לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1331413,314 עוקבים אודות עסקים

פורום אנימציה ותלת מימד

שלום רב, א ני מ צ י ה  עושה לנו שמח, לא משנה אם זה דיסני משנות השלושים, אפקטים מהמאה העשרים ואחת או כל דבר באמצע - פלסטלינה, חול, סטייקים... אז אם מישהו לקח חפץ דומם והזיז אותו בצורה משכנעת - או לא - הריהו אמן אנימציה / אנימטור, וכולנו כאן כדי לעשות את זה ולהנות מזה. אפשר ורצוי לשלוח לינקים לעבודות מקוריות או מוצלחות במיוחד. רבים ישמחו לבקר עבודות של אחרים, לפעמים גם לומדים מזה משהו. מה אנחנו לא - הפורום לא משמש כמועדון מעריצים לסדרה אחת מסויימת, או כמקום איסוף לתמונות משעשעות. הכוונה היא להבין אנימציה כחובבי הז'אנר וכיוצרים וללמוד יותר על התחום בכללו. אנא שימו לב לכללי ההתנהגות בפורומים, ושמרו עליהם, כי הדבר הכי חשוב הוא: לשמור על כבוד הדדי. מאחורי כל שם בפורום מסתתר אדם שלם, שעשוי להיות חבר, שותף או לקוח לעתיד...  אז להתראות וניפגש כאן. ובינתיים, תהנו!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אנימציה ותלת מימד

שלום רב, א ני מ צ י ה  עושה לנו שמח, לא משנה אם זה דיסני משנות השלושים, אפקטים מהמאה העשרים ואחת או כל דבר באמצע - פלסטלינה, חול, סטייקים... אז אם מישהו לקח חפץ דומם והזיז אותו בצורה משכנעת - או לא - הריהו אמן אנימציה / אנימטור, וכולנו כאן כדי לעשות את זה ולהנות מזה. אפשר ורצוי לשלוח לינקים לעבודות מקוריות או מוצלחות במיוחד. רבים ישמחו לבקר עבודות של אחרים, לפעמים גם לומדים מזה משהו. מה אנחנו לא - הפורום לא משמש כמועדון מעריצים לסדרה אחת מסויימת, או כמקום איסוף לתמונות משעשעות. הכוונה היא להבין אנימציה כחובבי הז'אנר וכיוצרים וללמוד יותר על התחום בכללו. אנא שימו לב לכללי ההתנהגות בפורומים, ושמרו עליהם, כי הדבר הכי חשוב הוא: לשמור על כבוד הדדי. מאחורי כל שם בפורום מסתתר אדם שלם, שעשוי להיות חבר, שותף או לקוח לעתיד...  אז להתראות וניפגש כאן. ובינתיים, תהנו!
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכים הבאים לעולם "האנימציה והתלת מימד"

כאן הכל זז קדימה....
הצטרפו אלינו היום כדי שתוכלו לעמוד בקצב מחר :)

כאן המקום למתעניינים, סטודנטים, מרצים, מקצוענים ולכל מי שיש לו מה לשתף, מה לשאול ומה לדון בנושאים הרלבנטיים,

וביניהם: אנימציה דו מימד, תלת מימד, פיסול, מידול, טקסטורות, ביקורות, טכניקות, מקומות לימוד ועוד.

השתתפות חבורה מגוונת ומגובשת, ככל שתגדל, תיתן כיוון ומענה, לכל הנושאים שיעלו.

תגובות גולשים יתקבלו בברכה, כל אחד לפי תחומו ונסיונו, תוך מענה על רקע מקצועי וסף רגישות גבוה.... כיאה לארטיסטים רגישים :)

למי שיש רעיונות, בקשות שונות, מוזמן להעלותם.

על מנת להיות גולש פעיל בפורום צריך רק להירשם בשם שלכם או בכינוי שתבחרו. בכל בעיה ניתן לפנות למנהלת הפורום או במסר.
ומכאן, כדאי שנזוז קדימה !

