לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1138911,389 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'ריבוי אלים ודתות ביקום מרוול - חלק ב''
ריבוי אלים ודתות ביקום מרוול - חלק ב'
07/08/2008 | 12:57
53
35
בהמשך לדיון שנעשה כאן בעבר בו העלתי את השאלה:
"כיצד דמויות ביקום מרוול, שרובם נוצרים\מוסלמים\יהודים ובכלליות מונותאיסטים, מתמודדים עם כך שמסביבים מסתובבים אלים פאגנים עתיקים כמו ת'ור, הרקולס, ארס, לוקי ואודין?"

השאלה זכתה להתעלמות מצידם של מחליפי ג'ו קיוברט, אבל אנחנו לא מוותרים.

בינתיים, כבר אפשר לראות התייחסויות לנושא הזה.
על שער וולברין #67 ( כאן: http://cnv.co.il/pics/news/wolverine672nd.jpg ) אפשר לראות שאנשים אוהבים להאמין בדברים שהם יכולים לראות.
בנוסף, אני קורא כרגע את האוגדן של the incredible herc המספר על מעלליו של הרקולס בתקופה שאחרי world war hulk, שם הדמויות האחרות מתייחסות אליו ואל ארס (אחיו, אל המלחמה) כאל אלים לכל דבר מבלי להטיל בכך ספק (העמוד הראשון של the incredible hulk #112).

ונותרת השאלה בעיניה: למה לך להאמין בבחור כחוש שמת בכלל לפני 200 שנה, או באיזה הגדרה שאי אפשר להוכיח אותה, כשה-real deal נמצא כאן לידך?
קומיקס >>
לצפיה ב-'יחסית לגילו המופלג, ג'ו קיוברט'
יחסית לגילו המופלג, ג'ו קיוברט
07/08/2008 | 13:06
19
5
נראה מצויין. P:

אני מניח שלא קראת את וולברין #67, מכיוון שזה עמוד פנימי מתוך החוברת. בהדפסה השנייה התמונה תהיה העטיפה. כמו כן, גם היית עושה את ההקשר בין מה שקורה בסיפור לבין נושא הדיון (למרות שהייתי אומר שזה יותר עניין של גיבורי על מאשר אלים, אבל אולי לאנשים קל יותר ליצור מיתולוגיות כשמדובר בדמות אל לכאורה).
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא הבנתי'
לא הבנתי
07/08/2008 | 13:16
18
5
קודם, התבלבלתי: ג'ו קאסדה, ולא קיוברט.

שנית: לא קראתי את החוברת. אבל ברור מהתמונה שהם סוגדים לת'ור (דרך הפטיש שלו). יכול להיות שהם סוגדים לו כגיבור על ולא כאל, אבל ככה זה מתחיל. עוד כמה דורות וכבר יקראו לו אל עוד הפעם. אם קראת את החוברת ואתה יודע אחרת, אנא העמד אותי על טעותי.

בכל מקרה, הרקולס הוא לא דמות אל *לכאורה*. הוא אושר כאל ע"י ש.י.ל.ד, ואם ש.י.ל.ד, על כל הפארנויות שלהם, מכריזים עליו ככזה, כנראה שיש להם סיבות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה לא הופך את שילד לצודקים'
זה לא הופך את שילד לצודקים
07/08/2008 | 13:42
6
4
ואני מוצק בדעתי: אם הייתי חי בעולם מארוול, היה נגש אליי ת'ור, עדיין לא הייתי מאמין שהוא אל.
או בעצם, מה זה אל?
אני יכול להגיד שאל זה דמות חזקה, שיכולה לשנות את העולם, אז אולי אל גור הוא אל?
אני יכול להגיד, שאל זה מישהו שיש לו נתינים רבים, אז צ'רלס מנסון היה אל?
אני יכול להגיד, שאל לא מת אף פעם, אבל ת'ור כבר מת פעם.
אני יכול להגיד, שאלים יכולים לחזור מהמתים, אז כל סופר-גיבור הוא אל.

בני אדם תמיד יחפשו משהו שהם לא יכולים להסביר. אם ת'ור הוא אל, אבל אני עדיין לא יודע איך העולם התחיל, אז הוא התחיל בגלל האל. אם אלוהים יום אחד יירד, בכבודו ובעצמו לפה, וידבר איתך, ותאמין לו שהוא אלוהים, פתאום תשאל אותו - מי יצר אותך!?

