לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1138611,386 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'טאבלט- מומלץ?'
טאבלט- מומלץ?
<< ההודעה הנוכחית
07/01/2008 | 21:24
65
515
שלום, אני מצייר קומיקס כתחביב ושואף אף להגיע לרמה גבוהה ביותר. לרוב אני מצייר את הציור על דף , עושה inking  וצובע בפוטושופ אבל עדיין אני מרגיש שהצביעה שלי די פשוטה למרות שלדעתי הציורים דווקא יוצאים יפים מאוד. אני שואף להגיע לרמת צביעה כמו בmarvel  או בשאר חברות קומיקס מפורסמות.
בזמן האחרון אני שומע וקורא על העטים הדיגיטלים, אני רואה ציורים שנצבעו בצורה מדהימה ע"י העטים האלו  ואני נורא מתלבט אם לקנות אותם.
שאלתי היא, האם העט בכלל מקל על הצביעה? אם כן באיזה רמה? ואם בכלל ניתן להגיע לרמת צביעה זהה באמצעות העכבר ?
או בקיצור, האם בכלל כדאי לי לקנות טאבלט?

צירפתי ציור שמראה פחות או יותר לאיזה רמה של צביעה אני שואף.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בעיקרון טאבלט עוזר'
בעיקרון טאבלט עוזר
07/01/2008 | 21:36
58
יש אנשים שיגידו שיותר נוח להם עם עכבר רגיל
זה כנראה עניין של טעם...?
אין לי שמץ, בכל מקרה, ההגיון אומר שיותר קל לצייר (ובכלל ,לעבוד במחשב) עם טאבלט כי הוא יותר קרוב לעט/עיפרון/טוש/וכדומה -  מה שאומר שיהיה לך יותר קל לצייר איתו מאשר עם עכבר - שהוא יותר מגושם וגם אין בו כמה אופציות נחמדות מאוד שיש בטאבלט

אני הייתי ממליץ לקנות
אני מקווה שמישהו אחר יתן פה הצעות לאיזה דגם לקנות כי כבר הרבה זמן שאין לי טאבלט, אז אני ממש לא מעודכן...
קומיקס >>
לצפיה ב-'טאבלט - חובה!!!'
טאבלט - חובה!!!
07/01/2008 | 22:33
14
89
לא מזמן כתבתי פוסט מורחב בנושא הטאבלטים.
אתה יכול לקרא אותו כאן:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=372444&blogcode=7187771

אוסיף כי השימוש בעכבר יכול להביא אותך רק ל-20% מההישגים שאתה יכול להגיע אליהם עם טאבלט, וזאת משום שעכבר לא נותן לך רגישות ללחץ, רגישות לזוויות, או את התחושה הטבעית שיש לך בצביעה עם כלים ב"עולם האמיתי".
אם אתה באמת רוצה להגיע לרמות כמו של האנשים היקרים במרוול (ויש שם מיליון סגנונות צביעה בערך, אבל בכל זאת) אתה תהיה חייב טאבלט.

קרא את הפוסט להסברים נוספים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/01/2008 | 23:16
1
21
האמת שקראתי את הפוסט הזה דקה לפני ששלחתי את ההודעה ... אחלה פוסט ואחלה בלוג. אבל אתה דיברת בפוסט יותר על המכשיר, אותי מעניין יותר האפשרויות שימוש בעט והסגנונות צביעה שאפשר לבצע איתו
קומיקס >>
לצפיה ב-'לגבי השאלה שלך'
לגבי השאלה שלך
08/01/2008 | 06:00
22
לגבי: "האפשרויות שימוש בעט והסגנונות צביעה שאפשר לבצע איתו" התשובה היא:
הכל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לצערי הרב יש בעיה בפוסט שלך'
לצערי הרב יש בעיה בפוסט שלך
08/01/2008 | 10:09
23
בעיה פשוטה וקטנטנה - אין להשיג את הגראפיר 4. כששאלתי אותך לגבי זה במסרים, אם אתה זוכר, ושלחת אותי לפוסט, אז עשיתי אי אילו בירורים והגעתי לעובדה שהמבמו פאן סמול מחליף את הגרפיר 4 A6.

יום טוב, מולי.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מולי - סלח לי - אבל - שטויות!'
מולי - סלח לי - אבל - שטויות!
09/01/2008 | 09:07
10
30
זה פשוט לא נכון - 20%? מאיפה הקרצת את זה?
הבחור שואל על צביעה. דה-פקטו, אפשר להגיע לכל מה שרואים במיינסטרים האמריקאי עם עכבר. ויש צובעים שעובדים עם עכבר.
אני חושבת שהטענה שלך לא מבוססת, וגם מטעה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ברור שאפשר עם עכבר'
ברור שאפשר עם עכבר
09/01/2008 | 18:12
9
20
אבל אפשר גם עם עכבר מקינטוש שיש לו רק כפתור אחד.
השאלה היא אם את רוצה לעשות ציור מסויים בשעתיים עם טאבלט, חמש שעות עם עכבר, או שבע שעות עם עכבר מק ישן.

ואני עדיין לא מבין איך עכבר יכול להתגבר על החיסרון העיקרי שלו מול הטאבלט: חוסר רגישות ללחץ.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אנשים גם ציירו דברים יפים בפיינט'
אנשים גם ציירו דברים יפים בפיינט
09/01/2008 | 18:47
8
22
ושם אין רגישות מובנית ללחץ. או כלים סבירים.

