לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1139111,391 עוקבים אודות עסקים

פורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום קומיקס

קומיקס הוא מדיום, בדיוק כמו קולנוע וספרות, מבחינת הרעיונות שהוא יכול להכיל. אין רעיון שלא שייך או קהל שקומיקס לא יכול לפנות אליו. מגיבורי העל של מרוול ודי.סי ועד "מאוס" של ארט שפיגלמן על השואה, הקומיקס מכסה עולם שלם של ז'אנרים וסגנונות.פה המקום שלנו לדון בכל מה שקשור לקומיקס.
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתובת מקוצרת לפורום: http://comics.tapuz.co.il

שאלות? טענות? בקשות לפרסום? פנו למנהל/ת הפורום.
המשך >>

לצפיה ב-'Civil War'
Civil War
18/12/2007 | 16:36
81
7
היי,

יש לי שאלה -
קניתי את האוגדן Civil War, שנגמר בכניעתו של קפטן אמריקה.
מה שם ההמשכון (חוברת או אוגדן) שבסופו הוא נהרג?

תודה מראש,

איתמר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תודה על הספוילר'
תודה על הספוילר
18/12/2007 | 17:47
80
4
אל תקרא את watchman..... העולם מתפוצץ בסוף
קומיקס >>
לצפיה ב-'סליחה, אבל האמת היא שאת ה"ספוילר" הזה גיליתי'
סליחה, אבל האמת היא שאת ה"ספוילר" הזה גיליתי
18/12/2007 | 17:58
1
3
פה בפורום לפני מספר חודשים כשהסיפור יצא..

בכל מקרה, מישהו יכול לעזור לי בנושא?
קומיקס >>
לצפיה ב-'תתקשר לחנויות קומיקס'
תתקשר לחנויות קומיקס
18/12/2007 | 18:01
1
יש את המספרים שלהם בקישור בצד שמאל
קומיקס >>
לצפיה ב-'תודה על הספויילר!!!'
תודה על הספויילר!!!
18/12/2007 | 18:00
77
1
העולם באמת מתפוצץ?
קצת התעכבתי עם הקרעאה כי זה שיעמם אותי, אבל עכשיו אני אשקיע ממש (בשביל סוף כזה מגניב).

אגב, על מותו של סטיב רוג'רס דיווחו בזמן אמת בCNN ובכל מהדורת חדשות רצינית, ואפילו היתה כתבה ענקית בבלייזר. זה כבר מזמן לא ספויילר...
קומיקס >>
לצפיה ב-'בדיוק...שמרתי את הכתבה מ"ידיעות אחרונות"'
בדיוק...שמרתי את הכתבה מ"ידיעות אחרונות"
18/12/2007 | 18:04
על סטיב רוג'רס :)
מי היה מאמין שעלילת קומיקס תגיע סוף סוף לעיתונים היומיומיים :)

ותודה, אנסה ליצור קשר עם אחת החנויות.

ערב טוב :)
קומיקס >>
לצפיה ב-'אם ווצ'מן שיעמם אותך אז מה הטעם בכלל לקרוא'
אם ווצ'מן שיעמם אותך אז מה הטעם בכלל לקרוא
18/12/2007 | 18:12
24
3
קומיקס...
קומיקס >>
לצפיה ב-'בשביל הקטעים הטובים, אלא מה?'
בשביל הקטעים הטובים, אלא מה?
18/12/2007 | 18:16
3
3
הרי בכל קומיקס יש דברים משעממים, למשל world without a superman, זה נחמד, אבל די מייבש...
קומיקס >>
לצפיה ב-'כן, אבל ווצ'מן *זה* הקטעים הטובים,'
כן, אבל ווצ'מן *זה* הקטעים הטובים,
18/12/2007 | 18:21
1
1
הקטעים *הכי* טובים. אם אתה משתעמם מווצ'מן אתה מבזבז את הזמן שלך בקומיקס, לך תראה הופ קטנטנים, אני בטוח שכל האורות המהבהבים יבדרו אותך יותר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'או שיגרמו לאפילפסיה חחח :)'
או שיגרמו לאפילפסיה חחח :)
18/12/2007 | 18:24
1
לצפיה ב-'אנחנו בפורום קומיקס?'
אנחנו בפורום קומיקס?
18/12/2007 | 18:22
5
לצפיה ב-'על מה אתה מדבר?'
על מה אתה מדבר?
18/12/2007 | 19:40
19
1
אתה שונא מונטי פייתון.
שונא את wanted.
לא ראית פרק אחד בחייך של the young ones.

ובכל זאת אתה קורא קומיקס ורואה טלוויזיה.
מדהים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'כשיהיה על וונטד'
כשיהיה על וונטד
18/12/2007 | 20:12
18
1
את הקוצנזוס המוחלט שיש על ווצ'מן כספר הקומיקס הטוב ביותר אי פעם, אז תוכל להשתמש בזה כטיעון (רמז: זה לא יקרה אף פעם, כי וונטד זה קומיקס אינפנטילי לילדים מתלהבים שמתרגשים מקללות וסקס זול, בניגוד לווצ'מן שלא משתמש בתיוג "בוגר" רק כתירוץ להראות ציצים ולהגיד fuck, אלא באמת כדי להציג תוכן שצריך להיות מעל למנטליות של גיל 14 כדי להבין ולהעריך).
קומיקס >>
לצפיה ב-'אהה...'
אהה...
18/12/2007 | 20:15
4
אז עכשיו אני בטוח שלא הבנת על מה וונטד.

ואני מבין שלא הגבת בנוגע למונטי פייתון ו-the young ones כי אני צודק, כן?
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא, כי אני לא חושב שזה רלוונטי.'
לא, כי אני לא חושב שזה רלוונטי.
18/12/2007 | 20:34
3
1
אנחנו מדברים פה על קומיקס. מונטי פייתון לא מעניינים אותי ודה יאנג וואנס אפילו עוד יותר לא מעניינים אותי, ככה שאין לי שום חשק להתווכח בנוגע אליהם.
הבנתי יפה מאוד על מה זה וונטד, פשוט לא התרשמתי כי קראתי את אותו סיפור כבר מיליון פעם. אם בא לך להמשיך לחשוב שפנטזיות כוח אנרכיסטיות בשקל זה משהו עמוק ולהמשיך לפזר הערות בסגנון "עכשיו אני בטוח שלא הבנת", "אם אתה לא יודע אז אני לא הולך להסביר לך" ושלל המנטרות המתנשאות והמתחמקות שלך כשאין לך באמת מה להגיד, תהנה בלעדיי, אני אחזור לעשות שיעורים. אם בא לך להתווכח ברצינות, אז תכתוב משהו רציני שווה קריאה או תגובה, ואני אגיב לך.

(אתה יכול גם סתם לחזור ללקק לאמיתי אם בא לך)
קומיקס >>
לצפיה ב-'חחח ללקק לאמיתי?'
חחח ללקק לאמיתי?
18/12/2007 | 20:54
2
2
אם היה תור אל התחת של אמיתי, אני הייתי בחנות שמוכרת ספרות סינית עתיקה, מחפש את כרך 47 של האנציקלופדיה המנדרינית בהוצאת הפניקס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מולי, זה מתועד על גבי הפורום, אל תכחיש.'
מולי, זה מתועד על גבי הפורום, אל תכחיש.
18/12/2007 | 21:00
1
2
לצפיה ב-'כדי ללקק למישהו צריך להחמיא לו'
כדי ללקק למישהו צריך להחמיא לו
18/12/2007 | 21:33
1
לא זכור לי שהחמאתי לו על משהו.
מקסימום ניג'סטי.

