לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1139011,390 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-''
19/06/2009 | 05:35
51
1
לצפיה ב-'צריך המלצות טובות.'
צריך המלצות טובות.
14/06/2009 | 11:56
50
23
אני צריך המלצות לאתרים טובים בהם אני יכול למצוא כיצד ניתן להעביר הכי טוב...נקרא לזה צלילים של רעשי יום יום לקומיקס.
דוגמאות:
נביחות כלב נזעמות(או שמחה או עצב או...)
כחכוח בגרון.
אוושת דלת שנפתחת חרישית(כמו הדלתות הנעות בכניסה לקניונים וחנויות).
דקירת משטחים קשים בסכין.
יריות אקדח או רובה אוטומטי עם משתיק קול ובלי משתיק קול, ורעש הכדורים כשהם פוגעים במשטחי ברזל,לדוגמא.
חריקות בלמים.
טריקת דלת
או כל צליל יומיומי אחר.
כמובן שאני אשמח לקרוא רעיונות ודרכים שלכם לנ"ל...

תודה וסליחה על ההטרדה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני מחפש אתר כזה כבר שנים'
אני מחפש אתר כזה כבר שנים
14/06/2009 | 14:53
43
3
ללא הצלחה. לא נראה לי שיש. הלוואי והיה.
אני מציע שתסתכל בחוברות וספרי קומיקס ובוובקומיקס. זה מה שאני עושה כל פעם שאני נתקל בבעיה כזאת (מה שקורה הרבה).
ואתה כמובן יכול לשאול פה.

- נביחות כלב נזעמות - "ווף ווף!". שים לב שאם אתה מוסיף סימן קריאה או כמה סימני קריאה או מגדיל את הטקסט זה נראה יותר זועם. זה גם תלוי איך אתה כותב את זה, באיזה פונט אתה משתמש, או איך אתה מצייר את זה אם אתה מצייר את זה ידנית. גם צבעים משנים משמעות - אדום נראה יותר כועס מכחול, למשל.
- דקירות סכין באנגלית זה פשוט STAB. לא ממש עובד בעברית.
- יריות אקדח: "בלאם!" או "באנג!". יש עוד כמה אופציות שאני לא זוכר כרגע.
- רובה אוטומטי: "דו-דו-דו-דו-דום". או משהו שדומה לזה, אפקטים קוליים זה דבר די גמיש, בגדול.
- יריות אקדח עם משתיק קול: אולי עדיף לא לכתוב כלום אם יש משתיק קול, הממ...?
- טריקת דלת יכולה להיות "באם!" או כל צליל חבטה דומה. באנגלית זה בדר"כ SLAM אבל זה לא ממש עובד בעברית.
- חריקות בלמים זה בדר"כ "סקררריצ'" או "סקראאאצ'" או כל קומבינציה אחרת.

בקשר לשאר אני לא בטוח אז לא כתבתי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז הגיע הזמן...'
אז הגיע הזמן...
14/06/2009 | 19:39
39
2
אם אין...מישהו צריך לבנות אתר כזה. מישהו רוצה לשתף פעולה ליצירת אתר כזה?
אגב,הייתי שמח להוציא את זה מחוברות קומיקס. לצערי אין לי הרבה,ואין ל יגישה להרבה כאלה ,כי אני לא גר בבועה התל אביבית במרחק הליכה/נסיעה מחנויות כאלה,אבל אני מניח שהאינטרנט הוא תמיד אופציה,אבל רוב הסיכויים שאני אמצא דברים כאלה בשפות אחרות. נו טוב,נצטרך להפעיל קצת היגיון בריא להמציא חלק ןאולי לתרגם חלק משפות אחרות.

תודה לכל העונים,בכל מקרה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הצעה'
הצעה
15/06/2009 | 08:16
38
3
שנכתוב פה בשרשור את האפקטים, ואז נשים אותם בתוך מאמר (כלומר אני אשים אותם בתוך מאמר)

ואם מישהו (תומי?) רוצה לשים דוגמה מקומיקס שלו הרי זה מבורך.

למאמר אפשר להגיב, ככה שאנשים יוכלו להוסיף גם בעתיד. זה בעייתי קצת, כי אין התרעה על תגובה למאמר, אבל אפשר להסתדר.

מאמרים >> http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Default...

