מחפשת המלצה לספר...

In Another Time

New member
מחפשת המלצה לספר...

אני לא קוראת הרבה, כי אני לא מוצאת ספרים שאני אוהבת. ומה שלא "תופס" אותי ב-3 העמודים הראשונים, סביר להניח שיוחזר.

הסגנון האהוב עליי הוא דרמה (דרמה זה לא בהכרח רומנטיקה קיטשית).

אבל אני לא אוהבת ספרים עצובים - עם סוף עצוב או שלכל אורך הספר יש אווירה עצובה, של מחלה, מלחמה או התעללות.
למשל ספרים כמו שומרת אחותי/ג'ודי פיקו, אלף שמשות זוהרות/חאלד חוסייני, פרחים בעליית הגג/ו. ס. אנדרוז. הספרים האלה מדכאים מאוד, והשאירו אותי בהרגשה לא טובה...

ספרים שכן אהבתי, שנכנסים לקטגוריית "דרמה לא עצובה", היו: נערה עם עגיל פנינה/טרייסי שבלייה, הגבירה והחד קרן/טרייסי שבלייה, שושנים/ליילה מיצ'אם.
ספרים שמשלבים מעט פנטזיה כמו משחקי הרעב/סוזן קולינס גם נחמד מבחינתי.

אשמח להמלצה על ספרים בסגנון הזה.

KallaGLP

New member
"פרחים לגברת האריס" של פול גאליקו.

הרומנים של ג'יין אוסטן.

לאמשנה11

New member
ג'יין אייר של שרלוט ברונטה והרומן האחר שלה וילט

- חייה השניים של אליס - מארק לוי
- רומן ביער - אן רדקליף
- זאב הים - ג'ק לונדון
- אי המטמון - רוברט לואיס סבינסטון
- המתיקות שבשכחה - קריסטין הרמל

KallaGLP

New member
דווקא הייתי אומרת שהספרים של ברונטה

בעלי אווירה עצובה וקשה למדי.

לאמשנה11

New member
נכון ,יש דרמה בשניהם.

והרבה אבל הסיום שלהם לא טראגי ביותר,לפחות בג'יין אייר לא.

ספר טוב לא עצוב " מסעות גווליביר"

זה ספר מופת בהחלט הוא לא עונה על הגדרה של דרמה כל כך אבל הוא בהחלט ספר מומלץ, למען האמת אני לא קורא ספרי דרמה כל כך אבל כאלו שאהבתי והם מופתיים " עלובי החיים" מומלץ בחום הוא עצוב אבל לא יכניס אותך לדיכאון והוא מדהים מדהים מדהים.

In Another Time

New member
תודה חברים

האמת שספרי רומן קיטשיים גם פחות מדברים אליי (לדוגמא קראתי את ג'יין אייר וממש לא אהבתי אותו), וספרי הרפתקאות גם לא כל כך...
&nbsp
אני יודעת אוהבת דברים בסגנון ימי הביניים, כל מיני סיפורים על מלכים, מלכות, אצילים, אהבות אסורות, וכאלה...

את יכולה לקורא אולי אפוסים.

אני חושב שאפוס "קלוולה" יכול להתאים לך יש שם התעסקות עם : אבירים, עולם קסום וכל מיני דברים שכאלו, אבל זה יותר אגדה, זה ממש לא רומן זו היא שירה. אני לא יודע אם תתחברי אליה אבל אם את אוהבת דברים שכאלו אולי האפוס" אבירי השולחן העגול" יכול להתאים לך, אני למען האמת לא יודע אם את קוראת שירה או שזה מעניין אותך. אבל יש כמה אפוסים שיכולים להתאים לך. חוץ מזה יש את " עמודי תבל" המליצו לי על הספר אבל לא קראתי העלילה מתרחשת בתקופת ימי הביניים וזה רומן, זה אולי יכול להתאים לך..

KallaGLP

New member
לא מסכימה שג'יין אייר זה קיטשי.

אני פחות מתחברת לאלמנים הגותיים בו, כמו הקריאהה שהיא כביכול שומעת שמסדרת את העניינים בסוף, אך אלה חלקים משניים שהם סימן התקופה ויש ברומן הזה הרבה מעבר לזה, כולל אלמנטים פמיניסטיים שצריך לדעת לזהות. אבל צריך להיות ג'יין אוסטן כדי להתעלות מעבר לסגנון המקובל ולצחוק על מה שהיה כל כך נהוג בזמנה.

למעלה