איך מתקדמים שיעורי הבית הוברט?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני מקווה שההודעה תגיע למקומה "וונטד"'
אני מקווה שההודעה תגיע למקומה "וונטד"
18/12/2007 | 20:32
12
2
וונטד .....זה היה הקומיקס הכי חרא שקראתי בחיי , פשוט חבל על הכסף, קראתי אותו שבוע שעבר
ופשוט רציתי לסיים אותו כבר...כדי להרגיש שלא סתם ביזבזתי אוכל .

והסיבה היחידה שאני אלך לראות את הסרט(שאני בטוח שיהיה יותר חרא) זה בגלל אנגלינה גולי (השם ינקום דמה!)

קומיקס >>
לצפיה ב-'ביזבזתי כסף*'
ביזבזתי כסף*
18/12/2007 | 20:33
1
אני עייף
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה, אבל לא אהבת את הקטע עם הקללות?'
מה, אבל לא אהבת את הקטע עם הקללות?
18/12/2007 | 20:35
10
2
ו... ואת הסקס?! ואת האלימות הקיצונית! והיה שם איש אחד שעשוי מחרא! חיחיחיחי! זה כל כך נועז!!!
קומיקס >>
לצפיה ב-'הוברט! טיפש אחד!'
הוברט! טיפש אחד!
18/12/2007 | 21:05
9
3
יש אנשים שלא קראו את זה! למה אתה הורס להם?

קומיקס >>
לצפיה ב-'חוץ מזה...'
חוץ מזה...
18/12/2007 | 21:19
8
4
wanted הוא גרסא עלובה ונחותה לthe -filth של גרנט מוריסון ...שאגב התענגתי על כל דף של היצירה הזאת
קומיקס >>
לצפיה ב-'100% שלא הבנת את וונטד'
100% שלא הבנת את וונטד
18/12/2007 | 21:26
7
1
אם אתה אומר שטות שכזאת, אז לא הבנת לא את וונטד ולא את "הטינופת".
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה נהנה מזה, נכון?'
אתה נהנה מזה, נכון?
18/12/2007 | 21:31
2
3
הרי אין לך שום טיעון, אפילו לא אחד. אתה פשוט נהנה להגיד לאנשים שהם לא הבינו משהו שאתה בכלל לא כתבת ושלא היה לך שום חלק ביצירה שלו.
מולי.. אולי אתה לא הבנת את הקומיקס? מטורף, אני יודע, אבל תחשוב על זה קצת... אוקי, על מי אני עובד. אתה הרי לא לוקח את זה ברצינות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'לא הבנתי ובכל זאת נהינתי?'
לא הבנתי ובכל זאת נהינתי?
18/12/2007 | 21:36
1
האם דבר כזה יכול להתרחש?
כאילו, האם כוונת המחבר היתה ליצור חרא קומיקס?

מוזר.

בכל מקרה, למה אתה מתרגש בכלל מ""דיון"" שמתרחש בין 2-3 אנשים שהם לא אתה? למה אתה מרגיש צורך להגיב?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני?'
אני?
18/12/2007 | 21:42
1
אני פשוט מחכה ליום שתפסיק לסתור את עצמך כל מילה שניה, אבל זה כנאה לא הולך לקרות בקרוב

carry on
סליחה באמת שהפרעתי ל"דיון"
קומיקס >>
לצפיה ב-'ספוילרים'
ספוילרים
18/12/2007 | 21:41
3
1
אוקי ...קודם כל מולי , אני לא מבין , למה אתה חושב שאף אחד לא הבין ?! אתה כל פעם אתה מעלה  את זה מחדש, אל תעשה אותנו מפגרים .

אוקי ....סוכנת (אפרו אמריקאית) ששייכת לאגודת על סודית (אל תתחיל ליפול על קטנות הא?) נופלת על הדמות הראשית , ואומרת לו שהוא לא מי שהוא חושב שהוא... ומכניסה אותו לתוך האגודה, ומתחילה ללמד אותו על הנעשה וחושפת סוד מעברו שהוא לא ידע על עצמו ....נשמע מוכר? יופי כי זה בדיוק שתי החוברות האלו! ,

אני יכול להביא עוד הרבה דימויים , אבל אני חושב שזה סוגר את זה יפה , ורק בשביל הפרוטקול , the filth יצא שנתיים לפניי waned (נראה לי ) אבל אני בטוח שהוא יצא לפניי
קומיקס >>
לצפיה ב-'פספסת את המהות של הטינופת'
פספסת את המהות של הטינופת
18/12/2007 | 21:55
2
הסיפור הוא רק הכיסוי. רק המטאפורה.
ומסכים איתך שהאפרו אמריקאית שמגלה ללבנבן אפרורי שחייו אינם כפי שנדמה לו זה דומה מידי, אבל חביבי, המהות! המהות! הבדל עצום.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מ....מה???'
מ....מה???
18/12/2007 | 22:18
2
אתה מתכוון שבסיפורים יש טקסט, ויש סאבטקסט?! שיש משהו בטקסטים שהוא מעבר לפירוש המילולי של מה שכתוב שם?!?! וואו, זאת חתיכת מהות! הטינופת הזה נשמע כמו משהו מיוחד כשאתה מתאר את זה! אני חושב שאני אצטרך לשבת קצת, לעכל את זה... מ... מטאפורה קראת לזה? יש את זה בעוד מקומות? זה נשמע מעניין...
קומיקס >>
לצפיה ב-'למה לכל הרוחות נראה לך שפיספסתי את המהות?!'
למה לכל הרוחות נראה לך שפיספסתי את המהות?!
18/12/2007 | 22:30
1
מה אתה רוצה שאני אספר לך את כל הסיפור?~ סבבה מולי יש בטינופת קצת פילוסופיה! אל תעשה מזה עניין ילד בן 10 יכול להתחבר אפילו לסיפור שם
קומיקס >>
לצפיה ב-'מולי ...רמזת הרגע שווצ'מן משעמם?'
מולי ...רמזת הרגע שווצ'מן משעמם?
18/12/2007 | 18:19
49
2
אני מקווה שהיית סופר ציני ...

"זה הספר הכי טוב שקראתי בעשר שנים האחרונות"......זה סבתא שלי אמרה אחרי שהיא סיימה , סבתא שלי מולי!!!!

קומיקס >>
לצפיה ב-'למה ההודעות שלי לא נשלחות למקום הנכון?!?!'
למה ההודעות שלי לא נשלחות למקום הנכון?!?!
18/12/2007 | 18:23
48
3
לצפיה ב-'כי אתה הומו :)'
כי אתה הומו :)
18/12/2007 | 19:36
46
7
לצפיה ב-'רק שאני רואה oz'
רק שאני רואה oz
18/12/2007 | 19:47
45
1
לצפיה ב-'ווצ'מן שוב?'
ווצ'מן שוב?
18/12/2007 | 21:29
44
1
אריאל - אני רוצה שתסביר לי מה הרשים אותך בקומיקס האידיוטי הזה בדיוק...?
זה בסך הכל סיפור בלשי עם גיבורי על (בערך).