קודם תבסס טוב מה זה אל, ואז התשובה כבר תתקבל בפני עצמה.
ואגב, התשובה בסגנון "הוא אל, כי אומרים שהוא אל", טוב... It just doesn't cut it...
קומיקס >>
לצפיה ב-'לנורדים יש תשובה לגבי מי יצר את האלים שלהם'
לנורדים יש תשובה לגבי מי יצר את האלים שלהם
07/08/2008 | 13:49
5
3
אני יכול להסכים רק עם דבר אחד:
ברגע שאל מסתובב לידך, אומנם קל יותר לבחור להאמין דווקא בו, אבל אחרי כמה זמן אתה תמעיט בערכו.
אבל,
זה אומר שאתה תמעיט בערכם של כל ה"אלים" באשר הם ובערכו של המושג, ולא שאתה תלך לאל הכי מופרך מלכחתחילה, זה שעזבת לטובת אלים ריאלים יותר.
ככה שאני מצפה מאנשים שחיים ביקום מרוול לזנוח את אמונותיהם המונותאיסטיות ולבחור באחת משתי האופציות:
1. אתאיזם: להחליט שאין אלים\אלוהים, ושת'ור ודומיו הם רק יצורים בעלי עוצמה גדולה, אבל לא אלים.
2. לזנוח את האמונות המונותאיסטיות, לקבל את אלוהיותם של ת'ור ודומיו, אבל לא לסגוד להם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא. זה לא נכון.'
לא. זה לא נכון.
07/08/2008 | 18:17
4
1
אפשר להיות בן אדם שיגיד:
"אני מאמין שיש אלוהים אחד, כל יכול, שעשה את כל מה שיש פה. בין השאר הוא גם יצר את היצורים האלו עם העוצמה המאוד גדולה"
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא, כי'
לא, כי
07/08/2008 | 18:42
3
הם לא רק יצורים בעלי עוצמה.
כמו שאמרנו בדיון הקודם, הם חלק ממערך גדול יותר, מערך שסותר את האל המונותאיסטי.
לא ייתכן שיהיה קיים גן עדן שייתן גמול לחוטאים רק בגלל שהם מתו בקרב (ולהאלה), בזמן שתנאי הכניסה לגן העדן המונותאיסטי מותנה בתנאים אחרים.
אם לא היה קיים המערך הזה (ובקומיקס הוא קיים ואף ראו אותו כמה פעמים), אז היתה נקודה בדבריך. אבל כרגע אתה פשוט טועה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'להגיד "אתה טועה" לא מנצח בויכוח.'
להגיד "אתה טועה" לא מנצח בויכוח.
07/08/2008 | 22:48
2
הכל! הכל כולל הכל! ואני עושה לך מחיר, אפשר להגיד שהוא תחת השגחה אלוהית!
אפשר להגיד שאסגרד וולאלה, בעולם של מארוול, הם Realms אחרים, שאלוהים יצר, ובתוכם הוא יצק את היצורים החזקים שהוא קורא להם אלים, אבל הוא משגיח על כולם. הוא יצק בתוכם את הידיעה שהם האלים היחידים, והוא יצק לתוכם שלא יאמינו בו. למה? כי ככה בא לו.
אתה יותר מדי מקובע לחוקים של דתות מסוימות שאתה מתעלם מההגדרה של מה זה אלוהים כל יכול.
גם לדוקטור סטריינג' יש כוחות גדולים, והוא יכול לפתוח שער לממדי קסם, ממדים שהם כמו ולאלה, רק שמגיעים אליהם טיפה אחרת.
הדבר היחיד שאיכשהו עומד, הוא שלולאלה מגיעים אחרי המוות. אבל גם כאן, יש לך שני דברים שסותרים את זה
1. מוות הוא עניין שגרתי בקומיקס, וברגע שדמות חוזרת מהמתים, אז אולי בזמן שהיא בילתה "במתים" היא פשוט הייתה במימד אחר.
2. אלוהים אחראי להכל. לפי הנצרות יש גן עדן וגהנום. אבל אולי הנצרות טועה? אלוהים החליט שיש גן עדן, אבל מי שהאמין באלי הנורדים לא מגיע אליו, הוא מגיע למקום מיוחד, ולאלה. למקום המיוחד הוא הציב שומר שקרא לו אודין.

