הגרלת סיכום שנה נושאת פרסים

שאלתי את המומחים בפורום "השפה העברית"...

ולמיטב הבנתי להגיד "קומיקסים" זה באמת נחשב ריבוי כפול, אבל כמו שאומרים "בורקסים", זה כבר נהיה מקובל אז לא צריך להיות קטנוניים

(וכמובן שכיאה לאנשי לשון רציניים, המליצו לי שם בכלל להשתמש במילה העברית "עלילונים"
)

אפשר להצטרף לדיון על זה בפורום השפה העברית

spidey 82

New member
היום האקדמיה פתוחה יותר לשימושים שהשתרשו ביומיום.

למשל, מבחינתם זה בסדר לכתוב פרישה או פריסה, ותפיסה או תפישה, אע"פ שבמקור יש הבדלים בין המונחים.
&nbsp
הייתי אומר שכל אחד יעשה כראות עיניו, אבל באמת הייתי שמח אם ידברו ויכתבו נכון (לפחות במקרה הקטן של קומיקס). ב"בורקסים" אני לא משתמש בכל יום, "קומיקסים" הרבה יוצר צורם לי.
&nbsp
(היי, אם מישהו באמת מתעקש להשתמש בלשון רבים בעברית, למה לא "עלילונים"?)

רום תגר

New member
הסיכום שלי

חמשת הקומיקסים הכי טובים שקראתי השנה:
Blackest night, deadpool kills the marvel univarse, batman: a lonely place of dying, batman: the killing joke, doctor strange: the oath.
שני קומיקסים שהתאכזבתי מהם השנה:
Final crisis, watchmen
הקומיקס הכי טוב לדעתי שיצא בשנה האחרונה:
Spider-verse

רום תגר

New member
כן

אני חושב שבגלל שבאתי עם ציפיות ממש גבוהות. אנסה עוד פעם עוד כמה שנים אולי.

yabanzik

New member
הדירוג שלי

5 הקומיקסים הכי טובים שקראתי השנה:
1. Infinity Gauntlet של מארוול, כי הוא מדהים, ושמרתי אותו לרגע המתאים.
2. כל הקרוסאובר של Spider-Verse, לפחות מה שיצא עד עכשיו.
3. Deadpool Kills the Marvel Universe, כל כך התלהבתי, שאני עושה על זה את הפרוג'קט באנגלית :)
4. Batman: The Killing Joke, יצירת מופת.
5. Original Sin, למרות שהוא היה צפוי.

קומיקסים שהתאכזבתי מהם:
1. Doctor Strange: The Oath. אני לא בטוח למה, הוא פשוט עצבן אותי, למרות שאני ממש אוהב את דוקטור סטריינג'.
2. Legendary Star-Lord, רעיונות נחמדים, אבל לא כתוב טוב.
3. Deadpool vs Carnage. לדעתי קאלן בון פישל הפעם.

הקומיקס הכי טוב שיצא השנה:
Original Sin וכל הסדרות שהתחילו בזכותו.