אה, הסבר קצר בבקשה. העיניים שלי כואבות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'יכול להיות שהוברט לא הבין את הקומיקס'
יכול להיות שהוברט לא הבין את הקומיקס
18/12/2007 | 21:38
2
2
יכול להיות שהוברט לא הבין את הקומיקס ולכן הוא נהנה ממנו,
ואילו אתה הבנת אותו היטב, והשכלת לגלות שהוא קקה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תגיד, מולי, אתה אי פעם תנמק את כל ההשמצות'
תגיד, מולי, אתה אי פעם תנמק את כל ההשמצות
18/12/2007 | 22:05
1
2
האינפנטיליות שאתה מפזר בפורום, או שזה מתחת לרמה שלך?
קומיקס >>
לצפיה ב-'הרבה מתחת לרמה שלי'
הרבה מתחת לרמה שלי
18/12/2007 | 22:11
הסיבה היחידה שאני מדבר אתכם (בני אדם רגילים שאינם כוסיות) היא כי אין שום דבר מעניין בטלוויזיה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אני די בטוח שזה גדול עליי.'
אני די בטוח שזה גדול עליי.
18/12/2007 | 22:03
40
13
זה שאני מאוד מאוד אוהב ומעריך את ווצ'מן לא שם אותי בעמדה להבהיר למה בדיוק זה כזה קומיקס גאוני, וסביר להניח שאני לא אתייחס פה לכמה נקודות מאוד מהותיות אלא רק אתייחס למה שאותי אישית הדהים בקומיקס הזה.

(זהירות, ספויילרים)

קודם כל, בווצ'מן יש דמויות נהדרות, מפותחות, אמיתיות. אף אחד שם הוא לא קריקטורה או השטחה של איזשהו רעיון, לדמויות יש פחדים ורצונות וצדדים טובים וצדדים מכוערים, מאוד מכוערים, וכל זה בלי להשטיח אף אחד מהם לגיבור\רשע\משוגע. הנייט אוול ורורשאך יכולים להיות שניהם גיבורים, על אף שמובן מאליו שהדיעות שלהם הפוכות לחלוטין (ולא, זה שבאטמן וסופרמן לובשים גלימות בצבעים שונים לא הופך אותם להפוכים),  והם יכולים להיות מכוערים פיזית בצורה יוצאת דופן או אימפוטנטים בלי לרדד אותם לרמה של הקומיק-ריליף הפתטי.
מעבר לכך, התוכנית של אוזימונדיס שעומדת במרכז הקומיקס ומתגלה בסוף הסיפור היא מבריקה בעיניי, ולמרות שהשקעתי בזה הרבה מאוד מחשבה, עדיין לא החלטתי אם הוא צדק או לא. אחרי ספר שלם שנובר במעיים המדממות של מיתוס גיבורי העל, מתגלה רעיון להצלת העולם שלא מערב פריצה למפקדה הסודית, קרב עם הרשע התורן, לחיצה על הכפתור של הספירה לאחור ברגע האחרון וחג שמח לכל תושבי מטרופוליס. אוזימונדיס, גיבור העל, יוצא מתבנית הפעולה הקלאסית של גיבורי העל ומגלה יוזמה שיוצאת נגד כל מה שגיבורי העל חינכו אותנו להאמין בו, שמוציאה את העוקץ מז'אנר שלם שבו יש בדיוק דרך אחת להציל את העולם. רורשאך, נייט אוול והסילק ספקטר ניסו ללכת בדרך הזאת ונכשלו. אפילו dark knight returns, הספר השני שנחשב למחולל המהפכה בז'אנר מאותה תקופה, לא העז לעשות משהו כזה. היום לתת לרעים לנצח נשמע כמו קלישאה של ניסיון עלוב למהפכנות (כמו בוונטד!), אבל בווצ'מן זה עובד בצורה כל כך מבריקה, וכמו שאמרתי, אני עדיין לא יודע אם אוזימונדיס צדק. האם הוא גיבור או רשע? אין לי מושג.
חוץ מזה, הסיפור בפני עצמו הוא, לפחות בעיניי, סוחף בצורה שעדיין לא נתקלתי בה. אפשר לדבר שעות על הניצול האולטימטיבי של מדיית הקומיקס, על משחקי הפאנלים, אבל אלה דברים שלמען האמת פחות מעניינים אותי. בסופו של דבר הסיפור פה הוא פשוט מצויין, העלילה לא צפוייה ולוקחת אותך לאלף ואחת מקומות, ממאדים להצצה למוחו של רורשאך הפסיכוטי להיסטוריה העתיקה של הז'אנר לפני 60 שנה למלחמה הקרה לפסיכולוגיה של אדם שמחליט ללבוש טייטס ולהילחם בפשע (ופסיכולוגיה אמיתית, שכוללת פטישים מיניים שלא נראים כמו איזה קוריוז של כותב שיש לו פטיש בעצמו, ראה ערך גארת אניס) לכאב שבהזדקנות לביקורת על התקשורת לסצינות אקשן מדממות וכו' וכו' וכו'. מעבר לזה, הסיפור לעולם לא נכנע לקלישאות הוליוודיות מיינסטרימיות זולות, אבל גם לעולם לא הולך בדיוק בדרך ההפוכה רק כדי להיות חתרני. ווצ'מן נראה כמו ספרות אמיתית, או קולנוע אמיתי, לא כמו זבל מיינסטרימי שכבול לגחמות של בעלי הון שרק רוצים למכור עוד צעצועים, או לחילופין לגחמות של כותב אינפנטילי שעוד לא התגבר על המשיכה שלו לקומיקס של ילדים בני 11 אבל מצד שני נורא רוצה לכתוב קללות.
יש לי עוד הרבה מה לכתוב על ווצ'מן אבל נראה לי שזה מספיק בינתיים.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בקשר לCivil War'
בקשר לCivil War
18/12/2007 | 22:13
1
3
אולי זה יעניין מישהו בעתיד, מצאתי את החוברת המבוקשת והיא נקראת
Fallen son: The death of Captain America

128 עמודים, 12$ בערך

המשך ערב מהנה,

איתמר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אתה לא שם לב שאתה לא בשירשור הנכון?!?!'
אתה לא שם לב שאתה לא בשירשור הנכון?!?!
18/12/2007 | 22:15
מה זה קשור לנושא של השירשור?!?!?

סתם, סתם. אל תתרגש.
תהנה מהספר!
קומיקס >>
לצפיה ב-'הללויה!'
הללויה!
18/12/2007 | 22:20
13
4
כתבת יפה מאוד.
ובגלל כל זה, ווצ'מן לא רק נחשב לקומיקס פורץ דרך ולסיפור מעולה, אלא גם נחקר באוניברסיטה במחלקות הספרות. עבודות נכתבו עליו ויש אפילו קובץ שהסתובב בימי ראשית האינטרנט של איזה ארבע מאות עמודים שכולו מוקדש לכל ההתייחסויות הספרותיות בווצ'מן ולניתוח כל הקשרים ומשחקי הפריימים בתוך הספר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'כן, אבל אולי כולם טועים,'
כן, אבל אולי כולם טועים,
18/12/2007 | 22:24
12
2
אחרי הכל, את מולי זה שיעמם...
קומיקס >>
לצפיה ב-'תקראו לי רגשן'
תקראו לי רגשן
18/12/2007 | 22:45
11
2
, אבל ווצ'מן באמת עשה לי משהו ...
סיימתי לקרוא אותו לפניי חודשיים לערך , ואין יום שאני לא חושב עליו ...יש בו משהו כל כך נוגע , אני לא מדבר על זה שהעיצוב דמויות , העלילה , המהות של הקומיקס ,
אלן מור פשוט .....אין מילה אחרת חוץ ממדהים , צריך הרבה מאוד כישרון כדי ממש לגעת באנשים דרך קומיקס

זה מזכיר לי שראיתי את וי פור וונדטה (את הסרט) וחשבתי שהסרט היה מדהים , אחרי שקראתי את הקומיקס, הסרט נראה לי כל כך נדוש  ...הקומיקס פשוט כבש אותי מהעמוד הראשון , והסוף משאיר כל כך הרבה סימני שאלה ...אלן מור...אין מילים פשוט "אמן"

ודרך אגב וו'צמן נמצא ב100 הנובלים הטובים של טיים מגזין ...כמה קומיקסים כבר הגיעו לשם?