המשך >>

לצפיה ב-'Story of Stuff - התנהלות דברים בעולם והנזק'
Story of Stuff - התנהלות דברים בעולם והנזק
<< ההודעה הנוכחית
26/01/2008 | 10:59
76
1
נשלח אלי קישור, Story of Stuff.
זה קישור המראה איך מתנהל העולם בימינו אנו. הוא מדבר על התנהלות דברים בעולם והנזק לעתיד.

http://www.storyofstuff.com

הסירטון שבקישור הזה פשוט נורא. התוכן שלו די מזעזע.
הוא אולי מזעזע, אבל מצד שני, די עצוב שהוא גם נכון.
(זה סירטון אנימטיבי מרשים ביותר, סירטון ללא כל דבר מזויע או מרתיע לצפיה. רק תוכן הדברים מעורר מחשבה.)

עצוב לראות איך אנחנו בעצם הורסים לעצמנו ולדורות הבאים את העתיד.  
בישראל, אולי אנחנו לא בגודל של US, אבל גם אנחנו תורמים לנזק.

אני בעד שכל אחד ינסה להקדיש את הזמן ולצפות בסרטון. זה בהחלט חומר למחשבה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'למה צריך לשקר אבל?'
למה צריך לשקר אבל?
26/01/2008 | 19:31
42
מעורר מחשבה?
אין כמו פליטה מרח' סומסום שתגיד לך בדיוק מה אתה אמור לחשוב כדי לעורר מחשבה.
סרט דמגוגי ופשטני.
לא מורכבות. לא נעליים. לא ניסיונות להסביר איך המערכת הזאת נוצרה. לא איך היא עובדת. לא ניסיונות להבין איך לעבוד סביבה. לא כלום.
יש אנשים רעים. יש חצים מצד אחד של המסך אל השני. והמנחה שואלת שאלות ואז עונה בעצמה.

אבל מה שאני באמת לא מבין זה למה האנשים האלה, שמתעטפים בזה שהם סופסוף אומרים לנו את האמת, מרגישים שמותר להם לעוות את האמת כדי להעביר את המסר שלהם?

הנה טיזר קצר, שכל מי שמבין אפילו קצת במחשבים יודע שהוא שקרי לחלוטין:
http://www.youtube.com/watch?v=Jc4yko5WMEc

זה לא הפשטה של המצב, זה שקר גס.

מי שרוצה לראות משהו קצת יותר מושכל בנושא יכול לחפש ב-google video סרט בשם the corporation.
לפחות שם הם מודים מה ה-bias שלהם ולא מתיימרים לספר סיפור נייטרלי תחת כותרת משלה כמו the story of stuff.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-' שקר גס מה בדיוק לא נכון'
שקר גס מה בדיוק לא נכון
26/01/2008 | 19:53
12
האם אתה יכול לשים כל CPU על כל Motherboard האם הכל תמיד יתאים

ככל שהטכנולוגיה מתקדמת היא אכן לא תתאים לחומרה הישנה. אין מה לעשות.
Backward compatibility לא עובד ולא יעבוד במקרה הזה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'זה אמנם באנגלית'
זה אמנם באנגלית
26/01/2008 | 21:38
11
אבל נראה לי שדי ברור שהיא טוענת שהחלק היחיד (דגש במקור) שמתחלף זה רכיב ה-CPU.
אבל מתחלפים גם chipset-ים ומתווספים חיבורי SATA, וחיבורי PCI מתחלפים לחיבורי PCI-E ונוספת תמיכה בטכנוגוליות DDR חדשות או מה שזה לא יהיה. שלא לדבר על כרטיסים גראפיים חדשים וכרטיסי רשת מהירים יותר וכו' וכו'

דוגרי, אני לא ממש מבין בזה.
אני רק מבין בזה מספיק בשביל לדעת שהיא משקרת כדי "להסביר" את מושג ה-planned obsolescence.
מיותר, דמגוגי וכתוב בשביל אמריקאים או אחרים שבולעים כל מה שמספרים להם כל עוד זה מלווה בתמונות יפות.
גם לא ברור למה היא זורקת את המסך יחד עם המחשב...