matanasu2

New member
הדירוג שלי

החוברות שהכי אהבתי -
1. THE NEW 52 HARLEY QUINN #0 חוברת נפלאה של דיסי אשר מתחילה סדרה חדשה להארלי קווין, בחוברת הארלי מנסה למצוא צייר חדש לסדרה החדשה שלה, מלבד הכתיבה המופלאה, מה שמיוחד בחוברת זה שבעצם כל עמוד מצוייר על ידי אומן אחר, ותוך כדי עלילה רואים את הארלי מצוירת באופן שונה (כגון הארלי נינג'ה, גודזילה ועוד)
2. AXIS CARNAGE #1 אז כן הרבה אנשים אמרו שאקסיס נוראי ואפילו מיותר, אבל אני חושב שלמרות שאקסיס כשל (לפי דעתי) ישנה חוברת אחת שממנה ממש התרגשתי, בחוברת הזו שבה קארנג' רוצה להיות גיבור על אך כושל כאשר הוא רוצח אנשים ב"טעות", קארנג' מראה צד שלא ידענו שקיים בו כאשר הוא שר שירי ספיידרמן ידועים ומחליף את המילה ספיידרמן בקארנג', הוא מצליח להציל משפחה אחת ולמרות זאת עדיין שונאים אותו, כשהוא לא מבין למה הוא חוטף אישה ומכריח אותה לגלות לו איך להיות טוב, מלבד העלילה והכתיבה הכל כך טובה הציור מדהים בהחלט בכך שהוא מראה לנו יותר כיוון של מופשט וטיפה "מרוח" ובאותו זמן גם ציור מובן וריאליסטי להפליא.
3. DEATH OF WOLVERINE #1-4 סדרה שמספרת על המוות של וולברין, לפי דעתי הסדרה מיוחדת בהחלט ולא רק בגלל הכתיבה והציורים אלא גם בגלל ה"בונוסים" / איסטר אגס כמו העטיפה שחלק ממנה במעין גוון כסוף שכזה או העובדה שהחוברת מתחילה ב THE END שמראה לנו חשיבות רבה בנוגע להמשך.
4. ORIGINAL SIN #1-8 אירוע משפיע וחשוב בהחלט אשר מגולל את הרצח של הWATCHER - יצור שרואה הכל ויודע הכל אך לא מתערב בחייהם של אחרים. הווטשר נרצח באכזריות ועיניו נלקחו ממנו, העיניים הללו חושפות בפני כולם סודות אפלים ועמוקים שלא ידעו שקיימים, מה שאהבתי במיוחד היו הציורים הריאליסטים במיוחד והכתיבה הכל כך טובה. הסדרה גם חושפת בפני הקורא המון סודות שפשוט כיף לקרוא עליהם
5. EDGE OF SPIDER VERSE #2 סיפור כל כך טוב שמציג סיפור של ספיידרמן רק ביקום אחר, יקום שבו גוון ספייסי היא ספיידר מן (וומן) ופיטר פארקר הוא הלטאה אשר מת בהתחלה, אם זה הכתיבה המרגשת או הציורים שמרגישים "קומיקסיים" במיוחד - משהו גורם להתחבר לחוברת בלי ספק

2 חוברות שלא אהבתי השנה -
1. DEATHLOK #1 התאכזבתי במיוחד מפני שחשבתי שדאת'לוק יהיה מיוחד או שונה אך הופתעתי לגלות שהחוברת בעצם "לעוסה" ומשעממת למדי, אני אומר לעוסה כי כבר ראיתי את כל העניין הזה של דת'לוק שכזה שמנסה לשלוט בכוחות שלו ושמישהו במעבדה יצר את השריון שלו, ראיתי את אותו סיפור כבר אצל דת'לוקט מאנדר קאבר אוונג'רס ואצל סייבורג מדי סי, בנוסף הציורים מאוד אכזבו אותי, הציורים מאוד רגילים ופשוטים ולומר את האמת אני ציפיתי ליותר...
2. HULK WOLVERINE SIX HOURS #1-4 חוברת שמהעטיפה נראת מעניינת אבל מבפנים פשוט עלובה, האלק ווולברין מנסים להציל ילד שננשך על ידי נחש ארסי... לפי דעתי העלילה אומרת הכל, גם שוולברין חצי ספר רק מדבר על הרשע הזה שאף אחד לא מכיר שקוראים לו שרדר ושהוא כמעט הרג את וולברין ועל כמה שהוא חזק ובסוף כאשר הם מתמודדים מולו - וולברין הורג אותו בדקירה אחת קטנה ולא יותר, הסוף די ברור והכתיבה נוראית בהחלט.

