לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2490224,902 עוקבים אודות עסקים

פורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ספרים וספרות

ברוכים הבאים לפורום ספרים וספרות
הפורום נועד לחובבי קריאה ולדיונים על סופרים, ספרים, וספרות בכלל. נשמח לשמוע את דעתכם על ספרים שקראתם, סופרים שאהבתם (או שלא), ועל כל נושא הקשור לתחום הספרים והספרות.

אנא שימו לב:
הפורום לא נועד לסיוע בהכנת שיעורי בית - יש לפנות לפורום "לימודים ושיעורי בית".
יש לשמור על תרבות דיון, שפה נאותה ויחס מכובד ומכבד כלפי הגולשים האחרים.
הנהלת הפורום שומרת לעצמה את הזכות להכניס את סקירות המתפרסמות בפורום למאמרי הפורום, תוך מתן קרדיט לכותב/ת.
אין להעלות הודעות בעלות תוכן פרסומי ללא אישור המנהלים.
הפורום אינו במה לפרסום אתרים אישיים ובלוגים. ניתן לפרסם קישור לרשומה/מאמר בנוסף לפרסום הנוסח המלא שלהם בפורום. כמו כן ניתן לפרסם קישור לאתר אישי או לבלוג בחתימה.
בכל בעיה הקשורה לגלישה בפורום ניתן לפנות למנהלים.

גלישה נעימה

לצפיה ב-', מסמר, ניקח מהר.... '
, מסמר, ניקח מהר....
<< ההודעה הנוכחית
10/07/2011 | 17:56
30
42
"מסמרים" הוא רבעון לפרוזה, צילום ואיור היוצא ארבע פעמים בשנה בפורמט של ספר בן כ-200 עמודים בכריכה רכה. בכל ספר סיפורים, קרעי זכרונות, מסמכים ורשמי מסע, שני פרויקטים צילומיים וסיפור גראפי (קומיקס), בהפקה מושקעת של עיצוב ואיכות דפוס, כולל לא מעט עמודי צבע וכריכה ייחודית.

ביום רביעי הקרוב אנחנו נארח בפורום המקסים הזה את אמיר רותם, עורך "מסמרים", שמילא בעבר משרות כתיבה ועריכה בכירות בעיתונות הכתובה (בין היתר ב"מעריב" ו"העיר"), ערך תוכניות טלוויזיה (בהן "פגישה לילית עם קובי מידן", "הסימנייה" בערוץ 2) וספרים (בהם "שקרים על שלום" של טניה ריינהרט, "נערתו" של נילי לנדסמן, "סיפור ורוד" מאת אילנה זפרן).

האירוח יתקיים ב 13.07.2011 בשעה 18:00
אמיר יענה על השאלות שלכם ככה שאתם יכולים להתחיל לשאול כבר מעכשיו אודותיו ואודות הרבעון!

קצת על "מסמרים"
בימים אלה רואה אור "שקרים", ה-71 בסדרת ספרי "מסמרים", ובו סיפורים ודימויים שמאתגרים  את הצורך האנושי בסדר, בהגיון, בתיחום ברור בין היה ולא היה.

צבי טריגר חוזה עתיד שמשכתב את ההווה ומשנה את העבר; הסופר האמריקאי הוותיק ג'יימס סולטר משתאה לנוכח מוות שמסרב להזמנה; בסיפור הביכורים שלו, רועי ורד מוצא תשוקה בלב המאפליה; אליענה אלמוג מתארת חיים משלושים של גבר בעל נפש גדולה; רון דהן שולח אשה למסע נקמה, או שמא לפנטזיה של שחרור; שגב עמוסי משגר צעירה עם דמיון מפותח לעולם של פגישות עיוורות; רון כחלילי מתמרד נגד אבירי האמת; אלון מרקוס מציע זווית אחרת לסיפור לכלוכית; שי אספריל מספר סיפור נוגע ללב על בדידות. או שלא; ורוני גלבפיש חומלת על גיבורה שצמאה למחמאה, גם תמורת תשלום סמלי.

בדימויים: צלם העיתונות פבל וולברג מקפיא רגעים שאפשר לקרוא בכל מיני דרכים; שלומי נחמני מפרק קלישאות ובוחן את אמינותן ומירי יהודה מגישה צילומי שחור-לבן ששואלים מהי מציאוּת. הציור ההיפר-ריאליסטי שמופיע על הכריכה הוא עבודת שמן של ערן רשף, שתערוכת יחיד שלו תפתח בהמשך השנה במוזיאון תל-אביב לאמנות.

