לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1139311,393 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלת דיו'
שאלת דיו
18/06/2008 | 11:23
53
118
בקומיקס (המעולה, תודה יובל) The escapists יש את החלקים של האסקפיסט עצמו, עם דיוד מדהים. יש למישהו ידע או ניחוש בנוגע לאיך משיגים את אותו האפקט?

אם על נייר, אז איזה כלים וטכניקות צריך, ואם במחשב, אז באיזה מברשות משתמשים עבור אפקט כזה?

תודה :)
קומיקס >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ועוד דוגמא'
ועוד דוגמא
18/06/2008 | 11:25
32
7
לצפיה ב-'זה בהחלט לא במחשב'
זה בהחלט לא במחשב
18/06/2008 | 11:40
31
6
זה דיוד שעשוי ביד, בעזרת מכחול ודיו
יש שימוש בכמה סוגים שונים של מכחולים, עם עוביים שונים - יש קווים מאוד דקים אבל יש גם כתמים מאוד גדולים וחופשיים
קומיקס >>
לצפיה ב-'ואתה יודע להשתמש בטכניקה הזו?'
ואתה יודע להשתמש בטכניקה הזו?
18/06/2008 | 11:44
5
7
לצפיה ב-'סביר להניח'
סביר להניח
18/06/2008 | 11:50
4
6
רק צריך לדעת להשתמש במכחול ובדיו
זאת אחת הטכניקות הכי לא מדוייקות של דיוד ידני (שאני מכיר)
קומיקס >>
לצפיה ב-'איזה מכחולים ודיו מומלצים?'
איזה מכחולים ודיו מומלצים?
18/06/2008 | 11:57
3
9
חברה, סוג, סוג שיער וכו'

תודה :)
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני לא מבין גדול במכחולים'
אני לא מבין גדול במכחולים
18/06/2008 | 12:16
1
8
אני רק יכול להגיד לך שאם מכחול עולה פחות מ-20 שקלים  סביר להניח שהוא לא משהו והשערות שלו ינשרו לך על הדף כל הזמן, ואם הוא עולה יותר מ-60 סביר להניח שאתה משלם יותר מדי רק בגלל שהוא של FABER CASTELL או חברה גדולה אחרת. מומלץ לקנות יותר משלושה עוביים שונים, כי אתה לא באמת יודע באיזה עובי תשתמש בסופו של דבר (אם רק התחלת לעבוד בטכניקת דיוד ידנית עם מכחול).
אין צורך לקנות מכחולים ענקיים (ת'כלס זה כבר מברשות), יש צורך לקנות מכחולים דקים במיוחד. 000 למשל.
מכיוון שהיום הצביעה והסריקה נעשים בצורה דיגיטלית אין טעם למלא שטחים ענקיים בשחור - זה בזבוז של דיו ושל הזמן שלך. אפשר פשוט למלא אותם בשחור בפוטושופ. יש אנשים שטוענים ההפך - בעיקרון עדיף למלא שטחים -בהתחלה- ואחרי שמבינים את העניין אפשר לוותר על זה. זאת דרך טובה ללמוד דברים כמו למשל בניית קומפוזיציה, איזון בין שחור ללבן, עדינות עם מכחול ואולי עוד כמה דברים אחרים.

כדי להגיע למשיכחות מכחול בקומיקס הנ"ל צריך לנקות בשתי שיטות שונות - בגדול קשה להסביר את זה, אני רק אציין שהקווים הקטנים נעשים בהרבה פחות חופשיות והרבה יותר דיוק מאשר הקווים הגדולים והכתמיים שהם מאוד אקספרסיביים.

דיו שחור. מומלץ - Winsor & Newton. אני גם משתמש ב-PELIKAN ובאמת שאין לי מושג אם יש בכלל הבדל בינהם - אולי במחיר.

זה לא עד כדי כך קשור, אבל באופן כללי לא כדאי לקנות דיו לבן כי הוא לא משהו. לצערי הגעתי למסקנה הזאת רק בזמן האחרון. אם רוצים לתקן טעויות עדיף להשתמש בצבע לבן אקרילי שמתייבש מהר והוא לא שקוף (אם הוא איכותי) כמו דיו לבן ולכן מכסה את הדיו השחור כמו שצריך, ולא בכמה שכבות של דיו לבן - שזה ממש מעצבן.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תיקון אחד שהפריע לי במיוחד:'
תיקון אחד שהפריע לי במיוחד:
18/06/2008 | 12:19
4
"לנקוט", לא "לנקות".
קומיקס >>
לצפיה ב-'מכחולים ודיו מומלצים'
מכחולים ודיו מומלצים
18/06/2008 | 22:26
6
מכחולים: שיער סייבל (דלק) אמיתי.
פעם יובאו לארץ מכחולי colorhit שהיו מעולים.
ייתכן שעדיין ניתן למצוא כאלה במקומות כמו פינת הצייר ברחוב הירקון פינת גאולה, שני מטר ממגדל האופרה.

דיו:
אני מעדיף Winsor&Newton. הוא יותר סמיך מהפליקן.