הייתי מציעה מילון מונחים, שאותו כולם יכולים לערוך (לטוב ולרע), אבל איך נקרא למונחים?
קומיקס >>
לצפיה ב-'זאת נשמעת לי הצעה מעולה.'
זאת נשמעת לי הצעה מעולה.
15/06/2009 | 15:15
37
2
ההצעה שלך נשמעת כמו רעיון מצויין,איילה(?).
אגב לנביחות כלב נראה לי ש"ווף ווף" מתאים יותר מ"האו האו",לא משנה עברית או אנגלית.,כי אם תקשיבי לנביחות כלבים בדרך כלל זה נשמע כמו "ווף,ווף". "האו,האו" יכול יותר להתאים לייללות "געגועים" ודומיהם של כלבים,או ליתר דיוק - "האוווו.האוווו.",אבל מה שהקישור לאתר של ' "צלילים מ"מאד" ' מראה הכי טוב הוא שלא חייבים לדבוק ב"צליל אחד".ל"כתיבת צלילים"
בכל מקרה אני אתן עוד 2 רעיונות,ואח"כ אולי אחרים פה ייתנו כמה הצעות משלהם,אז...
1. סירנת משטרה: "ווויייאו, ווויייאוו,וויייאוו" או "אוווואווו, אוווואווו".
2. אוושת דלת נפתחת בקול שקט..."וווששש."

מי הבא בתור?!
קומיקס >>
לצפיה ב-'"וווששש"'
"וווששש"
15/06/2009 | 16:27
5
4
לא מתאים לדלת נפתחת. זה מתאים ל"משהו שעובר מהר (נגיד מכונית)". זה יכול להתאים בעצם להרבה דברים שזזים מהר. דלת שנפתחת לאט זה בדיוק ההפך מ"משהו שקורה מהר". אבל רגע. למה בכלל צריך צליל בשביל דבר כזה? אפשר לצייר קווי תנועה ליד הדלת ולהראות שהיא זזה קצת. אם יש פרט קריטי בנוגע לדלת הזאת, למשל שהיא חורקת, אז אפשר להכניס קול ("קרייייק"). אם זאת סתם דלת רגילה במצב נורמלי - אין טעם להכניס לשם אפקט קולי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה מאוד תלוי.'
זה מאוד תלוי.
15/06/2009 | 17:43
4
1
לדעתי זה מאוד תלוי בדלת עליה מדובר. למשל בדלת שאני מדבר עליה,אני מתכוון לדלת(או אולי נכון גם להגיד צוהר) של...כספת,למשל או דלת זכוכית אוטומטית נעה(כמו בכניסה לקניונים וחנויות).
האמת היא שפשוט,כל פעם שאני שומע את הצליל הנ"ל, זה הצליל שעובר לי בראש אם אני מנסה "לשחזר" אותו לכתב.
בנוסף אני חייב להגיד ש...צליל "ווושששש..." נראה לי גם יכול להתאים כשמתבצעת עקיפה של נעילת דלת אלקטרנית(שוב כמו בכניסה לכספת  בנק,נגיד) ואז בעצם יש שיחרור לחץ אוויר ו...כך הלאה..
אבל הי...זה רק אני. אולי אני חושב על וווששש בגלל שזה מזכיר את המילה אוושה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לדלת אוטומטית זה באמת מתאים'
לדלת אוטומטית זה באמת מתאים
15/06/2009 | 18:33
3
2
לצפיה ב-'אלא אם כן זאת דלת באנטרפרייז'
אלא אם כן זאת דלת באנטרפרייז
15/06/2009 | 19:23
2
1
ואז הייתי הולך על "ששססססטס"
קומיקס >>
לצפיה ב-'או דלת בליבת הזהב'
או דלת בליבת הזהב
15/06/2009 | 21:39
1
1
ואז אז היה "אוווו", או *אנחה*.
קומיקס >>
לצפיה ב-'דאגלס אדאמס?'
דאגלס אדאמס?
15/06/2009 | 21:43
1
כי אם כן,
הוא אידיוט מטופש.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נביחות ו...מה עוד הצעות?'
נביחות ו...מה עוד הצעות?
16/06/2009 | 17:09
30
1
אחרי יומיים של שמרטפות על הכלבה של אחותי הגעתי למסקנה ש..."וואאו,וואאו" הרבה יותר מתאים לנביחות כלב מזהירות או נזעמות.

