לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1139111,391 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'שאלה לחברי הפורום בנושא שהוא ארוך מידי עבור ה'
שאלה לחברי הפורום בנושא שהוא ארוך מידי עבור ה
09/02/2008 | 00:06
68
25
(המשך)...כותרת.

ובכן,
בפרק האחרון של אודי,
אריאל ויסמן השתמש בסמיילי הזה )-: בתוך בלוני הדיבור של הדמויות.
זאת לא פעם ראשונה שהוא עושה דבר שכזה, וכולם בטח נתקלו באיזה "חחח" בתוך בלוני הדיבור של דמויותיו של ויסמן.

שאלתי היא: האם לדעתכם זה מתאים לעשות דבר כזה?
מה היתרונות?
מה החסרונות?

באופן אישי,
אני מתנגד לשימוש כזה.
ראשית, הסמיילי. לשם מה הוא טוב קיבינימאט? מדוע צריך גם סמיילי עצוב וגם לצייר את הדמות עצובה? ולא, אי אפשר גם וגם, כי השניים לא מסוגלים להתקיים ביחד. כששואלים את עצמנו "מדוע צריך גם וגם?", אז התשובה היא שלא צריך! ומה שקורה זה שהטקסט הופך להיות עצמאי ובלתי תלוי בתמונה, והקורא עלול להתעלם מהציור ומהתרומה שלו. מקרה דומה יהיה שהדמות תצוייר עצובה ויהיה לה בלון דיבור בו היא תגיד "אני כל כך עצוב!".
ה"חחח" הוא טיפה חריג. לדעתי הוא יכול להתאים בקומיקס על דמויות שהמחשב הוא חייהם והם כל כך רגילים לכתוב "חחח", עד שהם אשכרה צוחקים ככה גם במציאות. אבל באודי זה לא המקרה, ואני חושב שזה לא נכון להשתמש בזה שם. "חחח" הומצא כדי לאפשר לכתוב במהירות בטוקבקים\מערכות מסרים, והוא רק מסמל צחוק. בקומיקס, כמו בספרות, הטקסט הוא לרוב תיעוד של צליל, והמטרה היא שכאשר הקורא יקרא את הטקסט אז הוא ישמע בראשו את הקולות כמו שהסופר רוצה שהוא ישמע אותן. אף אחד לא נשמע כמו "חחח" כשהוא צוחק (אלא אם כן זה צחוק מזלזל מהיר כזה), ולכן כתיבת "חחח" במקום הלא מתאים הורסת את האווירה (לטעמי).
די ניסיתי לדחוס המוווון בתוך כמה משפטים קצרים, אשמח להרחיב אם מישהו לא הבין משהו, אבל בעיקרון אני ממש ממש ממש מתנגד להכנסת סמיילים לכל קומיקס מכל ז'אנר (במדינות נאורות המשקיעות בתרבות שלהן זה נחשב לפשע) ולגבי ה"חחח" אני מוכן להתפשר אבל רק במקרים קיצוניים.

כל מילה שנכנסת לקומיקס היא קדושה וצריכה להיבחר בקפידה,
כנ"ל לגבי הציורים,
ואני מאמין שלקיצורי הטוקבקים אין מקום בעולם האמיתי של הקומיקס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לפי מה שאני הבנתי מהקומיקס'
לפי מה שאני הבנתי מהקומיקס
09/02/2008 | 01:12
5
2
בחלקו הוא צוחק על הטוקבקיסטים ובעיקר על תרבות האינטרנט
אז הגיוני שיהיה לו "חחחחחחחח"ים וסמיילים בתוך בועות הקומיקס
לפי דעתי זה מוסיף
וצריך לזכור שאין חוקים לאומנות (וקומיקס זה אומנות לא?)
קומיקס >>
לצפיה ב-'כן ולא'
כן ולא
09/02/2008 | 09:43
4
5
תראה, קומיקס יכול להיות אומנות (אם היוצר חפץ בכך) בדיוק כשם שעיצוב אסלות יכול להיות אומנות, והיוצר מוזמן להתנסות בכל שילוב ולחקור אפשרויות חדשות וללכת היכן שאף קומיקסאי\מעצב אסלות הלך לפניו.
השאלה היא האם זה עובד. האם זה מעביר מסר, האם זה חלק מהאווירה, האם זה לא פוגע בהנאה וכ'ו וכ'ו...
כי למרות שבקומיקס, כמו באומנות, אתה מוזמן לעשות מה שבא לך, עדיין יש קומיקסים טובים וגרועים כמו שיש יצירות אומנות במוזיאון (או בסלונים של אנשים) ובפח הזבל.

לדעתי,
מהסיבות שהבאתי למעלה,
למרות האופי של אודי והקהל שלו,
שימוש ב"חחח" לא עבד, וגם הכנסת הסמיילי לא עבדה (ולדעתי גם לא תעבוד בשום קומיקס אחר. יכול להיות שאני טועה, אבל אני רואה שחורות בקטע הזה).
וגם אם יטחנו לי בשכל שעות על למה זה כן עובד ועל האופי העמוק של הבלה בלה בלה ומטענים תרבותיים ובלהבלהבלהבלה אני עדיין יודע שכשראיתי את הקומיקס הזה ישר חשבתי "זה לא עובד".
וזאת נקודת מחשבה לכל מי שיוצר קומיקס ויש לו מסר להעביר - האם הצלחת להעביר את המסר?
אם כן, למה?
אם לא, למה?
ואיך אתה יכול להשתפר כדי שבפעם הבאה המסר כן יעבור?

אם תרצה אני יכול לזיין לך כאן שעתיים את השכל על למה בימו צריך מהיום והלאה להיות כתוב רק בגרמנית עם כתוביות בעברית למטה. וזה לא יהיה זיון שכל סרק, אלא ממש להביא לך טיעונים חזקים ומשכנעים למה זה מצויין ומעיבר יופי של מסר.
אבל זה לא יעבוד.
וזה החיסרון הכי גדול ובגלל זה אני לא אעשה את זה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תחזור אחריי, מולי-'
תחזור אחריי, מולי-
09/02/2008 | 11:06
3
7
לא עבד, *בשבילך*.
על אף הניסיונות שלך להציג קומיקס כמדע מדוייק, הוא לא, כנ"ל לגבי הומור. הקטע הזה כן עובד בשביל אנשים אחרים, כמו שבערך כל בימו עובד בשביל ילדים אחרים ובשבילי לא. זה חבל מאוד, אני יודע, הלוואי והיתה איזשהי טבלת ערכים שבא כתוב מה מצחיק באופן קולקטיבי ומה לא, אבל אין, ולנתח כל פרט בקומיקס בהיבט הנורא צר של האם זה תורם ל"העברת מסר" של הקומיקס זה אידיוטי, כי קומיקס הוא לא רק קומיקס.