נייר: מומלץ להתנסות בציור בדיו על נייר כרומו חלק. אפשר להשתמש בשולחן אור כדי להעתיק את הדיו על נייר נקי ללא עפרון.

ציפורניים: לי אישית היה מאוד קשה להשתלט על הכלי הזה, אבל זה כלי ה"סטאנדארד" בקומיקס.
עם זאת, רבים מאמני הקומיקס הידועים משתמשים בסתם עטים ומארקרים פושטים.
זה לא הכלי, זה מה שאתה יודע לעשות איתו.

קומיקס >>
לצפיה ב-'ממש לא רק מכחול'
ממש לא רק מכחול
18/06/2008 | 15:12
24
8
אלא גם ציפורן (אם אתה קונה אז אל תקנה את הקליגרפיות למיניהן אלא אלה עם השפיץ)
ומיכחול יבש-כלומר עם "מעט מדי" דיו עליו ליצירת האפקט המתבקש
בעיקרון מיכחולים ככל שהם יותר יקרים הם יותר טובים, למרבה הצער
מכחול סייבל הוא תענוג לצביעה בצבעי מים ויחזיק מעמד 20 שנה אחרי שהזולים יזרקו
אבל לדיו מספיק מכחול מאיכות בינונית+

פליקן הדיו הטוב ביותר לדעתי
קומיקס >>
לצפיה ב-'בקשר לנושא'
בקשר לנושא
18/06/2008 | 15:29
8
7
רק עכשיו "התקדמתי" לדיו.
עד עכשיו ציירתי במחשב או שציירתי עם עט וסרקתי.
אני עדין מסתבך עם הציפורן (הדבר הזה) ועוד לא יצא לי להשתמש במברשת, למען האמת, לא ראיתי עד עכשיו שימוש למכחול בדיו. אז אפשר להגיד שעכשיו אני "בוחן" שיטות, כי הגעתי למסקנה שציור ידני הרבה יותר כיף.
אז.. אני אשמח להסבר קצר בכל הנושא של המברשות והדיו כי ממש הלכתי לאיבוד.
יש יתרונות לשימוש במברשת? זה חשוב למהלך הצביעה?
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "זה חשוב למהלך הצביעה"?'
מה זאת אומרת "זה חשוב למהלך הצביעה"?
18/06/2008 | 15:43
4
אתה שואל אם זה מקל את עבודת הצביעה בפוטושופ? לא ממש הבנתי את השאלה, האמת.

בעיקרון דיוד שעשוי ביד על נייר ולא במחשב נראה ה-ר-ב-ה יותר טוב. זה היתרון שלו.
דיוד שעשוי במחשב חוסך זמן כי לא צריך לסרוק, לערוך, קל מאוד לתקן טעויות (CTRL+Z) וכו'. זה היתרון של דיו דיגיטלי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עוד דבר שלא הבנתי'
עוד דבר שלא הבנתי
18/06/2008 | 15:50
6
6
ההבדל בין מברשת למכחול הוא מאוד ברור - מברשת נראית כמו מטאטא קטן (נגיד ש, לא מצאתי דרך אחרת לתאר את זה מילולית), מכחול זה המקל הזה שיש לו בקצה שערות. מכחול יותר קטן ממברשת, מברשת לעולם לא תתאים לעבודות מיניאטוריות - בדיוק כמו שמכחול לעולם לא יתאים לעבודות בקנה מידה גדול כמו לצבוע קיר, למשל.
איך לעזאזל אתה משתמש במברשת בשביל עבודת דיוד? אתה מצייר קומיקס על דפי A2? מה? למה שמישהו יעשה דבר כזה?
אני לא יודע אם טעית במילה והתכוונת למכחול, אבל תשתמש במכחולים, אוקי?

עבודת דיוד בעט צריכה לכלול יותר מעט אחד - לעבודה רצינית. צריך לפחות עט אחד דק ועוד אחד עבה (יותר עבה מהדק, בכל מקרה). אני עובד עם שלושה או ארבעה סוגים כשאני מדייד (באמת אין לזה מילה יותר טובה? זה ממש מעצבן אותי לכתוב את זה כבר) עם עטים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה לא מה שהתכוונתי'
זה לא מה שהתכוונתי
18/06/2008 | 16:53
4
5
התכוונתי למכחול כמובן, פשוט לא יצא לי לצייר בדיו עם מכחול. ואף פעם לא ראיתי שצובעים בשיטה הזאת. בקטע של העטים אני מתחיל, אז שאלתי אם יש חשיבות לצביעה עם מברשת. ואם יש לה יתרונות לאומת הצביעה בעט. ועוד משהו שלא הבנתי זה הסוגים של הציפורניים (?) שמחברים לעט. סוגים? גדלים? קצת הכוונה בבקשה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עדיין לא הבנתי'
עדיין לא הבנתי
18/06/2008 | 17:15
3
3
אתה מוכן בבקשה להסביר לי למה אתה מתכוון כשאתה כותב "צביעה עם מברשת"?
יש לי הרגשה שאתה בכלל לא מתכוון ל"צביעה" - צביעה זה מלשון צבע. מן הסתם. זה אומר לצבוע דברים בצבעים שונים (צבעי מים, צבעי עיפרון, אקריליק, צביעה דיגיטלית בפוטושופ וכו'). אנחנו מדברים פה על דיוד.
ההבדל הרציני בין דיוד בעט לעומת ציפורן או מכחול: יותר קל לייצר קווים מעניינים ודינמיים עם עוביים שונים מאשר עם עט. עם מכחול אתה יכול לעשות קו ענק וקו דק עם אותו מכחול. עם עט? לא ממש.

