איך אתם מעדיפים לקרוא את הקומיקס שלכם?

איך אתם מעדיפים לקרוא את הקומיקס שלכם?

לאחרונה יצא לי להכנס לדיון הזה עם כמה אנשים: איך עדיף לקרוא קומיקס- על הנייר (חוברות/ספרים) או על המסך (טאבלטים למינהם)?

אני אישית בצד של הנייר. אומרים לי שאני מיושן ולא מתקדם עם הטכנולוגיה, אבל מה לעשות כזה אני.
ברגע שאני מחזיק ספר או חוברת ביד, זה מרגיש לי יותר אמיתי ואני יותר מעריך את זה. מה גם שיש משהו בדפדוף אמיתי שלא עובר בטאבלט.

זה לא שאני נגד קומיקס בטאבלט באופן כללי, אבל הכי מציק לי זה קומיקס שנעשה לדפוס ואז שמים עמודים שלו בטאבלט.
לטעמי אם רוצים לעשות קומיקס לטאבלט צריך לתכנן אותו מלכתחילה שיתאים לפורמט של מסך, ולחשוב על איך אפשר אולי לנצל את האינטראקטיביות שבטאבלט כדי ליצור חווית קריאה אחרת מזו של ספר או חוברת מודפסים.

מה אתם אומרים?

DDN

New member
כחוברת נייר

הקריאה בנייר נוחה יותר, כיפית יותר.
הבעיה מתחילה באוגדנים גדולים. האוגדן של AVENGERS VS XMEN לדוגמא, כבר מאוד ובכריכה קשה, פחות נוח לדפדוף.
כשרוצה לקרוא סדרה שלמה, הרבה יותר נוח שהיא בטאבלט.
והבעיה הכי גדולה, מקום אחסון. . .

מקום אחסון יכול להיות בעיה, אבל-

מצד שני, זה יותר מרשים כשיש לך מדף או ספרייה מלאה בחוברות קומיקס, מאשר תיקייה בטאבלט.
יש מה להראות, במה להשוויץ

DDN

New member
נכון

ובדירה הקודמת, הייתה לי כוורת בסלון שהציגה את האוגדנים וספרי המשחקי תפקידים שלי.
אני בונה על אחת כזו גם בדירה הקרובה.

spidey 82

New member
נייר.

עד כמה שהפורמט הדיגיטלי התעצם והתפשט בשנים האחרונות, לא נראה שהפורמט הותיק יותר נמצא בדרך החוצה ובצדק.

MxIxAx

New member
חוברת נייר בעטיפה רכה

בטאבלט האוגדנים זוללים זכרון
אני משתמש בנקסוס 7 32 ג'יגה ועדיין משאיר את הקומיקס מחוצה לו

mulon1984

New member
מניסיון - נייר

אין תחליף.
מי שלא יודע להעריך את הנייר, כנראה לא יודע איך להוציא מהקומיקס שלו 100% הנאה.

mulon1984

New member
ואם יורשה לי להיות גס רוח...

הנה ביטוי לגילאי 18+

לקרא קומיקס בטאבלט זה כמו להיות נשוי לדוגמנית על ולעשות סקס רק במיסיונרית.

מעניין שכאן אנשים תומכים בנייר

אבל כמעט כל מי שאני פוגש ויוצא לי לדבר איתו על זה, דווקא תומך בטאבלט ומעדיף להוריד קומיקס מאשר ללכת קנות חוברת מחנות..

mulon1984

New member
הם מדברים רק ממקום כלכלי

אני עברתי את השלב הזה בחיים שלי של "אני חייב לקרא הכל" או "אני חייב לקנות הכל".
אני קונה כמה שאני יכול,
וממש לא ממהר לקרא את הכל עכשיו וכמה שיותר מהר.
אולי זה בגלל שאני בנ'אדם של אוגדנים ולא של חוברות :/

