לקראת יום כיפור- המלצות קריאה

לקראת יום כיפור- המלצות קריאה

עבור אלו שצמים (ובתכלס גם עבור אלו שלא), יום כיפור הוא הזדמנות טובה לשבת ולקרוא קצת קומיקס!
אני אישית מעדיף לקרוא איזה אוגדן או ספר עב-כרס, ככה אני יותר "נשאב" לסיפור כשאני קורא אותו מהתחלה ועד הסוף מאשר בחלקים כל פעם.

תנו המלצות לאוגדנים או ספרי-קומיקס עבים (מה שמכונה "רומן גרפי" אצל הפלצנים
) שכדאי להעביר איתם את יום כיפור!

אני אתחיל עם המלצה שלי

"חביבי" מאת קרייג תומפסון הוא בהחלט המלצה טובה להעביר איתה את הצום.
מדובר בספר של 672
עמודים שנכתב ואוייר ע"י תומפסון המוכשר.
הסיפור הוא פנטזיה המתרחשת בעולם איסלאמי, על שני ילדים-עבדים (בן ובת) שמצליחים להימלט ונגררים לאורך חייהם להשתלשלות אירועים אכזרית, יחדיו ובנפרד.
מלבד העלילה הכובשת, הספר עוסק הרבה גם בקליגרפיה, דת האסלאם, פילוסופיה ועוד.
שלא לדבר על האמנות של תומפסון שמגיעה בספר זה לשיאה, בלי שום ספק.

לסיכום- מומלץ מאוד
ובהחלט מעביר את הזמן!

mulon1984

New member
From Hell של אלן מור

...אם היה לי אותו!!!!!!!!

אני חושב שאני פשוט אמליץ על כל דבר ארוך במיוחד (וכאן שוב ניכנס להמלצות על אלן מור, כמו Watchmen או V for Vendetta). גם The Dark Knight Returns גוזל זמן קריאה באופן מסיבי. לוקח שנים לסיים אותו...
אפשר גם לקנות אומניבוס או כמה אוגדנים שאוספים ביחד סדרה. ואז אפשר להתחיל עם The Walking Dead או דברים דומים. אני הייתי ממליץ כאן על משהו לא שגרתי, וזאת הריצה של גיפן\דמאטיס על Justice League International. קלאסיקות נהדרות המספקות המון הנאה. אפשר לקרא על זה בהרחבה כאן: http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=539581&blogcode=11469569

TSan

New member
Thanos: The Infinity Gauntlet

לא מזמן קראתי את האוגדן הזה, כדי לקבל מושג קצת מי זה ת'אנוס אחרי שראיתי אותו בסרטים של מרוול.
זה פשוט סיפור מ-מ-ש ארוך עם כמעט כל הדמויות של מרוול ומלא טוויסטים בעלילה.
ממש בקיצור- ת'אנוס מחזיק ב"אבני האינסוף" שמביאות לו כוח בלתי מוגבל ואז כמובן שהוא רוצה להשתלט על היקום כולו.
ואז כמובן שהאוונג'רס ועוד מלא גיבורי-על מכל היקום (שאת רובם אני בכלל לא מכירה, אבל זרמתי עם זה) מנסים לעצור אותו.

אני אהבתי

גם ראיתי באוגדן פרסומות לעוד ספרים שת'אנוס מככב בהם.
יש המלצות למשהו ספציפי בכיכובו?

mulon1984

New member
Thanos Rising היה חביב

יצא לא מזמן. ג'ייסון אהרון כתב. מספר בעצם על חייו של ת'אנוס מלידתו ועד השלב שבו הוא מסתובב ביקום כמו פסיכי.
יצא מעניין וחביב. לא בדיוק שינה את חיי...

Gul the Great

New member
Wolverine - Enemy of the State

או בשמו האלטרנטיבי (שהמצאתי הרגע בהשראת סיפורי מרוול אחרים), Wolverine vs. the Marvel Universe.
אני לא אהרוס עם יותר מדי פרטים, אבל מדובר בסיפור מתח/פעולה ארוך ורחב עם וולברין שנמצא במסלול התנגשות עם הרבה דמויות מרוול.
לסיפור יש עליות וירידות מבחינת כמות הדמויות המשתתפות ורמת המתח. קראתי אותו יחסית מזמן, אבל אני עדיין זוכר קטעים שלמים ממנו, כך שאני יודע שהסיפור בנוי היטב.
לא כולם אוהבים את הכתיבה של מילר, יש לו דברים שגם אני לא אוהב, אבל לרוב נחמד לי לקרוא מה שהוא כותב.
יש שורה ספציפית שאני זוכר מהקומיקס, שפשוט נחרתה לי בראש והיא מתקשרת לי עם הדמות שהיא נאמרה עליה בכל פעם שאני נתקל בה.

מה שפחות אהבתי בקומיקס זו האומנות.
אני לא מצליח להתחבר לאומנות של רומיטה ג'וניור. היא פשוט לא אסטתית בעיני. לפעמים גם הפרופורציות גוף של הדמויות יוצאות משונות ותנוחות מסוימות שוברות את האמינות, כי הן לא מצוירות במדויק. גם ההצללות שלו פשוט מלוכלכות עבורי (עבור העין העדינה שלי...).
כמו שאני זוכר לטובה שורה מסוימת, אני זוכר לרעה ציור בקומיקס. פשוט לא הבנתי איך בקומיקס כ"כ כבד איפשרו לציור הזה לעבור... הוא פשוט נוראי.
מה שכן, רוב הזמן האומנות הייתה סבירה וזורמת ובגלל שהסיפור היה כ"כ טוב, הצלחתי להבליג.

עלילת הקומיקס אולי השאירה מעט משקעים אחריה ביקום מרוול, אבל בסה"כ מדובר בקומיקס שמכיל התחלה, אמצע וסוף וכל מי שמכיר בקווים כלליים את יקום מרוול יוכל להתמצא בו בקלות. לא מדובר ביצירת מופת, אלא בקומיקס טוב ומהנה.
למרות שמדובר בקומיקס יחסית ארוך (13 חוברות), הוא די זורם מהר מה שאומר שאולי ההמלצה לא מתאימה לדרישת השרשור.

למעלה