או למשל הטענה שלה שכופים על אנשים בעולם השלישי לעבור אל העיר מהכפר הנהדר שחיו בו עד היום. לדבריה: environments that have sustained them for generations. יש לזה סימוכין?
אפשר לבדוק אבל נראה לי שתוחלת החיים (שלא לדבר על הזדמנויות) בעיר גבוהה בהרבה מתוחלת החיים בכפר בעולם השלישי.
בטח ביחס לדורות קודמים.

איזה זכות יש לה להגיד לאנשי עולם שלישי לא לעבור לעיר ולהשאר בכפרים שלהם ולהמשיך לעבד שדות אורז?
רק לעולם המערבי מותר לעבור מהכפר אל העיר ולהתקדם?

זה לא שאין קשר בין צריכת המשאבים העולמיים למעבר אל העיר. אבל חלק מזה גם קשור לתוחלת חיים שגדלה ולכן לאוכלוסיה שגדלה ולאי יכולת של אזורים חקלאיים לתמוך בכ"כ הרבה אנשים. או סתם לזכותו של כל בנאדם לעבור אל העיר ולחפש שם את ההזדמנויות שאין לו בכפר.
בקיצור, ממש ממש לא מדובר בתהליך לינארי עם חיצים ברורים לכיוון אחד כמו שהיא מציגה את זה.

אגב, הכי אהבתי שהטרזיסטור שהיא קונה מיוצר בכל הארצות עם הקונוטציות הכי שליליות עבור אמריקאים - דרום אפריקה, עיראק, סין ומקסיקו.
רק את צפון קוריאה היא שכחה להוסיף.

האמת, אני חוזר בי. זה בהחלט מעורר מחשבה.
רק צריך לרצות.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי לגיגו'
כמו שאמרתי לגיגו
26/01/2008 | 21:43
8
כשמדובר במעבר של אוכלוסיות "פרימיטיביות" או "מתפתחות" לעולם המערבי, מה שאתה צריך לשאול את עצמך זה האם יש להם בחירה חופשית.

ציטוט:
איזה זכות יש לה להגיד לאנשי עולם שלישי לא לעבור לעיר ולהשאר בכפרים שלהם ולהמשיך לעבד שדות אורז?
רק לעולם המערבי מותר לעבור מהכפר אל העיר ולהתקדם?

מהצד השני אני יכולה להגיד: מי אמר שסגנון החיים המערבי הוא טוב יותר? אולי לסיני טוב לעבד שדות אורז? ואולי הוא לא יכול כי מישהו הקים לו מפעל על השדה?
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'מה?'
מה?
26/01/2008 | 22:24
7
"אולי לסיני טוב לעבד שדות אורז?"
זה משפט אמיתי?

הפנטזיה הרומנטית הזאת כאילו החברה האגרארית הרבה יותר טובה מהחיים "המערביים" היא בדיוק זה - פנטזיה רומנטית.
אם כל כך רע בעולם "המערבי" אז למה רואים יותר סינים/הודים/נפאלים/מקסיקנים/רומנים שמוותרים על החיים הטבעיים והנהדרים שלהם ("שקיימו אותם במשך דורות") ומסכנים את עצמם כדי להגר לארצות המערב "הרעות" והמתועשות?

למה לא רואים יותר מהגרים בלתי-חוקיים אמריקאים שמכרו את האוטו והחיבור פס-רחב שלהם והלכו לגור בבית מבוץ עם סכך ובלי תשתית חשמל או צנרת מרכזית ולקטוף אורז בסין?

כמה אנשים את מכירה שהפסיקו לשלם ביטוח לאומי כדי ללכת לגור בביצות וויטנאם (את יודעת, המקום הזה שצריך לעשות חיסונים נגד צהבת ודלקת קרום המוח היפאנית ומלריה וכאלה)?

אנשי העולם השלישי רוצים חיי נוחות בדיוק כמוך. וזה ממש (אבל ממש) לא קשור לקפיטליזם או לצרכנות או אנטי-צרכנות. זה קשור לטבע אנושי והרצון שלילדים שלהם תהיה יותר מחולצה אחת ושיהיה להם מספיק כסף לקנות אקמולי (ושגם יהיה מאיפה).
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'על זה בדיוק אני מדברת'
על זה בדיוק אני מדברת
26/01/2008 | 22:39
6
אני מניחה שכל אמא תרצה תרופות עבור הילד שלה ובגדים ללבוש בחורף, אני לא מניחה שכולם רוצים לגור בניין של 20 קומות ולהיות מוקפים בגאג'טים.
אל תיקח כמובן מאליו שכולם רוצים את מה שאתה רוצה.