הקומיקס שיצא השנה הכי טוב לדעתי-
THE AMAZING SPIDERMAN VOL.1 אוגדן שמורכב מחוברות אמייזינג ספיידרמן #1-6 ולשם שינוי, אנחנו רואים משהו חדש לגמרי, לא עוד שחזור לא יוצלח של דה אמייזינג ספיידרמן אלה משהו מיוחד בעל ציורים מיוחדים שנראים כרגילים אך כאשר מתעמקים רואים משהו נפלא, הכתיבה מצוינת מצחיקה וכוללת כל מה שכתיבה טובה צריכה להיות. אנחנו רואים את פיטר פארקר מנסה לשקם את עצמו ואת המוניטין שלו לאחר שדוקטור אוקטופוס השתלט על גופו של פיטר פארקר. פיטר מגלה באוגדן כי לאחר שהעכביש נשך אותו הוא נשך עוד מישהי והוא יוצא לגלות מי זאת. סיפור מעניין ביותר, חובה לכל אוהבי ספיידרמן וחובבי קומיקס בכלל

NirS45

New member
דירוג הקומיקסים לפי דעתי - ניר שגיב

היי,
הנה התשובות שלי לדירוג הקומיקסים.
חמשת הקומיקסים הטובים ביותר הם:
מקום 5: SUPERMAN the new 52
מקום 4: Original SIN Avengers #30
מקום 3: the AMAZING SPIDER-MAN ANNUAL
מקום 2: BATMAN legend of the DARK KNIGHT Halloween special edition
מקום 1: MARVEL SUPER HEROES SECRET WARS HALLOWEEN SPECIAL EDITION
הקומיקסים שהתאכזבתי השנה הם:
THE UNCANNY X-MEN 35 anniversary special edition
MARVEL COMICS Fantastic 4 75 YEARS
הקומיקס הכי טוב לשנת 2014 הוא:

GREEN LANTERN VOL. 6: THE LIFE EQUATION!

אני ממש ממש מקווה לזכות בקופון של ה50 ש"ח בקומיקאזה! :)

uriaga

New member
הגרלת קומיקס לסוף 2014

אני השנה קראתי את Infinity (אינסופיות) של מארוול בגלל שהכל היה צבעוני ומעניין וזה הרגיש כמו איך שאני רוצה שהנוקמים 3 יהיה כי הוא היה מלחמה של רוב יקום מארוול שמכל עמוד היה אפשר להרגיש כמה גדול כואב ואפי כל רגע מהמלחמה nuff said

Terminator7

New member
הדירוגים שלי

Chew, Volume 1
Batman: Hush
Guardians of the Galaxy, Volume 1
Magneto: Infamous
The Superior Foes of Spider-Man

קומיקסים שהתאכזבתי מהם השנה:
Marvel AXIS
Saga
Legendary Star-Lord
Loki: Agent of Asgard

Ms. Marvel

Macphista

New member
אני!

חמשת הקומיקסים הטובים ביותר שקראתי השנה:
1. Batwoman: Elegy הו, באטוומן ג'ינג'ית, חזקה מעולה ומושלמת! I'm in love with her....
2. הדור השני- מישל קישקה. שואה, זכרון, התבגרות, מושלם.
3. Sweet Tooth: Out of the Woods התחלה מעולה לסדרה מעולה.
4. BPD- הפתעה אדירה מבחינתי.
5. SUPERMAN EARTH ONE- כמישהי שלא חובבת אדירה של גיבורי על, ממש אהבתי.
אפשר עוד אחד? PRIDE OF BAGHDAD

שני קומיקסים שהתאכזבתי מהם:
1. rat queens- לא מבינה מה ההתלהבות. קראתי כמה גליונות (אולי חמישה) ובקושי התעניינתי לסיים אותם שלא נדבר על להמשיך עם הסדרה.
2. CHEW- קראתי את האוגדן הראשון, שוב, לא מבינה את ההתלהבות.

הקומיקס הטוב ביותר שיצא בשנת 2014 לדעתי הוא.... המממ.... זה די קשה ואני בטח שוכחת...
הממממ.... טוב, יש לי בלאק אוואט.
אז אני אלך על קומיקס חדש שאמנם יצאו לו רק שני גליונות עד כה ובעצם רק קראתי אותם ממש לאחרונה אבל איכשהו יצא שאני מהרהרת בקומיקס ביום יום ומחכה עכשיו לגיליון השלישי ותוהה איך הסדרה תמשיך אז זה סימן טוב. מדובר על DRIFTER

