

דיאנה1

New member
מצטרפת להמלצות על "אני קלאודיוס" ו"קלאודיוס האל"

של רוברט גרייבס. "אני קלאודיוס" משובח במיוחד, אחד הספרים הטובים שקראתי, אבל שווה להשלים את התמונה גם אם ספר ההמשך, למרות שהוא פחות טוב.
אהבתי מאד גם את "זכרונותיה של קליאופטרה" של מרגרט ג'ורג'. לא תורגם לעברית.
עוד דרך קלילה ומהנה להעשיר את הידע בנושא הוא הפודקסט The History of Rome ששמעתי את כולו. פודקסט ארוך מעולה. יש גם פודקסט מקביל בעברית והפרקים הראשונים שלו מהנים מאד "בונים אימפריה" אבל הוא מתקדם מאד לאט.
ספר שמחכה לי וקיבל ביקורות טובות I am Livia של פיליס סמית, על ליוויה סבתו של קלאודיוס.
ספר שלא אהבתי הוא "אוגוסטוס" של ג'ון וויליאמס, נטשתי אותו די מהר בחוסר עניין.

siv30

New member

בדיוק המלצתי על אוגוסטוס
צריך סבלנות אליו גם בגלל המבנה של מכתבים ופרקי יומן.
&nbsp
ישנו ספר בשם קליאופטרה של סטייסי שיף, גם אותו מאוד אהבתי.

דיאנה1

New member
בדיוק חשבתי שלא תמיד אנחנו מתואמות...

טוב קורה

את יודעת שאת מרגרט ג'ורג' גיליתי בזכותך אחרי שהמלצת על "אני הנרי השמיני" הנפלא שלה. (בדרך כלל יש תאום!)
ואולי באמת לא הייתי מספיק סבלנית.
תודה על ההמלצה על הספר הנוסף של קליאופטרה. האמת שאהבתי כל כך את הספר של מרגרט ג'ורג' שלא בא לי "לקלקל" עם סיפור אחר עליה. והבנתי מהביקורות שהוא גם הכי מדוייק היסטורית.

kechel

New member
פודקסט זה סבבה

אני אשמע את זה בריצה אולי, אבל אני חייב משהו לקרוא אני מרגיש שאני קורא רק שטויות בפייסבוק.

דיאנה1

New member
זה לא במקום כמובן אלא בנוסף

אחד הספונסרים של הפודקסט זה אודיבל וכמעט בכל פרק הוא ממליץ על ספר בנושא. כמובן שאת הספר אפשר לקרוא ולא חייבים לשמוע באודיבל.

siv30

New member
אני משתמשת באודיובל של אמזון

אני רוכשת את הספר בקינדל ואז האודיובל עולה 3 דולר או 5 דולר בספרים שהם וויסינק. אני כל כך אוהבת את השיטה הזו אני קוראת ומקשיבה במקביל ובנסיעות מקשיבה וזה פשוט תענוג אני חושבת שהכפלתי את מספר הספרים באנגלית שאני קוראת כך.
&nbsp
וגם הביצוע ברוב המקרים מעולה. פשוט תענוג.

דיאנה1

New member
נכון גם אני מאד אוהבת לעשות את זה

חבל שאין את זה ברוב הספרים. אפילו כתבתי תוכנה קטנה לעזור לסנכרן בין ספר לאודיובוק לספרים שאין להם את האופציה הזו... או למי ששואל אותם מהספריה ולא קונה. יום אחד שיהיה לי זמן אני אהפוך את התוכנה לאפליקציית מובייל...

siv30

New member
אוגוסטוס

מאת גון וויליאמס, ספר מעולה לדעתי.

Arana

Active member
מנהל
"האזרח הראשון ברומא" / קולין מק'לוג

זו סדרה, אבל רק החלק הראשון תורגם (המקור באנגלית). אני קראתי והסתפקתי בו, הוא מכיל המון-המון מידע מעניין על רומא במעבר מרפובליקה לקיסרות.
ומצטרפת להמלצה על "אני, קלאודיוס", ספר נהדר

לגבי צרפת - אני מניחה ש"מסע סביב חדרי" הוא מהתקופה המבוקשת, אני לא יודעת אם הוא יתאים לך. עוד כמה ספרים שקשורים לתקופה: "עלובי החיים", "סקרלט פימפרנל", "בין שתי ערים",ו-"מרי אנטואנט".

KallaGLP

New member
המהפכה הצרפתית:

"נופחי הזכוכית" של דפנה דה מוריאה
"בין שתי ערים" של דיקנס
יש גם את סדרת "סקרלט פימפרנל" של הברונית אמה אורצי על אציל אנגלי המבריח עשירים מפריס בזמן המהפכה, אבל זו סדרה שהערך שלה הוא בעיקר בידורי.

רומא העתיקה
המחזות "יוליוס קיסר" ו"אנטוניו וקליאופטרה" של שייקספיר
"ספרטקוס" של הווארד פאסט
לליאון פויכטוונגר יש כמה ספרים על רומא, אך אני לא בטוחה שתורגמו לעברית.

מרקש7

New member
אני בעד ספרי מיקה וולטארי וולמן(תיאודורה) קוו ואדיס, בן חור

מיקה וולטארי סופר פיני ענק:חלה במחלה בי- פולארית לכן יש לו בספר 'האביר השחור'(המלאך השחור) מספר סגנונות:הרומאי, כיסופי ההרפתקן, הרומאי, שנהת המצרי, טורמס האטרוסקי

kechel

New member
תודה, אני חושב שאנסה את "אני קלאודיוס"

הביקורות מצוינות, אקרא את הספר ואחרי זה אראה את הסדרה :)
&nbsp
מישהו קרא את זה באנגלית? רמת האנגלית שם גבוהה?

דיאנה1

New member
קראתי באנגלית, לא הרגשתי שהשפה קשה במיוחד

אבל אני קוראת הרבה באנגלית, וקראתי על הקינדל עם מילון צמוד.

למעלה