אין לך דרך לסתור, בעזרת קיום כל מערך שנראה לעין, קיום של אלוהים-כל-יכול שדואג לזה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז זהו, שלא'
אז זהו, שלא
08/08/2008 | 07:19
1
ההגדרה שלך אולי תואמת לאיזושהי הגדרה עצמאית משלך לקיומו של אל מונותאיסטי,
אבל היא לא תואמת להגדרות המונותאיסטיות של היהדות\נצרות\איסלאם!!!
מבחינתם, כל הדברים האלה לא קיימים וזהו!!!
אם תגיד את הדברים האלה שאמרת כאן במאה שערים, באיראן או בותיקן, רוב הסיכויים שיוציאו אותך להורג (חוץ מבותיקן) על חילול הקודש!!!
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה שוכח שאתה לא פה...'
אתה שוכח שאתה לא פה...
08/08/2008 | 10:59
2
אתה שוכח שמדובר בעולם של מארוול. אני לא מבין איך אתה מוכן לקבל שאפשר להיות נוצרי כשאתה רואה את דר' סטרינג' והאסטרל וורלד, אבל אתה לא מוכן לקבל את ת'ור ואסגרד, שהם בעצם אותו דבר

זה יפה שיכול להיות שהדתות המונותאסטיות המוכרות (ויש עוד כמה), לא מוכנות לקבל את זה. זה לאו דווקא הופך את זה לנכון. אתה חי במסגרת מקובעת שבה אתה מתעקש שלדת יש חזקה על אלוהים, אבל זה לא נכון. יכול להיות שיש אלוהים אחד, כל יכול, שכשאתה מת, הוא שולח אותך לכנס אנימה ביפן ל4 ימים, ואחר כך לנצח הוא מכריח הוא גורם לך לקרוא בלופים את כל הפרקים של בימו, אודי ודוגי ליברצם.

סביר שלא קורה, אבל יכול להיות, זה הרעיון שאמונה, שהכל יכול להיות. זה שהיו כמה אנשים שנכסו לעצמם את אלוהים לפנייך, לא אומר שהם צודקים. אם מישהו באמת היה באמת צודק, אז הוא היה היחיד שעדיין פה.

עכשיו, אני קפטן אמריקה, נוצרי מאמין, אז אני לא מאמין בתחיית כנסי האנימה, בימו, אודי ודוגי, אני מאמין בשטויות של הנצרות. אבל אני חי בעולם של מארוול.
אני רואה את ת'ור, הוא מאוד חזק. חזק כמו ד'ר סטריינג'. אז אולי אל זה כינוי נחמד בשבילו, אבל מבחינתי הוא כמו ת'ור. אבל אני חושב לעצמי, לת'ור יש את אסגרד, זה מערך אלילי. אבל בעצם... גם הייתי בתוך עולמות האסטרל של דר' סטריינג', שניהם לא על העולם הזה באופן פיזי. זה נראה לי די דומה.
ועכשיו מגיע עוד קושי. אני מכיר אנשים שהיו שם, והם טענו שהם היו מתים. אבל עכשיו הם חזרו לחיים, אז אני כזה בטוח שהם היו מתים? הרי מת זה מצב ודאי, ועכשיו הם בחיים ומספרים לי על זה. אני מסיק, שהם היו באיזה סטייט אוף מיינד שנתן להם להיות שם.