זה שאפשר לעשות ציור בטאבלט (לטענתך) ב40% מהזמן שלוקח לעשות ציור עם עכבר לא אומר שאפשר להגיע רק ל 20% מההישגים של טאבלט עם עכבר. זה אומר שלוקח יותר זמן.

וגם זה מאוד תלוי במשימה ובבנאדם..

אגב, מה משנה הכפתור? בכמה כפתורי עכבר אתה כבר משתמש כשאתה מצייר? (שלא לדבר על זה שכשמציירים במחשב בד"כ היד השניה על המקלדת אז אפשר לעשות "קליק ימני" ו"אמצעי" ומה לא)
קומיקס >>
לצפיה ב-'בפוטושופ'
בפוטושופ
09/01/2008 | 23:05
7
14
ואפילו בצייר של ווינדוס (מבחינה אחרת לגמרי, זאת אופציה של קיימת בפוטושופ) - זה משנה מאוד שיש לחצן ימני בעכבר
אבל יש גם עכברים עם שני לחצנים במקינטוש עד כמה שזכור לי
לא?

כמו שמולי כבר ציין, בעכבר אין רגישויות והכל יוצא באותו עובי. זה ההבדל הכי משמעותי בין עכבר לטאבלט, לא העובדה שיותר נוח להחזיק אותו. עם עכבר יקח הרבה זמן (וזה יהיה טרחני לחלוטין) להגיע למצב שבו הקו משתנה (מבחינת עובי) ולא אחיד, כמו שהוא אמור לצאת עם עכבר. עם טאבלט זה פשוט יוצא ככה. מדהים.
אז בעיקרון, בשביל צביעה ממחושבת אין סיבה טובה באמת לקנות טאבלט, אבל כן, זה יותר נוח ומהיר לעבוד עם טאבלט בכל משימה גראפית על המחשב.

אני, אישית, כמעט ולא מצייר על המחשב. אני בעיקר צובע ו/או עורך דברים, ובכל זאת, אני רוצה טאבלט. איך מסבירים את זה? אני לא רוצה לשבת 7 שעות מול המחשב כשאני יכול לשבת 3 שעות על ציור - עם טאבלט. פונקציה של זמן היא גם משהו שצריך לשקול, בגלל שיותר מדי מחשב לא טוב לעיניים (במיוחד לא לשלי, שהן במצב מזעזע גם ככה).
אני מוכן להתפשר על מכונת זמן+עכבר. עכבר כבר יש לי, עכשיו אני רק צריך מכונת זמן...
קומיקס >>
לצפיה ב-'קו טיבעי'
קו טיבעי
10/01/2008 | 06:07
5
33
עם הטאבלט אתה יכול לעשות קו במשיכה אחת, מה שמעניק לו יותר אופי ויותר טבעיות.
עם העכבר אתה צריך לחזור על הקו ולשפר אותו כדי לתת לו צורה, מה שמוריד מהטבעיות שלו.
יש ציורים שכל הפואנטה שלהם הוא הקו המהיר, מה שמעניק לציור את האופי שלו.
ואי אפשר לעשות את זה עם עכבר.

ושיקום הבנאדם שיעיז להכריז כי אפשר לעשות אינק על המחשב עם עכבר!!!

וכן, אפשר לצייר את המונה ליזה עם הצייר של ווינדוס, אבל אני לא חושב שזאת סיבה למחוק את הפוטושופ.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אבל דיברת על צ ב י ע ה'
אבל דיברת על צ ב י ע ה
10/01/2008 | 08:21
4
8
לא מתווכחת איתך על עובי הקו,
רק על עניין הצביעה.
ולגבי השלוש או שבע שעות...
ואללה, אני צבעתי באותה טכניקה ציורים עם עכבר וטאבלט, וכן, הטאבלט היה קצת יותר מהיר, אבל לא ברמה של חצי הזמן. גג שלושת-רבעי, וגם זה בלחץ.

אין לי כלום נגד טאבלט - אבל האמירה הזו שאי אפשר לצבוע בעכבר כמו שצובעים בטאבלט, ובמאמץ סביר לחלוטין, היא פשוט מקוממת. ולא נכונה. ואת הקביעה המוחלטת הזו אתה עושה על כספו של מישהו אחר.
בינינו, בשביל לצבוע הרבה יותר טוב לא צריך לעבור מעכבר לטאבלט. בשביל לצבוע הרבה יותר טוב צריך ללמוד טכניקות צביעה. ותורת הצבע. וליישם.
ולדעתי כשהבחור הזה יקנה טאבלט ויגלה (הפלא ופלא) שזה לא שינה את הטכניקה שלו מהותית (אם בכלל), הוא יהיה אולי קצת מאוכזב, או יצטער על הכסף שהוא הוציא. ולכן לדעתי אתה נותן לו פה עצת אחיתופל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה תלוי מאוד בטכניקה שבה צובעים'
זה תלוי מאוד בטכניקה שבה צובעים
10/01/2008 | 16:36
2
5