אז בקיצור - נורא מבאס שהבדיחה המסכנה הזאת לא הצחיקה אותך, שהיא לא "עבדה" לך, כי אין לך את היכולת להבין אלמנטים בקומיקס שאתה לא יכול לפרק למרכיבים שקראת עליהם בספרי "איך עושים קומיקס", אבל בשביל אנשים אחרים היא עובדת, אז... באסה לך.
קומיקס >>
לצפיה ב-'יצא שאתה חזרת אחרי'
יצא שאתה חזרת אחרי
09/02/2008 | 11:22
2
4
בתמונה המצורפת תוכל לראות שכבר טרחתי להדגיש כי העניין הוא לדעתי בלבד.

איזה נחמד זה שאתה צוחק עלי כי אני אשכרה קורא ספרים בנושא.
הא! איזה אפס אני. קורא. ספרים. פחחח איזה לוזר אני לא יאומן...

כנראה שאתה חושב שהבדיחות שלך לא עבדו אצלי בגלל שאני קורא ספרים.
המציאות שונה.
הבדיחות שלך לא עבדו אצלי. נקודה. בגלל שקראתי את הספרים האלה (ועוד יש הרבה שמחכים שאקרא אותם) אני גם מסוגל להגיד בדיוק למה זה קרה.

ואם אתה לא משתמש בקומיקס שלך כדי להעביר מסר (מסר יכול להיות גם בדיחה), אז מה אתה עושה איתו בדיוק? או לייתר דיוק, מה אתה עושה איתו באתר פומבי?!
קומיקס >>
לצפיה ב-'והתמונה ששכחתי לצרף'
והתמונה ששכחתי לצרף
09/02/2008 | 11:22
4
הנה היא כאן
קומיקס >>
לצפיה ב-'מולי,'
מולי,
09/02/2008 | 13:04
4
גם אני קראתי את אותם ספרים (אם אני לא טועה, את הספרים של מקלאוד לפחות גם קראתי לפניך), אני יודע את אותם שטיקים בנוגע לחזרות מיותרות של הטקסט אחרי התמונה, על זה שהדוברים תמיד צריכים לעמוד בכיוון הקריאה, ושצריך קודם לכתוב את הטקסט ורק אחר כך לצייר את הבלון כי אחרת לא יישאר לך מקום.
אני לועג לך כי אתה לוקח כל דבר פשוטו כמשמעו, כאילו יש מערכת חוקים מוחלטת וספציפית, ושיש רק מסר אחד בכל קומיקס ושכל האמצעים צריכים להיות מופנים כדי להעביר אותו ביעילות המקסימלית. כשאני כותב "חחחח!!!1" אני לא רוצה להביע רק את זה שהדמות צוחקת, כמו שילדים בפורומים משתמשים בזה כדי להראות שהם צוחקים, זה בבירור שילוב של צחוק+עילגות. כשאני עושה )-: בקומיקס זה בבירור לא רק כדי להראות שהדמות עצובה, סימנים מקבלים משמעות חדשה כשמעבירים אותם ממערכת אחת (צ'אטים וSMSים) למערכת אחרת. למעשה, זה כל כך מובן מאליו שזה מדהים אותי שאתה אשכרה חושב שצחוק ועצב הם בדיוק הדברים הספציפיים היחידים שאני מנסה להביע כשאני כותב את הסימנים האלה. מצד שני, אני משער שאני לא צריך להיות מופתע.

ומי אמר שאני לא משתמש בקומיקס שלי כדי להעביר מסר? העניין הוא שההגדרה של ה"מסר" שלי היא לא עד כדי כך צרה וספציפית שאני צריך להשתמש בפינצטה כדי שיהיה ברור לכל דביל שקרא את "אנדרסטינג זבנג" על מה בדיוק אני צוחק. אני יכול לצחוק על כמה דברים בו זמנית, בדיחה יכולה לעבוד בכמה מישורים, זה לא מדע מדוייק. וכאמור, יש מספיק אנשים שחושבים שזה מצחיק, וזה לא דבר שמקדישים לו כל כך הרבה תשומת לב בקומיקס כדי שהוא יהרוס את הפרק לאלה שלא חושבים ככה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מסכים עם כל מילה.'
מסכים עם כל מילה.
09/02/2008 | 03:41
3
7
הרי קומיקס הוא נוסחה כל כך מדוייקת וספציפית, וכל שימוש במשהו שאי אפשר להגדיר ספציפית בעזרת ספר של סקוט מקלאוד הוא פסול ומערער את היסודות השבריריים של יחסי טקסט-תמונה שעליהם עומד המפעל המכובד הזה שנקרא קומיקס.

...

אני לא שם )-: בבלוני דיבור של דמויות כדי להראות שהן עצובות, אלא כי אני חושב שזה מצחיק. למה זה מצחיק (אותי)? לא יודע, אני מניח כי יש בזה משהו פתטי, כי זה מצביע על עילגות מסויימת, כי זה נהיה עוד יותר מצחיק (לדעתי) כשזה בא בתגובה למשהו שברור להוא הרבה יותר עצוב ממה ש- )-: מבטא, או שהוא סתם אבסורדי. כשאודי מגיב לזה שכולם שונאים אותו אפילו יותר עכשיו ב- )-:, זה מצחיק אותי, כי הרי ברור שזו לא התגובה הראויה. היא לא מוקצנת מספיק לסיטואציה כזאת, יש בה משהו מתומצת, עילג. זה תקף גם לגבי מה שהאבא אומר לגבי ה"אבא-של-אודי-טוריום" - יש משהו כל כך פתטי ומגוחך בעצב שלו, שהסמיילי לדעתי רק מחזק את זה. לא יודע, קשה להביע את זה במילים.
בכל אופן, מה שנראה לי שהכי קשה לך להבין, שתמונות וטקסט הם לא רק הסך הספציפי של הפיסקלים שמופיע על המסך ושל הייעוד שלהם כמו שהוא מתואר בויקיפדיה. ")-:" הוא לא רק סמיילי שנועד להביע עצב, הוא בא מתרבות מסויימת, יש לו מטען מסויים, יש לו אסוציאציות מסויימות אצל אנשים מסויימם. אני בונה על כל המטען התרבותי שמתקיים אצל הסמיילי הזה (למשל - אייקונים כאלה נחשבים לילדותיים - אתה לא רואה בד"כ אנשים מבוגרים משתמשים בהם באינטרנט יותר מדי, או אנשים שתופסים מעצמם "רשמיים", למסמלי עצב מינורי - אתה לא רואה מישהו מגיב בסמיילי כזה על זה ששני ההורים שלו מתו בתאונת דרכים, למשל), לא רק על התפקוד המאוד ספציפי שלו על פני השטח. לדברים יש סאבטקסט, לדברים יש מעבר למה שהם נראים.

כל זה כמובן תקף גם ל"חחחחחח!!!1" (אגב, הצחוק האנושי גם לא ממש נשמע כמו "חה חה חה". קודים כאלה משתרשים בשפה בהדרגה ולא תמיד עם הרבה מאוד קשר למציאות).