אתה יודע מולי ...למה יש לי הרגשה שרק אתה לא הבנת?
קומיקס >>
לצפיה ב-'ההרגשה שלך מוטעית'
ההרגשה שלך מוטעית
18/12/2007 | 22:58
10
3
לא סיימת לקרא.
התחלתי לקרא אותו פעמיים, ופעמיים זנחתי אותו.
כשאסיים אגיב עליו בהרחבה.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שמע מולי עכשיו ברצינות'
שמע מולי עכשיו ברצינות
18/12/2007 | 23:17
9
3
התגובות שלך  אחי , תחשוב פעמיים על מה אתה כותב, בוא נקטע את האשכול הזה .
קומיקס >>
לצפיה ב-'ומה היה כל כך בעייתי בתגובה האחרונה שלי?'
ומה היה כל כך בעייתי בתגובה האחרונה שלי?
18/12/2007 | 23:28
8
1
התחלתי לקרא את ווצ'מן פעמיים, בשניהם מההתחלה.
וואלה, לא זרם כל כך בסבבה. ועובדה שפעמיים זנחתי אותו בצד.
בגלל שלא סיימתי אותו, אני לא מגיב לגבי הספר כולו, אבל ראבאק, יש לי די הרבה קומיקסים שלא יכולתי להניח מהידיים. במה הם שונים מווצ'מן?
קומיקס >>
לצפיה ב-'שהם מותאמים לפעוטות.'
שהם מותאמים לפעוטות.
18/12/2007 | 23:34
3
7
לצפיה ב-'ההודעה שלך עכשיו, לדוגמה,'
ההודעה שלך עכשיו, לדוגמה,
19/12/2007 | 06:34
2
היא מיותרת.
תפלה ולא תורמת לדיון.
ואפילו ענית כשאף אחד לא שאל אותך בכלל. סתם נדחפת.
קומיקס >>
לצפיה ב-'מולי, אתה לא חייב לקרוא את ההודעות שלי.'
מולי, אתה לא חייב לקרוא את ההודעות שלי.
19/12/2007 | 08:02
1
יש שם ליד הכותרת של כל הודעה שלי, אתה בהחלט מוזמן לדלג עליהן.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אגב, נראה שפספסת לחלוטין את כל הקונספט של'
אגב, נראה שפספסת לחלוטין את כל הקונספט של
19/12/2007 | 08:16
1
פורום - לכל אחד יש את הזכות להגיב לכל הודעה, גם אם היא לא כוונה ישירות אליו. אם אתה לא רוצה שיתערבו לך בשיחות פרטיות, תעבור לאימייל.
ובנוסף, כמו שאני רואה את זה, בכל הנוגע לתרומה הכללית לדיון בפורום, נראה שבעוד שאני טורח לכתוב הודעות ארוכות, מפורטות וענייניות, כמו ההודעה שלי בנושא ווצ'מן, אתה בעיקר מעלה הודעות ב"כאילו". כאילו יש שם תוכן, אבל בעצם זו רק הצהרה שטחית של "כן, הקומיקס הזה עמוק, אתם פשוט לא הבנתם" או "כל מי שלא מסכים איתי לא מבין על מה הוא מדבר", בלי לנמק, בלי להעמיק, בלי באמת ליצור דיון. אז בחייך, פעם הבאה שאתה מבקר את דרך הכתיבה של אחרים בפורום, תעשה בדק בית.
קומיקס >>
לצפיה ב-'"ההרגשה שלך מוטעית?"'
"ההרגשה שלך מוטעית?"
19/12/2007 | 10:07
2
2
מולי די ,פתחתי את ליבי לפניי שתיי הודעות , ואמרתי הקומיקס ממש נגע בי , ואתה אומר שהוא לא נגע ,
yes my lord !
אני לא יודע איך הקומיקס הזה נגע בי! מה אתה אומר שאני אתקשר למשטרה ואגיד שאלן מור נגע בי?אולי גם אני אתקשר לערוץ 10 ואבקש שיחביאו מצלמות בבית שלי בזמן שווצ'מן נוגע בי.

ושאני חושב על זה ....איך לכל הרוחות אתה מרשה לעצמך לתת ביקורת על קומיקס שלא סיימת לקרוא?!
אני לא יודע עד איפה קראת , אבל בתכלס...הסיפור מתחיל להיות ממש מעניין מהפרק השלישי
קומיקס >>
לצפיה ב-'בנושא אחר, אגב זה שאלן מור נגע בך'
בנושא אחר, אגב זה שאלן מור נגע בך
19/12/2007 | 13:02
בדיוק שמעתי שלשום פודקאסט של Fanboy Radio והאורח היה אלן מור. וזה היה קצת מטריד / משעשע לשמוע אותו נואם על איך סקס הופך את החיים שלנו מילדותיים למבוגרים ומסביר עד שקוטעים אותו.. (בתור הסבר על למה הוא שם את הבנות בlost girls - שלוש ילדות מסיפורי ילדים - בסצנות פורנוגרפיות. ואני חשבתי שזה היה בגלל שהוא אלן מור..)
http://fanboyradio.libsyn.com/index.php?post_id=15...
קומיקס >>
לצפיה ב-'הביקורת שלי בנוגע לווצ'מן היתה'
הביקורת שלי בנוגע לווצ'מן היתה
19/12/2007 | 19:12
שהוא שיעמם אותי, בדגש על כך שלא סיימתי.
זה הכל.
ויש לי זכות מלאה להגיד את זה, במיוחד מאחר ולא קראתי את הכל.
קומיקס >>
לצפיה ב-'עד איפה קראת?'
עד איפה קראת?
19/12/2007 | 13:02
וכמה שהקומיקס סוחף זה לא כל מה שיש לו לתת.
גם הסרטון של llama llama duck ממכר באופן מפחיד (מודה באשמה), אבל ראיתי סרטונים יותר מעניינים ממנו שלא כ"כ סחפו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שהוא אמר, ותוספת'
בדיוק מה שהוא אמר, ותוספת
19/12/2007 | 13:18
1
מוסיפה, פשוט כי אין טעם לחזור - כל מילה, כתבת יפה.

אני הרי ידועה כאחת שגיבורי על לא ממש מזיזים לה בד"כ.. גם לא סיפורים שכנים ווריאציות עליהם.
אבל כשסיימתי לקרוא את הספר הזה, אחת המחשבות הראשונות שלי היו "את זה צריך ללמד בשיעורי ספרות לבגרות, במקום מה שמלמדים היום".