אגב,אין עוד רעיונות ל"צלילי יום יום" אחרים?
קומיקס >>
לצפיה ב-'צלילי יום יום...'
צלילי יום יום...
16/06/2009 | 19:46
5
הבעיה היא במילון כזה, היא כמות הווריאציות. אותו אובייקט יכול לעשות כל מיני קולות, בכל מיני מצבים ובכל מיני תנאים. זה לא כל כך מדע מדוייק.
כלב צ'יוואווה לא עושה את אותו קול כמו רוטווילר. דלת אוטומאטית בסופר לא עושה את אותו הקול כמו באנטרפרייז.
הבעיה שלהביא רשימה של צלילים יום יומיים, היא שצריכים גם להיות ספציפיים. לדוגמה:
אופנוע מתניע - ווררוום וורום!
אופנוע עם בעיות התנעה - וררקקחחלק. ורררקחחלק.... וורררוווווום.
אופנוע נוסע - וווורררררייייי
וכו'.
הנה עוד נסיונות מעניינים - דברים שונים מתנפצים (בום, פקקקטצץ, פראח!, באנג), קולות של מים (בלבלבלבלבל..., בלופ!, שלפארץ), קולות מכניים (ווורררר, פאטפאטפאט, ביפביפ-ביפביפ)
את כל הקולות האלו המצאתי עכשיו. סתם דמיינתי מכונה, או אגרטל או בריכה ואיזה קולות הם עושים. כנראה בכלל זה אין מילון. מה שצריך זה רק לחשוב על הקול ולרשום אותו. אפשר להצמד לידועים ולקלים, ואפשר להמציא כל פעם חדשים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בבקשה אל תנסה להמציא גרסאות חדשות'
בבקשה אל תנסה להמציא גרסאות חדשות
16/06/2009 | 20:05
28
3
לקולות שכולם כבר מכירים. עוד מעט תמציא דרך חדש לכתוב "מיאו".
יש כ"כ הרבה צלילים שלא טרחו עדיין לתרגם לאותיות ואתה נתקע לי על נביחות של כלב? יש "ווף", יש "האו" ויש "הב". לא מספיק לך 3 אופציות? חוץ מזה, אתה מתבלבל - הרעיון הוא לא לתרגם את הצלילים אחד לאחד. פיצוף לא באמת נשמע כמו "בום", נכון? כי זה לא עובד ככה. אם "ווף" לא היה נראה מתאים לא היו משתמשים בזה בשביל לציין נביחה של כלב. אבל זה כן מתאים, וכולם משתמשים בזה, וזה עובד. קשה להגיע לכאלה דברים, אבל לא תגיע לזה אם תנסה לתרגם צלילים בצורה "הגיונית". אין בזה הרבה הגיון, או שזה עובד או שזה לא עובד.

חוץ מזה...
"וואאו,וואאו" נראה בדיוק כמו "וואו" (wow). זה לא נשמע כמו כלב. זה נשמע כמו מישהו שמתפעל ממשהו. אלא אם כן הכלב מתפעל ממשהו - אני מציע שתשכח מזה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לפי מילון אייזנר-שושן'
לפי מילון אייזנר-שושן
16/06/2009 | 20:40
1
5
אפשר "עב" לכלב תימני.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הגיוני'
הגיוני
16/06/2009 | 20:46
4
לצפיה ב-'למה העויינות?'
למה העויינות?
16/06/2009 | 23:45
25
2
אני רק מנסה לעזור לרעיון של מנהלת הפורום לגבי יצירת מילון פורומי ל"קולות יום -יום" עם הרעיונות של משתתפי הפורום. למה העוינות? זאת רק הצעה. לא מוצא חן בעיניכם,אז לא מוצא חן בעיניכם.
ואגב...אני מההתחלה תמכתי ב"ווף, ווף" לכלב..
מעבר לזה,כמו שנאמר- יש כל מיני דרכים לתאר צלילים מסויימים. לא חייבים להתמקד רק בדרך אחת. אפשר "להשתגע",אפשר לנסות לגשת לזה בצורה הגיונית ואפשר לגשת אל זה בצורות אחרות. אני מנסה ללכת עם ההיגיון,אבל כמובן שזה לא תמיד יצליח,
האמת בשביל שזה יצליח  נראה לי צריך מוזיקאים או אנשים עם "אוזן מוזיקלית"

קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה יודע מה? אני בעד'
אתה יודע מה? אני בעד
17/06/2009 | 02:54
6
2
מין מאגר שכמה שיותר אנשים יזרקו לתוכו כמה שיותר קולות. אפילו אם חלק לא מסכימים. אפשר להביא סריקות (ברזולוציה נמוכה) של שימושים מעניינים, או לינקים לדוגמאות...
יכול להיות מעניין, אפילו אם זה לא יהיה "נכון".
קומיקס >>
לצפיה ב-'השאלה...האם מנהלת הפורום עדיין בעסק...'
השאלה...האם מנהלת הפורום עדיין בעסק...
17/06/2009 | 12:14
5
3
שווה לנסות,ולקוות שיותר אנשים יהיו בעסק,אז לדעתי הדרך הכי טובה להתחיל(או להמשיך ,ליתר דיוק) היא...שאנשים ייזרקו "קולות"/רעשים והיתר יינסו לעלות רעיונות עם המילים לתיאור הצלילים.
אז מה היה לנו עד כה...
1.כלב נובח: 1." ווף,ווף". 2. "האו,האו". 3."ווואאוו,ווואאווו!"
2.כלב מיילל בגעגועים: ""האוווו...האוווו...",
3. יריית אקדח - 1."בלאם" 2. "באנג".
4.רובה אוטומטי: "דו-דו-דו-דו-דום".
5.טריקת דלת - "באם!"
6. חריקות בלמים - 1."סקררריצ'" 2. "סקראאאצ'"
7. סירנת משטרה: 1."ווויייאוו, ווויייאוו,וויייאוו" 2. "אוווו-אווו, אווו-אווו".
8. דלת אוטומוטית נפתחת/נסגרת בכניסה לקניון/חנות - "ווושששש."
9."משהו שעובר/זז מהר(מכונית,לדוגמא)": "וווששש".
10.דלת חורקת - "קרייייק".
11.דלת נפתחת באנטרפרייז - "ששססססטס"
12.דלת בליבת הזהב - 1."אוווו" 2.*אנחה*.
13.אופנוע מתניע - "ווררוום וורום!"
14.אופנוע עם בעיות התנעה - "וררקקחחלק. ורררקחחלק.... וורררוווווום"
15.אופנוע נוסע - "וווורררררייייי"
16.משהו מתנפץ - 1."בום" 2. "פקקקטצץ" 3."פראח!" 4."באנג",
17.מים נוזלים - 1."בלבלבלבלבל..." 2. בלופ! 3. "שלפארץ".
18. חתול מיילל: "מיאו".

כעת בואו ,בנוסף, ננסה לחשוב על הצעות ל...
1. אדם משתעל
2. אדם מכחכח בגרונו.
3. מכונית צופרת.
4.משאית צופרת. .
5. אופנוע צופר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה כבר יותר לעניין'
זה כבר יותר לעניין
17/06/2009 | 12:44
4
2
בקשר ל-9: זה יכול להיות גם "זווום".

אדם משתעל - יש כאלה שפושט כותבים "שיעול", כמו שכותבים "אנחה" לפעמים. זה בא מאנגלית (sigh, cough). זה קצר וקולע, אבל קצת סטרילי בשביל מישהו שמשתעל (את "אנחה" אני דווקא די מחבב). לצערי, אני לא מצליח לכתוב את זה בצורה הגיונית אבל הנה הצעה: "קוחחח קוחח".

שכחת "אדם מתעטש" - או שהתעלמת מזה כי זה קל - "אפצ'י" או "אפצ'ו". אפשר לכתוב את זה בכל מיני צורות אבל זה הבסיס.

אדם מכחכח בגרונו - אני בדר"כ משתמש ב-"אהההמ אההממ".

בקשר לצפירות אני באמת לא יודע. זה קל אם הסגנון הוא הומוריסטי, בסגנון לוני טונס למשל. זה יכול להיות הרבה דברים שלא באמת נשמעים כמו צפירות במציאות - למשל "גה-גונק!" או כל מיני דברים מופרכים אחרים. אבל צפירה של מכונית אמיתית, רגילה, כפי שאנחנו מכירים מהמציאות - אין לי מושג. הייתי הולך על "הונק" (honk) או "צפירה!" אם ממש לא הייתה ברירה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם כבר מדברים על קולות שהם בעצם הפעולה'
אם כבר מדברים על קולות שהם בעצם הפעולה
17/06/2009 | 13:05
1
3
כמו *שיעול*, *גיחגוח* וכד', הוובקומיקס (שכרגע בהפסקה ללא הגבלת זמן) Beaver and Steve השתמש בהם המון. בעיקר לפעולות שלא ממש עושות קולות. לדוגמה - STE-RETCH! http://www.beaverandsteve.com/index.php?comic=340