אם זה מצחיק אותך זו כבר שאלה אחרת (אני מהמר שלא, אבל לא עד כדי כך דחוף לי לשמוע את דעתך, האמת), אבל אותי זה כן, וקיבלתי את הרושם שזה מצחיק מספיק אנשים אחרים שמבינים שיש בקומיקס משהו משעבר למה שאפשר לפרק ל"מקדם את העלילה\זרימה\שטות-אחרת-כלשהי".

(ומצורף למטה לינק לפרק המדובר שמולי לא טרח לקשר אליו למרות שהוא כן טרח לטחון את המוח על ההיבט הכי שולי שלו, הוא כנראה מרגיש מאויים עד כדי כך שהוא לא רוצה לקדם את 'אודי' אפילו במתן לינק עלוב לדבר שהוא מדבר עליו! רואה, מולי? לדברים שאני עושים ואומרים יש גם סאבטקסט, לא רק פני שטח!)
קומיקס >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'תיקון: לדברים שאני עושים='
תיקון: לדברים שאני עושים=
09/02/2008 | 04:06
2
3
לדברים ש*אנשים* עושים. וואחד פליטה פרוידיאינית, לכלכתי את הסדינים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'LOL '
LOL
09/02/2008 | 10:26
1
1
על הפרק המשובח.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נו מה ...'
נו מה ...
09/02/2008 | 11:08
2
זה "וובקומיקס" ...אין יותר מתאים מזה ...ממש אין לי כוח לפרט למה ...
ולא צריך "לשאול" את זה בנוסח מגילות הים המלח ...
קומיקס >>
לצפיה ב-'לגבי הנושא'
לגבי הנושא
09/02/2008 | 12:56
14
6
לדעתי הדבר לא מוסיף, אך מאידך, לא גורע.

הוספת ה "]=" לבלון עם ה"אוף" אין בה לכדי להרוס בצורה כזו מסר, או בכלל להפריע. אם לא היה נפתח כאן הדיון על סוגר סוגריים שמאלי וסימן שווה שקצת מזכירים פרצוף עצוב, לא הייתי מייחס לזה חשיבות, כזו או אחרת.
מה גם, שכל אחד מסתכל על קומיקס בצורה שונה. כל אחד נהנה מדברים אחרים, זה כמו להתווכח על איך את/ה אוהב/ת את הקפה שלך או איך את מעדיף את הביצים שלך בבוקר, ושנו חכמים "על טעם ועל ריח אין להתווכח".

אז, חלק מן האנשים יראו בסמיילי הזה עוד כתם טקסט שחור בבלון דיבור, ולא ייחסו לו משמעות, מאידך יש אנשים, שזה מפריע להם כי זה שובר תקנות, אבל מה, באומנות חשוב לצאת מין הקופסא לפעמים, אני בטוח שאף אחד לא חשב שגרפיטי יכול להיות אומנות עד שראו את קית' הרינג במוזיאון שם בניו יורק.

ולסיכום, לדעתי, אין משהו שאסור לעשות באומנות, כל אחד תמיד מנסה לפרוץ, לעשות משהו שלא עשו קודם, גם בכתיבה, ואני רואה את זה בכתיבה שלי (בבלוג) תמיד מנסים להיות קצת אחרת צעד אחד יותר רחוק מכולם, להראות אני מקורי. וזה טוב, ככה נהיה מעניין פה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'צ'מע'
צ'מע
09/02/2008 | 13:17
13
3
כנראה שהפנמת יותר מידי טוב את מה שהוברט אומר עלי,
וחבל,
כי כל מה שהוא אומר עלי זה פשוט לא נכון.

אני לא דוגמתי,
ולא עובד עם נוסחאות,
ואני לא חושב שקומיקס טוב הוא תוצאה של הכנסת המספרים הנכונים לתוך המשוואה.
אני רק מבקש דבר אחד מהאנשים: אם אתם עושים משהו, אז שיהיה רק אחרי מחשבה ושתהיה לו סיבה וכוונה.

שנעבור למטאפורות?
זה כמו לשים חרדל בקפה. זה קצת אחרת, זה צעד אחד יותר רחוק מכולם, זה מקורי, אבל זה לא עובד. אפשר למצוא בדיעבד תירוצים ל"למה חרדל בקפה זה מצויין ומולי לא מבין כלום", אבל זה עדיין יהיה מגעיל. יכול להיות שיהיו כאלה שיאהבו את זה, אבל יש כאלה שחותכים את הלשון לשתיים כדי שתהיה כמו של לטאה. אנשים הם טיפשים לפעמים.
לעומת זאת, לשים מרשמלו בשוקו זה גאוני. גם אפשר להבין איך הגיעו לזה: מרשמלו זה מתוק, שוקו זה מתוק, תוסיף מרשמלו לשוקו וזה יהפוך אותו לפצצת סוכר סמיכה וטעימה. ועובדה זה גם עובד. זה היה ברור שזה יעבוד.

קית' הרינג אומנם עשה אומנות, אבל לא כל גרפיטי זה אומנות.

ואם כבר אמרנו אומנות,
אז נכון, על טעם ועל ריח אין מה להתווכח,
אבל יש דברים אובייקטיביים שאפשר לדבר עליהם בסבבה וללמוד מהם.
אחרי הכל, זה בכל זאת פורום.

לדעתי,
הסמיילי לא שובר תקנות,
הוא סתם שם.
יותר מזה,
הנוכחות שלו רק הורסת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אין מה להרוס, סתם חרא של קומיקס.'
אין מה להרוס, סתם חרא של קומיקס.
09/02/2008 | 13:25
4
3
לצפיה ב-'די להיות ילד קטן'
די להיות ילד קטן
09/02/2008 | 13:28
3
4
זה לא משהו אישי זה סתם דיון בנושא שבמקרה מדובר בקומיקס שאתה עשית
קומיקס >>
לצפיה ב-'הדיון הזה פתטי.'
הדיון הזה פתטי.
09/02/2008 | 13:38
2
3
אני מתחרט שבכלל התחלתי להגיב פה. מולי הצליח למצוא את הנקודה הבאמת הכי שולית בקומיקס, להתייחס אליה בצורה הכי דוגמטית שיש, להתעלם מכל היבט אחר של הקומיקס, חיובי או שלילי, מה זה משנה, הכל נהיה כל כך קטן בצילו של הסמיילי האיום והנורא, עד כדי כך שמולי רואה שחורות ומאמין שבשום מצב אמוטיקון )-: לא יעבוד, ויותר מזה, "הנוכחות שלו רק הורסת"!
וטל, התגובות שלך רק הופכות את הדיון הזה ליותר פתטי, עם העברית הכאילו-גבוהה שלך, עם כל מיני הפלצות על שבירת מוסכמות ואמנות. ראבאק, הכנתי סמיילי לקומיקס, צחקתם? יופי. לא צחקתם? תתאבדו. כמה משמעות כבר אפשר להעמיס על סוגריים, מקף ונקודותיים מסכנים?
קומיקס >>
לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
09/02/2008 | 13:40
1
4
שאנחנו לא מדברים על הקומיקס שלך.
אנחנו מדברים על הכנסת סמיילים לתוך בלונים.
אם היו עושים את זה ב"דפוקים" מחר, אז היינו מדברים עליהם כדוגמה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'סבבה.'
סבבה.
09/02/2008 | 13:50
4
סבבה
סבבבבבבבבבבבבבבבהההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה
סבבה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שמע אני לא אומר שאתה טועה ואתה האיש הרע'
שמע אני לא אומר שאתה טועה ואתה האיש הרע
09/02/2008 | 13:26
7
1
אבל יכול להיות שנוסחא שלך זה מפריע ובשלו לא.