אני לא מומחה בעטי ציפורן (בכלל) אבל לא נראה לי שכדאי לך להתעסק ב"איזה הכי כדאי לקנות" כשאתה בכלל לא יודע להשתמש בציפורן. קודם תתנסה עם ציפורן כלשהי, אפילו תקנה אחת זולה אם אין לך דרך אחרת - תראה אם זה בכלל נוח לך, אם אתה מבין את העיקרון, אם זה עובד טוב עם הסגנון שלך וכו'.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני משתמש בעט ציפורן'
אני משתמש בעט ציפורן
19/06/2008 | 01:05
2
4
אבל לא יצא לי להשתמש, או לראות מישהו משתמש במברשת ל"דיוד".
קומיקס >>
לצפיה ב-'גאד לא מברשת'
גאד לא מברשת
19/06/2008 | 01:06
1
4
מכחול.
זה סתם הסתבך
אני אפנה לגוגל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'קיוויתי שזאת הייתה הטעות'
קיוויתי שזאת הייתה הטעות
19/06/2008 | 01:23
3
התכוונת למכחול כל הזמן

בעיקרון, עבודה עם מכחול היא די מעצבנת
צריך לטבול אותו בדיו כל הזמן ולוודא שלא טבלת יותר מדי כל פעם מחדש (מקשקשים טיפה על נייר לא חשוב כדי לראות ואם זה בסדר אז ממשיכים לדייד)
צריך להזהר לא להתיז דיו - זה יכול לקרות בקלות אם לא עובדים לאט ובסבלנות

אני לא יכול להמליץ על זה יותר מדי כי כל פעם שאני עובד ככה בא לי למות
זה לוקח המון זמן, אבל זה יוצא יפה (אם יודעים לשלוט במכחול ואם יש סבלנות)
כדאי להתנסות בזה בכל מקרה, מי יודע - אולי זה יתאים לך

אה, יש מין עטי מברשת שכאלה שאפשר למלא אותם בדיו ובקצה שלהם יש מכחול
זה חוסך את הטבילה כל פעם מחדש בדיו, אבל כרגע ידוע לי רק על חברה אחת כזאת ויש מספר מוגבל למדי של גדלים (יחסית למכחולים רגילים שיש אינסוף סוגים של חברות וסוגים)
הנה לינק
אפשר להשיג אותם בארץ. אני קניתי אחד בחנות "קנווס" ברחוב אילת 15, תל-אביב, אולי יש גם בחנויות ארטא למינהן
הבעיה היא שהם גדולים מדי, או יותר נכון, אין עט-מכחול עם מכחול קטן בקצה - כולם בינוניים עד גדולים
קומיקס >>
לצפיה ב-'אה כן, אינקינג. O:'
אה כן, אינקינג. O:
18/06/2008 | 16:54
4
לצפיה ב-'אה, ציפורן'
אה, ציפורן
18/06/2008 | 15:37
4
4
לא חשבתי על זה קודם - צודק
מאוד נוח לעבוד עם ציפורן (כי יש את הסוג שלא צריך לטבול כל פעם מחדש בדיו, כבר יש לו מיכל של דיו בפנים שאפשר למלא מחדש כשנגמר, זה יותר כמו עט מאשר מכחול)
אפשר לשלוט בעובי של הקו בקלות אחרי שלומדים להשתמש בה
ת'כלס - הרבה יותר קל להגיע לקווים האלה שראית בקומיקס הנ"ל עם ציפורן מאשר כל כלי אחר
הקווים הגדולים והכתמיים בקומיקס נעשו עם מכחול, מן הסתם
ציפורן מיועדת לקווים דקים ובינוניים
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני ממש מסתבך עם הצפורן,'
אני ממש מסתבך עם הצפורן,
18/06/2008 | 17:41
3
5
הקוים עובדים רק בכיוון אחד, ובכיוון השני הצפורן נפגשת עם הסיבים של הדף בחריקת בלמים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אה הא'
אה הא
18/06/2008 | 17:53
1
2
אתה אמור לסובב את הדף עם הכיוון הנכון. אותו דבר נכון לגבי עבודה עם מכחול. לא אני המצאתי את זה - זה טיפ שראיתי כבר בהמון מקומות אצל ציירי קומיקס וקריקטורות שונים. זה עובד.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תעבוד בצורה שהכי נוחה וכיפית לך לתדעתי'
תעבוד בצורה שהכי נוחה וכיפית לך לתדעתי
18/06/2008 | 21:16
4
לצפיה ב-'זה תלוי כמה אתה לוחץ כשאתה מצייר'
זה תלוי כמה אתה לוחץ כשאתה מצייר
18/06/2008 | 21:27
2
תקנה שתיים עם חוד אחת קטנה וגמישה אחת יותר גדולה וחזקה ותנסה
תראה מה נוח לך
תעבוד לכיוון אחד ועל נייר עבה יחסית וחלק
לא נייר מדפסת
קומיקס >>
לצפיה ב-'אוקיי, אני הולך עכשיו לחנות'
אוקיי, אני הולך עכשיו לחנות
19/06/2008 | 10:34
9
3
וקונה חבילת ניירות מעל 200 גרם (יש בגדלים? אני יכול לקנות בגודל A4?), סט מכחולים בעוביים
שונים של סייבל, דיו של וינדסר ופליקן, ציפורן (מה אני אומר למוכר/ת? "שלום, אני צריך ציפורניים, אבל עם שפיץ"?)