וכמובן, גם שם עדר מעריצים תיעד את הכל... http://www.beaverandsteve.com/wiki/index.php?title...
קומיקס >>
לצפיה ב-'נקודה טובה'
נקודה טובה
17/06/2009 | 13:21
2
אבל מספיק רק לראות כמה דוגמאות ולהבין איך העניין עובד. לא נראה לי שצריך מילון בשביל זה (זה פשוט יהיה "מילון פעלים").
קומיקס >>
לצפיה ב-'"נשמע"(נראה) טוב. '
"נשמע"(נראה) טוב.
17/06/2009 | 23:17
1
2
האמת אולי לעיטוש אפשר גם להשתעשע קצת ולכתוב את הפעולה - "עיטוש",ואז "להוסיף" למילה עוד כמה אותיות אקסטרה,למשל - עייטוווששש."
בכל מקרה,כתבתי רק 4 פעולות חדשות כי הבנתי שלדעתכם הדרך הכי יעילה למצוא רעיונות היא להציע את "הפעולה הרצויה" ואז לחכות לרעיונות לתיאורה,אז פשוט כתבתי כמה מהן,אבל כמובן שיש רשימה הרבה יותר גדולה של רעשים וקיוויתי שחלקכם גם יעלו "שמות" פעולות אחרות כדי שאחרים יוכלו לנסות לכתוב רעיונות אליהם.
אפרופו פעולה. הנה עוד 2 -1. אדם נופל על הרצפה - "טראח!"(כמובן)
שריקה - תוי מנגינה/ "וושששוושש".

לסיום הנה עוד "תיאור פעולה" - ריקוד "סטפס". יש הצעות?

קומיקס >>
לצפיה ב-'ריקוד סטפס. אוקי.'
ריקוד סטפס. אוקי.
17/06/2009 | 23:50
2
הנעליים עושות מין קול של תקתוק על הרצפה. "טיקי טיקי טיקיטיקי טיק טיקי טיק"
אולי כדאי גם לשלב קצת "טאפ" ו"טיפ"/"טיפי". אני משער שבאנגלית משתמשים ב"טאפ" כי סטפס זה tap dancing. לא זכור לי שראיתי סטפס בקומיקס אי פעם, אז זה רק ניחוש.

"טראח" מתאים לנפילה על ריצפה. "טראח" מתאים להרבה דברים, ת'כלס. זה טוב בהרבה מקרים בהם משהו מתנגש במשהו. לא רק נפילות.

שריקה אני תמיד עושה עם תו נגינה. זה פשוט סמל ברור שעובד טוב ונראה טוב. אני לא הייתי מבין אם היו שמים לי טקסט במקום כי... זה לא באמת עובד. זה די מוזר ומבלבל, אפילו אם הציור עצמו ברור.

הנה צליל די נפוץ - "בזזזזז".
זבוב, יתוש, או זמזם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הבהרה'
הבהרה
17/06/2009 | 04:41
2
צר לי אם חשבת שזה מתוך עויינות.
מבחינתי סתם השתעשעתי עם הרעיון.
אני גם חושב שזה רעיון נחמד ליצור מין מילון פורומי לקולות שמתאימים לישראל/עברית.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עויינות עלאק'
עויינות עלאק
17/06/2009 | 12:26
16
2
תקרא ותפנים במקום לקחת ללב. אני לא מנסה להעליב אותך.
ושוב- אין לזה קשר לאוזן מוזיקלית. הצליל כפי שהוא נכתב בסופו של דבר בדר"כ (אם לא תמיד) לא קשור לצליל כמו שהוא נשמע במציאות. יש לזה סיבה מאוד פשוטה - אי אפשר לתרגם צלילים למילים. זאת אומרת אפשר, בערך , אבל תמיד תהיה יותר מדרך אחת. הרעיון הוא לבחור אופציה אחת שנראית הכי הגיונית ואפשר להשתמש בה בצורות שונות (בום >> קא-בום, מיאו >> מיייייאו - וכו'). אם זה נראה לך רעיון הגיוני פשוט לכתוב כל דבר - אז כנראה שאתה עושה קומיקס סוריאליסטי שלא באמת צריך להבין מה קורה בו. שזה בסדר, אבל בשביל זה לא צריך מילון, אפשר להמציא על המקום סתם צלילים דמיוניים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ומה רע בכך?'
ומה רע בכך?
<< ההודעה הנוכחית
17/06/2009 | 23:21
15
2
מה רע בכך שתהיה יותר מדרך אחת לתרגם צליל למילים? זה כל הרעיון,לא?

