אירוח בפורום- שלומי צ'רקה

Shlomi Charka

New member
הי ענבל

אמנם פרסמתי קומיקסים ב"אותיות", אבל אחי שי הרבה הרבה הרבה הרבה יותר ותיק שם, כך שאני מקווה שאת לא מבלבלת בינינו. בכל אופן תודה :)
היוצר מבטא את עצמו ואם היוצר הוא בעל זהות דתית אז יש סיכוי לא רע שאלמנטים בעלי אופי דתי יכנסו ליצירה ,כפי שאכן קורה פעמים רבות בארמדיל למשל או במדור שלי בוואלה - "שאינו משיב כהלכה" http://judaism.walla.co.il/?w=/2071/2787831.
אני שואף שהמגבלות שלי לא תהיינה מגבלות חיצוניות, ושהרצון הפנימי שלי יהיה ליצור לפי רצונו של בוראי כפי שאני מבין אותו {אם להיות גרנדיוזיים :) } לפעמים זה קל ולפעמים לא. לא זכור לי אי פעם שנורא רציתי לצייר בחורה ערומה והייתי חייב לעצור את עצמי עקב סטטוסי הרוחני/מגזרי. מה שכן - פעם עיצבתי דמויות למשחק מחשב והיוצרים רצו שאחת מהדמויות תהיה אלוהים, התעקשתי שאני לא מצייר את ה' ואחרי לבטים הם ויתרו על הדמות.
חוצמזה אנחנו רק בני אדם ולכל יוצר, באשר הוא אדם, יש מגבלות מפה ומשם

RASHIY3

New member
אהלן שלומי!

שאלה: יצא לך לכתוב\ לאייר סדרה שלא קשורה בשום קשר לדת? אם כן, איך היו התגובות של הקרובים אליך?
{אני גם דתי (כידוע לך
) ולאחרונה העלתי לפייסבוק (וגם לפורום) סקיצות של הדמויות הראשיות לסדרה חדשה שאני כותב(https://www.facebook.com/photo.php?...&set=pcb.1500834933497407&type=1&theater ) שמתרחשת בעולם של חיות מאונשות, והתגובות שקיבלתי היו מאוד מעורבות... חלק אמרו שזה מגניב שצייר דתי מאייר סדרה שלא קשורה לדת, וחלק אמרו שזה לא שייך שבחור ישיבה יצייר סדרה כזאת..., אני לא אדם שעושה דברים לפי מה שאנשים חושבים ואני אפרסם את הסדרה הזאת בכל מקרה, אבל סתם רציתי לדעת איך אתה מרגיש לגבי יצירות שלא קשורות לדת בשום דרך...}

ירקו 2 (
)

Shlomi Charka

New member
היי ירקו2

כמובן שיצא לי. למשל ספר הקומיקס שלי לילדים "זוקי" עוסק בנושא אוניברסאלי לחלוטין (חיות). הקרובים אליי קיבלו את זה כמובן מאליו, למה שכל דבר שאני יוצר יהיה קשור לדת? אני כ"כ לא מבין את אלו שהגיבו לך ואמרו ש'זה לא שייך שבחור ישיבה יצייר סדרה כזאת'. טענת שם שאלוהים מת או משהו כזה? :)
מה גם שלפי תפיסתי - הכל קשור לדת באופן זה או אחר, הרי אפילו עצם העובדה שאתה יוצר קשורה ליוצר שלך.
בהצלחה עם הקומיקס! הוא נראה מעולה

26djelad

New member
שלום שלומי

שלום שלומי תודה שאתה מתארח כאן
* מה הטיפים שלך לציירים מתחילים ?
&nbsp

Shlomi Charka

New member
בכיייף

הארץ מוצפת כרגע בהמון אנשים שמציירים כך שהעצה הראשונה שלי היא אל תלכו על זה אלא אם כן זה בדמכם (או שתהגרו למדינה שבה יש יותר ביקוש למאיירים/קומיקסאים/ציירים)
חוצמזה- לרשום הרבה. לפעמים זה מתיש ומשעמם אבל זה עוזר בלי שמרגישים (בדיעבד מרגישים).
ואם מדובר בציירים יוצרי קומיקס- לקרוא הרבה. ושלפחות 70% מחומר הקריאה יהיה לאו דוקא קומיקס.

איזה כיף

תמיד כשאני קוראת את הקומיקס (המצוין) שלך בוואלה אני תוהה לעצמי:

1. מי צייר את התמונת קומיקס שלך
? אתה?

2. איזה ספרי קומיקס אתה קורא להנאתך אם בכלל?

3. איך התחלת לצייר קומיקס?

Keep on the good work

Shlomi Charka

New member
תודה רבה!

אני מאד נהנה ליצור אותו ומחזיק לו אצבעות שיצבור עוד ועוד קוראים.
הקריקטורה שנמצאת בת.ז שלי ב"וואלה!" צויירה על ידי בערך ב2006, מול הראי.
אני צורך קומיקס. פעם צרכתי יותר אבל גם היום יוצא לי. אני אוהב להסתכל בספרי קומיקס צרפתיים אפילו שאני לא מבין את השפה, קורים שם דברים גדולים וזה מאד מעורר השראה.
אני די מעודכן בכל הנוגע לקומיקס ישראלי. בכל פסטיבל אנימיקס אני יוצא עם שלל קומיקס ישראלי שקניתי או החלפתי.
התחלתי לצייר די בטיבעיות. שי אחי הביא את מדיית הקומיקס לביתנו, הוא גדול ממני בשנים רבות ולכן יצא שממש נולדתי לבית עם קומיקס ברקע (קומיקס שהוא קרא וכמובן קומיקס שהוא צייר). מגיל צעיר מאד דברים שמסודרים בתוך ריבועים זה קונספט שקסם לי, משם זה התגלגל...
&nbsp

כמה מילים על קומיקס בארץ?