למשל, דוגמה אישית:
רוב האנשים שאני מכירה רוצים להיות מוקפים בכסף בעוד כמה שנים.
אני בפירוש לא מעוניינת בזה והרבה אנשים חושבים שזה מוזר.
אני רוצה ללכת ולעשות כמה תארים באוניברסיטה בשביל הכיף שלי,
רוב האנשים שאני מכירה עושים תואר כדי למצוא עבודה שתכניס להם כסף.
אני רוצה לגור בדירת זכוכית בראש בניין בן 20 קומות באמצע ת"א,
אמא שלי רוצה בית עם גינה בכפר ולגדל חשיש למחיתה.

אם זו הוורסטיליות של השאיפות בתוך התרבות *שלך*, סביר להניח שתמצא וורסטיליות גדולה יותר אם תצא קצת מחוצה לה.

יצא לי לקרוא כמה ספרים של אנשים שבמסגרת העבודה שלהם עבדו עם שבטים שפחות נחשפו לתרבות המערבית. לא קיבלתי את הרושם ש iphone זה מה שחסר להם.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'"אל תיקח כמובן מאליו..." '
"אל תיקח כמובן מאליו..."
26/01/2008 | 22:52
"אל תיקח כמובן מאליו שכולם רוצים את מה שאתה רוצה"

יש כאלו שהיו מעדיפים להמשיך לגדל אורז בשדה עבור מחייתם. להמשיך ולחיות חיים פשוטים בפשטות.
לא כולם רוצים להיות מנכ"ל מפעל אורז בטוקיו או ניו יורק, או לרכוש פלאזמה "42, או לגור בתל אביב.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
26/01/2008 | 23:09
4
צריך לעצור מפניהם את הקידמה.
לא לחשוף אותם בכלל לתרבויות אחרות - כדי שלא יתפתו.
לסגור אותם בתוך חומות - שלא יראו בכלל iphone.
לטובתם, כמובן....
מה רע להם? שישארו בכפר.

לא יודע באיזה ספרים מדובר ואיזה רושם הם יוצרים.
אבל אני כן יודע שיש מיליוני אנשים ש"נוטשים" את התרבות שלהם אל ארצות השפע ומהגרים באופן לא חוקי אל תרבויות אחרות תוך סיכון עצמי רב. אני מניח שהם יודעים יותר טוב ממך מה השאיפות התרבויות *שלהם*.
שאלתי אם את מכירה מישהו שעשה את התהליך ההפוך.
לא ענית לי אבל אני מניח שכולנו יודעים את התשובה במילא.

עוני וחולי זה לא תרבות.
עושר ומודרניות זה גם לא תרבות.
אני מאוד מצטער שהמושגים האלה מעורבבים אצלך.

לכולם מגיע אינטרנט ושיחשפו לכל הרעיונות והאפשרויות שאת נחשפת אליהם ויחליטו בעצמם אם בא להם לקנות נייק או להמשיך לחיות בשדות אורז (או שניהם).
ואנשים בכל העולם מצביעים ברגליים - ועוברים אל העיר המודרנית...
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'תקרא את שאר השרשור'
תקרא את שאר השרשור
26/01/2008 | 23:35
3
אני מקבלת את ההרגשה שאתהלא קורא את התוכן של מה שאני כותבת.

לא אמרתי שצריך לסגור על אנשים את המכסה, אלא שתהיה להם בחירה.
אם אני מכירה אנשים שעשו את התהליך ההפוך? פחות או יותר.
אני מכירה אנשים שעזבו את העיר ועברו לקיבוץ ונטשו את הרפואה המודרנית לטובת רפואה אלטרנטיבית וכאלה שלא עובדים וגרים בסקוואט וצורכים דברים מהזבל, לא חסרות דוגמאות לאורח חיים אלטרנטיבי, אבל זה לא רלוונטי לדיון בעיני.
ואני מסכימה שהרבה אנשים עוברים ממדינות נחשלות (אני חושבת שככה כותבים את זה) למדינות מפותחות וגם זה לא רלוונטי לדיון בעיני.

