מישהו מוכן להסביר לי פעם אחת

sherban

New member
אני מבינה ועוד איך ../images/Emo8.gif

אני רק לא מבינה לפי ההגדרה הזאת מה ההבדל בין קומיקס ישראלי לקומיקס אלטרנטיבי או פשוט סתם קומיקס. ובהקשר הזה בהחלט סקאם באני מהווה איזושהי אלטרנטיבה ל"אלטרנטיבי" ששולט בכל. חבל רק שהוא מעדיף להשקיע את מירב מאמציו בקומפיילרים ומכונות טיורינג במקום בקומיקס. באני, אני אעשה לך ילדים אם רק תזנח את העולם הבינארי לטובת עולם היצירה.

evil i

New member
אלטרנטיבי זה לא לעשות משהו...

שלא עושים אותו במקום אחר. זו כבר חדשנות. אם כל הקומיקסאים הישראלים עושים חומר מחתרתי, אז אריאנה הוא אלטרנטיבה למצב הקיים, הוא חדשני, אבל לא "אלטרנטיבי". קומיקס אלטרנטיבי הוא קומיקס שבתכנים שלו, בהשקפת העולם ובדרך שבה הוא נוגע בדברים שונה ממה שמקובל בחברה, ולא רק בקומיקס. קומיקס הוא חלק מתרבות שלמה, ואתה לא יכול להיות קומיקסאי בלי להיות מושפע משירה, ספרות, פיסול או אפילו טיפוס הרים או התנדבות באק"ים. אז אם בתרבות מקובל, נגיד, שצה"ל הוא קדוש וכולם מתגייסים ומשתמטים וסרבנים הם סכנה לדמוקרטיה, ואתה עושה קומיקס שהגיבור שלו הוא סרבן מצפון שמתריס נגד הצבא, זה קומיקס אלטרנטיבי, כי הוא אלטרנטיבה לצורת החשיבה הקיימת. אלטרנטיבי יכול להיות גם אלטרנטיבי בשיטות העבודה והיצירה שלו וכ'ו.... ונדמה לי שכתבתי, בכתב גדול וברור.. שאני לא רוצה להשתתף בדיון הזה!

matt hensley

New member
אקיצר לסיום הדיון המרתק

כל מה שאמרתם פחות או יותר נכון.. בארץ אין ממש קומיקס אלטרנטיבי כי אין קומיקס ראשי ומה שיוצא ונחשב אלטרנטיבי זה בעצם קומיקס בהוצאה עצמית של כל מיני יוצרים שלא מיוצגים ע"י חברה גדולה שמייצגת אותם. זה ההגדרה שלי פחות או יותר וגם מי שחולק עלי שלא ימשיך אותי כי השירשור הזה זה כמו גידול בתחת ודי
אם מישו ממש חייב יש מסרים אישיים..

ailag

New member
מה כ"כ רע לך בשרשור הזה?

אני לא מבינה למה אם מתפתח דיון ישר חייב לקפוץ מישהו (כאן שניים) ולנסות לחתוך אותו כאילו זה לא בסדר. אני דוקא נהנית פה..

matt hensley

New member
זה רע כי

כל אחד פה יקפוץ בהגדרה האישית שלו וזה יגמר עוד 200 שנה.. ובטח שזה לא רע לך את מנהלת הפורום את תשמחי עם כל שירשור שיגדל פה
אבל למי שסתם אוהב לקרוא/לכתוב זה תקוע בעיניים וזה שירשור שלא מוביל לשום דבר..

ailag

New member
->

זה לא שאני שמחה עם שרשורים שסתם גדלים. אני שמחה לראות כאן תוכן, ותוכן זה מה שאתה ואיוול איי ניסיתם לקטוע בשרשור הזה. אני חושבת שזה מצויין שכל אחד יבוא עם ההגדרה שלו. אני מעדיפה לקרוא הגדרות של אחרים ולראות מה הם חושבים מאשר להיות תקועה עם ההגדרה של עצמי בעיניים עצומות ואוזניים סגורות, שמא משהו בטעות ישנה לי אותה. אם ההגדרה שלי מושלמת, אדרבא, שאחרים יבואו, יקראו אותה וילמדו. אם היא לא מושלמת, שרשור כזה זה מה שיבוא לתקן אותה. כבר היו לי שרשורים פה ובסטודנטים ובמדע פופולרי שהתנהגו בדיוק ככה, אפילו כמה שגרמו לי לשנות תאוריות ועמדות. ויודע מה? לי אישית יותר כיף לראות דיונים כאלה, ולראות דעות שונות (כל עוד לא רבים).

matt hensley

New member
כן אבל זה לא נושא כה עמוק

שאפשר לחפור עליו יותר מדי ולחדש בו וזה סתם כל אחד אומר את הדעה שלו שהיא הדעה של מישו אחר בנוסח שונה קצת וזה לא מוביל לכלום וזה סתם תוקע את הפורום בנושא הזה שיש נושאים הרבה יותר מעניינים...

ailag

New member
אם זה לא נושא עמוק

אז הוא ידרדר למטה, אין סיבה לחתוך באמצע סתם. אם הוא מעניין, הוא ישאר. חוץ מכלמיני יוצאי דופן שיוצא לי לטפל בהם פעם ביובל מהצד של הניהול. ויש עוד 14 שרשורים בדף.. אתה יכול להעלות את הנושאים היותר מעניינים בשרשורים אחרים, ולראות אם הם ידחקו את השרשור הזה.

AmirPerc

New member
לדעתי...

לדעתי הקומיקס האלטרנטיבי בארץ הוא בהחלט מה שנראה לנו כמו הקומיקס האלטרנטיבי עד עכשיו כמו הוברט וחבריהם. ראיתם שדדליין וארינאה ואדירי התכלת נחשבים יחסית מיינסטרימים =\

למעלה