אגב,אני לא בקטע של סוריאליזם,אז אני יכול להבטיח לך שאם אני באמת אפרסם מתישהו קומיקס,אני לא אעשה אותו סוריאליסטי. אני מעדיף דברים מציאותיים(יחסית).
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה בדר"כ רע'
זה בדר"כ רע
17/06/2009 | 23:33
2
2
כי אתה מבלבל את הקורא. הסברתי את זה כבר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה תלוי האם זה אחד או כמה...'
זה תלוי האם זה אחד או כמה...
18/06/2009 | 14:02
1
3
אולי אם משתמשים בקולות שונים לתיאור אותה פעולה באותה חוברת זה באמת ייבלבל את הקורא,אבל אם משתמשים בקולות שונים בחוברות שונות,זה לא אמור להיות כל כך מבלבל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לאו דווקא'
לאו דווקא
18/06/2009 | 14:53
2
יש אנשים שמתחכמים ומשתמשים בקולות לא ברורים שהם המציאו, במצבים שבהם היית מצפה לקולות מאוד ספציפיים וסטנדרטיים. אפילו אם הציור ממש ברור זה לוקח כמה זמן להבין שמשהו מתפוצץ כשהוא הוא עושה "צקה פקה פקה פקה" במקום "קא-בום!". אתה מרגיש שאתה מפספס משהו ואז אתה בעצם מבלבל את עצמך, אבל האשמה היא של האידיוט שחשב ש"צקה פקה פקה פקה" זה קול שמתאים לפיצוץ.

אין לי בעיה שאנשים "ימציאו מחדש" קולות, אבל זה לא פשוט. עדיף להשקיע מחשבה בבעיות האמיתיות, ותאמין לי ש"איך נשמעות נביחות של כלב" היא לא בעיה בכלל. פתרו את הבעיה הזאת לפני עשרות שנים. יאללה. הלאה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אין חוקים כתובים בסלע, אבל יש מוסכמות.'
אין חוקים כתובים בסלע, אבל יש מוסכמות.
18/06/2009 | 16:25
11
2
קומיקס זה סוג של תיקשורת חזותית ויזואלית. כדי להיות ברור לקורא בכדי להעביר את הרעיון שלך, אתה צריך לפעמים לדעת מתי טיפה להתקופף ולהשתמש במשהו מוכר. אנשים אוהבים עוגנים - משהו שיש להם להתחבר איתו ולהזדהות.
לדוגמה - אתה רוצה להעביר את הרעיון שגנב נכנס לבית, שומע כלב נובח, בורח, ורק אחרי זה רואים שזה בעצם מכונה שעושה קולות של כלב.
אין כלב להראות, אז אתה מסתמך על הקול שאתה כותב. אם תכתוב "ווואוו ווואאווו", אנשים לא יבינו שזה קול של כלב, אלה סתם הזעקה, והרעיון יתפספס. אם תכתוב "הב הב", אנשים ישר ידעו שמדובר בסאונד של נביחה, אפילו אם זה לא בדיוק רשום איך שזה באמת נשמע.
קומיקס >>
לצפיה ב-'*להתכופף'
*להתכופף
18/06/2009 | 16:26
2
לא להפוך לקוף
קומיקס >>
לצפיה ב-'עיצוב כיתוב והינעלות.'
עיצוב כיתוב והינעלות.
18/06/2009 | 21:46
9
3
תמיד אפשר לעצב את הכיתוב בצורה כלשהי שתגרום לאדם שרואה זאת להבין בדיוק מה הכוונה(למשל "ווואווו,וואווו" שמעוצב כמו לוע של כלב),אבל זה רק רעיון.
חוץ מזה מה "ננעלתם" על נביחות הכלב שהצעתי,דווקא?
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא ננעלתי'
לא ננעלתי
18/06/2009 | 22:55
8
2
פשוט זאת דוגמה פשוטה וטובה