רותו, ציינת משהו בנוגע לנייר כרום - אפשר פירוט? שם חברה, או מה זה בעצם? ומה היתרונות של נייר כרום לעומת נייר עבה (ואולי הם שניהם אותו דבר וההדיוטות שלי מבליחה)

איזה צבע לבן לתיקונים לקנות? דיו לבן, או אקריליק לבן? ומאיזה סוג מומלץ?

ואחרי שאני מסיים לעבוד עם הדיו, איך אני מנקה את המכחולים והעטים שלי? איך אני שומר עליהם בצורה הטובה ביותר?

וכשאני עובר בין דיו שחור לצבע לבן, אני צריך לנקות את המכחול בצורה כלשהי שוב פעם?

שאלה אחרונה, היחיד שהתייחס לנושא היה מולי בפוסט שלו, שאמר להדפיס דפי עיפרון מוכנים מראש. מצד שני, האם מדפסות רגילות יכולות להדפיס ניירות בעובי של מעל ל200 גרם?

אם לא, האם יש דפי עיפרון מוכנים מראש על ניירות כבדים שאפשר להשתמש בהם כמו שצריך? יש לי את הדוגמיות מספר האינקינג, אבל לא הייתי רוצה לבזבז אותם (שקלתי לקחת אותם לבית דפוס ולשכפל אותם, אבל תהיתי אולי יש דרך קלה יותר)

תודה על ההענות המרשימה והתשובות המקצועיות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בקשר לדיו/אקריליק לבן'
בקשר לדיו/אקריליק לבן
19/06/2008 | 12:35
8
8
אל תקנה דיו לבן. לא משנה איזו חברה, אף אחת מהן לא תספק לך דיו לבן אטום. כולם שקופים מדי ויקח לך יותר משכבה אחת של דיו למחוק טעויות בדיו שחור. תקנה אקריליק לבן באיכות גבוהה (לא מחברה עלובה שלא שמעת עליה מעולם שהצבעים שלה עולים ממש מעט כסף). תשאל את המוכר אם אתה לא בטוח בקשר לאיכות - הוא בטוח יעזור לך כי מן הסתם הוא מעוניין שיקנו את המוצרים היותר יקרים.
וב-ר-ו-ר שצריך לנקות את המכחול כשעוברים מדיו שחור לצבע לבן. מומלץ בכלל לא להשתמש באותו המכחול, ליתר ביטחון.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שום דבר לא ברור'
שום דבר לא ברור
19/06/2008 | 12:42
7
2
ולכן שואלים, כדי לדעת :)

מה הדרך הטובה והמומלצת ביותר לנקות את המכחול? יש בדים מומלצים ומועדפים? זמנים שרצוי להשאיר את המכחול בתוך צנצנת מים?

אני יודע שלרוב המכחולים שלי הלכו לעולמם מחוסר תשומת לב בשלב הניקוי (או המחסור בו)

אני אשמח ללמוד איך לנקות אותם כמו שצריך.

אני מחדד את השאלה שלי ממקודם - היום אני אלך לחנות: כמה מכחולים אני אקנה, באילו גדלים וצורות, מאילו חברות?
(אני כמובן מניח שאתם מבינים לבד שאני יודע שקונים לפי הצורך, אני מתכוון: מה הייתם ממליצים לקנייה כדי לכסות כמה שיותר אספקטים
של דיוד)
קומיקס >>
לצפיה ב-'הנה משהו'
הנה משהו
19/06/2008 | 12:57
3
5
הסברים מאוד מפורטים עם כל המידע שאי פעם תצטרך לדעת, ע"י מקצוען, בשני חלקים
הוא משתמש גם בציפורן וגם במכחול, ככה שנראה לי שזה מתאים לך בדיוק (האמת שרציתי לחפש את זה כבר אתמול אבל התעצלתי)
הנה:

חלק ראשון

חלק שני
קומיקס >>
לצפיה ב-'שאפו '
שאפו
19/06/2008 | 13:02
לצפיה ב-' ואו זה מה שהייתי צריך'
ואו זה מה שהייתי צריך
19/06/2008 | 15:25
4
לצפיה ב-'הוא נתן שם תשובה לשאלה שלי,'
הוא נתן שם תשובה לשאלה שלי,
19/06/2008 | 16:18
2
עד עכשיו השתמשתי בHunt 107 ומסתבר שזו צפורן שמיועדת לקוים ישרים ולא מעוגלים.