רוצה דוגמא יותר חזקה מזה...אני לא אוהב בכלל את האומנות של אלכס רוס, למה? כי במשוואה שלו הוא בוחר אומנות יותר מדי ריאליסטית וצבעי שמן, ולדעתי זה לא קומיקס, זה פורטרטים של אנשים בחליפות גיבורי על, אבל יש אנשים שזה כן במשוואה שלהם.

אני חושב שאתה מייחס יותר מדי חשיבות לסמיילי זה...תן לבנאדם להתפרע,  בשבילך, וגם די בשבילי זה לא נראה "קומיקס לייק" סמיילים בבלון אבל זה לא מפריע...אז מה זה משנה?
קומיקס >>
לצפיה ב-'במקרה של אודי זה באמת לא משנה'
במקרה של אודי זה באמת לא משנה
<< ההודעה הנוכחית
09/02/2008 | 13:31
6
1
על ה*** שלי הדברים שאריאל מחליט להכניס לאודי.
פתחתי את הדיון הזה כשאלה כללית ואודי היה דוגמה לשימוש כזה (וניסיתי לחשוב, אבל לא מצאתי עוד קומיקסים שעושים את זה).

ויכול להיות שאתה לא אוהב את האומנות של רוס בגלל שההשקפה שלך לגבי "מה זה קומיקס" היא מאוד צרה?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה צודק, מולי.'
אתה צודק, מולי.
09/02/2008 | 13:40
1
5
כש )-: הורס לך קומיקס שלם, זה בגלל שאתה אינטליגנט, מבין וקורא ספרים.
כשמישהו לא אוהב את אלכס רוס זה בגלל שההשקפה שלו לגבי קומיקס היא מאוד צרה. תכתוב את זה בבלוג שלך.

כככככככככככככככככככככככככככןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
קומיקס >>
לצפיה ב-'בואנה'
בואנה
09/02/2008 | 13:54
2
אין לכם על מה לריב?

מכל הנושאים הכי שנויים במחלוקת את רבים על זה?!        )-:

בקיצור , הוברט הרס את תרבות הקומיקס העולמית  ...יאללה תתחילו לריב על וו'צמן או על איך לצייר ציצים או משהו כזה...

קומיקס >>
לצפיה ב-'רוצה קומיקסים שעושים את זה?'
רוצה קומיקסים שעושים את זה?
09/02/2008 | 13:47
3
כנס ל-DieselSweeties

יש שם את כל הדברים שאתה מדבר עליהם שנראים לך לא נכונים בקומיקס:
יש שם שימוש בסמיילים בבלוני הדיבור
כל הקומיקס מבוסס קופיפייסט
ציור לא מושקע (או שכן, תלוי בעיני המתבונן)
שימוש ב*פה להכניס בדיחה* בבלוני הדיבור
שימוש ב</a> ושאר שטויות של html בבלוני הדיבור
ועוד הרבה דוגמאות..

והאם זה עושה את הקומיקס לא טוב?
ההפך! זה מהות הקומיקס.. זה וובקומיקס והוא משתמש בדברים שתרבות האינטרנט מאפשרת לו..
הבחור שם מצליח בטירוף, רץ עם הקומיקס שלו כמה שנים, עושה מרצ'נדייס וגם מדפיס את הקומיקס שלו בעיתונים..

זה הכל עניין של טעם, וכל אחד בונה את הקומיקס שלו בצורה שהוא אוהב..
קומיקס >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שמע, ברור שזה עניין של טעם.'
שמע, ברור שזה עניין של טעם.
09/02/2008 | 13:53
3
אבל יש דרך לעשות טעם.

נגיד, גם קפה זה עניין של טעם, כל אחד אוהב קפה אחרת, נכון?
אחד עם חלב, אחד בלי חלב, אחד עם סוכר אחד, אחד עם שני סוכר.
אבל אף אחד לא יפליץ בקפה שלו, נכון?! זה לא טעים!

אז... אז מולי צודק, בקיצור.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ההבדל הוא'
ההבדל הוא
09/02/2008 | 14:00
1
דיזל סוויטיס מצוייר בפיקסל ארט מרמת הדמויות ועד רמת הטקסט (הבלתי קריא בעליל). שימוש בסמיילי משתלב שם נהדר.

חבל חבל חבל שאנשים חושבים שאפשר להכיר אותי מהדברים שהוברט אומר עלי.
אין לי בעיה עם קופיפייסט, ציור לא מושקע וכל דבר אחר, כל עוד הם נעשים בצורה נכונה, מתוך חשיבה, ועם סיבה מאחוריהם. מי שעושה דברים "סתם", שלא יתפלא אם זה ייצא סתם דפוק.

ולא כל וובקומיקס שייך מיידית לתרבות האינטרנט.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז זה הכל או כלום?'
אז זה הכל או כלום?
09/02/2008 | 14:11
5
זה או שמציירים את הכל בפיקסל ארט או שמציירים את הכל בצבע שמן, אין מקום באמצע? אי אפשר להשאיל אלמנט ממקום אחד ולשים אותו במקום אחר? אתה לא חושב ש*זו* התייחסות מאוד צרה?
האם אתה חושב שכל דבר בקומיקס ובאמנות בכלל צריך לעשות עם כוונה וסיבה מודעת, ושאין שום מקום לאינטואיציה? אתה חושב שהומור הוא משהו שאפשר לכוון בצורה כל כך ספציפית, ושאי אפשר לעשות משהו מצחיק בלי לדעת למה בדיוק הוא מצחיק?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני אנסה להגיב ברצינות'
אני אנסה להגיב ברצינות
09/02/2008 | 14:26
3
4
שפה היא דבר דינמי ומשתנה. מילים ומושגים מתחלפים, משתנים, עוברים אבולוציה או נעלמים.
אפשר לבכות על זה, אפשר להלחם בזה (לפעמים בהצלחה מפתיעה, ראה תחיית השפה העברית), אבל בסופו של דבר זאת עובדה.