יש המון דרכים להעביר רעיון. אפשר גם לשים את הוואווו ובועת מחשבה אצל השודד ושם ציור של כלב. אפשר לשים צללית של כלב ואז לראות שהמכונה נראית בצורה מחשידה כמו החיה. ועוד מליון דברים אחרים, כולל לשנות את הטיפוגראפיה שהצעת. אני פשוט נתתי דוגמה לביצוע הפשוט ביותר של הרעיון.
הפואנטה נשארת - דברים מוכרים (כמו קולות שהשתרשו בתודעה שלנו) יעבדו יותר טוב מדברים חדשים. הקטע זה להשתמש בהם בצורה מקורית.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם כך זה בסדר. '
אם כך זה בסדר.
20/06/2009 | 22:53
7
2
בכל מקרה,נראה שרק 3 בפורום הזה מנסים לתרום לנושא. חבל.
בכל מקרה,הנה 3 רעיונות נוספים -
1. עורב - "קרע! קרע!"
2. ציפור - "ציף,ציף,ציף."
3.יונה - "קו-קוקוקוקו".
אגב מה עם...מסור חשמלי?
ומה לגבי - צרצר?
קומיקס >>
לצפיה ב-'צרצר זה צירפ צירפ, לא?'
צרצר זה צירפ צירפ, לא?
21/06/2009 | 11:30
6
2
מסור חשמלי - "ררררררררררררר".
אני משתמש בתו נגינה - ולא ב"ציף ציף" - לציפורי שיר.
נראה לי שעדיף לכתוב "קרעעע" מאשר "קרע" - זאת אומרת לפחות פעמיים ע', לא רק פעם אחת. זה נראה פחות כמו המילה "קרע" (מלשון - לקרוע, קריעה, קרוע...).
קומיקס >>
לצפיה ב-'זאת אפשרות.'
זאת אפשרות.
21/06/2009 | 23:00
5
2
"צירפ,צירפ" לצרצר נראה כמו אפשרות,אבל אני תוהה אם "צר-צר,צר-צר,צר-צר..." גם יכול לעבוד.
לגבי "ציף, ציף"...לא התכוונתי לציפור שיר,התכוונתי לנחליאלים,דרורים וכדו'.  לציפור שיר- תו נגינה בהחלט נראה לי יתאים יותר.
לגבי העורבים... תראה "קרע,קרע",כל עוד לא נכתב בתוך בועת דיבור, ומגיע כביכול מהאוויר, נראה לי מאוד מתאים לעורב,אבל "קרעעע,קרעעע" נשמע בסדר גמור.
אגב, "ררררררררררררר" מושלם למסור חשמלי.  אני מקווה שלא תהיה לך בעיה אם אני אגנוב את זה ממך בעתיד.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא המצאתי את הקול של המסור החשמלי'
לא המצאתי את הקול של המסור החשמלי
22/06/2009 | 11:01
4
2
פשוט גנבתי את זה מהגרסא הלועזית - RRRRRRRRR
קומיקס >>
לצפיה ב-'לדעתי לא יזיק איזה כמה ו'-ים בהתחלה'
לדעתי לא יזיק איזה כמה ו'-ים בהתחלה
22/06/2009 | 11:33
3
3
ווורררררר!!!
במיוחד אם רק עכשיו הוא מתחיל.

אוקי, הנה שני קולות שאנחנו כבני אדם עושים ותמיד התקשתי בהם -
כשקומצים את השפתיים ומעבירים אצבע מעלה ומטה מעליהם בזמן הוצאת אוויר (נשמע כמו בלבלבלבלבל, אבל זה לא זה מספיק קרוב לדעתי)
כשמוציאים לשון ומוציאים אוויר וטיפה רוק החוצה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה באמת קשה'
זה באמת קשה
22/06/2009 | 11:44
2
2
אבל בלבלבלבלבל זה די ברור. הבנתי למה התכוונת רק לפי ה"בלבלבלבל".