מכיוון שאין לי מושג איך הבחור הזה מצייר או צובע יהיה לי די קשה להגיד לו אם כדאי או לא כדאי לו לקנות טאבלט. אולי הוא לא צריך את זה באמת.
אפשר, לעומת זאת, להסתכל על זה כהשקעה לעתיד. אם יודעים להשתמש בטאבלט אפשר לעשות דברים יותר מתוחכמים מאשר עם עכבר - וכן , אני מדבר על צביעה. באותו זמן אפשר גם להנות מהעבודה על המחשב יותר - כי עכבר זה דבר מגושם ולא כולם יכולים לעשות בו דברים מדהימים. כנ"ל טאבלט, כמובן, אבל לפחות שינסה, אולי זה בדיוק מה שהוא  צריך.
הוא רצה לדעת אם טאבלט זו השקעה נבונה, ואני לא יכול למצוא אפילו סיבה אחת לא להשקיע בטאבלט.. למה להאבק עם העכבר? אני לא מבין את העקשנות הזאת. העולם התקדם, יש לנו טכנולוגיות קצת יותר נוחות ויותר מתוחכמות - למה לא להשתמש בהן? טאבלט בסך הכל מנסה להיות עט, עכבר לעומת זאת הוא.. עכבר. בתור מישהי שמצדדת בדיו ידני ולא ממוחשב (גם אני בעד, דרך אגב, אני כמעט ולא מצייר על המחשב, רק צובע), הייתי מצפה שתמשכי יותר לטאבלט מאשר לעכבר - הוא הרי עושה קוים יותר טבעיים שנראים הרבה פחות דיגיטליים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לפי התמונה שהוא צירף בראש השרשור'
לפי התמונה שהוא צירף בראש השרשור
10/01/2008 | 17:35
1
7
נראה לי שאם זה עכבר או טאבלט ישנה הרבההההה פחות מאשר לימוד טכניקות צביעה.
לו הייתי יכולה לצבוע ככה בטאבלט, הייתי יכולה לצבוע ככה בעכבר ובלא הרבה יותר זמן (ועם יותר עצבנות בגלל קווים לא חלקים). לא פי 5 זמן או פי 2 לפי המספרים שמולי נתן, ולא 20% מהאיכות של הצביעה עם הטאבלט.
זה ספציפית לציור ההוא, שנראה עם צביעה מגניבה אבל לא עם רמת דיוק מטורפת (כלומר כן, אבל סביר להניח שציור המקור היה גדול בהרבה, לפי רמת הציור) או משחקים מדהימים עם הרגישות ללחץ.

ונראה לי שהויכוח פה הוא לא האם עדיף לצבוע בעכבר בעצם, אלא על הפרופורציה - מולי טוען שטאבלט הוא בגדר יהרג ובל יעבור לצביעה איכותית במחשב, גירי ואני טוענות שלא.
קומיקס >>
לצפיה ב-'האמת שלא'
האמת שלא
10/01/2008 | 18:53
6
בתמונה שהוא צירף יש שילוב של אינקינג ושלושה סוגים של צביעה ממוחשבת:
1. CELL- זה אופייני למנגה/אנימה - זה אומר שיש שניים או שלושה גוונים - כהה, בהיר, ולפעמים גם משהו באמצע אם זה שלושה צבעים/גוונים. מומלץ לעשות את זה עם טאבלט, כי מהנסיון שלי (ואני עושה את זה כל יום עם עכבר -  זה סיוט ולא מדוייק בכלל) זה הולך ממש חלק וחוסך הרבה זמן ועצבים. לאנשים לא מדוייקים זה כנראה לא ישנה בכלל, וחבל.
2. ציור. מה שהולך שם מאחורי הזכוכית - הים - זה מצוייר, לא צבוע. זה לא משהו שנוח לעשות עם עכבר. ב כ ל ל.
3. גם כן ציור, אבל כזה שמתמקד יותר בטקסטורות ובהצללות של דברים שמצויירים בדיו עם קווי מתאר ברורים. זה באמת משהו שאפשר לעשות בקלות עם עכבר רגיל. זה שטויות וזה לא חייב להיות מדוייק (במיוחד לא בציור לדוגמא שהוא הביא).
קומיקס >>
לצפיה ב-'גירי, כשדיברתי על קו טבעי'
גירי, כשדיברתי על קו טבעי
10/01/2008 | 17:23
5
כשדיברתי על קו טבעי אמרתי את זה בהתייחסות לצביעה, ולא רק לאינק.
יש צביעה, ויש צביעה, ואני עומד במאה אחוזים מאחורי ההצהרה שאי אפשר לעשות עם העכבר את כל מה שאפשר לעשות עם הטאבלט. ואם הבחור רוצה לצבוע כמו מקצוען, טאבלט הוא חובה!
קומיקס >>
לצפיה ב-'בקשר ללחצנים'
בקשר ללחצנים
10/01/2008 | 17:04
4
קונטרול קליק עושה לך קליק ימני. יש גם עכברים שעושים ככה, ובמחשב שלי יש שיטה ממש נוחה עם הטרקפד (אבל טרקפד זה כלי גרפיקה איום. זה עכבר-משטח מגע כזה של לפטופ)
ובכל מקרה, אם גרפיקאים נוטים להעדיף אותו כנראה שהלחצן/ים שלו זה דבר נוח..
קומיקס >>
לצפיה ב-'לדעתי כדאי, אם כי'
לדעתי כדאי, אם כי
08/01/2008 | 02:40
3
15
שמונה מאות אלף דרגות חוזק זה משהו שנועד יותר למי שמצייר עם העכבר (וגם שם אני לא מבינה מה יש לעשות עם כ"כ הרבה, אבל היי, אני לא מקצוענית).
התמונה שהעלית היא ברמת דיוק גבוהה וגם הצביעה שלה. אולי אפשר לצבוע את זה עם העכבר, אבל תעצום שניה את העיניים ותזכר בפעם האחרונה שנלחמת עם העכבר על שלושה פיקסלים מזורגגים בזום גבוה ושעה עד שהם הקשיבו לך. ברגע שמתרגלים לטאבלט זה הרבה יותר קל.
זה לא *בדיוק* כמו עט, במובן שציורים לפעמים יוצאים שונה לגמרי (שוב, תלוי ברמת השליטה. עם עט אתה מסתכל על כלי הכתיבה, פה לא) אבל זה נותן לך דיוק וזה עושה את הקו חלק יותר.

