חדש בקומיקס

• פותח הנושא ailag
  • פורסם בתאריך

ailag

New member
../images/Emo42.gifחדש בקומיקס../images/Emo42.gif

אני אוסיף עוד כמה חדשות שלי מחר
בינתיים תשימו גם משלכם. הרעיון של המדור הזה הוא להכיל חדשות עם דגש על נושאים שמעניינים אותנו. נראה איך זה יעבוד

ailag

New member
Free ComicBook Day

FCBD הוא יום בו בחנויות ודוכנים מחלקים חוברות קומיקס שהוצאו במיוחד בשביל המאורע בחינם. כדי לתת לכם טעימה מסדרות אחרות, כדי להכיר את הקומיקס לאנשים שלא יודעים מה זה קומיקס.. השנה הוא נקבע ל3.7 . זה יוצא יום שבת (אוף, אמריקאים
). זה בטח יתקיים ביום שישי שלפני ועוד ישארו חוברות ליום ראשון שאחרי. את החוברות שיצאו (לא בטוח יהיה לכל המקומות את כל החוברות!) ניתן לראות כא‏ן. לאתר הבינ"ל של FCBD (אני מבקשת מראש מספקי הקומיקס לא להגיב תגובות שמתקרבות להיות עם אופי פרסומי. יש סיכוי טוב שנדאג פה לFCBD שלכם בהמשך, ואני לא רוצה שרשורים פרסומיים פה)

ailag

New member
לראות ולקנא - הקומיק קון בסן דייגו

כל שנה אני הולכת לאתר הזה. כל שנה אני רוצה ללכת. כל שנה אני מבינה שזה קצת רחוק
(המנהג עוד התחיל כשהייתי חיילת והיה אסור לטוס לחו"ל..) אז סתם בשביל לשטוף קצת את העיניים, פסטיבל הקומיקס של סן דייגו.

אני הולך השנה

בפעם השלישית, אחרי שנתיים של הפסקה (הייתי שם ב-2000 וב-2001) כנס מדהים, מומלץ לכל חובב קומיקס. אם משלבים אותו עם טיול גדול יותר בארה"ב, אפילו לא נורא כל כך להגיע אליו.

ailag

New member
פרסי אייזנר

אם כבר אמרנו קומיק קון בסן דייגו, יהיה בו גם טקס פרסי אייזנר - שזה בערך האוסקר של הקומיקס. פרטים ומועמדים - כאן.

ailag

New member
../images/Emo104.gifראיתם? קינאתם? יש פסטיבל אצלנו

גם השנה יערך פסטיבל קומיקס, אנימציה וקריקטורה באוגוסט, בסינמטק. השנה הוא יארך ארבעה ימים (בשנים האחרונות הוא ארך 2-3). הוא יתקיים בין ה16 ל-19 באוגוסט. הכינו את היומנים! (ואני רק מצטערת שהשנה הוא לא נופל לי על יום ההולדת.. עד עכשיו הוא פחות או יותר תוזמן יפה
)

ailag

New member
הקא"קון? שנה

זה כל שנה, בסביבות ה-18-20 לאוגוסט ככה. יש גם אירועי ביניים.. (בועה למשל. או האלטרנטיבים [דהה])

ננסק

New member
ארבעה ימים זה שלושה יותר מדי

למיטב דעתי, כנס בארץ יכול להתקיים יום או יומיים מקסימום, עם יוצא דופן קיצוני עבור קהל יעד "עצום" כדוגמת איקון. יהיה חבל לפרוס את הפסטיבל על ארבעה ימים, זה עושה אותו דק מדי, כמו חמאה שנמרחה על יותר מדי לחם.

ailag

New member
תזכור שזה משולב עם אנימציה וקריקטור

ות. בשנים האחרונות אפילו היה פחות דגש על קומיקס מאשר על אנימציה וגם קריקטורה (נראה שכל פעם שהתייחסו לציורים שלא זזים איחדו בין קומיקס וקריקטורה ואז בחרו נושאים קריקטוריסטים. לא זוכרת אירועים מהפעמים הקודמות אבל זוכרת שזה היה הרושם) כלומר, יש מקום להרחיב. נראה לי שבנושא של פסטיבל קומיקס נטו אתה צודק - למרות שיש הבדל עצום (לדעתי) בין אירוע של יום לאירוע של יומיים (יותר מההבדל בין אירוע של יומיים לאירוע של 3-4). בדיון, למשל, היה קצר נורא בגלל זה. כשהולכים לישון וחוזרים לאירוע יש הרגשה שהוא נמשך הרבה זמן.