ואני מסכים בקשר ל"ווווורר". זה יכול להיות גם "ווורווום" אם בדיוק מכבים את המסור.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם כך אני יכול "לגנוב" בשקט... '
אם כך אני יכול "לגנוב" בשקט...
23/06/2009 | 12:16
1
3
לגבי המסור החשמלי...אני מניח שזה יהיה תלוי באיזה נקודת זמן מדובר,כי 3 ההצעות שניתנו פה נשמעות טובות.
אז אולי "ררררררררררר" יתאים כשהמסור פשוט עובד ולא עושים איתו כלום באותו הרגע.
"ווורררררררר" יתאים כשבדיוק מפעילים את המסור ואולי גם כשחותכים/קוטעים איתו בדיוק עצים. ו"וורוום" יתאים כשבדיוק מסיימים לעבוד איתו או לחילופין - הוא בדיוק מתקלקל...
לגבי 2 הקולות החדשים שעלו לדיון...אין לי מושג,אבל בינתיים בואו ננסה להקל קצת את העניינים ו...ננסה למצוא רעיונות ל- סירנה של אמבולנס וסירנה של כבאית. לסירנה של משטרה,כבר יש לנו רעיון,אם אני זוכר נכון.
אגב,מי מתנדב לרכז את כל הקולות ש"המצאנו" עד עכשיו?
קומיקס >>
לצפיה ב-'החייאה.'
החייאה.
28/06/2009 | 19:45
3
טוב,היום יצא לי לשמוע ממש קרוב אלי סירנת אמבולנס,אז אמרתי לעצמי שאני אוסיף את זה...
סירנת אמבולנס -" וווייייייייייייאוו,ווויייייייייאוו...".

למישהו יתא לשמוע לאחרונה כבאית ושי לו רעיון לתיאור הסירנה שלה במילים?
קומיקס >>
לצפיה ב-'למה אנגלית?'
למה אנגלית?
15/06/2009 | 08:05
2
2
האו האו
ק ק ק (?) (זה לא שבאנגלית זה אונומטופיאה)
בום!
איייייייייי (חריקת בלמים)

גם אם זה נשמע מוזר, זה כמו ראפ בעברית, בהתחלה "בעברית זה לא הולך" ואז כולם מתרגלים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה לא משנה'
זה לא משנה
15/06/2009 | 10:36
2
העיקר שיבינו במה מדובר. מעברתים אפקטים קוליים מאנגלית כבר עשרות שנים. כולם התרגלו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ק ק ק: קול של ווספה? '
ק ק ק: קול של ווספה?
21/06/2009 | 13:31
2
לצפיה ב-'לא יודע אם יש כזה אתר'
לא יודע אם יש כזה אתר
14/06/2009 | 15:22
1
2
הדרך הכי טובה זה או לתרגם אותם מאנגלית, או להמציא אותם בעצמך. זה מה שאני עושה.
קומיקס >>
לצפיה ב-''
14/06/2009 | 15:26
2
לצפיה ב-'יש את דון מרטין התותח'
יש את דון מרטין התותח
14/06/2009 | 19:20
2
2
עבד ב-MAD המון זמן עד שהתפטר אחרי מחלוקות של זכויות יוצרים.
ידוע בעיקר בקולות שהיה ממציא בשביל הקומיקסים.
הנה מילון של כל הקולות שאיי פעם כתב - http://www.collectmad.com/madcoversite/index-dmd.h...
חיפוש בגוגל תמונות יניב המון תוצאות רלוונטיות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ליכלכתי את מכנסי'
ליכלכתי את מכנסי
14/06/2009 | 20:23
2
זה הדבר הכי מגניב בעולם
קומיקס >>
לצפיה ב-'הא!'
הא!
14/06/2009 | 21:23
2
מפה לשם, מצאתי דרך האתר ההוא את העמוד הזה
http://www.collectmad.com/israelcoversite/
ידעתי שהיה MAD ישראלי, אבל עכשיו יותר בא לי לקרוא אותו
קומיקס >>
לצפיה ב-'שווה לחפש את הקומיקסים שוואלס ווד צייר ל-מאד.'
שווה לחפש את הקומיקסים שוואלס ווד צייר ל-מאד.
14/06/2009 | 23:19
2
אני חושב שהוא ממש הגדיר שם את הצורה שבה סאונדים "נשמעים"\נראים בקומיקס. היו לו אפילו כמה יצירות על טהרת הסאונדים בלי אף מילה נוספת.  (sound effects מחוברת 20 של מאד כרגע מול העיניים שלי, אבל יש עוד).
קומיקס >>

הודעות אחרונות

16:43 | 05.12.19 אורחים בפורום
04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