it's a wonderful night for oscar

Arana

Active member
מנהל
it's a wonderful night for oscar

הלילה ייערך הטקס החשוב ביותר בתעשיית הסרטים האמריקנית – טקס הענקת פרסי האקדמיה לאמנויות ולמדעי הקולנוע, המוכר יותר כטקס האוסקר.

גם השנה יוענקו פרסים שונים לסרטים שתסריטיהם נכתבו על פי יצירות ספרותיות. הנה אלה שמועמדים השנה (מתוך אתר האקדמיה):

"מכונת הכסף" – על פי ספרו של מייקל לואיס – מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, שחקן המשנה הטוב ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר, העריכה הטובה ביותר.

"ברוקלין" – על פי ספרו של קולם טויבין – מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר,
השחקנית הטובה ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר.

"להציל את מארק ווטני" – על פי "לבד על מאדים" מאת אנדי ווייר – מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר, עריכת הסאונד הטובה ביותר, מיקס הסאונד הטוב ביותר, עיצוב ההפקה הטוב ביותר, האפקטים הויזואליים הטובים ביותר.

"האיש שנולד מחדש" – מבוסס חלקית על הביוגרפיה של יו גלאס מאת מייקל פיונקי – מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, השחקן הראשי הטוב ביותר, שחקן המשנה הטוב ביותר, עריכת הסאונד הטובה ביותר, מיקס הסאונד הטוב ביותר, עיצוב ההפקה הטוב ביותר, הצילום הטוב ביותר, איפור ועיצוב שיער הטובים ביותר, עיצוב התלבושות הטוב ביותר, העריכה הטובה ביותר, האפקטים הויזואליים הטובים ביותר.

"חדר" – על פי ספרה של אמה דונהיו – מועמד לפרסי הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, השחקנית הטובה ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר.

"טרומבו" – על פי הביוגרפיה "דאלטון טרומבו" מאת ברוס אלכסנדר קוק – מועמד לפרס השחקן הראשי הטוב ביותר.

"סטיב ג'ובס" - על פי הביוגרפיה "סטיב ג'ובס" מאת וולטר אייזקסון – מועמד לפרס השחקן הראשי הטוב ביותר, שחקנית המשנה הטובה ביותר.

"הנערה הדנית" – על פי ספרו של דיוויד אברשוף – מועמד לפרס השחקן הראשי הטוב ביותר, שחקנית המשנה הטובה ביותר, עיצוב ההפקה הטוב ביותר, עיצוב התלבושות הטוב ביותר.

"קרול" – על פי ספרה של פטרישיה הייסמית (שהתפרסם תחילה בשם "מחיר המלח") – מועמד לפרס השחקנית הטובה ביותר, שחקנית המשנה הטובה ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר, פס הקול המקורי הטוב ביותר, הצילום הטוב ביותר, עיצוב התלבושות הטוב ביותר.

"45 שנים" – על פי הסיפור הקצר "בארץ אחרת" מאת דיוויד קונסטנטין – מועמד לפרס השחקנית הטובה ביותר.

"50 גוונים של אפור" – על פי ספרה של א. ל. ג'יימס – מועמד לפרס השיר המקורי הטוב ביותר.

"הזקן בן המאה שיצא מהחלון ונעלם" – על פי ספרו של יונס יונסון – מועמד לפרס איפור ועיצוב שיער הטובים ביותר.

"סינדרלה" – מבוסס על המעשייה המוכרת – מועמד לפרס עיצוב התלבושות הטוב ביותר.

אפשר למנות כאן בערך גם את סרט ג'יימס בונד האחרון, "ספקטר", שאמנם כבר לא מבוסס בעצמו על ספר, אבל הוא חלק מסדרת סרטים ארוכה שמתבססת על הדמות הספרותית וברובה גם על ספריו של איאן פלמינג. הוא מועמד לפרס השיר המקורי הטוב ביותר.