שמו של הבא בסדרת  "מסמרים": "אגדות"

שיהיה אירוח מהנה
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'איזה כיף!!!!! ושאלות:'
איזה כיף!!!!! ושאלות:
11/07/2011 | 11:10
10
2
איך נקבע מה יכנס לקובץ?
האם אתם מקבלים מאנשים עבודות או שאתם פונים אליהם בעצמכם?
מה מגיע קודם - הנושא הנבחר או העבודות?
לפי מה נקבעת העטיפה?

(סליחה על כל השאלות, אני פשוט מעריצה שרופה )
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'בזכותך התעוררה סקרנותי'
בזכותך התעוררה סקרנותי
12/07/2011 | 21:46
5
1
וקניתי 3 קבצים ישנים, אם ימצאו חן בעיני אעשה מנוי.
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'תתחדשי! אילו קנית?'
תתחדשי! אילו קנית?
13/07/2011 | 07:58
4
1
לצפיה ב-'כבר שכחתי '
כבר שכחתי
13/07/2011 | 18:13
3
1
עתיד, מעבר לגדר ועוד משהו...
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'אה מעבר לגדר זה של ביאליק '
אה מעבר לגדר זה של ביאליק
13/07/2011 | 20:56
2
63
לצפיה ב-'כן, ראיתי'
כן, ראיתי
13/07/2011 | 23:53
1
זה נשמע כמו רעיון ממש מעניין.
אעדכן אותך כשאקבל אותם ותתהיה לי דעה
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-''
14/07/2011 | 09:36
לצפיה ב-'ידעתי שימצא חן בעיניך'
ידעתי שימצא חן בעיניך
12/07/2011 | 23:52
1
2
לצפיה ב-'ברווווווווווווווור '
ברווווווווווווווור
13/07/2011 | 07:59
2
לצפיה ב-'שלום ותשובות'
שלום ותשובות
13/07/2011 | 18:08
1
6
ערב טוב
שמח להיות פה (ומקווה שאתגבר על הטכנולוגיה)
הליך קבלת ההחלטות הוא רב שלבי ולא תמיד לינארי.
טקסטים מגיעים מכל מי שרוצה לשלוח, עוברים סינון של  לקטורה ונאגרים עם הערות הערכה.
אנחנו יודעים קדימה מה הנושאים (אם כי מרשים לעצמנו להיות גחמניים).
בנוסף, נמצאים בקשר עם כותבים רבים.
התוצאה היא שילוב המסלולים והאוצרות של כל ספר. זאת יותר אלכימיה מכימיה.
העטיפה בדרך כלל נגזרת מפרויקט הצילום המרכזי, בעצה אחת עם עורכת הצילום, טלי כה גרבוז והמעצב, רונן מזרחי. אבל גם במקרה הזה, אנחנו נוטלים לעצמנו חופש לקבל החלטות אחרות. לעתים עטיפה על בסיס טקסט או עיצוב
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'תודה ויישר כוח!'
תודה ויישר כוח!
13/07/2011 | 20:55
לצפיה ב-'שלום אמיר ושאלה על התוכן'
שלום אמיר ושאלה על התוכן
12/07/2011 | 23:45
3
1
שלום אמיר, אני מכיר חיצונית את מסמרים היטב מעבודתי בצומת ספרים, אבל אף פעם לא יצא לי (כמו עם רוב הספרים בחנות...) ממש לשבת ולהתעמק בהם.

מי ואיך מחליטים אילו סיפורים ייכנסו? ובמילים אחרות אולי - יש במה לכותבים צעירים וחדשים?
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'צעירים'
צעירים
13/07/2011 | 18:35
2
4
ראשית, אני ממליץ בחום לפתוח ספרים, ובמיוחד את מסמרים...
תיארתי את הליך קבלת ההחלטות במקום אחר כאן. במבחן התוצאה, ב-17 בספרים שיצאו עד היום יש לא מעט כותבים צעירים וחדשים. הקריטריון היחיד לכניסת טקסט לספרים הוא האיכות שלהם, בלי קשר לגילו, פרסומו, קשריו, או מה-שזה-לא-יהיה של הכותב. הכל נכון גם לגבי כותבות, כמובן
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'ואם אני רוצה לשלוח סיפורים מקוריים משלי?'
ואם אני רוצה לשלוח סיפורים מקוריים משלי?
13/07/2011 | 18:52
1
איך אני יכול לעשות זאת?
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'משלוח סיפורים'
משלוח סיפורים
13/07/2011 | 19:08
3
ממש פשוט
יש באתר הצנוע שלנו, שנקרא במפתיע
masmerim.co.il
אופציה פשוטה למשלוח. יש גם מי שמוצאים מייל ישיר ומטופלים באותה אצילות נפש.
מחכה לקרוא...
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'שאלות לאמיר:'
שאלות לאמיר:
12/07/2011 | 23:51
3
2
אמיר שלום, תודה שהגעת להתארח אצלנו