מן הסתם טאבלט לא יהיה מה שיתן לך לצבוע ככה. הצביעה שלי לא השתפרה משמעותית כשקיבלתי טאבלט למשל. אבל הוא מאוד עוזר להתמקד במה שחשוב (רמז: לא שלושה פיקסלים מזורגגים)

מולי גם הזכיר רגישות ללחץ, וזה ממש נוח, כי ככה אתה יכול לצבוע פינה של משהו ולצבוע שטח גדול יותר בלי להתחיל להחליף מברשות. בטח יש אנשים שמשתמשים בזה גם לאפקטים אמנותיים אחרים, לדעתי שינוי עובי קו לפי לחץ הוא הכי חשוב.

עכשיו השאלה היא עלות לעומת כמות שימוש ומקצועיות. לך הפתרונים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אותי אישית מעצבנים הקליקים של העכבר ...'
אותי אישית מעצבנים הקליקים של העכבר ...
08/01/2008 | 07:18
2
6
אז הנה עוד סיבה אחת להחליף לטאבלט.

אם הטאבלט מיועד רק לצביעה במחשב עדיף "להשקיע" בדגם פשוט יחסית. זאת אומרת - דגם לא יקר.
בכלל, מומלץ למתחילים להתחיל בדגם פשוט. לפני שקופצים גבוה מדי כדאי להתנסות במכשיר ולראות אם זה בשבילך - כי אולי זה לא.
קומיקס >>
לצפיה ב-'טאבלט זה אחלה דבר בכל מקרה'
טאבלט זה אחלה דבר בכל מקרה
10/01/2008 | 17:10
1
11
אני השתמשתי בו גם בתור עכבר רגיל, והכאבים הקלים שהיו לי ביד מהעכבר נעלמו :)
(לעתים נדירות התחלפו בכאבים של כתיבה ממושכת. אבל בקושי)
קומיקס >>
לצפיה ב-'כן!'
כן!
10/01/2008 | 18:54
4
עזבו את כל השאר, העיקר שהיד לא כואבת
מבחינתי זה עושה את כל ההבדל

אבל אין לי טאבלט...
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה עם'
מה עם
08/01/2008 | 14:34
44
11
ללמוד את תורת הצבע, ללמוד טכניקות מסויימת לצביעה?
זניח אבל חשוב!
שום לוח גרפי לא יתן לך תוצאות מדהימות, צריך לדעת הרבה מעבר לרכישת העט הקסום.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ברור'
ברור
08/01/2008 | 15:37
43
7
טאבלט רק מקל על העבודה
קומיקס >>
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
08/01/2008 | 20:49
42
7
אחלה. נראה לי שהשתכנעתי שזה כדאי לקנות טאבלט.
לפי מה שהבנתי ממולי הכי כדאי לקנות את גרפיר A6? נכון?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם אתה רוצה להיכנס לעולם של צביעה דיגיטאלית'
אם אתה רוצה להיכנס לעולם של צביעה דיגיטאלית
08/01/2008 | 21:05
11
אז אין תחליף לטאבלט לדעתי.

הדגמים היקרים לא באמת נחוצים, אבל אל תטרח בכלל עם לוח שהוא לא של wacom, הם או לא ברמה או לא מתאימים לחלק מהתכנות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עדכנתי היום את הפוסט'
עדכנתי היום את הפוסט
08/01/2008 | 21:12
40
12
ככל הנראה, כבר לא מייצרים את הגרפיר.
מה שמחליף אותו הוא הבמבו (bamboo) כאשר מכל הדגמים של הבמבו אני חושב שהכי כדאי זה ה-bamboo fun small (שהוא בעצם הכי מקביל לגרפיר A6).
אבל אני לא מכיר אישית את הבמבו, אז קח אותי בעירבון מוגבל. כנס לבלוג שוב כדי לראות את כל הפרטים על הבמבו:
http://israblog.nana10.co.il/blogread.asp?blog=372444&blogcode=7187771
קומיקס >>
לצפיה ב-'במבו עובד מצויין, מנסיון'
במבו עובד מצויין, מנסיון
08/01/2008 | 21:17
39
10
יושב לי פה על השולחן כבר... כמעט 3 חודשים, או ארבעה, לא זוכר כבר; עובד כמו בובה.

