סטן לי חוגג יום הולדת 92!

סטן לי חוגג יום הולדת 92!

האמת שלא ידעתי עד כמה הוא מבוגר עד שבדקתי בויקיפדיה, אבל בהחלט תוחלת חיים מרשימה!

אני בטוח שכולם פה מכירים את הברנש ואת פועלו, אין ספק שמדובר באחד מהאנשים הכי משפיעים על תעשיית הקומיקס העולמית בכלל והאמריקאית בפרט.
הוא אחראי ליצירת הדמויות הכי מוכרות של חברת MARVEL, ולרגל יום הולדתו, אשאל אתכם:
איזו דמות שסטן לי המציא אתם הכי אוהבים?

(למי שלא סגור על הדמויות שהוא אחראי להן, מוזמן להציץ באיור שהכנתי לכבוד המאורע
- ותודה לאבנר מירב על הרעיון לאיור)

Gul the Great

New member
Spider-Man

גם אני רוצה להודות במעמד זה לאבנר מירב.
אחלה איור.
(נו טוב, תודה גם לך, ולדיק...)

TSan

New member
מגנטו!

אמנם ספיידרמן, דרדוויל, ת'ור ושאר החבורה הן אחלה דמויות, אבל אני באמת חושבת שמגנטו הוא הדמות הכי עמוקה בכל החבורה הזאת..

Gul the Great

New member
בטח.

כריס קליירמונט הוא הכותב המיתולוגי של אקס-מן וזה שלמעשה אחראי על העמקת הדמויות והבאת הקומיקס למצב שהוא היום.
הוא לקח את המושכות ביחד עם דייב קוקרם אחרי הכנסת הדמויות החדשות של האקס מן, וולברין, סטורם, קולוסוס, נייטקרולר והדמויות שלא זכו להישאר זמן רב מדי בקבוצה (סאנפייר, ת'אנדרבירד ובאנשי) בחוברת מספר 94 בשנות ה-70.
לפני השינוי הגדול הזה הקומיקס סבל ממכירות נמוכות ולמעשה לא ידעו מה לעשות איתו יותר.
קליירמונט נשאר הכותב של הקומיקס עד תחילת שנות ה-90 ואחראי על סיפורים שנשארו בזכרון הקולקטיבי של חובבי הקומיקס כמו "Dark Phoenix Saga", "Days of Future Past", "God Loves, Man Kills" ועוד.
מומלץ לקרוא את הקומיקס שלו רק אם מתחברים לסוג הקומיקס שהיה נהוג פעם. הרבה כיתוב ואומנות שמוגבלת בצבעים וגוונים.
&nbsp
אגב, חברי פורום אחרים בטח יודעים יותר ממני. מקווה שעזרתי.

nimrodds

New member
הזמנתי בביקור האחרון בCNV רעננה

את God Loves, Man Kills, הוא נשמע נהדר.
קניתי שני אוגדנים, בעקרון אחד של סטורם ואחד של וולברין נוסף, הם לא לידי כרגע, בהזדמנות הקרובה אפרט יותר בעניינם.

spidey 82

New member
גם "מספר" כבר לא כל כך מפני שהוא כותב רק לעתים נדירות כיום.

סטן לי היה כותב וכנהוג בקומיקס גיבורי על במשך עשרות שנים הייתה חלוקה בין הכתיבה לצד האמנותי (אע"פ שיש ציירים-כותבים, וכיום זה כלל לא נדיר). בשנים בהן היה העורך האמנותי\עורך ראשי\מו"ל של מארוול, החל מתחילת שנות ה-60 בהן עיצב את יקום מארוול המודרני, לי פיתח את "שיטת מארוול" שלפעמים נתונה להשמצות: הוא היה נותן לצייר לעבוד על גיליון קומיקס לפי עלילה כללית שנקבעה ע"י האמן. הקומיקס המוגמר נשלח אליו בחזרה, ולפי הציורים לי כתב סיפור ודיאלוג. כיום זה כבר לא נהוג ולמיטב ידיעתי כתיבת תסריטי קומיקס הנפוצה זהה מאוד לכתיבת תסריט קולנועי\טלוויזיוני.
&nbsp
בשורה התחתונה ובתשובה לשאלתך: לא, סטן לי מעולם צייר.

aharonavsha

New member
שיטה טובה מאוד לציור קומיקס. אנסה להשתמש בה. תודה!

(לפחות בעיקרון שלה.)

וואלה גילית לי פרט שלא הכרתי

אחרי התגובה שלך, קראתי קצת על "שיטת מארוול"..
האמת, זאת נשמעת לי שיטה די גרועה..
אבל צריך לקחת בחשבון שהיא נוסתה בעיקר בשנות השישים בארה"ב, בתקופה שבה אנשים רבים היו תחת השפעות של כימיקלים רבים

spidey 82

New member
לא יודע עד כמה סטן לי וחבר מרעיו

אכן התנסו בסמים, אם בכלל. צריך לזכור שלי, קירבי ואחרים היו כבר בגיל העמידה, מהדור הקודם, ולא צעירים שנמשכו בקלות לתרבות הביטניקים\היפים. אם כבר, סטן לי (וסטיב דיטקו) השפיע מבלי שהתכוון לכך על התרבות התקופתית באמצעות ד"ר סטריינג', דמות שהייתה מאוד חביבה על ביטניקים והיפים.
&nbsp
בכל אופן, ייתכן שהשיטה פותחה ע"י לי מצורכי התייעלות, מאחר והוא היה הקול המוביל של החברה כעורך, וכותב כמעט עיקרי, לכן זו הייתה דרך קלה יותר ליצור סיפורי קומיקס בזמן קצר (ג'ק קירבי היה מנפק גיליון שלם בזריזות, מבלי לפגום באיכות העבודה שלו). מצד שני, השיטה לא שרדה את התקופה, וטוב שכך (למרות התרומה הרבה שלהם לסיפור, הציירים לא קיבלו על כך קרדיט בד"כ ורובם נעלמו מעיני הקהל המודרני כשמהללים את סטן לי על יצירת יקום מארוול).

למעלה