שאלה - הוא משתמש שם במיכל דיו שמחובר לצפורן ומזרים לה דיו. מישהו מכיר את זה? איפה קונים כזה דבר?

תודה,
קומיקס >>
לצפיה ב-'לגבי ניקוי מכחולים'
לגבי ניקוי מכחולים
19/06/2008 | 16:04
2
1
ללא כל ספק החלק החשוב.
אני יכולה לתרום לך את עשרים הסנט שלי, עובדים לא רע, לגבי דיו ואקריליק (בשמן זה אחרת אבל אתה לא משתמש בשמן ממה שהבנתי - אז נחסוך מלל מיותר).

ראשית, שני החומרים מתייבשים מאד מהר, ולכן אני לא מניחה מכחולים לא נקיים ליותר מכמה דקות (חמש, נניח) בלי לשטוף טוב טוב. זה מעיק אבל הכרחי. ברגע שהצבע מתייבש מאד קשה להפטר ממנו, אבל אז לפחות יש לך אחלה מכחול לדריי-בראש
מבחינת השטיפה - אני מתכננת מתישהו לקנות לי את הקערית עם הקפיץ כדי שאוכל להשאיר מכחולים טבולים במים בלי שיעמדו על השערות (למקרה שתהית - כן, הם מתעוותים אם משאירים אותם ככה. הזולים פשוט משירים המון שיער.) עד אז, אני רוחצת אותם טוב בצנצנת מים, סופגת בסמרטוט, מרטיבה קצת שוב במים די נקיים ומשאירה ככה עד להמשך השימוש - זה מונע התייבשות של צבע (אם אתה צריך להשאיר מכחול לא נקי ליותר מחמש דקות).
בסיום העבודה אני חופפת את המכחולים. זו המלצה שקיבלתי לגבי מכחולי שיער טבעי אבל עובדת נהדר על מכחולים סינטטיים. שוטפת טוב טוב במים, שמה על השערות של המכחול קצת סבון (סבון נוזלי, סבון כלים, משהו כזה), מקרצפת טוב טוב בלי למעוך את השערות אחורה, ואז שוטפת היטב עד שהמכחול נקי פרפקט. מציבה בצנצנת עם השערות למעלה לייבוש.
לגבי אחסון - אם זה לזמן קצר ובלי חשיפה מוגזמת לאבק, אני משאירה אותם ככה. אם לא, אני פורשת אותם במגירה רחבה ומדביקה אותם לתחתית כדי שלא יעופו וימעכו כל פעם שאני מטלטלת את המגירה למטרה כלשהי.

מה הייתי קונה במקומך-
הייתי קונה שלושה מכחולים קטנים, עגולים, מהסוג שכשהם ספוגים יש להם שפיץ. שלושה גדלים - לגבי מספרים, זה משתנה בין החברות, פשוט תדאג שלפחות אחד מהם יהיה כזה שניתן למתוח איתו קו דקיק (מס' 0 ברוב החברות). העבה ביותר צריך להספיק למשיכת קו בעובי חצי ס"מ, נאמר. שוב, המספרים משתנים.
אישית, אני לא מעריצה ענקית של שיער טבעי, מטעמי התיפיפות נפש (לא אוהבת את המחשבה שהורגים מכרסמים בשביל פרוותם. לא, זה לא מפריע לי לצרוך סטייקים. אמרתי התיפיפות נפש, לא?) רוב המכחולים שלי סינטטיים אבל באיכות גבוהה, ואני מאד מרוצה מהם. מצד שני, בערך מחצית ממכחולי הדיוד שלי הם מתנה שקיבלתי בלי תיעוד, ולפי הצבע קיים סיכון מסויים שהם משיער טבעי. המחיר בהחלט מרמז על משהו - אבל אני הייתי הולכת על מחירי אמצע, ובהמשך הדרך - אחרי ניסיונות למיניהם מתגבש טעם מסויים מבחינת גדלים של מכחולים וכו' - תוכל לקנות עוד בלי נקיפות מצפון.
בנוסף, הייתי קונה מכחול שטוח אחד לא גדול, נאמר ברוחב של כשישה מילימטרים, בו תוכל להתנסות קצת באפקטים דומים לדף הדוגמה שהעלית.
ועוד מכחול אחד - עגול ודק, אבל לא דק מדי (מס' 1-2) תקנה בשביל המחק. במקום לנסות לנקות מכחול של דיו בשביל תיקונים ובסוף לקבל אפור - פשוט תעבוד עם מכחול נפרד. צנצנת מים נפרדת לניקוי גם.
דיו - אני משתמשת בוינדזור ניוטון, הפליקן שהיה לי קודם תמיד יצא חיוור יותר בסריקה. דיו לבן קניתי, ועל טעויות לא רצוי לחזור. קנה לך אקריליק אטום, איכותי ולא נוזלי מדי.

בדים מומלצים לניקוי מכחולים - דברים לא מלוכלכים שלא מורידים סיבים לתוך המכחול. אצלנו זה בדרך כלל גרביים עם חורים, טי שרטים בלויים מדי ומכנסי מדים. אישית - אני לא מצליחה להגמל מהמנהג המגונה של לפעמים לנגב על הבגדים בהיסח הדעת, אז אני תמיד לבושה בסחבות כשאני מציירת.