מילים הם סה"כ אסופה של סימנים שמסמנים משמעות. האמוטיקון לא שונה ממילים - גם הוא אסופה של סימנים שיחד מסמנים משמעות, ושפת האמוטיקונים היא שפה ככל שפה אחרת, וממש כמו בקומיקס - ככל שהאמוטיקון יותר מופשט, כך אפשר להטעין לתוכו יותר משמעויות, או לעשות אותו פתוח לאינטרפרטציה מורכבת, בבחינת "המשמעות היא בעיני המתבונן", כמו שקורה הרבה גם עם מילים רב משמעיות.

אתה מביע עמדה כללית נגד הכנסת אמוטיקונים לבלוני דיבור, אבל הטיעון שלך נשען על דוגמה ספציפית אחת שבה יש לכאורה כפילות: גם הדמות וגם האמוטיקון מביעים אותו רגש.

ובכן, אם נתייחס לדוגמא הספציפית שהבאת: נכון, כמו שאתה אומר, אנחנו צריכים להיות מאוד מודעים לכל הבחירות שאנחנו עושים במהלך יצירת הקומיקס. כשסקוט מקקלאוד או מי שלא יהיה מצביע על בעיה בכפילות שכזאת, הוא מציע לנו להיות מודעים לסכנה הזאת, אבל הוא לא מבטל באופן גורף את השימוש באמצעי האמנותי הזה. רק אומר שנזהר איתו.

במקרה של הדוגמא שהבאת מאודי, הכפילות אולי מעצימה את הטרגדיה למימדי פארסה, אבל זה גם אומר שהשימוש המטופש באמוטיקון הוא שמגחיך את הטרגדיה והופך אותה לפארסה, ואולי במקרה הזה זאת היתה מטרה מודעת?

לגבי "חחח", אותו דבר כמו האמוטיקונים. אם אנשים משתמשים בזה, זה חלק מהשפה, גם אם כל חברי האקדמיה ללשון יבצעו חרקירי משותף.

"אני מאמין שלקיצורי הטוקבקים אין מקום בעולם האמיתי של הקומיקס."

ובכן מולי, מהו לדעתך "העולם האמיתי" של הקומיקס?

האם זאת סדרת ריאליטי של אמטיוי?

עולם הקומיקס הוא בסך הכל מראה של חיי יוצריו.

אם הם משתמשים באמוטיקונים בחיים, למה שלא ישתמשו בהם גם בקומיקס?

קומיקס >>
לצפיה ב-'כל זאת ועוד'
כל זאת ועוד
09/02/2008 | 15:35
2
4
רוב האנשים צריכים להתאמן שנים כדי להגיע להבנה אינטואיטיבית של כללי המדיום, ומכאן הלאה לרמה הבאה, שהיא לדעת מתי אפשר וכדאי לשבור את הכללים האלה.
לעומת זאת, יש מיעוט של אנשים שנולדים עם זה. הם ראו אנימאניאקס מגיל אפס, והם הפנימו את הכללים האלה עד כדי כך שהם זורמים בדמם.

רוב האנשים צריכים לעשות ניתוח שכלתני, או פשוט ללמוד להעתיק מהמאסטרים.

אבל אצל המאסטרים, ההחלטות האלה הן בחלקן הגדול "אינטואיטיביות".

הם יודעים מה נכון ב"חוש", שמורכב מתפיסה וניתוח מהירים של כל סיטואציה.

ייתכן שאני ואתה לא נמנים על האליטה הזאת, מולי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אינטואיציה ושכל'
אינטואיציה ושכל
09/02/2008 | 16:41
1
1
יש יצירה אינטואיטיבית שבה יוצרים מייד את הדבר הנכון. יש יצירה שכלתנית שעשו עליה הרבה חשיבה ואחרי כמה ניסיונות מגיעים לתשובה טובה. רוב האומנות היא שילוב של השניים.

וגם, אינטואיצייה היא בחלקה סוג של למידה. אנשים יכולים לבוא ולתת בצורה מיידית משהו שהם עשו 10000 פעמים בעבר. מה שמעורב פה הוא בחלקו "זיכרון", ולא "חוש".

לדעתי ההכללה שלך הא כוללנית עד היותה לא נכונה. לדעתי רוב המאסטרים עדיין נמצאים בשלב שבו הם עושים עשרים סקיצות עד שהם מגיעים לרעיון נכון. אבל כמובן, יש הבדל גדול בין סקיצה של מאסטר ובין סקיצה של טירון.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שילוב ואיזון'
שילוב ואיזון
09/02/2008 | 16:50
1
נגיד אתה בונה קומיקס,
ואתה מגיע לפריים שאתה פשוט לא יודע איך לצייר אותו,
אתה לא תנסה לעבוד לפי הגישה השכלתנית יותר?

מה גם שהאינטואיציה שלך מורכבת ברובה מהידע שצברת
ופחות מהכישרון שלך.
ולכן יש הבדל בין סקיצה של מאסטר לסקיצה של טירון.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הבעתונים הם חלק מן השפה הכתובה'
הבעתונים הם חלק מן השפה הכתובה
09/02/2008 | 14:53
1
הבעתונים (הסמיילים האלו) נכנסו בהצלחה אל תרבות הכתב ברשת. כיום הם מהווים חלק שגור מצורת הכתיבה והקריאה ברשת. לכן שימוש בהם כחלק מיצירה שבה יש חלק כתוב (קומיקס) הוא בסדר.

השאלה אם כפילות בהבעה היא דבר טוב או רע ליצירה זה דבר אחר. אם אני מצייר עשרים פאנלים של אדם בבאסה שנראים בדיוק אותו דבר (לצורך הענין עשיתי copy+paste לפאנל) יכול להיות שזה לא טוב אבל הרבה סטריפים עושים את זה אז יכול להיות שזה גם בסדר בהקשר הנכון ועבור היצירה הנכונה - יש דברים שעובדים כאן ולא עובדים שם. זה סוג אחר של כפילות אבל הדוגמה לדעתי עדיין תקפה.

כפילות היא דבר שבאופן כללי הייתי נמנע ממנו ביצירה כענין של טעם אישי (טוב אני חושב שבכתיבה צריך להימנע מכפילויות מיותרות אבל זה טעמי). אבל, לפעמים זה טוב לשם הדגשת המסר או וכדומה. רצ"ב תמונה לצורך הדגמה ותגיד לי אתה אם זה מוסיף או לא.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לדעתי הסמיילי באודי דווקא הוסיף'
לדעתי הסמיילי באודי דווקא הוסיף
09/02/2008 | 15:18
למרות שלא שמתי לב אליו בהתחלה כי הייתי מרוכזת בבלו פרינט של אבא של אודיטוריום
קומיקס >>
לצפיה ב-'לדעתי זה עבד מצוין'
לדעתי זה עבד מצוין
09/02/2008 | 15:58
12
2
אני לא חושב שהייתי שם את הסימן :- ( במאוס, אבל בקומיקס כמו אודי הוא מתאים.
הסימן ממש מתאים לאופי של אודי שמצטייר כילד כזה.
יש ילדים שמציאות מדגישים יותר את ה"עצב" שלהם, ומדברים כמו שהם כותבים בבלוגים ואודי הוא ילד כזה, ככה שסימן כמו :- (, הוסיף כאן ולא גרע.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם תכניס את זה לבימו זה יהיה סופך המר'
אם תכניס את זה לבימו זה יהיה סופך המר
09/02/2008 | 16:10
10
לצפיה ב-'אני לא בטוח שהשימוש באמוטיקון פה חוקי.'
אני לא בטוח שהשימוש באמוטיקון פה חוקי.
09/02/2008 | 16:14
1
לפי אמנת ז'נבה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בבימו לדעתי זה לא יתאים...'
בבימו לדעתי זה לא יתאים...
09/02/2008 | 19:14
8
2
אולי לטל, אבל גם לא...