ואם חושבים על זה, אפשר לפרק את הספר לכל מיני גורמים ומרכיבים שלימדו אותנו עליהם בשיעורי ספרות.. אבל בלי לצאת פוצים מדי כמו שיוצאים לפעמים שיעורי ספרות כשהם מנתחים יותר מדי.
[ ים קלים מפה והלאה ]
למשל "מוטיב המסכה" - היחס של רורשאך למסכה שלו ("הפנים שלי"), לאלו של אחרים (קורא להם "מסכות"), מה הוא עושה כשהוא בלי המסכה, מה התלבושת של כל אחד מעידה עליו (ג'ון עירום, ובעצם תמיד לובש את התחפושת שלו. נייט אוול עטוף בטונה תחפושת, בכלי הרכב שלו נמצאים בראש של ינשוף. חברה שלהם, זאתי ששכחתי את שמה לובשת די מעט, וגם אמא שלה. וכו' וכו')
מוטיב השעונים / זמן גם, אם כי אולי פחות.
אני בכיף רואה מחברת מתמלאת במוטיב המסכה, בניתוחים של הקומיקס שהילד בדוכן קורא לעומת הסיפור הרגיל ובשיעור של דיון על הסוף והאם זה היה מוצדק ומי יכול להחליט שהוא ישפוט על חייהם של מליוני אנשים, ואת התלמידים מפיקים הרבה יותר מזה משהפקנו מ"המאהב".
וזה רק אחרי קריאה אחת (הו, הבושה. וזה היה לא מזמן) ולא הרבה ריכוז. קריאה נוספת תניב עוד רעיונות..

לא שעד כדי כך אכפת לי משיעורי ספרות, אבל זה מראה שיש כאן איכות ועומק מאוד ברורים וחזקים..
כמובן שלא כל סיפור סוחף כל אדם ואין סיפורים ש"חייבים" ליהנות מהם, אבל זה אחד איכותי שיש הרבה ממה ליהנות בו.

אגב, מה שכתבתי פה זה לא כל מה שיש להגיד, אלא זה פתח שרומז על שאר מה שיש להגיד. אז יש עוד, זה גם אומר משהו - לא?
קומיקס >>
לצפיה ב-'אגב, השרשור טוגלן.'
אגב, השרשור טוגלן.
19/12/2007 | 13:20
1
לצפיה ב-'זה סובייקטיבי'
זה סובייקטיבי
19/12/2007 | 13:59
19
2
אני למשל לא חשבתי שהעלילה מעניינת או שהדמויות מעניינות. אין לי שום סיבה להמשיך להגיב יותר כי על הדברים האלה הכל מבוסס. בלי דמויות ועלילה - מה בעצם יש? חידושים מבחינה ויזואלית,  בעיקרון, אבל אין שום תיחכום ויזואלי שאני יכול להתייחס אליו: הציורים משעממים והדפים גם כן מעוצבים בצורה משעממת.

יחסית לקומיקס משנות השמונים - נחמד. לא יותר מזה. זה לא קומיקס נוראי, אבל זה גם לא קומיקס "גאוני". זה רחוק שנות אור מלהיות יצירה גאונית. הקומיקס הראשון של ספיידרמן , למשל, גם היה כתוב רע (יותר) ומצוייר סביר (אפילו פחות), אבל הוא אבן פינה שבלעדייה ווצ'מן בכלל לא היה נכתב. וגם הוא רחוק מלהיות גאוני. אז בבקשה לא להשתמש במילה הזאת סתם. מוצארט היה גאון, אלן מור הוא בינוני בהחלט בתחומו. אם הרבה אנשים קוראים אלן מור, זה לא אומר שהוא טוב, זה אומר בדיוק ההפך. בכל זאת, עם כל היומרה, רוב הקוראים לא יודעים בכלל מזה אמנות. להגיד שווצ'מן הוא יצירה ספרותית מהמעלה הראשונה זה בערך כמו להשוות את ציור של ואן גוך לגלויה מאויירת שמוכרים בחנות בקניון. אני עדיין מנסה להבין איך זה קרה ולא עזרת לי ממש להבין את זה, כי אם מה שהבנתי ממך נכון - המסקנה היא שאנשים פשוט לא מבינים איזה דברים אפשר לעשות בקומיקס. ווצ'מן נמצא כ"כ רחוק מלהיות יצירה מתחוכמת וחכמה. מתוחכמת אולי. חכמה? ממש לא. קומיקס הוא מדיום ויזואלי, אם לא תצריך לפרט מה ציורים ובאופן ההצגה שלהם עוזרת לקומיקס להיות כ"כ "גאוני", אני לא אקח אותך ברצינות.
קומיקס >>
לצפיה ב-'תורי להיות בשוק'
תורי להיות בשוק
<< ההודעה הנוכחית
19/12/2007 | 16:35
18
1
שני דברים.

ראשית, דברים הם תמיד סובייקטיביים, ותמיד יש ויכוח על טעם וריח, אבל מדיאלוג אינטליגנטי מצפים לפחות להכרה בתמונה הרחבה יותר.
אני, למשל, לא ממש נהנה מדוסטויבסקי, כי הגיבורים שלו עולים לי על העצבים אבל אני מכיר בגדולה שלו כיוצר.

אין טעם להשוות את מור למוצרט או לואן גוך. צריך לבחון אותו בתוך המדיום האמנותי שהוא עובד בו. ובמובן הזה - יש קונצנזוס בקרב כל החוקרים הרציניים של התחום, וכל פרס אפשרי של התחום.
ובשוליים - זה ספר הקומיקס היחיד שקיבל "הוגו", ונכלל בכל מיני רשימות ספרותיות. רשימת העדויות להכרה הרחבה בחשיבות ובאיכות שלו - בתוך עולם הקומיקס ועלי ידי אנשים שמחוצה לו, בלתי נגמרת ממש ואפילו מחקר אינטרנטי שטחי יעלה את זה.

אז אולי מור הוא לא גאון כמו מוצרט, צריך הרבה זמן ופרספקטיבה בשביל לסמן מישהו שכזה, אבל הוא כן גאון כמו דיוויד לינץ', נגיד.

שנית, ווצ'מן הוא אחד הקומיקסים עם הקשר הכי הדוק שיש בין צורה ותוכן. כל קריאה שהיא פחות משטחית לא יכולה להתעלם מזה: השימוש של מור בתבניות קומפוזיציה של פאנלים כדי לתמוך בעלילת הקונספירציה וכדי לרמוז רמיזות שקשורות לתוכן ולמשמעות הוא ברמה שאין לה תחרות באף יצירת קומיקס שאני יכול להעלות על דעתי. כנ"ל מבחינת פיתוח מוטיבים שמתקיימים במקביל גם בטקסט וגם ויזואלית.
השימוש בגריד מוגבל יחסית הוא בחירה מודעת שרק משמשת לחיזוק המבנה והשימוש בו.
זאת חד משמעית יצירת הקומיקס הכי משוכללת פורמליסטית - גם במימד הכתיבה וגם במימד הויזואלי שיש במיינסטרים, ומתחרה טוב גם עם הרבה קומיקס "אמנותיים".

אם אותה רוצה יותר פירוט ודוגמאות קונקרטיות לנ"ל, אתה מוזמן להרצאה השנייה שלי בקאבום. אבל באמת - החיפוש הכי שטחי בווב יענה על הספקות שלך מעל כל ספק.

קומיקס >>
לצפיה ב-'מה שתגידו'
מה שתגידו
19/12/2007 | 18:36
6
1
אני רק אציין את זה שוב: זה סיפור בלשי עם גיבורי על, והציורים לא גורמים לך לחשוב שזה משהו אחר - בסופו של דבר גם לא הסיפור.