עכשיו, שים לב, זה הדבר הכי חשוב שאתה יכול לקרוא בדיון הזה:
אני לא אומר שאתה טועה. יכול להיות שלא חשבו על החור הזה, וקפטן אמריקה הוא אדיוט, שמאמין באלים נורדיים תוך כדי שהוא נוצרי אדוק, ולא מבין למה זה סותר. זה יכול להיות.
אני רק רוצה שתסכים, שגם האפשרות שאני מציע הגיונית. כי היא הגיונית. אין בה סתירות פנימיות. ואם יום אחד מישהו יכתוב על הנושא, הוא יוכל לקחת את בסיס הטיעון שלי ולהפוך אותו לקומיקס שיהיה הגיוני באותה מידה כמו להודות שיש שם פאק.
מה שאני טוען, הוא שיש המון אפשרויות, ואתה מחליט להתקבע על אחת. אני מציע לך את הקיצון השני של הטענה שלך, ודה-פקטו אני טוען - כל טענה באמצע הסקלה היא גם הגיונית (ביחס לעולם הפנימי).
קומיקס >>
לצפיה ב-''
07/08/2008 | 14:31
2
לפני יותר מ-50 שנה כשהנבלים הפילו/הרגו את (כמעט) כל גיבורי העל, האיומים הכי גדולים היו הראשונים בתור. מגנטו והאבסורבינג מן הרגו את ת'ור איפה שהייתה בעבר לאס וגאס. המקום נקרא כעת Hammer Falls ומהווה מקום עלייה לבני אדם שמאמינים שיום אחד גיבורי העל יחזרו מהמתים ויגאלו אותם (כפי שהסיפורים הבידיוניים וחוברות הקומיקס גרמו להם להאמין). מן הסתם מיולניר נותר במקומו ב-50 השנה האחרונות וכך כל המאמינים מתקבצים סביב הפטיש וממתינים שיום הגאולה יגיע.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שזה מה שאמרתי'
שזה מה שאמרתי
07/08/2008 | 14:52
1
הם מתחילים לסגוד להם כגיבורי על, ובסוף זאת הופכת לדת לכל דבר.

ואיך הסיפור הזה מסתדר עם הקונטיניואיטי של מרוול?
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה לא.'
זה לא.
07/08/2008 | 18:12
למארק מילר יש כרגע מעין סיפור בעולם משל עצמו שמתרחש על פני פנטסטיק פור, 1985, קיק-אס ו-וולברין. איזשהו נבל גרם למפלתם של גיבורי העל והסיפור בוולברין מתרחש באותה מציאות 50 שנה בעתיד. ב-1985 הנבלים איכשהו הגיעו לעולם המיתי שלנו, חוץ מזה שזה מתרחש ב - ניחשת נכון - 1985. קיק-אס גם כן מתקשר איכשהו, אבל אל תשאל אותי. ב-FF שאני לא קורא הקבוצה הגיעה למציאות חלופית ולמיטב הבנתי שם תתגלה זהותו של הנבל האיום והנורא.

כרגע אני קורא רק את 1985 (בסדר, אבל נראה מבולבל ומבלבל מדי בשביל מיני-סדרה של 6 חלקים) ו-וולברין, מן הסתם (אחרת לא היה לי על מה לכתוב). נכון לחלק השני של הסיפור, נראה שזה יהיה אחד הסיפורים המעניינים ביותר של וולברין, במיוחד אם אתה אוהב את הגיבורים שלך עושים חיקוי של קלינט איסטווד ב'בלתי נסלח' אחרי שתפס טרמפ לעולם של 'מקס הזועם'.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אגב,'
אגב,
07/08/2008 | 18:16
7
1
זה שש.י.ל.ד. הכריזו שהוא אל לא אומר כלום, הם לא אותוריטה בנושא. הם יכנעו לכל מה שהם לא יכולים להתמודד איתו, כמו שבזמן Civil War ואכיפת חוק הרישום הם לא ידעו איך להתמודד עם ד"ר סטריינג', אז הכריזו עליו כאישיות שלא צריכה להירשם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'not'
not
07/08/2008 | 18:49
6
הם היו יכולים להכריז על הרקולס כישות בעלת עוצמה. אבל הנוסח היה שהוא אל לכל דבר. למה שיעשו את זה אם הם לא בטוחים בכך?
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שהם לא בטוחים.'
לא אמרתי שהם לא בטוחים.
07/08/2008 | 20:17
5
3
אין להם מושג כיצד להתמודד עם מישהו שאמור להיות הרקולס מהמיתולוגיה היוונית ויש לו את הכוחות המוכרים של הרקולס. אין להם דרך להוכיח זאת או להתמודד איתו, אז הם מודים שהוא אל. אני בספק שהוא עכשיו מסתובב עם תעודה בתחתונים שבה מוצהר ע"י ש.י.ל.ד. שהוא ישות אלוהית...
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין את המנטליות של שילד'
אתה לא מבין את המנטליות של שילד
07/08/2008 | 21:14
4
אם משהו בספק, אז לא מכריזים עליו כנכון עד שיוכח אחרת.
ככה עובדים ברשות הדואר, לא בארגון החזק בעולם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'פחחח...'
פחחח...
07/08/2008 | 22:21
3
למה אתה חושב שניק פיורי ירד למחתרת? עוד גרע והוא היה לוקח את כל ה-LMD שלו, פושט על הנשקייה ומתבצר בבית הלבן. הם יותר גרועים מרשות הדואר!
קומיקס >>
לצפיה ב-'חפפפ...'
חפפפ...
07/08/2008 | 22:30
2
ניק ירד למחתרת בגלל שהוא גילה שסקראלים חדרו לשילד.