מספר שאלות:

1. תוכל לתאר את תהליך העבודה על כתב העת - איך בוחרים את הנושא, איך מלקטים את החומרים, איך בונים את הגליון עד לצורתו הסופית?

2. מה השוני שאתה רואה בין העבודה על "מסמרים" לעבודות עריכה אחרות שביצעת?

3. אני לא יודעת האם ערכת את "מסמרים" מההתחלה... במידה והחלפת עורך אחר, האם עשית, לדעתך, שינוי משמעותי כלשהו?

4. יצירה מופלאה אך עם קשר רופף לנושא הגליון לעומת יצירה פחות טובה עם קשר הדוק לנושא - איזו מהן היית בוחר?

5. האם אתם מקבלים תגובות מהקוראים? האם אתם מיישמים את הערותיהם/הצעותיהם ואיך?

6. כמה גליונות עתידיים אתם נוהגים לתכנן בעת ובעונה אחת?

7. מבין הנושאים פרוזה, צילום ואיור, ש"מסמרים" עוסק בהם - האם אתה מרגיש שיש דגש על אחד מהם? האם לך עצמך יש העדפה?

8. כשגליון חדש יוצא, במה בגליון אתה מסתכל קודם?

9. מדוע נבחר דווקא השם "מסמרים" לכתב העת?

10. האם אתה עוסק בעוד עיסוקים פרט לעריכת "מסמרים"?

11. וקצת מההיבט האישי - מה אתה קורא בזמנך הפנוי לשם הנאה? האם יש לך עוד תחביבים?

תודה מראש
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'אחלה שאלות! '
אחלה שאלות!
13/07/2011 | 09:32
1
לצפיה ב-'עוד תשובות'
עוד תשובות
13/07/2011 | 18:42
6
אני מדלג בין השאלות בחוסר חן. מקווה שמי שמתעניין מוצא את דרכו.
לא החלפתי איש וכל עוד הדבר תלוי בי, איש לא יחליף אותי... מסמרים הוא שלי ושל נועה וכדרכם של כתבי עת, זהו פרויקט אגו מובהק.
העבודה עליו שונה ודומה לדברים אחרים שעשיתי. דומה לספרים, כי יש בו הרבה ספרות, דומה למגזינים, כי הוא יוצא בתדירות ידועה ומנסה לעניין ציבור כמה שיותר גדול, דומה למוצרי דפוס מושקעים, כי יש בו דיאלוג שאני מאוד אוהב עם מעצב ואמנים חזותיים.
תמיד מרתק לשמוע תגובות. אלה שנשמעות לנו נבונות ומעשירות בוודאי משמשות לשיפור, שתמיד ראוי ונכון.
אנחנו לא מתכננים די גיליונות לעתיד, לא מעט בגלל שבמקביל לעבודה על מסמרים אני נאלץ גם להתפרנס (בינתיים ימי העבודה המצטברים שלי הם ההשקעה שלי בפרויקט הזה, בלא תמורה גשמית).
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'עוד כמה'
עוד כמה
13/07/2011 | 18:56
4
דילגתי על כמה שאלות. אנסה להשלים:
לא חושב שיש לי התעצומות לדחיית סיפוקים כזו. כשנופלת לידי יצירה מופלאה, וזה קרה, אמהר לשבץ אותה. טוב ציפור אחת ביד וגו'...
אני קרוב יותר לטקסטים, אבל גם איור וצילום קרובים ללבי, כמו גם נובלות גראפיות. זאת, מן הסתם, הסיבה שאלה מוצאים את עצמם במסמרים.
כשיוצא ספר חדש אני קודם כל בודק שלא נפלו טעויות קרדינליות (בכריכה, בהדפסה). אחר כך מדפדף. לא משנה כמה ניסיון מצטבר, יש משהו בדפדוף שקשה באמת לדמיין אותו. אין כמו המעשה הפיזי.
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-' שלום אמיר '
שלום אמיר
13/07/2011 | 18:02
4
3
ברוך הבא לפורום

האם תוכל לספר לנו קצת על 'מסמרים' בתחילת דרכו? מאין הגיע הרעיון, מה שמתם לכם כמטרה, מה היה החזון שהוביל להקמת כתב העת?