ותיקון - לא השוואתי בין אלן מור לואן גוך או מוצרט או לאף אחד אחר. שימו לב, כי לזה קוראים סבטקסט, דרך אגב - מה שאמרתי הוא שאין גאונים מאז מוצרט.
אם תעשה חיפוש קל (עדיף שלא באינטרנט, ויקיפדיה היא לא מקור מידע שכדאי להסתמך עליו) תגלה ש"גאון" היא לא מילה שכדאי להשתמש בה לעיתים אפילו רחוקות. מצידי שתהנו מווצ'מן, (אני אישית לא נהנתי, אבל כמו שציינת זה כל הקטע של סובייקטיביות) אבל לקרוא לו יצירה גאונית, או אפילו הקומיקס הכי טוב?!? לא אמרתי שהוא לא קומיקס, רק אמרתי שהוא לא קומיקס שעשוי טוב משום בחינה. אתה יודע מה, אפילו הדיאלוגים נוראיים. אם תשווה את הכתיבה של ווצ'מן לכל ספר אחר שזכה בהוגו, אני בספק אם תתקל בכתיבה כ"כ לא איכותית. ויש קומיקסים יותר מתוחכמים שנעשו אפילו לפני שנות השמונים - זה רק מראה שהרבה מידע כמו שחשבת שיש לך, אין לך.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אביב, צר לי,'
אביב, צר לי,
19/12/2007 | 21:23
3
1
אני לא מתבטא בצורה כזו קיצונית לעיתים קרובות כלפי אנשים שהם לא מולי, אבל אתה פשוט לא מבין מהחיים שלך (שלא נדבר על זה שאורי ברוכין הוא האחרון שהייתי מתנשא מעליו בכל הנוגע לקומיקס, חיפוש בויקיפדיה או חוסר הבנת סאבטקסט).
קומיקס >>
לצפיה ב-'ידעתי שהיה מעורב כאן משהו אישי'
ידעתי שהיה מעורב כאן משהו אישי
19/12/2007 | 21:35
2
לצפיה ב-'חבוב, הכל אישי, בנ'אדם.'
חבוב, הכל אישי, בנ'אדם.
19/12/2007 | 21:38
1
1
לצפיה ב-'רק עכשיו חזרתי מהעבודה ! מה הפסדתי?!'
רק עכשיו חזרתי מהעבודה ! מה הפסדתי?!
19/12/2007 | 23:22
1
אלן מור לדעתי הוא אולי לא גאון , אבל הוא עילוי בכתיבה...יותר מכל הכותבים שיש עכשיו לפחות ,

אני חושב שלא כל יוצר  צריך להיות דה וינצי , או מוצארט...מספיק שהוא נוגע ,זה מספיק ...(וואו ...אמרתי כבר כמה פעמים שאלן מור נגע בי ...נראה לי שאני חותך כאן)
קומיקס >>
לצפיה ב-'סלח להם, כי הם אינם יודעים את אשר הם סחים'
סלח להם, כי הם אינם יודעים את אשר הם סחים
20/12/2007 | 00:07
1
2
הו ילדים אתם כל כך בורים וטיפשים, מה יהיה, מה יהיה.

זה שאתם בורים ועמי ארצות זאת בעיה מספר אחת.

זה שאתם לא מודעים לבורותכם התהומית זאת בעיה מספר שתיים.

אבל מעל כל זה, קיימת העובדה שאתם אפילו לא מעוניינים לדעת יותר ממה שאתם יודעים כעת.

אתם מכחישים בתוקף כל רמה של הבנה הגבוהה באינצ' אחד ממה שאתם יודעים כרגע.

אתם מסרבים להאמין שתיתכן רמה גבוהה יותר של הבנה ממה שאתם מבינים כרגע.

אכן, הגענו לשלב חדש באינטיליגנציה האנושית.

הומו-טמבלוס.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הומו-טמבלוס ....מבריק'
הומו-טמבלוס ....מבריק
20/12/2007 | 00:31
2
לצפיה ב-'אוריב תסביר לי את הסוף של ווצ'מן'
אוריב תסביר לי את הסוף של ווצ'מן
20/12/2007 | 02:47
10
2
גם אני חושבת שווצ'מן הוא נפלא מהמון בחינות אבל אני מודה שהסוף השאיר אותי מאוכזבת. נראה היה לי שהוא נגמר פתאם כמו קומיקס מיינסטרים אחרי שחתר תחת הז'אנר בכזה תחכום במשך כל הספר. כיון שאני מעריכה את דעתך אולי באמת לא הבנתי משהו. מה דעתך על הסוף?
קומיקס >>
לצפיה ב-'כמו קומיקס מיינסטרים?! (ספויילרים לווצ'מן)'
כמו קומיקס מיינסטרים?! (ספויילרים לווצ'מן)
20/12/2007 | 09:10
2
3
אני ממהר, אז על רגל אחת בינתיים:
- הגיבורים נכשלים בתוכניתם ומיליוני אנשים מתים.
- לא רק זה, הם משתכנעים בצדקתו של הנבל ומסכימים לשתף איתו פעולה.
- לא רק זה, רצח של מיליוני אנשים מתואר בקומיקס כדרך אידיאלית להשגת שלום עולמי.
- לא רק זה, ד"ר מנהטן, דמוי הסופרמן של הסיפור, עובר בסיפור תהליך של הבנה והזדהות עם בני האדם, אבל במקום להישבע להגן עליהם ולשרת אותם בסוף הסיפור, כמו שהיית מצפה מגיבור על אמיתי, הוא מחליט להפוך לאלוהים וללכת לברוא כוכב חדש בעצמו.
קומיקס >>
לצפיה ב-'טוב, לא התכוונתי ממש מיינסטרים כמובן'
טוב, לא התכוונתי ממש מיינסטרים כמובן
20/12/2007 | 16:03
1
6
אני לא עד כדי כך מפגרת. התכוונתי שהסוף היה כוחני  וגם שטחי יחסית למורכבות הפסיכולוגית והעלילתית. אני מודה שאני לא ממש זוכרת, קראתי את הספר לפני חמש עשרה שנה , וייתכן מאד שפיספסתי משהו. אולי אני צריכה לקרוא אותו שוב.
לי בכלל לא היתה התלבטות אם הוא נבל או צדיק. (נבל).
קומיקס >>
לצפיה ב-'זאת שאלה שעולה (ספוילרים)'
זאת שאלה שעולה (ספוילרים)
22/12/2007 | 04:14
1
אין כאן ממש טוב או רע. היו כמה אופציות שלכל אחת חסרונות, ואדם אחד לקח על עצמו להחליט על אחת מהאופציות.
האופציה עבדה - הביאה לפתרון (זמני לפחות) של הבעיה - אבל זה גבה מחיר של חיי אדם. והוא לא נשיא ארה"ב ולא ראש שום דבר ולא נבחר לשום תפקיד שנותן לו את הסמכות לגרום למוות. מה הוא כן? הוא "ווצ'מן", שכמו למשל באטמן* מטפל במה שאחרים פקששו בלטפל. וזה בעצם מה שהוא עשה, טכנית.

