מה חשבתי שהלכתי אצל......המדבר / נעם פרתום

nati6589884

New member
בדיוק לזה אני מתכוון.

מבחינת הלשון, שירה היא משחק בלשון, ופה זה מתפספס.

KallaGLP

New member
למשל, אם ניקח את השיר המפורסם של פרוסט

The Road Not Taken - הרי שאין שום שום דבר לא נעים בשיר הזה, משום בחינה, ובכל זאת זה שיר גדול.

siv30

New member
כן

למעט הנושא שגורם אי נוחות גם אם רק פסיכולוגית, המחשבות על האופציות הלא ממומשות בדרך שלא נבחרה.

KallaGLP

New member
אם לזה לקרוא אי נוחות או אי נעימות - אז כן.

הכוונה שאין שום דבר צורם או לא נעים לאוזן בשיר. יחד עם זאת יש הרבה סוגים של שירים טובים לדעתי, אין נוסחה אחת. אפשר גם לכתוב שיר אהבה או תיאור טבע, כאמור, ושיהיה שירה גדולה.

nati6589884

New member
אני מסכים איתך.

שיר אהבה יכול להיות הדבר הכי מרגש בעולם, וגם שיר טבע...

nati6589884

New member
שירה נעימה מבחינה לא ש" לעשות לי נעים בלב".

זו לא הכוונה שלי אני קורא שירה קשה מאוד ,אלא לא שירה כזו בוטה וגסה כמו שאת אומרת ללא תכלית רק כדאי לעורר כעס או תגובות מה שנקרא פרובוקציה . ואני מסכים לגמרי שזו לא שירה.

Arana

Active member
מנהל
מסכימה חלקית

אם הכוונה היא להעביר מסר כלשהו, אז יש יתרון ב"טלטול" הקורא כדי לגרום לו להתבונן. אבל אני לא רואה רע בשיר (או ביצירת אמנות אחרת) שרוצה להציג יופי ואסתטיקה. גם הנאה לשמה היא מטרה ראויה בעיני.

תרגום לסונטה 16

nati6589884

New member
השימוש שלה בשפה דוחה.

שפה נמוכה לא רק מבחינת משלב אלא מבחינת תוכן, שילוב אחד בשני שהוא לא רע אבל סך הכל די מחקה את יונה וולך שעולה עליה באין שיעור. תיאור מגעיל ודוחה של השפרצת הדם עם הזרע. זה דחה אותי. זו לא שירה. זה גועל נפש. שרוצה לעורר אש. בדיוק כמו רועי חסן והשטויות על אשכנזים. אין פה שום ערך לטעמי. חוץ מהיכולת שלה לשבש את השפה ולהשתגע שזה יפה אבל לא ברמה מספקת וכזו שאני אכתיר אותה כמשוררת טובה, היא פשוט גרועה לגמרי.

siv30

New member
כן אין קישור ישיר לכתבה

היא נמצאת בתוך המגזין בחלק של חדשות

KallaGLP

New member
הרושם הוא שפשוט מרעיפים עליה כל פרס אפשרי, ללא אבחנה.

למעלה