Dean Blechman

New member
הדירוג שלי

הקומיקסים הכי טובים שקראתי השנה:
&nbsp
1. Guardians of the Galaxy (הסדרה הרצה) - פשוט כיף כיף כיף.
2. The Dark Knight Returns - מעולה.
3. Avengers #29-34 - Original Sin - השאיר טעם של עוד.
4. Civil War - למרות הכל.
5. Inhuman - הפתיע לטובה.
&nbsp
קומיקסים שהתאכזבתי מהם:
1. Marvels - רעיון טוב שקצת התפספס.
2. Thanos - The Infinity Revelation - ציפיתי מסטארלין למשהו ברמה של Thanos Quest, והתאכזבתי.
&nbsp
הקומיקס הכי טוב שיצא השנה:
&nbsp
Spider-verse - כולם הסתכלו על AXIS, והוא עקף בסיבוב. כיף, מעניין, ובלי tie-ins מעייפים.

danutsa

New member
הדירוג שלי

ההצלחות:
1- ODY-C - יצירת אומנות שלא מחזיקה לקורא את היד. לא קל לקריאה אבל שווה כל רגע של מאמץ.
2 - The Multiversity - גרנט מוריסון גאון. נקודה.
3 - Shadow show - אוסף סיפורים קצרים אבל כל אחד עם קסם משלו.
4 - Copperhead - מערב פרוע עם חייזרים - need I say more?
5 - Infinity gauntlet - יודע שזה יצא לפני יותר מעשרים שנה אבל רק השנה קראתי אותו... והוא מעולה.

ההאכזבות:
1 - AXIS - הארוע היה חלש וסכום החלקים לא התחבר לתוצר סופי מוצלח כל כך
2 - Escape from new york - יש דברים שלא צריך לגעת בהם.

danutsa

New member
הקומיקס הטוב של השנה

שכחתי להוסיף מקודם אז...
הקומיקס הטוב של השנה לפי דעתי הוא ODY-C.

mfalas

New member
הדירוגים שלי

DMZ, Vol 1
Batman: Year One
Flex Fentalo
Saga, Vol 1
The Surrogates vol 1+2

קומיקסים שהתאכזבתי מהם השנה:
Black Orchid
The Underwater Welder
Saga

הדירוג שלי

גרועים
כיוון שאני פסימי לרוב אתחיל בקטגוריה הזו
- Good Bye Chunky Rice/Craig Thompson לא ברור איך מי שחתום על יצירת מופת כל כך טובה כמו שמיכות הוציא ספר כל כך לא ברור ולא משהו. לא יודע למה קראתי אותו עד הסוף.
-God save the queen מייק קארי וג'ון בולטון. משהו בין הציורים המרוחים של בולטון לעלילה של קארי גרם לי לא להנות מהספר. מה שאכזב אותי עוד יותר היתה הידיעה שזו אחת הדמויות שהתגלגלו מאיש החול אז חשבתי שיהיה יותר מגניב.
-The Exterminators זוכר שהיו ציורים מרהיבים של מקקים, לא זוכר מה הסדרה רצתה וזה אומר הכל
לא קראתי יותר גרועים השנה
המצויינים:
אני שפוט של למייר ולכן:
- טרילוגיית אסקס קאונטי. אנושי, מציאותי, רגיש, נותן ברכות אגרוף לבטן. כל כך מומלץ.
- כל הסדרה של של Sweet Tooth אחזור ואמחזר את עצמי בפעם המליון שאם קומיקס התקעקע לי על הרגל זה אומר הכל עליו. רגיש, בדיוני, פוסט אפוקליפטי, לא דומה לכלום דבר וסופר מומלץ.
- להבין קומיקס של סקוט מקלאוד. הספר שגורם לך לקרוא קומיקסים כמו שלא קראת מעולם.
- האנתולוגיה לזכר אסון התאומים, התגלה כספר טוב במיוחד ומפתיע.
- טרנסמטרופוליטן. זה לא כמו שום דבר אחר וזה ממש מצחיק.
קומיקס מהשנה:
לא יוצא לי לקרוא קומיקסים עכשוויים, מצטער.
נ"ב
אם למישהו יש תהיות או תגובות שונות ומשונות, הרגישו חופשי אני סקרן לדעת מה חשבתם.
נב"נ
דברים נהדרים שקראתי השנה וכמעט הגיעו לרשימה היו הגולם שהוא כמעט קומיקס אבל לא באמת קומיקס, הספרים של הארוי פקאר שהיה גאון ממורמר והאחרון שסיימתי שבוע שעבר, שלוש פעימות של גיא מורד.