אבל זה לא המקום לדון בכתיבת בימו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מאותה סיבה שזה לא יתאים בבימו'
מאותה סיבה שזה לא יתאים בבימו
09/02/2008 | 19:23
6
2
אני חושב שזה לא היה מתאים באודי.
אולי בדיזל סוויטיס.
אבל לא באודי.
ועם כל מה שאמרו פה שסמיילי עצוב זה כמו לכתוב "אני עצוב", אני לא רואה סיבה להשתמש בו כשהדמות שלך מסוגלת להביע רגשות עם הגוף שלה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הסיבה שזה לא יעבוד בבימו'
הסיבה שזה לא יעבוד בבימו
09/02/2008 | 21:50
5
2
היא לגמרי לא הסיבה שזה לא יעבוד באודי.
הסיבה שזה עובד באודי, למקרה שעוד לא הבנת, היא שאודי עצמו - הדמות - הוא בדיוק סוג האנשים שלוקחים את השפה האינטרנטית הפלגמית ברצינות. הוא באמת מדבר ככה - וזה משהו שאפשר לעשות טוב רק בקומיקס מכיוון שזה ויז'ואלי לחלוטין. זה בסך הכל סמל. איך תעשה שדמות אומרת סמל בחיים האמיתיים, אם היית צריך לעשות את זה בסרט או בספר? זה לא ממש אפשרי, לא בצורה מובנת או בצורה שהיא לא "קומיקסית" - כמו בלון דיבור.
זה ברור שהסמל הזה הוא בסה"כ משהו שאפשר להעביר בהבעת פנים - זה מה שזה. כל הרעיון הוא שאודי הוא כ"כ דפוק עד שהוא לא מבדיל בין סמיילי לבין הפרצוף שלו שמסוגל לעשות את אותה ההבעה בצורה הרבה יותר טובה.
זו הדמות שלו. אין דמויות כאלה בבימו, וגם באודי אין עוד דמויות כאלה חוץ מאודי עצמו. שים לב שאודי עושה את זה, לא אבא שלו למשל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'האבא הוא הראשון שעושה את זה'
האבא הוא הראשון שעושה את זה
09/02/2008 | 21:53
4
לצפיה ב-'צודק'
צודק
09/02/2008 | 23:00
3
אריאל - אני חושב שמולי עלה פה על טעות אחת, בלי קשר לדיון הזה
לא זכור לי שאבא של אודי גולש באינטרנט
קומיקס >>
לצפיה ב-'אה, אני לא חושב שזה קשור רק לאינטרנט.'
אה, אני לא חושב שזה קשור רק לאינטרנט.
10/02/2008 | 00:21
1
4
כלומר, חוץ מזה שזה קשור גם ל-SMSים, אני מתכוון יותר לסך ההבעה המטומטמת שהסמיילי הזה מביע (וגם "חחחח!!!1" וכו') ופחות מאשר להקשר הספציפי מאוד של אייקון מהאינטרנט. כלומר, ברור שהמקור של זה הוא האינטרנט, אבל את המשמעות שהסימן הזה כבר צבר אפשר להכיל גם מחוץ להקשר הזה, או משהו. לא יודע, יכול להיות שהאסוציאציה היחידה של אנשים כשהם רואים את זה זה באמת "אינטרנט", אני אישית כבר פירקתי את זה. אני לא חושב שזה כל כך משנה בכל אופן.
חוץ מזה אני חושב שאודי ואבא שלו חולקים את אותה מנת משכל, למרות העליונות שאבא שלו מנסה להפגין, ככה שזה יוצר הקבלה יפה ביחד עם ה"אבא-של-אודי-טוריום", לדעתי לפחות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אולי...'
אולי...
10/02/2008 | 01:49
אבא של אודי באמת לא חכם במיוחד. דרך אגב, הוא מאוד הפתיע אותי עם ה"אבא-של-אודי-טוריום" - אבל אם אודי מסוגל לתכנן בניינים דפוקים כנראה שכל אחד יכול לעשות את זה...

הסיבה שזה יותר מצחיק כשאודי עושה מאשר כל דמות אחרת בקומיקס שלו, היא כי זה פשוט הוא . זה מתאים לו.
זה פחות מדוייק כשדמות אחרת עושה את זה, אפילו אם יש לה קשר דם עם אודי - וזה סוג הדיוק שגם גורם למשהו להיות מצחיק יותר או פחות. אצל אודי זה יותר מצחיק כי הוא שאוב לתוך העולם הזה ומאמין לכל דבר שכתוב בויקיפדיה. אם הוא יגיד "חחחחחח!11!" זה יהיה מצחיק כיזה מפגר להגיד דברים שלא אמורים לבטא אותם בדיבור - זה בידיוק כמו להגיד "פסיק" או נקודה", רק שזה בהקשר של אינטרנט ולא רק כתב באופן כללי. זה אפילו נראה שהוא אומר "סימן קריאה" ולא מדבר בפאתוס. אפשר לקרוא את זה ככה: חחחחחח סימן קריאה אחד אחד סימן קריאה.
כשאבא שלו עושה את זה זה מצחיק, אבל הרבה פחות, כי זה לא מתאים לו - חוץ מזה שהוא אידיוט בדיוק כמו אודי מה שאומר שאפשר לצפות ממנו לעשות דברים אידיוטיים.

וכל זה לא משנה את העובדה שזה פרט שולי לחלוטין. בעיקר בגלל שאפשר גם אפשר להשתמש בהבעות פנים בבועות דיבור במקום בהבעות פנים בדמות עצמה. זה מתאפשר בכל מיני דרכים.
הנה לינק לדוגמא.
זאת הרי לא הייתה בעיה לעשות תקריב על הדמות ולראות אותה מזילה דמעה או נראית עצובה - אבל זה יותר מצחיק ככה. הומור מאפשר הרבה דברים בקומיקס, אין מה לעשות. חוץ מזה שחוקיות באמת שאין יותר מדי בקומיקס, בגלל זה זה כ"כ כיף. בסופו של דבר זה עובד טוב או לא, אבל זה לא משהו שאפשר להגיע אליו עם חוקים. זה נכון לגבי כתיבת סיפורים, צילום סרטים, פיסול בחימר וכל אמנות אחרת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ל-apathic'
ל-apathic
10/02/2008 | 09:42
הסמיילי לדעתי לא חייב לייצג אם מישהו גולש או לא,  למרות שבאמת טקסטים בד"כ מותאמים
לאישיות, אבל הסמיילי הוא משהו נטראלי(ראה  את הדוגמה של אמיר), גם חחחח !!11 לדעתי כבר כל תפס שהוא יכול להכנס לפה של כל דמות.  אגב אריאל- פרק מעולה כרגיל!
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה יתאים אם נניח'
זה יתאים אם נניח
10/02/2008 | 18:53
תהיה ללהקה מעריץ פנאטי ואדיוט בן 12.