חשוב לציין שכל יום זה לפחות ארבע שעות שימוש בו, בין אם בתור עכבר לחלוטין או בפוטושופ. הרגישות שלו ללחץ, לעומת הACECAD הישן והמזעזע שלי, מדהימה=)
קומיקס >>
לצפיה ב-'נראה לי קצת חשוב לציין'
נראה לי קצת חשוב לציין
08/01/2008 | 21:20
38
9
שהעט שלי עוד לא עבר איזו נפילה רצינית, כך שמהבחינה הזאת אני משער שכדאי מאד להזהר איתו. אבל הוא חטף פה ושם חבטות קלילות מהשולחן שלי, אין ספק=)
קומיקס >>
לצפיה ב-'כן, התייחסתי לכך בפוסט'
כן, התייחסתי לכך בפוסט
08/01/2008 | 21:27
37
6
WACOM מפגינים יכולת השתפרות עם הזמן. הבמבו לא רק יותר כוסית מהגרפיר, הוא גם בא עם יותר כפתורים וכנראה (אולי) העט שלו גם פחות רגיש.
אבל אני מקווה שקנית את ה-bamboo fun ולא את ה-bamboo one. ה-bamboo one נראה לי כמו ביזבוז כסף יותר גדול מהמיצובישי של בונגלוס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'במבו פאן, לא וואן,'
במבו פאן, לא וואן,
09/01/2008 | 16:15
36
7
והפאן הזה הוא מותק של דבר=)
קומיקס >>
לצפיה ב-'תודה לאל'
תודה לאל
09/01/2008 | 18:14
35
4
אם היית קונה את ה-ONE, היית דוחף לך אותו לתחת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז מה כדאי יותר לקנות את A4 או A6??'
אז מה כדאי יותר לקנות את A4 או A6??
09/01/2008 | 19:19
34
8
קראתי שבאמת לא צריך משו יותר גדול מA6 אבל העניין הוא שאני מצייר בדרך כלל ציורים בגודל של A4 , ז"א לכל אורך ורוחב הדף, אז זה לא יהיה קטן מדי?
קומיקס >>
לצפיה ב-'ממש ממש ממש לא'
ממש ממש ממש לא
09/01/2008 | 19:39
15
7
אין קשר בין הגודל של הWACOM לגודל העבודה שאתה עושה על המחשב.
מה גם שגודל העבודה על המחשב תלוי ברזולוצייה שלה.

בקיצור,
אתה יכול גם לצייר שלט לנתיבי איילון עם A6. אבל אם אתה ממש לחוץ על הגודל, לך מקסימום על A5. זה מספיק בהחלט. A4 הוא כבר מפלצת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'זה לא מסתדר לי כ"כ'
זה לא מסתדר לי כ"כ
09/01/2008 | 19:58
14
6
זה לא מסתדר לי כל כך.. איך אפשר לעבוד על ציור שגודלו A4 על לוח שגודלו A6??!?!
קומיקס >>
לצפיה ב-'בלי שום בעיה'
בלי שום בעיה
09/01/2008 | 20:11
7
6
טאבלט הוא פשוט עכבר בצורת עט שרגיש ללחץ: אתה יכול לגלוש איתו באינטרנט ולעשות איתו בכללי מה שבא לך. כשאתה צובע ציור עם העכבר, העכבר הוא לא A4, ובכל זאת אתה מצליח לעבוד על ציור בגודל A4. זה לא שאתה עובד עם לוח A4 ועם הגודל המדוייק בפוטושופ בלי זום ובלי כלום. על אותו עיקרון=)

מקווה שהבהרתי את עצמי מספיק טוב.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בתקווה שזה, אף שזה לא ממש קשור לנושא,'
בתקווה שזה, אף שזה לא ממש קשור לנושא,
09/01/2008 | 20:14
6
5
יעזור קצת:  http://aviv.itsuv.co.il/tutorial/DigitalInking/tut...

כעיקרון, זהו מדריך מופלא שניסחה אביב אור, ובזכותו אני יודע לעשות אינק דיגיטלי.
למראית עין הוא לא ממש קשור, אבל אולי ההסבר על אופן העבודה על האינק, עם לוח בכל גודל, יעזור להבהיר את הנקודה לגבי הגדלים של העבודה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'המדריך..'
המדריך..
09/01/2008 | 21:35
5
4
נראה לי שהבנתי מה שניסיתם להסביר לי שהעט היא כמו עכבר ואני יכול לצייר בA6 ציור בגודל של A4 ואף יותר וA4 בכלל לא יותר טוב מA6 (תקנו אותי אם אני טועה והגודל דווקא כן קובע אבל במובנים אחרים של השימוש בעט...)

חוץ מזה המדריך ששלחת לי פשוט מדהיייייייייייייייים. אין לך מושג על כמה שאלות ותהיות הוא ענה לי..
אף פעם לא הצלחתי להבין איך הINKING שאני רואה בציורים מסוימים באינטרנט עם קווים כל כך יפים ומשתנים. ובנוסף כמה שעות השקעתי בשיטה הוקטורית של האינקינג.. ואפילו היו פעמים רבות שויתרתי על האינקינג בגלל שהשיטה הוקטורית כל כך ארוכה ומסורבלת. ועכשיו סוף סוף אוכל לצייר אינקינג עם קווים יפים יותר ומשתנים ולא אצטרך להשקיע שעות באינקינג מסורבל כשאקנה את הוואקום הזה... בחיי אני לא מבין איך אני בכלל מצייר בלי זה...
קומיקס >>
לצפיה ב-'יאללה. שיהיה במזל טוב יא דרדס'
יאללה. שיהיה במזל טוב יא דרדס
09/01/2008 | 21:37
4
לצפיה ב-'הבנת נכון.'
הבנת נכון.
09/01/2008 | 22:24
4
לצפיה ב-'אתה לא מבין איך אתה מצייר בלי זה?'
אתה לא מבין איך אתה מצייר בלי זה?
10/01/2008 | 08:23
1
5
הממ...
אם ככה תקנה את זה. אבל אני ממליצה להתנסות קודם.