RASHIY3

New member
הבחירות שלי!

הטובים
Assassin's Creed: Brahman - אני מת על אססין קריד ובלי קשר הספר הזה פשוט אדיר!!! האומנות מדהימה והעלילה מקורית ומעניינת ויש המון רפרנסים למשחק, (אם כי העלילה עומדת בפני עצמה וכמעט לא קשורה לעלילת המשחקים... כמעט...)
BATMAN של סניידר וקפולו (52) - אין מה לומר, מה שסניידר וקפולו עושים לבאטמן זה פשוט זהב!
הוקאיי - מי היה מאמין שסדרה על החיים של קלינט כשהוא לא עם הנוקמים יכולה להיות מעניינת, אבל ואוו!!! זו ללא ספק סדרה מעולה! כל פרק בה מסופר באופן שונה ומעניין (לפי דרוג 10 הרעיונות הגרועים שלו לאותו יום, מנקודת מבט של הכלב שלו, ועוד...), מומלץ! מומלץ! מומלץ!
ultimate comics spider-man (מיילס מוראלס)- אהבתי מאוד, מיילס הוא ללא ספק מחליף ראוי לפיטר.
TALON VOL 1 - סדרת ספין אוף לארוע "ליל הינשופים" של באטמן, מספרת את סיפורו של קלווין רוס, אמן בריחה ומתנקש לשעבר של הקורט אוף אוולס, הרפתקאת הודיני מטורפת ומומלצת למי שאהב את "ליל הינשופים"!

המאכזבים
TALON VOL 2 -
סניידר התחיל את הסדרה ממש טוב! אבל אחרי שהוא עזב בסוף הVOL הראשון הסדרה פשוט הדרדרה, זה מרגיש כאילו הכותב והצייר החדשים לא הבינו את הסדרה... וחבל... העלילה נהיית מאוד מטופשת וחסרת טאקט והאומנות מגעלה ברובה... (אני כל-כך התאכזבתי שבאיזשהו שלב פשוט הפסקתי לקרוא, לא יכולתי לסבול את זה...)
הפרש הבודד, האומניבוס VOL 1- אהבתי את הסרט, כן, אהבתי אותו! כשראיתי אותו בקולנוע נהנתי ממנו! וכשגיליתי כשיש ספר קומיקס שעליו הסרט מבוסס (או ליתר דיוק: סרט שמבוסס על ספר שמבוסס על סדרת טלוויזיה שמבוססת על תוכנית רדיו ) מיד הזמנתי, וזו הייתה טעות... עלילה מטופשת, המוסר של הגיבור מעוות (ולא בקטע הסדיסטי והמגניב, בקטע שהנבל דוקר את הגיבור בסכין והגיבור מסרב להרוג אותו ופשוט מתמלא בחורים...) וכל העמודים נראים אותו הדבר, 4 משבצות רחבות, זהו! אין בכלל משחק עם העימוד בכל הספר, 4 משבצות לכול עמוד!

הכי טוב מ2014
טרנקילו של ארז צדוק!!!

(הערה: בקשר לפרסים, למעט "הבחורות הערומות" דדפול והתלושים לקמיקאזה יש לי כבר את הכל באוסף, אז אם אפשר שהפרס לא יהיה משהו שכבר יש לי זה יהיה אדיר!)