פאנל 1: הוא מקפץ ליד אלון ושואל "אפשר לבוא להופעה שלכם? אפשר אפשר אפשר?"
פאנל 2: אותה תמונה בדיוק רק שהוא בפאזה אחרת של הקפיצה: "אפשר?" "אפשר?" אפשר?"
פאנל 3: אלון מסתובב אליו ואומר "לא." הילד קפוא באמצע קפיצה (שזה כמו לצייר אותו קופץ רק בלי קווי תנועה). העיניים שלו גדולות קצת יותר.
פאנל 4: אלון הולך, רובו מחוץ למסגרת, ומפטיר "נסה בפסטיגל". הילד עדיין קפוא באוויר באותו מקום, עם עיניים קצת דומעות ובועת דיבור " )-: "

לא כזה מצחיק, אבל בואו נעבוד עם זה.

אם הוא יהיה בלי בועת הדיבור, הוא סתם יהיה ילד מאוכזב פלוס עשינו איזה טריק זול כשהקפאנו אותו. (לא מקורי, הוורנר בראדרס עשו את זה המון עם ריצה מעל תהומות)
אם הוא יהיה עם בועת הדיבור זה יתן אווירה משעשעת יותר, כי הוא יהיה יותר פקצתי מוקצן.

יודע מה, בוא נחזור לוורנר בראדרס. כשאצן הכבישים רץ מצוק לצוק דרך האוויר, והשועל רודף אחריו - מסתכל למטה - ונופל .. אה, זה לא כל כך מצחיק.
מה שנותן את הטעם לסצינה הזאת הוא הפרצוף שלו רגע לפני הנפילה, אולי גם המטריה הקטנה שהוא פותח - הטון שעובר בחצי השניה הזאת.
לדעתי בדוגמה שנתתי ה )-: נותן את אותו הדבר.

אבל את הדמויות הראשיות בבימו אני לא רואה אומרים )-: כי יש בהן יותר מסתם להיות חלק מקומדיית סלאפסטיק.

באודי, לעומת זאת, כולם חלק מקומדיית סלאפסטיק.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נ-ה-ד-ר.'
נ-ה-ד-ר.
09/02/2008 | 20:30
1
לצפיה ב-'אני יודע שזה מאוחר מדי כבר..'
אני יודע שזה מאוחר מדי כבר..
09/02/2008 | 21:43
4
אבל באמת שאני חושב שזה היה מיותר מאוד מ-א-ו-ד להתחיל את הויכוח הזה..
כי באמת שכל קומיקס הוא שלעצמו, אתה לא יכול לקרוא אחד ולהשוות אותו לכולם כי לא כולם עשו את אותו אחד ולא לכולם יש את אותו ה"כישרון" או "אמצעים" או שסתם לא כולם אוהבים את אותו דבר.
האני מאמין שלי אומר שכל אחד רשאי לצייר ולכתוב את כל העולה על רוחו בקומיקס שלו, כי הוא אכן, הקומיקס שלו ורק שלו וחבל שהוא יושפע בגלל מה שאחרים אומרים והם אומרים רק בגלל שזה כתוב בספר של "ככה מציירים קומיקס"
כי כשאותו הכותב כתב את זה בתור עצה, אני בטוח שהוא לא התכוון שזו תהפוך להיות החוקה של הקומיקסאים ברחבי העולם כולו ואם זה מה שהוא אכן רצה אותו כותב חוקים, אז שימות כמו היטלר מי הוא שיגיד לנו כזה דבר?
אריאל עושה עבודה טובה, עובדה, יש לו קומיקס בנענע שהוא שם עליו ועל מי שהכניס אותו לעבודה זין אחד גדול שעל הכיפה שלו כתוב אודי בורוד עם נצנצים..
קיצררררררררררר אריאל בהצלחה בהמשך, באמת שאני מקווה לראות עוד הרבה ממך אתה אחד היחידים בארץ שבאמת שווה להקדיש את זמנך כדי להגן עליהם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה זה "פדו"?'
מה זה "פדו"?
09/02/2008 | 21:55
6
לצפיה ב-'תודה רבה! שמח לשמוע.'
תודה רבה! שמח לשמוע.
10/02/2008 | 00:24
2
2
לצפיה ב-'אני לגמרי עם אריאל ותומכיו'
אני לגמרי עם אריאל ותומכיו
10/02/2008 | 02:16
1
2
הסמיילי הוא סימן מוכר ואריאל משתמש בו כמו במנורה מעל הראש וכיוב.
חוץ מזה זו בסך הכל בדיחה , בדיחה קטנה, שהיא גם הסתלבטות על הקהל של אודי. כיון שאודי הוא קומיקס פארודי, שטותניקי במכוון אז זה "מותר" כי זה בכללים שאריאל יצר.
החשיבות היא להיות עקביים בכללים שהיוצר קבע לקומיקס לא לאיזה כללי על שמשה רבנו נתן לסקוט מקלאוד
אחדות היצירה. כמו שאם פתאם אחת הדמויות בסופרמן היתה מצוירת כמו אודי זה "לא היה עובד".

אותי זה אגב הצחיק אבל הכי חשוב שזה הצחיק את אריאל .

מולי עלה לדעתי על עץ גבוה מדי
קומיקס >>
לצפיה ב-'רק תיקון'
רק תיקון
10/02/2008 | 06:08
למרות שאריאל מתעקש שהדיון הזה יהיה סביבו,
הקשר היחידי של אריאל לדיון הזה (במקור) היה רק כדוגמה לשימוש בסמיילי בתוך בלון דיבור.
לי, אישית השימוש הזה הפריע, וחשבתי שיהיה נחמד אם יוכלו לדבר בפורום הזה גם על נושאים כאלה.
זה הכל.
גם אם אף אחד לא היה מזכיר את הקומיקס של אודי בדיון הזה (גם בשלילי וגם בחיובי) אני לא הייתי פחות מרוצה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ברוב המקרים זה היה מציק לי'
ברוב המקרים זה היה מציק לי
10/02/2008 | 09:15
2
4
אבל אני חושב שאמוטיקונים או "חחחחח" בבועות טקסט זה דבר שמתאים לאופי של "אודי".
קומיקס >>
לצפיה ב-'אה, ואיפה זה מעצבן?'
אה, ואיפה זה מעצבן?
10/02/2008 | 09:16
1
1
כששמים סמיילים כאלה בכתוביות של סרטים שאני מוריד מהאינטרנט.
זה טיפשי ומעצבן.
קומיקס >>
לצפיה ב-''
10/02/2008 | 12:11
1
אתה מוריד סרטים מהאינטרנט?!?!
טם טם טם!