ועדיין לא הבנתי מה הקטע עם הרובה הממש, ממש, ממש גדול שלו ב-SI. ליונל מושפע לרעה מליפילד?
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא בדיוק.'
לא בדיוק.
07/08/2008 | 23:51
1
1
לצפיה ב-'בנדיס הדפקט הזה...'
בנדיס הדפקט הזה...
08/08/2008 | 07:20
1
לצפיה ב-'בשורה התחתונה: גן עדן.'
בשורה התחתונה: גן עדן.
07/08/2008 | 13:29
32
6
ת'ור שולח אותך לגן עדן אם אתה לוחם אמיץ, מת בקרב וכך הלאה. לא נראה לי שזה רלוונטי כל כך לציבור הרחב.
והרקולס סתם בנאדם מאוד-מאוד-מאוד חזק. מה הוא יכול לעשות בשביל מי שמאמין בו?
קומיקס >>
לצפיה ב-'יש לו קשרים'
יש לו קשרים
07/08/2008 | 13:32
31
5
קודם כל, יש הבדל בתורת הגמול והעונש בין הדתות.

אצל הנורדים, אתה לא מגיע ל"גן-עדן", אלא לולהאלה. זה אומנם אותו קונספט, אבל זה שונה. בעיקר בדרך ההגעה: אתה יכול להיות חרא של בנ'אדם, אבל כל עוד אתה מת בקרב או מהלל את אודין (בעזרת שיר, סיפור או אגדה) אתה תזכה להגיע לולהאלה.

אני לא בטוח מה הולך אצל היווונים.
אבל,
זה לא משנה. אולי האלים שלהם לא נותנים לך כלום, אבל זה לא אומר שהם לא אלים, אלא רק אלים די מעפנים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ליוונים יש את השדות האילוזיים'
ליוונים יש את השדות האילוזיים
07/08/2008 | 14:01
26
2
(שאני בטח מעוות את השם שלהם), שדי דומים לגן עדן.
ולהאללה שונה גם במה שעושים שם: אוכלים. נלחמים. מתים. חוזרים לתחיה. חוזרים לשלב א'. שוב, לא נראה לי שזה מדבר להרבה אנשים.
הרקולס, גם במסורת היוונית, הוא חצי-אל והוא לא יכול לשלוח אותך לגן עדן או לגיהנום.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אבל הוא מהווה הוכחה לקיומו'
אבל הוא מהווה הוכחה לקיומו
<< ההודעה הנוכחית
07/08/2008 | 14:04
25
2
בניגוד למונותאיזם.
ועצם קיומו של גן עדן יווני, סותר את קיומו של גן עדן מונותאיסטי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז מפיסטו מהווה הוכחה למונותאיזם?'
אז מפיסטו מהווה הוכחה למונותאיזם?
07/08/2008 | 15:02
24
3
אין בעיה לומר שיש אל אחד, שנותן ל"אלים" קטנים יותר להתקיים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נכון,'
נכון,
07/08/2008 | 15:11
23
1
הבעיה שזה לא מה שקורה במציאות.
במציאות ההצהרה היא שהאל המונותאיסטי הוא אחד ויחיד וכל השאר הם אלי שקר (ז"א, קיומם הוא שקר. לא שהם שקרנים).
קומיקס >>
לצפיה ב-'ההצהרה של מי?'
ההצהרה של מי?
07/08/2008 | 15:50
22
1
זה שיש כמרים שאומרים את זה, זה מאוד נחמד והכל אבל לא מחייב את אלוהים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם האל המונותאיסטי קיים,'
אם האל המונותאיסטי קיים,
07/08/2008 | 15:53
21
1
אז התנ"ך הוא תיעוד דבריו, שם הוא עצמו מכריז על כך.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה בדיוק כתוב בתנ"ך?'
מה בדיוק כתוב בתנ"ך?
07/08/2008 | 18:43
20
1
בתנ"ך לא רשום שאין יצורים אחרים עם כח אלוהי, כי עובדה שיש (בתנ"ך) מלאכים ושדים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'כמו שכתבתי לדין'
כמו שכתבתי לדין
07/08/2008 | 18:51
19
1
ובדיון הקודם,
הם לא רק יצורים בעלי כוח אדיר. הם חלק ממערך דתי שלם הכולל גם גמול ותשלום, גן עדן וגיהינום, סיפור בריאה משלהם וכ'ו וכ'ו...
כל המערך שלהם סותר את קיומו של אל מונותאיסטי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אוקי,'
אוקי,
07/08/2008 | 19:00
18
1
רק שזה לא סותר את האפשרות שכל המערך הזה מתקיים תחת ההשגחה של אלוהים.
חוץ מהקטע עם הבריאה, אבל גם זאת לא בעיה כי אני מנחש שאף פעם לא הראו את בריאת העולם בשום קומיקס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא הראו אותו בקומיקס, אבל'
לא הראו אותו בקומיקס, אבל
07/08/2008 | 19:27
17
2
יש הסכמה על הדמות ועל ה"מערך" שלה, ולכן גם סיפור הבריאה שלה הוא חלק מהחבילה.