ואגב, אחלה שיטה לקבלת קו משתנה, היא לעשות אינק ביד (מתכופפת מאחורי השולחן להתחבא ממטר העגבניות).
קומיקס >>
לצפיה ב-'להתנסות קודם זה לא כ"כ "מייצג"'
להתנסות קודם זה לא כ"כ "מייצג"
10/01/2008 | 13:29
2
לוקח זמן להתרגל לטאבלט.
(מעט זמן, אבל יותר זמן מ"התנסות") (להערכתי)

ולא הבנתי איך את מחברת את היד למחשב
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני שמחה שהמדריך עזר =)'
אני שמחה שהמדריך עזר =)
10/01/2008 | 10:04
2
וכמו שאמרת - העט היא כמו עכבר, ואין קשר בין גודל הלוח לגודל הציור שלך, כמו שאין קשר בין גודל המסך לגודל הציור שלך (לא צריך מסך בגודל שלושה מטר בשביל לעצב שלט חוצות). הפונקציה היחידה שלוח גדול מאוד נותן היא "משיכות מכחול" חופשיות יותר, יצירת קווים פרועים ע"י הנעת היד על ציר המרפק במקום רק על ציר פרק כף היד. אני אישית אף פעם לא הרגשתי שהפונקציה הזו חסרה לי, לא על A6 ולא על A5. אולי ג'קסון פולוק היה נהנה ממנה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'קשה להסביר את זה "תיאורטית"'
קשה להסביר את זה "תיאורטית"
09/01/2008 | 20:15
5
2
בוא פשוט תאמין לי כשאגיד לך שגם אם תחפש ממש טוב, לא תמצא יותר מידי אנשים שיש להם A4. אני לא מכיר אף אחד כזה.

חוץ מזה, אתה לא עובד בזום 100% כל הזמן. אתה אפילו אולי תהיה בו בכלל. אחרי הכל, המסך שלך גם בגודל A4? ואם אתה צובע ספר בגודל A3, המסך גם צריך להיות A3?
אם אתה ממש לחוץ על הגודל, לך על A5. אבל אתה לא צריך.

קומיקס >>
לצפיה ב-'הבנתי אותך אני אלך על הA6'
הבנתי אותך אני אלך על הA6
09/01/2008 | 21:38
4
6
לצפיה ב-'A5 עדיף'
A5 עדיף
10/01/2008 | 10:23
3
4
לצפיה ב-'תקשיב לה, היא מבינה'
תקשיב לה, היא מבינה
10/01/2008 | 17:29
2
3
היי אלית!
אני לעולם לא מזלזל בעצות שלך (לי עצמי יש A5), אבל הבחור לקראת רכישה חשובה. התוכלי לפרט מדוע?
קומיקס >>
לצפיה ב-'A5'
A5
10/01/2008 | 17:41
1
3
האיי 6 הוא פיצי- קשה מאוד לדייק בפרטים.
האיי ארבע הוא ענק- תופס מקום על השולחן, מבזבז אנרגיה ומאמץ את פרק היד.
האיי חמש- מצוין ונוח.
למטרות איור
מחובבים ועד מקצוענים.
עורכי ודיאו או מוסיקאים- אולי יצטרכו יור גדול בשל רבוי כפתורים קטנים על המסך.
קומיקס >>
לצפיה ב-'*נשיקה*'
*נשיקה*
10/01/2008 | 17:45
5
לצפיה ב-'אגב, חסרון אפשרי ל A4'
אגב, חסרון אפשרי ל A4
10/01/2008 | 13:34
17
10
לא שניסיתי אותו, אבל בקטנים יותר נוח הקטע שאפשר לזוז בקלות לאורך כל הטאבלט.

בטאבלט אפשר (לא חייבים אבל זה נורא נוח) "למפות" את הטאבלט למסך. כלומר שאם שמים את העט בצד ימין של הטאבלט, הסמן יופיע בצד ימין של המסך. מרימים את העט ומניחים בצד שמאל - הסמן יקפוץ לצד שמאל של המסך.
ואז עם A4 זה המון להזיז את היד, כשבעצם עם קצת זום היה אפשר להזיז אותה פחות, פיזית.

אבל שוב, זה לא מנסיון, לא השתמשתי בA4.
קומיקס >>
לצפיה ב-'גם אני משתמש בA5...'
גם אני משתמש בA5...
10/01/2008 | 19:01
6
אלא אם כן אתה רוצה להתפנק בסינטיק (לוח משולב מסך), לך על הA5....
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני מבולבל...'
אני מבולבל...
10/01/2008 | 22:48
15
7
A5 מומלץ מA6 משום שהוא גדול יותר מA6 ואפשר לבצע בו משיכות יותר חופשיות, אך יחד עם זאת הוא עולה יותר מפי 2 מאשר A6, השאלה היא האם האפשרות לבצע משיכות יותר חופשיות הוא משתנה כל כך חשוב שיש לקחת בחשבון.
מה גם שאני בחיים שלי לא התנסיתי בציור ע"י עט דיגיטלי אז אני לא יודע אם זה עד כדי כך שווה שאני אקנה A5 ולא A6
?

