תכנית חדשה במשרד החינוך: לימודי קומיקס ובלוגים

מצחיקה אותי הכותרת פרובוקטיבית

הם לא לומדים איך ליצור קומיקס.
הם משתמשים במחולל מוגבל כדי לעבוד על כישורי שפה וכתיבה.
למעשה, אפילו הדוגמא שכלולה בכתבה מבהירה את הבעיתיות שבשימוש שהם עושים כאשר יש חזרתיות בתיאור הויזואלי והמילולי...
אבל, למרות ביקורות כאלו מהכיוון של יצירת קומיקס בהקשר הרחב של הדבר, אני חושב שזה רעיון נפלא שמעודד צעירים וצעירות שאחרת לא היו מתנסים בקומיקס לחקור את המדיום ויכולותיו ולהרחיב את מעגל אמצעי הביטוי ברשותם.
בטווח הארוך זה בהחלט יכול להיות התמריץ שיהפוך את הקומיקס לצורת ביטוי לגיטימית ב-א-מ-ת בתרבות הישראלית ולא איזוטריה שולית.

elior123

New member
דווקא יש משהו טוב יותר כיום:

פרויקט בשילוב קרן קרב (שעכשיו הם חלק מהחברה למתנסים) ומוזיאון הקומיקס בחולון הקים מערך מושקע ויפה ללימודי קומיקס.
יש בו עיוני ומעשי. מנסים לתת לתלמידים (כיתות ג'-ד') את היכולת לספר סיפור ולחקור דרך המדיום של הקומיקס, החל משלב ההסבר על מי זה ומה זה קומיקס ועד ליצירת קומיקס בעצמם. המערך מפרט יפה מאוד בצורה מתאימה וברורה לכיתות אלו את כל מה שלנו כילדים מעולם לא היה וחלמנו שיהיה.
&nbsp
אומנם משרד החינוך עושה משהו שעדיף על כלום, אבל הפרויקט של מוזיאון הקומיקס לפחות בחולון כבר מאכיל אותו אבק...
&nbsp
נ.ב.
לקרן קרב היה מערך קומיקס ישן שלא היה חלק ממוזיאון הקומיקס ויש להבדיל בינו לבין הפרויקט הנוכחי.

mulon1984

New member
"במשרד החינוך אונסים תלמידים לאהוב קומיקס"

זאת, כותרת פרובוקטיבית, עופר.

אני בעד הפרוייקט. כולנו התחלנו מלהעתיק קומיקס של אורי פינק או משימוש במסנג'ר של מייקרוסופט עם הציורים של וודרינג.
יוזמה מבורכת.

חחחח מעניין מתי באמת נראה כותרת כזאת, מולי...

אני גם בעד. כל דבר שמקרב ילדים לקומיקס באיזושהיא צורה- מבורך מבחינתי.

מה גם שליצור קומיקס באמצעות מחולל זה לא כזה גרוע, ואולי דווקא יכול לעזור לאנשים שפחות מיומנים באיור ליצור בכל-זאת קומיקס וככה בכלל להתקרב אל המדיה הזאת.

רום תגר

New member
פעם ראשונה שאני שומע על זה

אני תלמיד כיתה ט ובחיים לא שמעתי על זה קודם

למעלה