קיומם של אלים פגאנים סותר קיום של אל מונותאיסטי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הסכמה של מי?'
הסכמה של מי?
07/08/2008 | 19:33
16
2
קיומם של אלים באמת סותר אל יחיד. בגלל זה אני אומר שיכול להיות שת'ור, הרקולס וכל מי שמצהיר על עצמו בתור אל, הם לא באמת אלים במובן של בורא-שמים-וארץ, אלא פועלים בהשגחת האל המונותאיסטי וברשותו. כמו השטן ביהדות, רק שהם לא מודעים לכך.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הסכמה של יקום מרוול'
הסכמה של יקום מרוול
07/08/2008 | 19:38
15
1
הם מכירים בקיומם של ת'ור והרקולס, ובמקביל מסכימים שולהאלה וכ'ו קיימים. מכאן אפשר להקיש הלאה שגם סיפור הבריאה שלהם (שהוא משותף, גם במציאות וגם בקומיקס) נכונים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז אם אני מבין אותך נכון,'
אז אם אני מבין אותך נכון,
07/08/2008 | 20:27
14
2
אתה אומר שאם יש זאוס, אתנה, ארס, אולימפוס והכל בהתאם למיתולוגיה היוונית, זה בהכרח אומר שגם העולם נוצר בהתאם למיתולוגיה היוונית?
קומיקס >>
לצפיה ב-'בוודאי'
בוודאי
07/08/2008 | 21:15
13
1
אבל זה אומר שצריך שגם ה"מערך" שמאחוריהם יתקיים גם הוא. לא רק קיומן של הדמויות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מצויין.'
מצויין.
07/08/2008 | 21:34
7
2
אני מפנה אותך לספר "איליום" של דן סימונס (המומלץ גם בלי קשר).
בקצרה: כל האלים קיימים (כולל מוזות וטיטאנים) בהתאם למיתולוגיה היוונית, אלימפוס קיים, יחסי הכוחות (הפוליטיקה) זהים לאלו שמתוארים במיתולוגיה היוונית, כל החפצים המיתולוגיים קיימים (המראה של אפרודיטה, גלימת המוות של זאוס), יש זיווגים בין האלים לבני אדם (הרקולס וכו'), האלים מתערבים במלחמת טרויה בהתאם למה שמתוארה באיליאדה וכך הלאה. האלים מתייחסים אל עצמם כאל אלים, גם בינם לבין עצמם.