ווצ'מן הוא בצורה המוכרת והבסיסית מישהו כמו באטמן, ובמקרה שלנו אנשים כמו נייט אוול (שעשה גם הוא מעשה לפתור בעיה למרות שזה לא עניינו, הוא הציל אנשים משריפה) ושאר החבורה. אנשים אומרים שכאלו ווצ'מן הם טובים. הם עוזרים להביא טוב במקום שבו המסגרת מגבילה או לא מטפלת, ולאורך הסיפור באמת הווצ'מן עושים דברים טובים יותר מ"אנשים רגילים".

אז רגע, בואי נסכם את שתי הפסקאות האחרונות:
להיות "ווצ'מן" נחשב דבר טוב ומועיל. בסוף הסיפור ווצ'מן אחד עשה משהו שמעשית תיקן מצב בעולם. אבל את, ו-ווצ'מן אחר (רורשאך) ממש לא מסכימים עם האמצעי פה. אז מי שם אותו לקבוע מה טוב לנו? האם לגיטימי להיות "ווצ'מן"?

והסוף הוא אגב הגדלה של מצב שהיה קיים כבר קודם. רורשאך הרג פושעים נוראיים שבלעדיו היו מסתובבים חופשי. אז הבעיה נפתרה (הפושע כבר לא יפגע) אבל מי שם אותו לשופט? האם גם הוא נבל לפי זה?

* אני לא משווה את ווצ'מן לבאטמן ובקושי קראתי באטמן, אבל האלמנט הזה אצלו יכול לעזור להמחיש את האלמנט בווצ'מן.
קומיקס >>
לצפיה ב-'אוקי'
אוקי
20/12/2007 | 09:25
6
עכשיו זה מצחיק

וכרגיל לא הצלחתם להגיב על התגובה שלי בדרך אינטיליגנטית - מאוד מפתיע
אצלי שום דבר לא אישי דרך אגב
אני נתתי לאלן מור המון הזדמנויות והוא פשוט לא הגיע אםילו קרוב ללענייו אותי בעלילות הנדושות שלו
שוב - אני לא אומר שאין לו שום כישרון כתיבה בכלל, אבל תפסיקו להגיד "גאון" על כל דבר, אתם בכלל לא יודעים מה זה אומר - זה לא קשור לאלן מור, לכו למילון ותקראו קצת היסטוריה - אני הבור כאן? לפחות אני יודע עברית
הנקודה שהכי העציבה אותי דרך אגב בהגנה על ווצ'מן הייתה שהוא זכה בפרס הוגו. אם תחשבו על זה קצת תבינו שחוץ מהישג ענק זה פשוט לא קשור למציאות בשום צורה - כיום יש מספיק פרסים לקומיקס, זאת הסיבה היחידה שלא נותנים פרסי ספרות על קומיקס יותר אלא פרסי קומיקס על קומיקס. אז יופי הוא היה הראשון, אבל הוא גם יהיה האחרון. העובדה הפשוטה היא שווצ'מן הוא לא כזה קומיקס מתוחכם, רק יחסית לזמנו. אז יש כמה דברים נחמדים בווצ'מן, אבל קצת פרספקטיבה, אם תלמדו אותו כמו התנ"ך לא תגיעו לשום מקום. הכל תירוצים אצלכם - הקומפוזיציות בכוונה? ברור שהן בכוונה. למישהו היה ספק? הכל תמיד בכוונה, השאלה היא עד כמה זה עובד. לי זה לא עבד בכלל. אתם באמת הולכים להתווכח על זה שזה כן עובד כשאני יודע שזה ממש שעמם אותי? אתם מתווכחים עם עצמכם. אני מבקש הוכחות אובייקטיביות וכל מה שאתם נותנים זה תירוצים שעובדים רק אצלכם בראש. אתם ממש שפוטים של הקומיקס הזה ממה שכתבתם.. מאוד עצוב. אני דרך אגב, לא שפוט של אף קומיקס ואני מוצא דברים רעים בכל דבר, גם בלי לחפש. גם דברים שאני נהנה מהם, אני לומד מהטעויות שנעשו בהם, כי זאת דרך מאוד טובה ללמוד דברים. ואריאל - אין לי שום בעיה שאתה אוהב את ווצ'מן. אני רק רציתי שתסביר לי למה אהבת, והסברת בצורה מאוד לא מחייבת. מכאן מגיעים למסקנה שאין לך מושג. זה בסדר. בדר"כ כשאוהבים דברים אי אפשר להסביר. אני אישית לא סובל סיפורים כאלה אלא אם כן הם מצחיקים במיוחד (כל דבר שמצחיק במיוחד מיד מכפר על התסריט שלו) ולכן אין סיכוי שאני אי פעם אתחבר לקומיקסים של אלן מור. זאת בעיה שלי, אבל אני לא יכול לשנות את זה.
להגיד שאני לא מבין כלום מהחיים שלי זה אחד הדברים היותר מצחיקים ששמעתי. אריאל, אני בטוח שאתה אפילו לא מאמין בזה. הפורום הזה מקלקל אתכם, אנשים.

ביי
קומיקס >>
לצפיה ב-'מה שאני אוהבת בזה בגדול'
מה שאני אוהבת בזה בגדול
22/12/2007 | 04:25
4
זה בעיקר שיש בקומיקס הרבה מעבר לעלילה פשוטה (איש קם מצחצח שיניים והולך לעבודה), שיש אלמנטים קומיקסיים שנראים לי מעולים, וזה שיש לי הרגשה חזקה שבקריאה נוספת אני אבין יותר ואחשוב יותר על חלקים מהסיפור.

אם הוא משעמם או לא? סוחף או לא? זה תלוי בבנאדם. את אנטיגונה למדתי בפעם הראשונה באנגלית (שיעור ספרות בבי"ס אמריקאי) ואפילו שדי הבנתי את המילים זה ממש לא סחף. גם בעברית זה לא היה סוחף, באנגלית עוד פחות. זה עדיין נחשב ליצירת אמנות, כי יש הרבה שלא חוו מה שחוויתי וכי יש הרבה שכן חוו, אבל הרגישו שהערך המוסף שהיצירה נותנת להם גובר על הבעייתיות בכך שזה לא סוחף.
משעמם? אותו הדבר. אורי סיפר שיש סופר שנחשב דגול ומשעמם אותו.