כדי לסדר את העניינים, אני אסכם את הנקודות שלי
א - אין טוב ורע אבסולוטים. זו נקודת המוצא שלי בדיון.
ב - יש יתרונות וחסרונות לכל סגנון חיים שנבחן.
ג - לכל אדם צריכה להיות *יכולת בחירה* באיזה סגנון חיים הוא רוצה לבחור (שים לב זו נקודה שאנחנו מסכימים עליה ואתה ממשיך להתווכח איתי לגביה)
ד - מכאן שיש אפשרות שמישהו יבחר בסגנון חיים שאינו מערבי, מופרכת ככל שתהיה האפשרות הזאת בעיניך.

עכשיו אני אעשה תרגיל מחשבתי קטן כדי להדגים את הנקודה שלי:
תרבות זרה הגיעה לכדור הארץ מהחלל. מדובר בגזע חייזרים שהגיע לרמות קדמה שכמוהן לא נודעו לגזע האנושי. הם פתרו את חידות היקום לחלוטין, ומסוגלים לסנתז כל חומר שדרוש לקיומם מסביבתם באופן מיידי. הם צורכים מזון בצורת קפסולות שמכילות את כל מה שהגוף שלהם צריך, חיים במבנים מעשי ידייהם שמנהלים מחזור חומרים מלא, והשמידו את כל ה"טבע" המקורי בכוכב האם שלהם כדי לצרף את המשאבים שלו למערכת הסינתטית שהמציאו. הם אף פעם לא חולים ואינם נאלצים לעבוד, ויש בין כל הפרטים שלום ושלווה תמידיים.
הם מציעים לך להצטרף אליהם ולאמץ את סגנון החיים שלהם. האם היית עושה זאת?

ברור לכולנו ש"גזע החייזרים" הזה מייצג סוג מסויים של קדמה, ואני מקווה שברור לכולם גם שזה לא הסוג היחיד. לצורך העניין היינו יכולים לדמיין גזע שהגיע לסימביוזה מוחלטת עם הסביבה שלו, וכזה שעוסק בכיבוש ומלחמות ומליון מודלים אחרים שאני יכולה לחשוב עליהם.
בעיני זו לא קדמה שהיא בהכרח חיובית כולה - אני, למשל, אוהבת שיש סביבי טבע. אני אוהבת את האקראיות שבו. אבא שלי אוהב לעבוד. אני אוהבת שיש לי מכשולים שאני צריכה להתגבר עליהם.
אם אתה לא מתחבר לדוגמה שלי אתה יכול לנסות לחשוב לבד על דוגמה לקדמה שאתה לא בהכרח היית רוצה לקחת בה חלק. (מה העמדה שלך לגבי שיבוטים גנטיים, למשל?)

עכשיו תעשה את ההשלכה מהמטאפורה הקטנה שלי לחיים האמיתיים - אתה גזע חייזרים, השבט באפריקה הוא התרבות ה"נחשלת". עכשיו הבנת את הכוונה שלי?

אין טוב אבסולוטי
לא כל מודל של קדמה יהיה "טוב" בעיני כל אחד.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אז כמו שכתבתי כרגע במקום אחר בשרשור,'
אז כמו שכתבתי כרגע במקום אחר בשרשור,
26/01/2008 | 23:56
2
הטעות שלך בלוגיקה נמצאת לדעתי פה: "לכל אדם צריכה להיות *יכולת בחירה* באיזה סגנון חיים הוא רוצה לבחור". כי ברגע שנתת לו יכולת בחירה, בעצם קבעת את סגנון החיים שלו: דמוקרטיה קפיטליסטית מערבית. לא דמוקרטיה קפיטליסטית מערבית? אין לו יכולת בחירה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'בגדול,'
בגדול,
27/01/2008 | 06:01
1
אפילו שהכנסת שם את הקפיטליזם בדלת האחורית. יא דמגוג שכמותך.