אלא מה, האלים הם בני אדם מהעתיד ששידרגו את עצמם גנטית. הר אולימפוס הוא ההר שנמצא במאדים (שהוארץ), לחפצים המיתלוגיים יש בסיס טכנולוגי וההתערבות של האלים במלחמת טרויה נעשית ע"י מסע בזמן.
למתבונן מהצד אין דרך להבחין בין מה שהוא רואה לבין האלים שמוצגים במיתולוגיה היוונית. במידה מסויימת, האלים בספר הם *באמת* אותם אלים מהמיתולוגיה. רק שלא היה להם שום קשר ליצירת העולם, והם אינם "אלים" כמו שאתה היית מגדיר אותם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
07/08/2008 | 21:53
6
1
אז דן אמר את זה.
ביג דיל.
אין לו הוכחה.
בינתיים ביקום מרוול הוכיחו שהם אלים עתיקים, ככה שזאת נקודת המוצא שלנו. לא איזה ספר שמישהו כתב בלי הוכחות...

גאד, ואם הייתי אומר שאני אלוהים, זה היה תקף?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה מודע לכך שאנחנו מדברים על יקום דמיוני?'
אתה מודע לכך שאנחנו מדברים על יקום דמיוני?
07/08/2008 | 22:26
5
2
לא צריך הוכחות, רק תסריט תיאורטי טוב מספיק.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז זהו, שלא'
אז זהו, שלא
07/08/2008 | 22:33
4
1
יקום מרוול הוא דימיוני, אבל יש לו חוקיות.
ומה גם שהתיאוריה של דן היא רק תאוריה. היא לא הוכחה בשום צורה בשום מקום, ואין שום התייחסות אליה ביקום מרוול.
יכול להיות שיחליטו לפתור את העניין ויעשו קשת שבה יפתרו את השאלה ע"י גישה דומה לשל סימונס, אבל עד אז יש להתייחס לאלים הפגאנים האלה כאל אלים לכל דבר.

ולא יעזור תסריט תאורטי שאני ואתה נמציא. כל עוד זה לא על דפים של מרוול זה לא תקף.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ההסבר של סימונס לא סותר את החוקיות הזאת,'
ההסבר של סימונס לא סותר את החוקיות הזאת,
07/08/2008 | 22:50
3
2
רק מספק לאותה חוקיות הסבר אחר.
אם אמרו בקומיקס שת'ור הוא "באמת" אל הרעם מהמיתולוגיה הנורדית, זה נאמר ע"י דמות כלשהי, לא ע"י המספר. ודמות יכולה לטעות.

אם אתה שולל מראש כל מה שלא כתוב במפורש, זה מוציא את כל הכיף מהדיון. כל הקטע בשיחה כזאת זה לחשוב על הסברים אפשריים למה שהולך שם, לא לחפש איזה משהו שהסייד קיק של ת'ור, lightning lad, אמר בת'ור V18 #1845 שיצא בשנת 1953.
אם לא יעזור שום תסריט תיאורטי, אז בשביל מה בכלל לדבר על זה? מה הערך שאתה מוצא בשיחה? סתם להראות שאתה מכיר את יקום מארוול יותר טוב ממני? אז סבבה, את זה אני נותן לך בלי וויכוח.

חוץ מזה, שאתה בעצמך לא הולך לפי מה שאתה אומר. אתה הרי מניח שגם יצירת העולם נעשתה בהתאם למיתולוגיה הנורדית, למרות שדבר כזה לא הופיע בקומיקס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'צ'מע,'
צ'מע,
08/08/2008 | 07:16
2
1
גם אני יכול להנפיץ הסבר מהראש שלי,
אבל אם זה לא מבוסס על מה שקורה במציאות המרוולית אז זה לא באמת "נכון".
וכל החוכמה היא בעצם למצוא הוכחות בתוך המציאות המרוולית. זה גם כל הכיף :)

נכון לעכשיו, שילד הכריזו על הרקולס וארס כאלים אותנטים, וגם ת'ור נכנס בהמשך הסיפור להגדרה. ככה שהם מספיק סמכות ולא סתם אנשים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הם לא מספיק סמכות.'
הם לא מספיק סמכות.
08/08/2008 | 11:09
הם סך הכל ארגון שמנוהל על ידי בני -אנוש, שמה הם מבינים מהחיים שלהם בדברים כמו אלוהות?
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה כן מבוסס על המציאות של מארוול.'
זה כן מבוסס על המציאות של מארוול.
08/08/2008 | 12:23
1
זאת פשוט נקודה שהכותבים לא התייחסו אליה, אבל אין שום סתירה בין מה שכתוב בקומיקס להסבר שלי.
וגם לתיאוריה שלך לא התייחסו.
בכלל, עד כמה שאני יודע, לא ניסו ליישב את הסתירה בין אלים פגאנים לאמונות מונותאיסטיות אף פעם. אז זה אומר שכל התייחסות לנושא תהיה לא נכונה.