אז בעצם המשמעות של "האם אותי זה עניין/סחף" טובה רק בשביל לתאר יחס של אדם ליצירה, לא איכות של יצירה. איכות נהוג לתאר לפי יחס כולל של אנשים ליצירה. (בצורה מתמטית, אולי אפשר להגיד שכמה יצירה היא טובה תלוי בכמה אנשים אהבו אותה, כאשר ל"אינטלקטואלים" אולי יש משקל יותר גבוה וגם לנימוקים טובים)
קומיקס >>
לצפיה ב-'ככה לא מודדים איכות'
ככה לא מודדים איכות
22/12/2007 | 15:21
3
2
איכות מודדים לפי פרמטרים מאוד ברורים שלא כל אחד מבין ,אבל אפשר ללמוד אותם די בקלות. וגם זה לא מדוייק. בעיקרון אי אפשר באמת למדוד איכות, כי איכות היא לא משהו כמותי כמו תפוחים או מספרים. אני ממש לא מצאתי את הסיפור מתוחכם, אולי אנשים חשבו שיחסית לקומיקס (אני ממש לא מסכים לזה, אני רק משער) הסיפור בווצ'מן מתוחכם. אנטיגונה דרך אגב כתוב ממש רע, כי אף אחד כבר לא מדבר בשפה הזאת. היא הייתה כתובה מעולה יחסית לתקופה שבו כתבו את המחזה. ווצ'מן לעומת זאת לא כתוב בכלל טוב יחסית לדברים אחרים שנכתבו אפילו במאתיים השנים האחרונות - למרות שידוע שאלן מור מנסה לכתוב בצורה לא פוסט מודרנית ואפילו מודרנית. יש אנשים שאוהבים טרגדיות, שיהיה להם בכיף. יש אנשים שאוהבים את אלן מור, שיהיה גם להם בכיף. אני לא הייתי אוהב את ווצ'מן בכל מקרה כי הסיפור פשוט עלוב בעיניי. אני לא אפרט למה כי אנשים רק ימשיכו לתקוף אותי, אבל הנה חומר למחשבה - אין שום יצירה בהיסטוריה של האמנות שיש עליה קונצנזוס - אז אל תנסו להגיד לאף אחד ש-X הוא הדבר הכי טוב בעולם, במיוחד כאשר לא קראתם את כל מה שאי פעם נכתב. ולא, לא כולם חושבים שהמונה ליזה היא יצירה חשובה, לא כולם חושבים שהחטא ועונשו הוא הספר הכי מדהים בעולם, ולא כולם חושבים שהאזרח קיין הוא סרט מדהים. תנסו להיות קצת אובייקטיבים. להגיד "ווצ'מן זה קומיקס חשוב", אחלה. להגיד שהוא "הקומיקס הכי טוב בעולם" זו השטות הכי גדולה שאפשר להגיד - על כל דבר.
קומיקס >>
לצפיה ב-'נו באמת...'
נו באמת...
22/12/2007 | 19:51
לא צריך לקרא את כל הקומיקסים בעולם כדי להכריז ש-X או Y הם ספרים מדהימים.
ואתה יודע מה? אולי דווקא האנשים שהרכיבו את רשימת ה"100 ספרים הכי חשובים" שווצ'מן נכנס אליה, קראו מספיק כדי להחליט שהוא לא כזה נורא כמו שאתה מתאר כאן.

בקיצור, מר אפאת'יק, אתה בעמדת מיעוט. ולא מול עדר מעריצות בריטני בנות 12, אלא מול אנשים שיש להם קצת ניסיון בחיים ובקומיקס. לא סיימתי לקרא את ווצ'מן, אבל נדמה לי שאולי כדאי שתשקול להקשיב עוד טיפה לאנשים כמו ברוכין לפני שתקטול אותם.
קומיקס >>
לצפיה ב-'הכי טוב בעולם?'
הכי טוב בעולם?
23/12/2007 | 20:00
1
3
זה קצת מזכיר לי ויכוחים בקשר לצמחונות שהולכים בערך ככה (רק עם יותר מילים):
"את צמחונית?!"
"כן.."
"צמחונות זה רע! אי אפשר להיות צמחוני ולשרוד! צמחונות זה לא בריא! זה נגד הטבע של בני האדם!"
"למה, דוקא אני יותר בריאה מאז הצמחונות. בני אדם לא חייבים לאכול בשר."
"די לנסות לשכנע אותי, אני לא אהפוך להיות צמחוני! זה לא יעבוד לך!"
(מי ניסה לשכנע אותו? רק ניסיתי לתת קונטרה לזה שהוא פסל אותי..)

מה אמרו פה?
בונגלוס אמר שסבתא שלו אהבה את זה יותר מכל ספר אחר בשנים האחרונות. וקומיקס לסבתות זה לא טריויאלי.
הוברט אמר שהוא אוהב את הקומיקס, מעריך אותו, ושהוא גאוני.
אמיתי אמר שהוא נחשב מכובד וחוקרים אותו ברמה אקדמית.
אורי אמר שאלן מור גאון.

אף אחד לא אמר שזה הקומיקס הכי טוב בעולם, או שיש עליה קונצנזוס בין כל-כל-כל קוראי הקומיקס. זה כמו הדוגמה עם הצמחונות כי גם פה אנשים נתנו קונטרה לירידה על הקומיקס שהם אוהבים, ואחר כך טוענים שהם דחפו וקידמו אותו בצורה מוגזמת.

אז:
א. יש כאן כמה וכמה אנשים שאוהבים את ווצ'מן. והם מרגישים שזה יותר מורכב ואקדמי מקומיקסים אחרים (כי אפשר לאהוב קומיקס מבחינת העומק, אפשר לאהוב מבחינת זה שהוא מבדר, אפשר מכל מיני בחינות)
ב. העירו שהקומיקס קיבל הכרה והערכה ממוסדות רשמיים, גם לא כאלו שמתעסקים בד"כ בקומיקס.
ג. אמרו (לפחות אני אומרת) שהקומיקס בקונצנזוס, כאשר הכוונה היא לא שכל יצור חי אוהב ווצ'מן אלא הרבה אנשים, מקובל ש-. כמו שזה בקונצנזוס שבטהובן טוב, למרות שאני למשל בכלל לא משתגעת על מוזיקה קלאסית. ואנטיגונה, עדיין בקונצנזוס שזו יצירה על רמה, אחרת מישהו היה מבקש להוציא אותה מתכנית הלימודים (והיא כאמור היתה גם בתכנית הלימודים שלי בכתה ט' בארה"ב, זה לא רק שיגעון של משרד החינוך שלנו)

ואם לא תפרט למה הסיפור עלוב בעיניך, הויכוח הזה יהפוך ל:
"ווצ'מן אחלה!"
"ווצ'מן נוראי!"
"ווצ'מן אחלה!"
"ווצ'מן נוראי!"
:)
קומיקס >>
לצפיה ב-'סבתא שלי'
סבתא שלי
23/12/2007 | 22:49
2
כאפרה עליה !

קומיקס >>
לצפיה ב-'רק כדי לציין'
רק כדי לציין
22/12/2007 | 11:39
האומנות גאונית. קצת "ישנה", אבל גאונית.
קומיקס >>
לצפיה ב-'ולא שכוח שהוא נכתב בפאקינג 86-87'
ולא שכוח שהוא נכתב בפאקינג 86-87
19/12/2007 | 16:17
1
שזה לא פחות ממדהים בהתחשב במה שיצא אז.

נצל"ש: ניתוח עומק של חלקים מווצ'מן עם מינימום ספוילרים בהרצאה השנייה שלי בקאבום.
קומיקס >>
לצפיה ב-'שמור לי מקום באמצע!'
שמור לי מקום באמצע!
19/12/2007 | 17:48
לצפיה ב-'-=-=-'
-=-=-
19/12/2007 | 13:18
לוחצים על כפתור "הוספת תגובה" שצמוד להודעה אליה מגיבים (כלומר מיד מתחתיה)
קומיקס >>
לצפיה ב-'אגב, הוא לא ספיילר'
אגב, הוא לא ספיילר
22/12/2007 | 00:59
זה לא הסוף.
קומיקס >>

הודעות אחרונות

16:43 | 05.12.19 אורחים בפורום
04:24 | 19.11.19 slinahuang19
13:18 | 16.11.19 אורחים בפורום
21:50 | 14.11.19 אורחים בפורום
03:41 | 02.11.19 slinahuang19
19:49 | 31.10.19 אורחים בפורום
14:34 | 06.10.19 liorp200
17:44 | 02.10.19 אורחים בפורום
15:42 | 10.08.19 zivelca
11:35 | 04.08.19 אשל6
07:11 | 23.04.19 Hadar169
16:29 | 05.03.19 אורחים בפורום
15:04 | 05.02.19 NuddelmanSarit

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