AmirPerc

New member
נייר, אבל-

אני בכללי קורא אוגדנים ומעדיף נייר על מחשב
אבל למשל וובקומיק כמו cyanide & happines יותר זורם לקרוא במחשב מאשר בספרים שהם מוציאים
אני אתן דוגמה את הקומיקס החדש והנפלא של צח ויינברג Needles & Dust, שעושה שימוש נהדר בפלטפורמה של הטאבלט בצורה שאי אפשר להעביר לנייר.
(אם עוד לא קראתם, זה הזמן: https://itunes.apple.com/us/app/needles-dust-graphic-novel/id823040259?mt=8)

Guid

New member
נייר,

אבל קשה להתעלם מהעובדה שהזמינות של קומיקס דיגיטלי מקנה לו ייתרון גדול!
אמנם פחות נוח לקריאה (למרות שאף פעם לא ניסיתי לקרוא בטאבלט, רק במחשב ובאייפון), וגם פחות מרגישים את ההרגשה של חוברת קומיקס והכל, אבל הזמינות היא ייתרון ענק!
אז נכון שקומיקס תופס מקום, אבל תסכימו איתי שהיום- הרבה יותר קל לאחסן 15 ג'יגה של קבצים מאשר 500 חוברות...

אבל כן, אין על ההרגשה של הנייר ביד. אני גם הרבה יותר נהנה לבחון את האומנות כשהיא מודפסת על הנייר ולא מוצגת על מסך.

Macphista

New member
ממש מתקשה להחליט

מצד אחד יש את הקשר של אדם-נייר שאין לו תחליף, וגם התחושה של רכישת קומיקס חדש, כמו כל מוצר חדש, מועצמת יותר ומהנה יותר כאשר פיזית ניתן להרגיש אותו, מאשר רק לקרוא דבר אחר באותו המכשיר המוכר.

מצד שני, עשיתי את המעבר לקינדל לפני כחצי שנה, ובאמת שאני מוצאת שקינדל הרבה יותר נוח לקריאה מאשר ספרים. נכון, משהו בחוויה נאבד, אבל הרבה יותר נוח להחזיק (במיוחד ספרים באורך 1,000 +/- עמודים), נוח לנהל את הספרים שם ואת הסימניות, יש קישור מיידי למילון והספרים שם זולים משמעותית מרכישה פיזית שלהם. בכל הנוגע לספרים באנגלית עברתי בצורה מלאה לקינדל.

לאחרונה התחדשתי באייפד ואחת האפליקציות הראשונות שהורדתי הייתה של Needles & Dust (http://tsach.me/projects/needles_and_dust) , ראיתי שעוד מישהו כאן המליץ. זו דוגמא נהדרת לשימוש ביכולות הדיגיטליות כדי ליצור קומיקס אחר וייחודי.
מעבר לזה, ממש כמו בספרים דיגיטליים, גם הקומיקס הדיגיטלי זול יותר ומיידי. אפשר להקטין ולהגדיל את התצוגה וממש לנבור בנקבוביות של הדמויות ואין צורך בספריות פיזיות, מדפים, וערימות של חוברות בכל מקום בבית.

אני מניחה שמבחן התוצאה הוא הקובע. ו... ובכן... מאז שהאייפד הגיע לידי קניתי רק קומיקס דיגיטלי.

AlmaGentil

New member
אממממ...

באופן כללי, אני מעדיפה לקרוא את הקומיקס שלי בצורת חוברת נייר.
למרות זאת, יש לי גם קבצים דיגיטליים של כל חוברות הקומיקס שקראתי. כך יש לי את הכל זמין, וזה ממש טוב לשיעורים משעממים

היתרון של חוברת נייר, או יותר נכון, אוגדן - שפשוט אני פותחת את העמוד האחרון שקראתי וממשיכה משם. לעומת זאת, בקובץ דיגיטלי אני צריכה לגלול עד שמגיעה לדף הרצוי.
ואם יש יותר מ-100 עמ' זה סיוט! (קראתי חצי מהרומן הגראפי From Hell בדיגיטלי).

למעלה