מה שילד אמרו על הרקולס וארס בדיוק? שילד לא יכולים לקבוע אלוהות, הם לא הוותיקן.
מקסימום, שילד יכולים לקבוע שהרקולס וארס הם אותם דמויות שהופיעו במיתולוגיות ושהכוחות שלהם באים ממקור לא ידוע. מה שלא סותר את ההסבר שלי.

אבל אם אתה רוצה להיצמד למה שכתוב, סבבה. נזכרתי מההודעה של ספיידי 82 ששילד טעו. ארס מהקומיקס לא יכול להיות אותו ארס מהמיתולוגיה. בקומיקס יש לו בן בשם פובוס, כמו במיתולוגיה. רק שבקומיקס הילד בן 10 ולא יודע שהוא אל עד שמסבירים לו ובמיתולוגיה מדובר באדם בוגר שיצא עם ארס לקרבות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ועדיין!'
ועדיין!
07/08/2008 | 22:49
4
1
זה לא סותר את הקיום של אלוהים יחיד כיוצר של המערך הזה שהוא לא אלילי באמת, אלא רק מסתורי כמו שהכוחות של כל סופר גיבור מסתוריים. תגובה יותר מפורטת למעלה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה כן סותר...'
זה כן סותר...
08/08/2008 | 07:21
3
1
זה סותר את שלושת הדתות המונותאיסטיות הקיימות.
זה אולי לא סותר את הדת המונותאיסטית הפרטית שלך שהמצאת כרגע,
אבל ביהדות\נצרות\איסלאם יש חוקים אחרים שלא מאפשרים קיום כזה, ואלו גם הדתות של תושבי יקום מרוול.
בניגוד לדת המטופשת שלך שאפילו צבים כרותי ראש לא מאמינים בה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני לא מבין...'
אני לא מבין...
08/08/2008 | 11:04
2
1
למה הדת שלי מטופשת, אבל דת שאומרת שיש בחור שהלך על המים וקם לתחיה אחרי שהוא היה מת 3 ימים, היא דת לגיטימית...
קומיקס >>
לצפיה ב-'תשיג מילארד מאמינים. אז נדבר.'
תשיג מילארד מאמינים. אז נדבר.
08/08/2008 | 12:25
1
דת זה סה"כ תחרות פופולריות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'I have as much authority a the pope'
I have as much authority a the pope
08/08/2008 | 16:24
1
just no as many followers...
ובזה נסיים, כי דת זה מטופש
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא אסגרד זה גן העדן הנורדי?'
לא אסגרד זה גן העדן הנורדי?
07/08/2008 | 14:33
3
2
ולהאלה הוא משכנו של אודין שנמצא באסגרד ומי שמורשה להיכנס אליו הם אנשים שנפלו בקרב. כלומר, יש גן עדן ויש גן עדן ל-VIP.
קומיקס >>
לצפיה ב-'יש מצב, אבל זה לא משנה'
יש מצב, אבל זה לא משנה
07/08/2008 | 14:40
2
2
עצם קיומם סותר את המונותאיזם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עכשיו כשאני חושב על זה...'
עכשיו כשאני חושב על זה...
08/08/2008 | 00:04
1
2
אם אסגרד/ולהאלה אכן קשורים לעולם בני האדם של מארוול, כל גיבורי העל שנפלו (בייחוד קפטן אמריקה) אמורים לשהות כעת לצד האלים, לא? אנחנו אמורים לראות אותם בסדרה של ת'ור אם זה אסגרד אכן מהווה את גן העדן של יקום מארוול.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בדוגרי, כן.'
בדוגרי, כן.
08/08/2008 | 07:22
2

הודעות אחרונות

16:43 | 05.12.19 אורחים בפורום
04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