אסופות סיפורים קצרים וכתבי עת ספרותיים יש בשפע, מה לדעתך מייחד את 'מסמרים'?

מרבית כתבי העת מכילים גם חומר קריאה עיוני, אך ב'מסמרים' הדגש הוא על הפרוזה (לצד אמנות גרפית). בלי מאמרים, בלי ביקורות. מה עומד מאחורי החלטתכם להימנע מחומר עיוני?

כל סופר טוב צריך עורך טוב כדי לשפר את יצירתו - האם היצירות שמתפרסמות אצלכם עוברות עריכה שכזו דרככם או שמא אתם מקבלים את הסיפור גמור ומוכן לדפוס?

תוכל לספק לנו אולי הצצה קטנה לעתיד? מה יהיו הנושאים של הגליונות הבאים?

תודה שהגעת להתארח אצלנו, אני בטוחה שיהיה מעניין
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'ברוכים הנמצאים'
ברוכים הנמצאים
13/07/2011 | 18:20
1
4
חן חן
מלא שאלות :)
וטובות.
הסתובבתי עם הרעיון והרצון יותר מ-12 שנים, שבמהלכן ניסיתי לקדמו מול כל מיני גופים ומו"לים בהצלחה מוגבלת. מדי פעם יישמתי חלק רעיונות בפרסומים שונים שערכתי, אבל לא את החזון כולו. ואז, התחילו שיחות עם חברתי נועה גלר-דנציגר, שבדיוק חיפשה אתגר חדש. היא לקחה על עצמה את תפקיד המו"ל, המימון, ניהול כל הצד ההפקתי וההרצה של כל העניין - כל הדברים שאני ממש לא מצטיין בהם - זאת בנוסף לשותפותה לדרך וטעמה המשובח. מכאן עברנו למעשים.
המטרה היתה להרים כתב עת שלא יתנצל על קיומו, שלא ייראה כפרח קיר מעוט אמצעים, אופציונלי.
ידענו שהצלחנו כשהגיליון הראשון, שלא במקרה נראה כמו ספר בהפקה משובחת, נערם לצד ספרו החדש של יאיר לפיד בחנות הדגל של סטימצקי.
אמשיך לענות בחלון חדש, לא?
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-' והנה עוד הוכחה'
והנה עוד הוכחה
13/07/2011 | 18:52
1
לכך שההתמדה וההתעקשות משתלמות