יותר מפורט מזה - כבר צריך להיות בע"פ!

ולגבי המלצות ספציפיות על חברות - תרים טלפון או שלח מסר, אני אשמח לענות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מפורט ומצויין (כתמיד)'
מפורט ומצויין (כתמיד)
19/06/2008 | 17:11
1
כך אעשה, תודה גירי :)
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא כרום'
לא כרום
19/06/2008 | 19:28
הכרום מכוסה שכבת גיר שתסתום לך את הציפורן
נייר חלק מאיכות טובה פבריאנו למשל או מה שיש בחנות
תמשמש ותחליט
לאימונים אפשר סתם נייר בריסטול
רוב המדפסות סובלות נייר עד 180 גרם בלבד
לא רוחצים מכחולים במים חמים
יש עטי מכחול ומאד מומלץ להשתמש בהם אבל הם יקרים וקשה להשיג אותם
הזולים הם סתם לא שווה להשקיע בהם
חבל להשתמש בסייבל בשביל דיו מספיק מכחול סינטטי טוב

כל העצות שנתנו לך גירי ואפאטיק הן מצויינות

עיצה מקצועית לסיום: תצייר  לאט לאט. הרבה יותר לאט ממה שאתה רגיל ותופתע מהתוצאות
קומיקס >>
לצפיה ב-'קצת על דיוד'
קצת על דיוד
18/06/2008 | 22:47
1
4
פעם כתבתי פוסט מורחב ביותר על דיוד (אינקינג) בו סקרתי את מגוון השיטות הנבחרות ואת הכלים המתאימים.
שווה להציץ:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=372444&blogcode=7383465

בכלליות, לגבי מכחולים ודפים: דיוד הוא כמו צבעי מים, וחלים אותם החוקים לגבי הכלים והדפים. מכחול ודף שיתאימו מצויין לצבעי מים יתאימו מצויין גם לדיו.
התשלום הגבוה עבור מכחולים לפעמים הוא בשביל האיכות. כשאתה משתמש במכחול אתה רוצה שהשערות לא יתפזרו ויישארו חדות ומרוכזות בקצה. כמו כן אתה רוצה שהם ישרדו כמה שיותר שטיפות.

וכמו שאמרו כבר המון פעמים: זה ממש לא משנה באיזה כלי תעבדו. עודד וגנר נהג לעשות דברים מדהימים בעזרת מברשת שיניים ודיו, והיום הוא עושה אותם במחשב. הכל שאלה של מה נוח לך לעבוד איתו, ומה עוזר לך להתבטא הכי בקלות וטבעיות.
אם תעבור בין הדוגמאות בפוסט תוכל לראות שגם עם עט פיילוט V7 אפשר לעשות יצירות אומנות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אחלה פוסט (:'
אחלה פוסט (:
19/06/2008 | 01:12
למרות שכבר עברתי על כל הבלוג שלך.
אני ממש צריך למצוא זמן לתרגל...
טוב נו... אחרי הבגרויות.. ואחרי הקורס קיץ בלשון.
:X
קומיקס >>
לצפיה ב-'וואו. יש פה אחלה עיצות'
וואו. יש פה אחלה עיצות
18/06/2008 | 23:15
7
2
הייתי אומר לטגלן, אבל אני לא מחליט...
מה ההתעה הכי טובה שלכם לדבר הבא:
ציירתי את הציור הבא בעיפרון על דף עבה בגודל A3: פה http://elcool.deviantart.com/art/Mean-Green-Mother-SKETCH-84122954
עכשיו בשבילי זה עדיין סקיצה בעיפרון, אבל מי שראה אמר שזה מאד יפה ואם אני אוסיף דיו זה רק יהרוס. אני יודע שלא תמיד צריך להקשיב לאנשים, אבל גם ממש בא לי לדייד וגם אני רוצה לשמור על הציור במצב הנוכחי. מה הדבר הכי נוחה לעשות את זה?
קומיקס >>
לצפיה ב-'הממ...'
הממ...
18/06/2008 | 23:29
1
עצתי?

קח את הציור, ותתחיל להרביץ בו עוד עיפרון. תתחיל לסמן הצללות ולהוסיף עומק ונפח לקווים. כרגע זה עיפרון די "משעמם", ואם תשתולל איתו קצת זה יכול להוסיף.
וגם להרוס, אבל בוא לא נהיה פאסימיים.

אח"כ זאת כבר שאלה של איזה סוג דף זה.
אם זה דף דק (רגיל כזה של מדפסת), כדאי לעשות אינק עם עט רגיל.
אם הדף עבה יותר אתה יכול להתנסות בכלים אחרים.

כך או כך, מומלץ בכל שלב לסרוק למחשב ולשמור את ההתקדמות, ככה ששום דבר לא הולך לאיבוד ובסופו של דבר את מרוויח התנסות מגניבה ועוד אימונים בסבבה ש'ך. אתה הרי כבר התקבלת לבצלאל, ככה שגם אם הציור המקורי יהרס אז לא נורא כי יש לך עותקים דיגיטליים.