האמת שהקפיטליזם לא מחוייב המציאות וכרגע, לא רק שהוא לא מוסיף לך בחירות, הוא קצת מונע את חלקן.
ולא, זה שהבחורה בסרט אומרת weren't you supposed to take care of us? (באנה, כמה מסרים בעיתיים אפשר לדחוף בסרט אחד. ככל שהזמן עובר, אני מתחיל לחשוב שמדובר בסוג של גאונות) לא באמת אומר שהקפיטליזם אמור לדאוג לך. אתה לא כזה מעניין את הקפיטליזם.

והילהנגה:
אני חושב שברגע שהחייזרים נחתו בדיון, זה הזמן שלי לפרוש ממנו.
לא ממש הבנתי את האנלוגיה לחייזרים. אבל בגדול נוכחתי לגלות שאנשים נוטים להשתמש ב"טיעוני חייזרים" כשהם מנסים להגיד שאין יחסי גומלין  בין 2 קבוצות עד נקודה מסוימת (נקודה שרירותית, שמתאימה לרוב לטיעון של אחד הצדדים בלבד). והמצב הוא לא כזה בדיון הנוכחי.

אני אומר, בואי נדמיין חייזרים שנחתו פה לפני 200,000 שנה ושמחקו להם את הזיכרון. ושחלק מהם פיתחו במאתיים שנה האחרונות מטוסים וקולנוע ו-iphone וחלק אחר ממשיכים לגדל אורז ולחיות בלי בתי חולים מודרניים. אם היית משבט חייזרים שעדיין חי מהיד לפה, לא היית מעדיפה להצטרף אל אלה שיש להם גישה לרפואה מודרנית ואוטו? או נגיד, סתם לעבור לעיר הגדולה?
אז, זהו. שזה בדיוק מה שהם רוצים. וטוב שכך.

אין דבר כזה "תרבות מערבית". יש תרבויות מפותחות יותר ותרבויות מפותחות פחות.
אנחנו שמים את כל התרבויות המפותחות תחת כותרת אחת - "תרבות המערב" - אפילו שבכלל לא מדובר בתרבות כי אם ברמה טכנולוגית.
וגם לא מדובר בתרבות אחת, כי אם בתרבויות שונות עם ערכים שונים, שהמכנה המשותף היחיד שלהם הוא הקידמה.
ולשאר אנחנו קוראים "עולם שלישי" כדי שנוכל להגיד לעצמנו ש"אולי טוב להם" לחיות בעוני ובלי ביוב.
והיות והדבר היחידי שמאחד את התרבויות ב"מערב" זה הקידמה אז אפשר בקלות להגיד שכן, חייזרי העולם השלישי רוצים להיות מערביים גם.
והם מצביעים עם הרגליים ונוהרים בהמוניהם אל המדינות המפותחות, בעוד שהקיבוצניק שרוצה לחיות עם הטבע לא נוהר לאיזה כפר נידח בסין.
הוא ממשיך לעבוד בת"א, יש לו אוטו וחשמל סדיר ובי"ח מודרני במרחק נסיעה. מקסימום הוא מהגר לאיזה מדינה עוד יותר "מערבית" כמו קנדה - איפה שיש לו עוד יותר טבע וחשמל ובי"ח מודרני במרחק נסיעה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'הויכוח הזה נהיה מאוס'
הויכוח הזה נהיה מאוס
27/01/2008 | 17:45
אני כבר לא מבינה על מה אנחנו מתווכחים.
sherban - דיברתי על כך שיש אפשרות שאנשים יבחרו בחירות שונות ממך.
אתה מוזמן להמשיך לחשוב ש*כל* אוכלוסיית הפלנטה נוצקה בדמותך, אני לא הולכת להמשיך את הדיון בנושא.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'"זה בהחלט מעורר מחשבה. רק צריך לרצות." '
"זה בהחלט מעורר מחשבה. רק צריך לרצות."
26/01/2008 | 21:47
לצפיה ב-' דרך אגב, החלפת ה-CPU יוצרת הפשטה של המצב.'
דרך אגב, החלפת ה-CPU יוצרת הפשטה של המצב.
26/01/2008 | 21:50
לצפיה ב-'הנה עוד קטע'
הנה עוד קטע
26/01/2008 | 19:56
28
שמוכיח שבארצות מפותחות ומתעושות, רמת החיים הממוצעת של האנשים בארצות המפותחות נמוכה יותר, תוחלת החיים שלהם קצרה יותר, תמותת התינוקות גדולה יותר והעוני קשה יותר:
http://www.youtube.com/watch?v=HoJDDiJohKY&feature...