תודה רבה על התשובות, מעניין לקרוא!
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'כתבי עת'
כתבי עת
13/07/2011 | 18:27
5
אני לא חושב שיש שפע של קבצי סיפורים. למען האמת זאת סוגה די מוזנחת ובדרך כלל לא כלכלית. לא רק כאן
יש כתבי עת, כמובן, כמה מאוד טובים, וזאת מסורת שקדמה להוצאה השוטפת של ספרות בעברית בארץ ישראל. תמיד יש מקום לעוד.
חלק מהמטען הגנטי של מסמרים הוא היותו חומר קריאה לקהל קוראים רחב. אין צורך בהשכלה ספרותית, די בחדוות קריאה. גם כדי ליצור ייחוד, בחרנו שלא לצרף מאמרי ביקורת, מטא-ספרות, מאמרי סיכום. ההגדרה "פרוזה" רחבה די. במהלך השנים פרסמנו, בנוסף לסיפורים קצרים, גם מניפסטים פוליטיים, ממוארים, יומני מסע, מחזות קצרים, תסריט דרמטי ועוד טקסטים שפורצים את הקונבנציה.  
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'עריכה'
עריכה
13/07/2011 | 18:32
6
ברור שכל הטקסטים שמופיעים במסמרים עוברים כמה שכבות של עריכה, בלי קשר למידת פרסומו של הכותב/ת.
בנוסף, עומדים לרשות הטקסט עריכה לשונית (של עטרה אופק רבת הזכויות) וכמה קריאות של הגהה בשלבי הירידה לדפוס.
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-' ועוד שאלה אחת'
ועוד שאלה אחת
13/07/2011 | 19:13
1
2
אמנם שוק הספרים האלקטרוני בארץ נמצא עדיין בחיתוליו, אך בחו"ל ניתן לראות שמגזינים רבים מוציאים, בנוסף למהדורה המודפסת, גם מהדורה אלקטרונית.
האם זהו צעד שאתם שוקלים לעשות?
ובכלל, מה דעתך על ספרים אלקטרוניים? האם המסך יחליף את הדף?
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'שאלה מעולה'
שאלה מעולה
13/07/2011 | 19:23
4
אני חושב שהוצאה של מהדורה אלקטרונית היא בלתי נמנעת. כרגע, באמת, השוק בעברית עוד לא באמת נולד, וגם האמצעים בחיתוליהם, אבל צריך להתכונן.
המעבר, בין אם הוא מקביל לדפוס ונייר, ובין בסופו של דבר יהיה תחליף, הוא לא פשוט לרוקן תוכן קבוע למדיום אחר, אלא דורש מחשבה עמוקה יותר, שטרם מיצתה את עצמה.
נראה לי שזה אתגר מרתק.
אני לא פחות סנטימנטלי מכל אחד אחר כלפי הספר במתכונתו המוכרת. הריח, המישוש, ההתרגשות מסוף התהליך הארוך של הייצור והנוכחות על המדף... אני מקווה בכל מאודי שהספר כמו שאנחנו מכירים אותו לא ייכחד.
עם זאת, המהלך הוא בלתי נמנע, מכל הסיבות הידועות: סביבה (יערות הגשם, דלק האוניות שמובילות גלילי נייר, מכונות הדפוס צורכות האנרגיה, ההפצה, שטח המחסנים וחנויות הספרים), ממון (הנ"ל, עלויות הייצור, ההפצה, האחסון, שינוע וכו'), קידמה (עובדה שאנחנו מדברים דרך מחשב בחיבור רשת ולא באמצעות יוני דואר - ונהנים מזה).
יהיה מעניין
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-' ושאלה לטובת החו"לניקים שבפורום'
ושאלה לטובת החו"לניקים שבפורום
13/07/2011 | 19:33
3
3
ולטובת המעדיפי-ספריות.

אפשר להשיג את הגליונות בחו"ל?
האם ישנם עותקים בספריות העירוניות?
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'חו"ל'
חו"ל
13/07/2011 | 19:45
5
התשובות הן כן וכן
יש לנו מנויים בחו"ל. כל שצריך הוא לפנות דרך האתר של מסמרים, להפקיד את הסכום הצנוע, והספרים יגיעו (כמעט) לכל מקום לעולם, בדרך כלל עוד לפני שינחתו בחנויות הספרים בישראל (הפצה כאן היא לא הדבר הכי זריז).
ארגון הספריות (או איך שלא קוראים לו) נוהג לרכוש על בסיס קבוע מספר לא מבוטל של עותקים (כאשר הוא מקבל את התקציב המובטח לו ממשרד התרבות) ואלה, למיטב ידיעתי, עומדים לרשות הציבור.
כמובן שאני ממליץ על מנוי
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-'תודה ולהתראות'
תודה ולהתראות
13/07/2011 | 20:02
1
4
תודה לכל המתעניינים. היה נעים
נתראה בגיליונות הבאים
ספרים וספרות >>
לצפיה ב-' תודה רבה אמיר '
תודה רבה אמיר
13/07/2011 | 20:05
7

הודעות אחרונות

20:00 | 11.12.17 Arana
19:51 | 11.12.17 Arana
19:42 | 11.12.17 Arana
05:08 | 07.12.17 Arana
07:48 | 06.12.17 שוקילו
17:52 | 05.12.17 יוליתלם
19:19 | 04.12.17 Arana
20:25 | 01.12.17 gilmor5
05:16 | 30.11.17 Arana
21:13 | 29.11.17 Arana
06:37 | 29.11.17 sls4

חם בפורומים של תפוז

המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
המוזיקאי לירון עמרם מתארח בפורום
המוזיקאי לירון עמרם...
המוזיקאי המוכשר והייחודי ופריצת השנה בגלגל``צ...
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
אירוח בנושא פיענוח ציורי ילדים
אירוח בנושא פיענוח...
מעלים ציורים של הילד/ה שלכם ומקבלים פיענוח לציורים
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