קומיקס >>
לצפיה ב-'אחלה ציור'
אחלה ציור
18/06/2008 | 23:37
4
אני הייתי עובר עליו בדיו על נייר נפרד בעזרת שולחן אור - בעזרת הכלי האהוב עליך ואם בא לך להתנסות במשהו אחר אז מה זה משנה, זה נייר נפרד
או
במחשב, בדיו דיגיטלי

ומה שמולי אמר - לסרוק, שיהיה לפחות גיבוי דיגיטלי
קומיקס >>
לצפיה ב-'תגובה לשניכם'
תגובה לשניכם
19/06/2008 | 11:32
3
לא התקבלתי לבצלאל... התקבלתי לחולון. ניחא.

ובקשר לסריקה, הדף הוא A3, אז אני צריך לצלם אותו, ולא לסרוק. שוב, ניחא. (אני עוד אלמד לצלם טוב אני מניח )

על המחברת רשום שהדפים הם Heavywaight והם טיפה עבים, אבל שמתי אותם מול מנורה בבית, ונראה לי שאפשר לעבוד עם שולחן אור. עכשיו מאיפה אני יכול להשיג כזה? אני חייב לקנות שולחן שלם, או שאני יכול להוסיף לשולחן קיים?
ובקשר לעיצה של מולי בקשר להוסיף עיפרון - אני אנסה לתת יותר עומק. במיוחד באודרי II, אבל אני אוהב ציורים עם קווים נקיים, בלי יותר מידי צללים. אני אוהב לתת נפח על ידי הוספת פרטים בגדלים שונים ובצפיפות מתגברת. טוב.... אולי עכשיו זה זמן להתנסות בדברים חדשים
קומיקס >>
לצפיה ב-'שולחן אור'
שולחן אור
19/06/2008 | 12:07
2
זה בסה"כ מנורה (או כמה מנורות) בתוך קופסא עם מכסה שקוף או חצי שקוף (פרספקס, זכוכית, זכוכית עם התזת חול עליה, פלסטיק שקוף כלשהו... או כל דבר אחר שדומה לדברים שציינתי מבחינת חוזק ושקיפות). כמובן שאם אתה לא טוב בבניית דברים מהסוג הזה אז אתה יכול לקנות. יש בארטא, אבל הם די קטנים בשבילך אם אתה מתכוון לעבוד על גודל A3. הדגם שראיתי מתאים ל-A4, מקסימום ואני לא יודע אם יש להם דגם יותר גדול. יכול להיות שבחנות למוצרי צילום תמצא שולחנות אור למכירה. או שצלמים קונים אותם במקומות אחרים.. אבל לפחות תוכל לשאול את המוכר איפה אפשר להשיג.
אני בניתי את השולחן שלי, ככה שאני לא יכול ממש לעזור לך יותר מזה. אני לא יודע כמעט כלום על קניית שולחן אור.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מצאתי את השירשור הבא'
מצאתי את השירשור הבא
19/06/2008 | 12:20
1
http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=271&msgid=16889225&archive=1

לא נראה כזה מסובך... נראה לי שאבנה, עם אולי איזה שינוי קטן או שניים 0עוד חתיכת עץ קטנה למטה להחזיק את הנייר או קליפסים מלמעלה. משהו כזה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אל תשכח להתחשב'
אל תשכח להתחשב
19/06/2008 | 12:25
במיקום של השולחן בחדר שבו אתה מתכנן להשתמש בו.
לי למשל אין שולחן מיותר או מקום מיותר לשולחן בחדר להניח עליו שולחן אור, אז לשולחן-אור שלי יש רגליים והוא יכול לעמוד איפה שבא לו - הוא אשכרה שולחן. זה מאוד נוח כי אני יכול לעבוד איתו ממש בכל מקום. אבל אם יש לך שולחן עבודה נורמלי לא תזדקק לפטנט הזה.

בהצלחה בבנייה ואל תשכח להעלות את הציור לפורום כשתסיים איתו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'טוגלן'
טוגלן
19/06/2008 | 18:03
2
לפעמים חלומות מתגשמים
קומיקס >>
לצפיה ב-'עושה רושם שאתה מתייחס ל dry brush'
עושה רושם שאתה מתייחס ל dry brush
19/06/2008 | 11:36
9
1
אם להשוות את הדף הזה לדיוד ממוצע של קומיקס גיבורי על מיינסטרימי
יש פה הרבה שימוש במברשת יבשה, שזה כלי נהדר שנותן טקסטורות מופלאות אבל קשה יותר לשליטה ממכחול סתם.
על מנת לקבל את האפקט, טובלים מכחול יבש למדי בדיו - קלות - מוודאים על דף בצד שאין לך יותר מדי דיו על הסיבים, ועובדים. קשה לי להעביר את זה ברשת ביחס לעבודה ביד, אבל אני יודעת לומר לך שאם תקח (לא בהקשר של דיוד קומיקס בהכרח) מכחול שטוח וגדול, יבש לגמרי (אם יש לך מכחול ישן וקצת הרוס, אז בכלל) ותטבול את קצותיו במעט דיו, תקבל אפקטים נהדרים על הנייר.
אותה טכניקה יכולה לשמש גם על חומרים אחרים - בעבודה באקריליק על מצע עם טקסטורה זה ממש כיף. רק קצת הורס את המכחולים
קומיקס >>
לצפיה ב-'על הגודל לבדו יקבע גורל?'
על הגודל לבדו יקבע גורל?
19/06/2008 | 11:41
1
1
ואם בגודל עסקינן, אז מה זה 'גדול'?