תוכלו אולי לשלוח קישור או להוסיף להודעה ציורים שצוירו בA5 וציורים שצוירו בA6 שאני אוכל להבחין בהבדל באופן חזותי?
ולגבי האנשים שתההו לגבי סגנון הצביעה שלי ואמרו שעט הוואקום הוא לא מה שישפר לי את סגנון הצביעה, צירפתי ציור שלי
תגידו מה אתם חושבים על סגנון הצביעה ואם העט יוכל לשפר זאת בכלל או איך לעזאזל אוכל לשפר אותו?
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא יעזרו לך ציורים'
לא יעזרו לך ציורים
10/01/2008 | 22:58
4
לא יעזור לך להסתכל על ציורים שאנשים אחרים ציירו בלוחות שונים.
זה לא מעיד על כלום, ובטח לא על התוצאות שאתה תוכל להגיע אליהן.

בוא נגיד ככה:
אם אתה בטוח שאתה הולך לשרוף שעות על הלוח כדי להיות תותח על בצביעה, קנה A5.
אם אתה לא בטוח מה יהיה איתך, קנה A6. במקרה הכי גרוע, כשתהיה בטוח בעצמך תוכל אפילו לקנות A5 ולמכור את ה-A6 הישן (זאת לא תהיה בעיה גדולה להיפטר מבמבו פאן A6. לדעתי).
קומיקס >>
לצפיה ב-'יסקלו אותי על מה שאני אומר לך פה..'
יסקלו אותי על מה שאני אומר לך פה..
10/01/2008 | 23:25
13
10
אבל לך תקנה מקרביץ GENIUS A5 ב300 ש"ח... ניסיתי גם אותו והוא עובד טוב בדיוק כמו הWACOM....
אין לך סיבה ממשית להוציא כל כך הרבה כסף על WACOM.... לא בדגמי A5 ובמיוחד לא בתור מתחיל... אני מבטיח לך שתגיע לאותן התוצאות גם עם הלוח הזה.... ואם אתה מודאג מהסוללה שנמצאת בעט של GENIUS..אני יכול להבטיח לך שהיא מחזיקה שנים...
קומיקס >>
לצפיה ב-'ומגיע לך שיסקלו אותך!!!'
ומגיע לך שיסקלו אותך!!!
10/01/2008 | 23:44
12
7
1. עט עם סוללה שוקל יותר ומשפיע על הנוחות עבודה.
2. לסוללות יש נטייה לקורוזיה, ואתה לא רוצה שהעט שלך יתמלא בג'יפה שלא יורדת.
3. כבר שמעתי על אנשים שהסוללה נגמרה להם בדיוק מתי שלא צריך.
4. טאבלטים של WACOM מחזיקים למשך שנים ארוכות, בעוד שלחברות אחרות יש נטייה מעצבנת לשבוק חיים אחרי שנה-שנתיים, ואז מכריחים אותך להוציא עוד 300 ש"ח על טאבלט חדש.
קומיקס >>
לצפיה ב-'חשבתי שאתה שיכור מידי להודעות עכשיו.....'
חשבתי שאתה שיכור מידי להודעות עכשיו.....
10/01/2008 | 23:48
11
8
וכל העובדות שלך לא תואמות את הנסיון שלי ושל אנשים שאני מכיר שמשתמשים בGENIUS...

אני חושב שלכל מי שמתכוון להכנס לתחום הלוחות הגרפיים כדאי לו להתחיל עם זה...תנסה ותראה בעצמך...
קומיקס >>
לצפיה ב-'להתחיל מזה?'
להתחיל מזה?
11/01/2008 | 06:58
10
8
תקשיב יא ברברי,
אם אדם מחליט שהוא רוצה לעבוד בעסק הזה, ולהשקיע בכך המון עבודה, אין סיבה שהוא יקנה קודם ג'יניוס ואח"כ ישדרג עצמו לWACOM, כשהוא יכול קודם לקנות WACOM ולהישאר איתו שנים ארוכות.
בדיוק מאותה סיבה אני קניתי אינטיואוס באלפיים שקל, ולא גרפיר ב700. כדי לחסוך לי 300 שקל על ג'יניוס או 700 על גרפיר.
וחאלאס כבר, בסדר? אין סיבה לקנות טאבלט עם בטרייה כשיש לך חבר'ה מעולה שמייצרת אותם בלי. כל מה שתכניס לו בטרייה מזמין צרות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני מריח תביעה ענקית מגיעה'
אני מריח תביעה ענקית מגיעה
11/01/2008 | 07:43
9
10
מיצרני צעצועי המין ברחבי העולם בגלל המשפט האחרון שלך....

הג'יניוס הוא לוח סבבה ובכלל לא מרגישים שום דבר שקשור לסוללה.... מישהי שאני מכיר משתמשת בו כבר שנתיים וכששאלתי אותה על הסוללה היא בכלל לא ידעה שיש סוללה בעט....