כתבת שאתה מתעדכן בקומיקס ישראלי, וגם בתור יוצר ישראלי בעצמך- אשמח לשמוע קצת מה דעתך על מצב תעשיית הקומיקס בארץ?
אתה רואה התפתחות כלשהי בתחום או דווקא ההיפך?
מה היית רוצה לראות יותר בקומיקס ישראלי?
וגם בתור יוצר- איך זה להתקיים פול-טיים מאיור וקומיקס? ממליץ לאחרים?

Shlomi Charka

New member
ישראלינה

המצב מוזר למדי. לפעמים אני מקבל את הרושם שיש פה מלא יוצרים מוכשרים על נורא מעט קהל וזה מתסכל (ראו למשל מקרה לייבל הקומיקס של האוזן השלישית שנסגר מחוסר עניין לציבור) ואז לפעמים יש ניסים מעודדים כגון ההצלחה האדירה של 2 הרומנים הגראפיים שיצאו לא כ"כ מזמן בארץ ("הדור השני" של מישל ו"הנכס" של רותו). אני מאמין שבסה"כ העולם כל הזמן משתלם (קרי נהיה שלם יותר ויותר עם הזמן) והתחום המוזר והנפלא שבו אנו עוסקים מתפתח כל הזמן בעולם ובעקבותיו גם בארץ. האם הקהל הישראלי (הבוגר) לומד לאט לאט לקבל את הקומיקס? יש מצב.
אין הרבה דברים שהייתי רוצה לראות יותר מכיוון שיש הרבה יצירה ויצירה מגוונת למדי. הייתי ורצה לראות עוד רומנים גרפיים מצויינים מבית קישקה, למיטב ידיעתי הוא ממשיך בכיוון - אז אני מבסוט :). כמו כן הייתי שמח גם לראות רומן גרפי מבית היוצר של צחי פרבר.
להתקיים מאיור וקומיקס זה מגוון ולא כ"כ יציב. כמו כמעט כל מי שעוסק במקצוע זה במיקום הזה - גם אני מלמד קומיקס, כך שאני לא בטוח שאפשר לקרוא לזה "קיום פול-טיים נאיור וקומיקס נטו". כאמור - לפי מה שאני רואה בימים אלו השוק רווי במאיירים אז לכו תלמדו הנדסה יא מפונקים!

אתה סתם אומר את זה כדי שלא תהיה לך תחרות

ואפרופו הנדסה וקומיקס, שאלה די מתבקשת בימים אלו:
מה אתה אומר על קומיקס דיגיטלי? בעד או נגד?
ויצא לך להתעסק עם הפלטפורמה הזאת בעצמך (או שאתה מתכנן משהו כזה)?

Shlomi Charka

New member
לא אאשר ולא אכחיש

קומיקס דיגיטלי - כלי נפלא. זה בהחלט "גיים צ'יינג'ר" רוב השימוש שראתי בכלי הזה היה לטובה.
ממש לאחרונה רכשתי וואקום סינטק! (מסך שמציירים עליו) נגמרו הסריקות... אני עדיין צריך להתרגל אליו...

יותר התכוונתי לדיגיטלי מבחינת פלטפורמת קריאה

כלומר טבלט ומחשב במקום הספר/חוברת עם הנייר הישן והטוב..

אגב, נראה לי שבתור אחד שמתעסק בשילוב של קומיקס ומוזיקה לא מעט- זו יכולה להיות אחלה פלטפורמה בשבילך.
חשבת על זה?

Shlomi Charka

New member
אההההההההההה אופס

דווקא בקטע הזה אני די דור ישן... (עדיין לפחות)
אני לא כ"כ אוהב לקרוא קומיקס אונליין, אני רגיל וקצת צריך את המוצר הפיזי. סתם הרגלים ישנים אני משער... אגב, במוזיקה זה אותו סיפור - אני עדיין קונה דיסקים, גם שם אני זקוק לפורמט ולריח (כמובן שגם לעטיפה!)

Shlomi Charka

New member
לקראת סיום.............

לבקשת מנהל הפורום, אני גאה ושמח לספק לכם כאן הצצה בלעדית לעמוד מתוך הספר החדש של 'ארמדיל' "בבלים טפשים". אי אפשר להבין הרבה מהעמוד הזה (טוב נו... האמת היא שבכלל הקומיקס שלי שם די הזוי ומלא בסימבוליקה) אבל תפגשו שם את ה"גרייטפול דד" וטלפונים צפים בים
מכיוון שמשום מה אני לא מצליח להעלות לכאן קבצים - ולדיק יעלה את העמוד בהקדם )-:
תודה רבה לכולם על השאלות המעניינות!! נתראה!

סיום האירוח

תודה גדולה לשלומי שבא להתארח כאן אצלנו!
התשובות שלך היו בהחלט ענייניות ומעניינות!

שיהיה המון בהצלחה לך באופן אישי, ולקבוצת "ארמדיל" עם הספר החדש, וכמובן שאתה מוזמן לקפוץ לביקור כאן בפורום ולהתעדכן על מה שיש לנו לומר

תודה גם לכל מי שהשתתף באירוח, חכו לאירוחים נוספים בקרוב!

שנה טובה ומלאה ביצירה חדשה!

למעלה