mrfantastic

New member
הדירוג שלי לשנת 2014

Best Comics
1) Saga - סאגה הו סאגה, אני בטוח שאני מספר 172,856,565 מציין אותם ובכללי משבח את הסדרה הזאת, אבל אין מה לעשות, זו האמת.
2)Batman - Zero Year - מדהים ומדהים. עוד ריצה שקיבלה שבחים עד אינסוף. אני אוהב את סניידר עוד מ-black mirror שלו המצויין. לא סתם הוא מופיע פעמיים ברשימה זו(ספויילר).
3) Seconds - אחד הקומיקסים האהובים עליי בכל הזמנים זה scott pilgrim - ובריאן לי אומאלי לא מאכזב בספר הקסום והמיוחד הזה.
4) Manifest Destiny - זומבים זומבים ועוד פעם זומבים - ה-them היחידי שלא נראה שימאס ממנו לעולם! אם כמוני(וכמו עוד מיליונים על גבי מיליונים) אתם אוהבים את ה-walking dead זו הסדרה בשבילכם.
5) Amazing X-Men - עוד סדרה מצוינת של ג'ייסון אהרון, הסדרה גם מאויירת על ידי Ed McGuinness(אייר את דדפול בין השאר) והכי חשוב.....נייטקרולר חזר!!!

Worst Comics
Fables
- הסיבה שפייבלס נמצאת פה היא מפני שכמות הציפייה שהייתה אצלי לעומת האכזבה הייתה הכי גבוה שניתן. אמנם הריצה עוד לא נגמרה לחלוטין ונשארו עוד 3 חוברות עד הסוף אבל ממה שראיתי עד כה הסיפור המתמשך האחרון הוא אכזבה מוחלטת, זה עצוב במיוחד כשמדובר בסדרה כל כך עתיקה עם רקורד מוצלח.
Bendis)Guardians of the Galaxy) - אחרי סרט שיכנס לספריי ההיסטוריה בעיניי רבים כאחד מסרטיי הקומיקס וסרטיי המדע בדיוני הטובים ביותר, זה מדהים לחשוב כמה הריצה האחרונה עליהם בכתיבתו של בנדיס פשוט גרועה. חלק מהרגעים שם נחמדים לעיתים אבל הרגעים שאמורים להיות רגעיי המחץ של הריצה, לא מספקים מבחינת הריגוש לדעתי והסדרה נשארת משעממת.

Best of the Best of the Best
(חצוצרות)
Black Science
בהתחשב בכך שאחת הסדרות האהובות עליי כילד זה 'גולשים בזמן' ושאחד הכותבים האהובים עליי למארוול זה ריק רמנדר(במיוחד הריצה שלו על Uncanny X-Force), הסדרה הזו בעיני מושלמת! סדרת מדע בדיוני מעולה, יש בה כל מה שגיק יכול לרצות לפי דעתי. הסיפור בה מפתיע ומלא טוויסטים מה שגורם לך לרצות להמשיך ולקרוא עוד ועוד. מומלץ בחום לכל מי שעוד לא קרא.

dvimon

New member
מדרג הקומיקס שלי

5 הקומיקסים הטובים שקראתי:

# אסטריקס - קומיקס גאוני, אין באמת צורך להסביר למה, נכון?

#טינטין - קומיקס בלשי והומוריסטי כאחד... מה צריך יותר מזה?!?

#מעבר לקו- קומיקס מעולה ביותר של שי צ'רקה המדבר על המצב במדינה מנקודת מבט ייחודית..

# הארץ שלנו - אותו דבר, רק מאת אורי פינק. מעין ספר אוטוביוגרפי בקומיקס, עם מחשבות אישיות. קומיקס אדיר!!

# הדור השני - מישל קישקה. קומויקס בשחור לבן ובו מגולל מישל את סיפורו האישי הכולח התמודדות עם העובדה שהוא בן של ניצול שואה.

קומיקסים שאכזבו אותי השנה:

#אדירי התכלת של עופר זנזורי. לא יודע, ציפיתי למשהו אחר.. לא היה לי כל כך כיף לקרוא את הקומיקס הזה...

# תורה-מן מאת יוסי שחר. חסר פואנטה, לא מצחיק, ולא עשוי טוב בכלל.

הקומיקס הכי טוב של 2014:
טוב, אז היייתה לי התלבטות קשה בין טרנקילו לבין לפני שמגיעות הבחורות הערומות... רק את טרנקילו קראתי וזה קומיקס מדהים, עשוי טוב, קליל אבל רציני, לא כזה שמכביד עליך... לפני שמגיעות הבחורות הערומות נראה מבטיח, ואניבטוח שגם הוא מעולה.

למעלה