ואני מזכיר לך שהעט של הגראפיר הרבה יותר שביר....ויעידו על זה הרבה...
קומיקס >>
לצפיה ב-'אין גרפיר יותר. יש רק במבו פאן'
אין גרפיר יותר. יש רק במבו פאן
11/01/2008 | 07:48
8
21
לצפיה ב-'אה, וגם...'
אה, וגם...
11/01/2008 | 07:49
7
6
לא הייתי לוקח עצה ממישהי שכבר שנתיים לא יודעת שיש לה בטרייה בעט.
בלי לזלזל בה, כי אני לא יודע מי זאת בכלל, אבל ראבאק, את אפילו לא יודעת מה יש לך בעט? איזה מפרט טכני קראת לפני שהחלטת מה לקנות, של טוסטר?!
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני כן הייתי לוקח עצה ממנה..'
אני כן הייתי לוקח עצה ממנה..
11/01/2008 | 14:18
6
7
כי היא שמה את כולם בכיס הקטן...ואני לא באמת חושב שזו כזו בורות לא לדעת באיזו טכנולוגיה המכשיר שלך עובד...כי אם אנשים היו יודעים באיזו טכנולוגיה מיושנת פלאפון משתמשים (בניגוד לאורנג' וסלקום) אף אחד לא היה נשאר לקוח שלהם...ועדיין, כולם שורדים את החברה הזו...

מפרט טכני עלק.....מה היא קנתה טאבלט להרכבה?!...

קיצר...ניסיתי את הGENIUS...הוא אחלה...הוא זול...וצריך גם לדעת שבWACOM אתה משלם אחוזים גבוהים על המותג לבדו... ולא תמיד בהצדקה (אם נתייחס לתקופת הגראפיר..)
קומיקס >>
לצפיה ב-'קניתי WACOM TABLET!!!!!!!!!!!'
קניתי WACOM TABLET!!!!!!!!!!!
11/01/2008 | 15:25
5
18
קניתי בסוף וואקום טאבלט במבו פאן A6 ! הוא מאפשר לי לצייר ביותר חופשיות ואין לי כבר את המריבות עם הפיקסלים.
אבל עדיין צריך להתרגל לזה, זה שונה מעכבר בהרבה דברים.
הגדרתי את ההגדרות של המברשת בפוטושופ בדומה למדריך האינק הדיגיטלי של אביב אור, למרות זאת אני די מתקשה לעשות ציורים עם קווים חיים יותר והקו יוצא לי פחות או יותר באותו גודל, ולא משתנה כזה כמו במדריך, מישו יכול להסביר לי איך לעשות קו חי יותר?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אז בסוף לא השתמשת באף אחד מהטיפים שנתנו לך פה'
אז בסוף לא השתמשת באף אחד מהטיפים שנתנו לך פה
11/01/2008 | 16:22
1
9
לא נורא..אם נוח לך עם A6 ...אז אחלה..

לגבי ה"קווים החיים":
כנס לפוטושופ.. פתח את חלון המברשות(window->brushes)...ותוודא שיש "וי"  על השורה שנקראת Shape dynamics...

בהצלחה...
קומיקס >>
לצפיה ב-'ועוד איך השתמשתי בטיפים שנתנו לי'
ועוד איך השתמשתי בטיפים שנתנו לי
11/01/2008 | 17:41
11
פשוט אמרו שלא צריך יותר מA6
וגם A5 עולה 1400 ומשו שקל בעוד A^ עולה בסביבות 700

ולגבי הקווים החיים, עשיתי את מה שאמרת כבר, הבעיה היא השימוש  , האחיזה בעט והפעלת הלחץ.
אבל כמו שמולי כבר אמר - הכל עניין של תרגול.
ומאז ההודעה ששלחתי לכם השתפרתי יחסית לדעתי. אני אשלח את הציור המוגמר כשאסיים בקרוב
קומיקס >>
לצפיה ב-'קווים חיים יותר?'
קווים חיים יותר?
11/01/2008 | 16:42
11
א. תתאמן. שליטה בעובי הקו תוך כדי עבודה מגיעה רק אחרי שעות של אימונים והתרגלות ל"עסק".

ב. תיכנס להגדרות של הטאבלט (wacom tablet properties. זה לא בפוטושופ, זה בתפריט התחלה) ותגדיר את עוצמת הרגישות של הלוח. תבחר רמה כזאת שגם אם תלחץ ממש חזק, לא תגיע למקסימום הרגישות. ככה תהיה לך קשת רחבה יותר של עובי קו בזמן עבודה.
קומיקס >>
לצפיה ב-''
12/01/2008 | 22:47
1
6
A5 עולה 1400? כשקנו לי (די מזמן) אני די בטוחה שזה היה הרבה פחות..

לאימונים, אם כבר קנית אותו בשביל הצביעה יותר מאשר הציור, נסה אולי לקחת ציורים בשלב הדיו (שלך או של אחרים) ולצבוע אותם. כשאתה מתעסק עם הפינות ועם צביעות שלא עם ה FLOOD FILL יצא לך טבעית ללחוץ יותר או פחות כשהשטח לצביעה יותר או פחות רחב ולפתח את האינטואיציה במשימה יותר "מובנית" מציור.

חוצמזה, נסה לעשות קווים יחידים - לא להפסיק באמצע את הקו ואז להמשיך שוב.

חוצמזה, תעלה לפה ציורים שלך עם קו לא מספיק חי, ואולי נזהה מה קרה שם. (כמו שהצעת כבר..)
קומיקס >>
לצפיה ב-'האמת'
האמת
13/01/2008 | 21:30
10
אני מנסה להעלות תמונה אבל היא מעבר לגודל המקסימלי (580 KB)
קומיקס >>

הודעות אחרונות

04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit
10:43 | 11.12.18 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