ננסק

New member
מהניסיון עם כנסי משחקי תפקידים,

יומיים-שלושה מספיקים לגמרי. תחושת החמאה-על-הרבה-לחם מסוכנת, וזה לא הכל. אומנם משחקי תפקידים הם תחום מצומצם יותר, עם פחות קהל, אבל יש בו הרבה יותר תוכן, כך שיש כאן איזון כלשהו. רק לדוגמא. אם יבוא יום והקהל של איקון יגדל מאוד, הפתרון הנכון לדעתי לא יהיה מעבר לפורמט של ארבעה ימים, אלא להיכל יותר גדול. פריסה על יותר זמן זה הפתרון השגוי, לטעמי, ברוב המקרים.

talotan

New member
שלושה ימים לא מספיקים.

אני לא יודעת אם היית בפסטיבל בשנים האחרונות, אבל אני בהחלט מברכת על ההחלטה להוסיף יום רביעי. התוספת של היום הזה היא לא "למרוח" אלא להוסיף עוד תוכניות. אני ממארגני "אסיף"- תוכניות האנימציה הישראליות, ובשנה שעברה חשתי שאין ייצוג הולם לאנימציה ישראלית חדשה מאותה שנה (אסיף מלקט תמיד רק אנימציות מהשנה החולפת). למעשה, היום הנוסף בא לתת מענה לאנימציה ישראלית וכמו שזה מסתמן כרגע- יום שלם יוקדש לכך. באשר לקומיקס- אכן יהיה מוגזם לארגן פסטיבל של 4 ימים אבל זו בדיוק הסיבה שאנחנו יוצרים שיתופי פעולה וקומיקס לא עומד לבדו. היו נסיונות בעבר ליצור כנסים שונים בנושא אחד, אבל אז מדובר בדרך כלל על יום אחד או חצי יום. האיחוד גרם לזה להפוך להפנינג. בפסטיבל יש תוכניות שמתעסקות גם בקומיקס ובקריקטורה והשנה - גם איור, אבל תוכניות כאלה כוללות גם מרצים. כיוון שקומיקס מיועד לקריאה וקשה לשמוע יום שלם של הרצאות- הרעיון להקרין אנימציה הוא רעיון מצויין (וכמובן שאני לא אובייקטיבית
). הקומיקס מקבל מקום בהפנינג ברחבה ובהרצאות שונות. אני אבדוק מה מסתמן השנה. יכול להיות שצריך לחשוב על תוכניות נוספות וביקורת בונה היא תמיד דבר טוב. אם לא השנה- אז להמשך. אגב, ניסיתי למצוא מקום לתערוכת קומיקס של הפורום (רעיון שעלה) אבל לצערי הקירות כבר מלאים בתערוכות אחרות (פרטים בהמשך). אם יש רעיונות אחרים בפורום, אפשר לבדוק ואולי גם ליישם, אם כי קחו בחשבון שבמחינת פעילות באולמות התוכנית לשנה זו דיי סגורה.

HotGod

New member
../images/Emo124.gif))אתר קומיקס חדש עלה לאוויר!

עלה לאוויר? נו טוב, לא משנה. בכל מקרה, להלן אתר הקומיקס של ישראל. וכמו תמיד, ביקורת בונה (גם אם שלילית) תתקבל בברכה.

clev

New member
נחמד מאוד

אני עושה לכל קהל לקוחותי פעם בחודש עיתון אינטרנט ושם אני ממליץ על אתרים חדשים בתחום הקומיקס. בעיתון הבא אשלח לינק לאתר שלך. אהבתי מאוד את טיסה 823. בהצלחה,

nirmatarasso

New member
לא יודע

אם זאת בעיה אצלי או באתר, אבל יש רק תמונת פתיחה וזהו. אי אפשר להגיע לכלום.

nirmatarasso

New member
מממ...משונה

אין תפריט. כנראה כי אני משתמש בפיירפוקס ולא באקספלורר. זה בעיה רצינית, כי זה נהיה כבר בלתי אפשרי להשתמש באקספלורר.

למעלה