מי ראה מה
מה חשבתם על העיבוד של הסיפורים/ספרים לתסריטים
מה אתם אומרים על הסרט בסופו של דבר
וכמובן - הימורים
מי לוקח איזה אוסקר, והאם ליאונרדו דיקפריו יזכה סוף סוף

siv30

New member
צפיתי

גם ב מארסיאנס שכאן תורגם כ "להציל את מרק וויטני" אהבתי את העיבוד אבליותר אהבתי את הספר.
&nbsp
צפיתי גם "בזקן בן 100 שיצא מהחלון" גם כאן אהבתי יותר את הספר.
&nbsp
צפיתי כמובן ב"חמישים גוונים של אפור" אין ספק שהפס קול התעלה מעל לסרט ולספר גם יחד אחד הטובים וחבל שלא זכה.

Arana

Active member
מנהל
את אלה שקראתי כספרים לא ראיתי כסרטים

"חדר" ו"הזקן בן המאה", ואני רוצה לראות איך הם עובדו, שניהם היו ספרים שאהבתי. ב"חדר" נדמה לי שהסופרת עצמה כתבה את התסריט (או לפחות היתה מעורבת בעיבוד), וזה מבשר טובות, למרות שכבר כתבתי לגבי הטריילר שנראה לי שהוא שם דגש על חלק מהסיפור שבעיני הוא הפחות עיקרי בספר.
&nbsp
את "להציל את מארק ווטני" (איזה שם חסר מעוף) ראיתי, ולא קראתי את הספר; אהבתי את הסרט וחשבתי שהוא מוצלח. גם כאן מעניין אותי לקרוא את המקור.

siv30

New member
אני עוד מתכננת לקרוא את "חדר"

טרם קראתי אותו
&nbsp
הספר מרסיאנס מוצלח מאוד, קניתי אותו ב 5 או 6 דולר באמזון במבצע.

מסכימה!

לא שהוא היה רע, אבל יותר מדי הזכיר לי את פורסט גאמפ: אידיוט הכפר, שאף אחד לא ציפה שיצא ממנו כלום, מוצא את עצמו בכל צומת חשוב בהיסטוריה (במקרה של פורסט-האמריקאית, במקרה של אלן-העולמית). אבל אם פורסט גאמפ היה מקורי, מכמיר לב, מקסים בתמימותו, חכם בחיבורים להיסטוריה, ומשוחק מצויין, אלן הזקן היה שתיין אידיוט. ואם בספר עוד היו כמה קטעים שהיו חביבים, בסרט לא נשאר מהם כלום. ממש כלום.

KallaGLP

New member
גם לדעתי "פורסט גאמפ" היה הרבה יותר מוצלח.

אני מדברת על הספר, אני לא יכולה להשוות בין הסרטים כי ב"בן המאה" לא צפיתי, אך קראתי את שני הספרים. הסרט "פורסט גאמפ" היה נחמד, בעיקר בזכות טום הנקס, אך את הספר אהבתי יותר, אף על פי שברמה העקרונית זה לא הסגנון החביב עליי.

siv30

New member
הסרט פורסט גאמפ

בעשר רמות מעל הזקן בן מאה.
הזקן בן מאה הוא סרט סתמי חסר כל חן ומיותר.

siv30

New member
מנסה לצרף את הקליפ של ביונסה Crazy In Love

בכלל פס קול הסרט הפך לסידרת להיטים שאני אישית התענגתי עליו

Arana

Active member
מנהל
...and the Oscar goes to

[ציינתי רק את הזוכים מבין הסרטים שנעשו על פי יצירות ספרותיות; בפרס הסרט הטוב ביותר זכה סרט בעל תסריט מקורי - "ספוטלייט"]

הבמאי הטוב ביותר - "האיש שנולד מחדש"
שחקן ראשי - ליאונרדו דיקפריו, "האיש שנולד מחדש"
שחקנית ראשית -ברי לרסון, "חדר"
שחקנית משנה - אלישיה ויקנדר, "הנערה הדנית"
תסריט מעובד - "מכונת הכסף"
צילום - "האיש שנולד מחדש"
שיר מקורי - Writing's on the Wall מתוך "ספקטר"

KallaGLP

New member
לא צפיתי ולא התעניינתי.

לא מצליחה לעורר בעצמי עניין לטקס הזה.

למעלה