:)
קומיקס >>
לצפיה ב-'כניראה מולי,'
כניראה מולי,
10/02/2008 | 13:10
2
4
שכשהמציאו את המושג "לחפור" המציאו אותו עליך.

לא, בשיא הרצינות, מולי:
מה הקטע?
אין לך דברים יותר משמעותיים להתפלסף עליהם בעולם הקומיקס...?

זו בדיחה, למען השם!
קומיקס >>
לצפיה ב-'ומה שהכי מדהים אותי-'
ומה שהכי מדהים אותי-
10/02/2008 | 13:13
1
3
זה שהשרשור השטותי הזה התפתח לוויכוח ארוך להחריד!

אם היינו מנתחים בצורה הזו כל בדיחה שלא היית מבין בוובקומיקס מצבינו היה רע ומר...
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם אתה מאוהב בי'
אם אתה מאוהב בי
10/02/2008 | 17:52
4
אני חייב להגיד לך שזה לא יילך בינינו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'כיוון שאני לא מקוראי "אודי",'
כיוון שאני לא מקוראי "אודי",
10/02/2008 | 17:27
8
2
אז, במטותא ממך, אתן דוגמה (תמוהה) משלי: קראתי לתומי את הווליום הראשון של "Death Note" כשלפתע נתקלתי בסימן שאלה בתוך בלון דיבור של דמות. סימן שאלה ותו לא! מגוחך להחריד, לטעמי, וסוג של חילול הקודש.
זה לא שהמנגה הספציפית הזו הומוריסטית או התאימה את תוכן הדברים לדמות או כל ספק תירוץ ספק הסבר אחר שהובא בשרשור. הרי יש קווים מסוימים וקבועים לכל מנגקה (לפחות במנגות שקראתי), וסימנים כגון הנ"ל בבועת דיבור  – ממש לא חלק מהעניין.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מוזר...'
מוזר...
10/02/2008 | 17:54
1
אני דווקא חשבתי שסימן שאלה בתוך בלון (ותו לא) מסמל קול של הפתעה. בקומיקסים שאני מכיר זה לא כזה חריג. אתה אומר שבמנגה זה ממש חריג העניין?

אגב, איך death note באמת?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אוי מולי...'
אוי מולי...
10/02/2008 | 18:40
1
לצפיה ב-'קראת את זה בתרגום לאנגלית אני משער...'
קראת את זה בתרגום לאנגלית אני משער...
10/02/2008 | 18:30
5
בתרגום משתנים כל מיני דברים, אחרים הולכים לאיבוד וכו'
קומיקס >>
לצפיה ב-'גם במקור סימן השאלה מופיע.'
גם במקור סימן השאלה מופיע.
11/02/2008 | 20:47
4
אם כי בין כה וכה התהייה שלי נותרת על כנה.
הרי ההתייחסות המקורית שלי הופנתה למנגות (המתורגמות) שאני קוראת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'סבבה,'
סבבה,
11/02/2008 | 20:57
3
אבל איך המנגה?
שמעתי שכמה חבר'ה בנורבגיה התחילו לרצוח אחד את השני בגללה.
היא עד כדי כך טובה?
קומיקס >>
לצפיה ב-'רק התחלתי את המחברת, אין באפשרותי לקבוע.'
רק התחלתי את המחברת, אין באפשרותי לקבוע.
11/02/2008 | 21:21
2
אני מאמינה ומקווה שלא אתאכזב ממנה כיוון שהרעיפו עליה פידבקיים חיוביים. באנימה טרם צפיתי (ולמיטב הבנתי, מוטב לוותר עליה או לסיים קודם את המנגה).
מושפעים שהכינו להם מחברת מוות משלהם בהחלט לא חסר. זה לא מעיד על טיב המנגה, אלא על כמות הפרסום שלה.

ואגב, איך סימן שאלה (ותו לא!!!111םןרטק90) בבלון מעיד על הפתעה?
ניחא, אם זה היה בתוך "פיצוץ" שכזה; אבל זה לא. ם_ם;;
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה כמו לכתוב "הא?"'
זה כמו לכתוב "הא?"
11/02/2008 | 21:35
ואני מצפה לביקורת כאן בפורום ברגע שתהיה לך דעה על המחברת.
חסר לנו קצת דיונים על קומיקסים במקום סתם חפירות.
קומיקס >>
לצפיה ב-''
11/02/2008 | 22:00
לפעמים מסתכלים על מישהו ו
קומיקס >>
לצפיה ב-'תוספת שלי'
תוספת שלי
10/02/2008 | 18:58
2
3
שכתבתי ואז הדפדפן קרס (מתדהמה על הגאוניות שלה)

בעצם הסמיילי שם הוא כמו ניקוד, לא כמו טקסט.

קח לדוגמה ציור של ילד כזה שאומר "אני לא רוצה ללכת!"
לעומתו, קח ציור של אותו ילד אומר "אני! לא! רוצה! ללכת!"
שימוש לא קונבנציונלי, אך בטעם טוב, בסימני פיסוק גרם להבדל בין שני המקרים שהעליתי ולכן סימני הקריאה הם לא כפילות בין הטקסט לתמונה אלא מוסיפים.

זה תלוי בהקשר, אני חשבתי שכשאבא של אודי אמר את זה זה צרם (הוא לא מתאים להיות פקצה), אבל כשאודי אמר את זה זה התאים, כי הוא ילד טיפש כמו הילדים הטיפשים שכותבים בשפה הזאת. כשטקסט כתוב בשפה הזאת זה גורם לי לאסוציאציה דומה לזו שיוצרת קריאת הודעות של ילדים, אם כי אם זה היה לאורך זמן זה היה מתחיל לצרום. כמו שגיאות כתיב, למשל.
אגב, לפני כמה ימים מישהי שמתכתבת איתי כבר כמה שנים (מאמצע גילאי העשרה עד כמעט סופם) ותמיד משתמשת באמוטיקונים מסויימים כתבה לי, ופתחה בשתי שורות של טקסט רגיל. זה היה לי מאוד מוזר - הטון שלה השתנה.
ואז הופיע אמוטיקון :)
קומיקס >>
לצפיה ב-'כל הכבוד!'
כל הכבוד!
11/02/2008 | 15:14
1
1
אם היו לי ידיים הייתי מוחה בהם (:
קומיקס >>
לצפיה ב-''
11/02/2008 | 15:48
לצפיה ב-'אני זכיתי בכרטיס לפסטיבל בזכות אמוטיקון'
אני זכיתי בכרטיס לפסטיבל בזכות אמוטיקון
15/02/2008 | 15:03
1

הודעות אחרונות

04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit
10:43 | 11.12.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