הדברים האלה הולכים במספרים? אינצ'ים? גמלים?
קומיקס >>
לצפיה ב-'חחח '
חחח
19/06/2008 | 12:00
1
יש לי מברשת/מכחול 0.4 מיליגמל - הכמות של גמלים שצריך להרוג כדי לאסוף מספיק שיער בשביל זה
קומיקס >>
לצפיה ב-'בצבעי בשמן'
בצבעי בשמן
19/06/2008 | 12:22
6
הטכניקה הזאת עובדת הרבה יותר טוב. אבל זה כמובן לא מתאים במיוחד לקומיקס ומכיוון שזה שמן זה מתייבש לאט.
בהחלט הורס את המכחולים, אבל ת'כלס - לא צריך מכחולים טובים בשביל הטכניקה הזאת. כמה שהמכחול הרוס, זה לא ישנה את האיכות של התוצאה (אלא אם כן כל השערות יוצאות ונדבקות לדף.. זה אף פעם לא טוב).

דרך אגב - זה אמור ברור שלא מרטיבים את המכחול לפני שטובלים אותו בדיו. אם זה איכשהו לא היה ברור  - דיו ברובו עשוי מים, אין צורך להרטיב את המכחול במים לפני שמרטיבים אותו שוב בדיו. אין בזה שום הגיון, המטרה היא קווים קונטרסטיים. מי שרוצה אפקט של צבעי מים בשכבות (עם דיו), שירטיב את הדיו לפני (שכחתי איך קוראים לטכניקה הזאת... אבל יש לה שם).
קומיקס >>
לצפיה ב-'טרם ניסיתי בשמן - אבל עכשיו מתחשק לי'
טרם ניסיתי בשמן - אבל עכשיו מתחשק לי
<< ההודעה הנוכחית
19/06/2008 | 15:43
5
אולי אני אצייר משהו בקרוב רק בשביל לנסות... וממילא כדאי לפתוח את השפורפרות כל עוד הן לא דבוקות מדי
קומיקס >>
לצפיה ב-'ואתרום את חלקי לדיון'
ואתרום את חלקי לדיון
19/06/2008 | 21:16
4
אני לא יודע כלום בקשר למכחולים או ציפורן
לדעתי שימוש בכל כלי יכול להביא תוצאות טובות מאוד .
אני מצייר בעייקר עם טוש לא מחיקוזה אחלה טוש תנסה גם פילוט V5  
זה אחלה של עט   אני עובד גם יחד עם פן בראש אבל קשה להשיג כאלה טובים ,
עם תמצה פן בראש טוב תקנה אותו בלי  לחשוב בכלל .  
בקשר לציור קומיקס יחד עם אקריליק או שמן  כבר היו אנשים שעשו את זה תנסה גם אתה ,
נראה לי מגניב אבל אני מעדיף גואש ,
קומיקס >>
לצפיה ב-'למה דווקא גואש?'
למה דווקא גואש?
20/06/2008 | 00:19
3
1
אני מקווה שאתה מדבר על גואש איכותי.
אני לא אוהב גואש בכל מקרה. גואש איכותי הוא כמו אקריליק רק שהוא מסריח בצורה אחרת - שאני כנראה לא אוהב.

הבעיה העיקרית במציאת PEN BRUSH טוב מהנסיון שלי זה למצוא דגם דק. קניתי אחד עבה למדי, וזה היה הכי דק שהיה בחנות. לא משהו. אין לי ממש שימוש לדבר כזה, אני לא עושה קווים עבים, או אפילו בינוניים.
איך השגת את שלך? אם הוא דק אז גם אני רוצה כזה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אקריליק לא מסריח'
אקריליק לא מסריח
20/06/2008 | 12:26
1
אבל הוא עושה נעים
קומיקס >>
לצפיה ב-'גואש איכותי זה אחלה חומר'
גואש איכותי זה אחלה חומר
20/06/2008 | 12:26
3
אפשר להגיע איתו לאלה תוצאה עם יודעים לנצל אותו טוב
לצערי אני לא יודע  לעבוד איתו ,      
אבל תראה מה טוני דטרליצ'י מליך לעשות איתו .
קומיקס >>
לצפיה ב-'יתרון מסויים לגואש'
יתרון מסויים לגואש
22/06/2008 | 09:35
2
הוא שהוא מתערבב טוב יותר לשקיפויות במים מאקריליק. (כמובן שאני מתייחסת לגואש איכותי).
אישית אני לא עובדת איתו, אבל אלכס רוס מצייר בו (על בסיס של שחור לבן בדיו), ולדעתי התוצאה מרשימה.
קומיקס >>

הודעות אחרונות

16:43 | 05.12.19 אורחים בפורום
04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