הבעיה היא, כמובן, שכולנו יודעים שההיפך הוא הנכון...
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'איך הבנת את זה מהקטע היא לא טענה דבר שכזה.'
איך הבנת את זה מהקטע היא לא טענה דבר שכזה.
26/01/2008 | 20:20
13
לצפיה ב-'אני יודע שהיא לא טענה'
אני יודע שהיא לא טענה
26/01/2008 | 20:26
12
אבל תסתכל על זה רגע שוב. אם לא היית יודע, לא זה הרושם שהיית מקבל? שבלי תעשייה האנשים מאושרים ובריאים יותר?
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'לא לא לא!'
לא לא לא!
26/01/2008 | 20:59
1
הכוונה של הסרט היא שבארצות המתועשות (ארה"ב אירופה וכו) האנשים מאושרים ובריאים *על חשבון* אנשים בארצות מתפתחות.
אם לא היתה תעשיה האנשים בארצות האלה היו חיים חיים "פרימיטיבים" יותר (מה שלא אומר שהם לא טובים, ד"א) אבל הם לא היו מפרנסים אותנו, קפיש?
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'סליחה, אבל חוץ מהמשפט האחרון'
סליחה, אבל חוץ מהמשפט האחרון
26/01/2008 | 21:15
הקטע שהעליתי עסק בתוצאותיה העגומות והמסוכנות של התעשייה עבור האזרח המערבי.

אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שזה הרושם שהייתי מקבל'
לא נראה לי שזה הרושם שהייתי מקבל
26/01/2008 | 21:17
9
אם לא היה ביקוש כל כך חזק לתעשיה מהצד שלנו, יכול להיות שהם שם, האנשים שהפכו לפועלי תעשיה עבורנו, היו מאושרים ובריאים יותר.

אנחנו יוצרים ביקוש גבוה.
הם מספקים את הביקוש.

על מנת שאנו נחייה חיי מותרות, הם שם הופכים להיות הפועלים השחורים עבורנו.
כמובן שהם זוכים למשכורות כלשהן על מנת לעבוד בשביל הצריכה שלנו, אבל מצד שני, הם גם משלמים בבריאותם עבורנו.

תחשוב על הארץ בתור דוגמא.
סינים כפועלי בניין.
פלסטינאים כפועלי קו יצור.
פיליפינים כמטפלים במבוגרים.
אפריקאים כאנשי נקיון.
וכן הלאה וכן הלאה. There's no other option.

ואלו רק הזרים שעובדים עבורנו בתוך הארץ שלנו.
תחשוב לדוגמא על כל מפעלי הטקסטיל שהוקמו בירדן על מנת לספק עבורנו בדים.

האם אתה באמת חושב שאנו באמת זקוקים לכל הבדים הללו האם לא נוכל לחיות בלעדיהם
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'זה לא המקום להסביר את זה'
זה לא המקום להסביר את זה
26/01/2008 | 21:35
8
אבל יש גם טיעונים חזקים מאוד נגד הטענה שהמערב חי על חשבון מישהו. אפשר לבסס טענה שאומרת את ההיפך: שמה שאתה רואה כניצול, הוא למעשה קרש קפיצה.
בהקבלה פשטנית משהו, אני אגיד לך שאותי "ניצלו" בשנותי הראשונות כאנימטור: עבדתי 11-12 שעות ביום בשכר רעב. אבל למעשה זה לא היה ניצול, אלא יחסים סימביוטיים: אני סיפקתי כח עבודה זול, הם סיפקו לי אפשרות ללמוד ולהתפתח. בסופו של דבר הגעתי למצב שבו יכולתי להמשיך בכוחות עצמי. זו היתה בחירה שלי ואני לא מצטער עליה לרגע. תאר לעצמך שהסטודיו ששכר אותי היה מחליט להיות "יפה נפש" ולא לנצל אותי - אתה חושב שהייתי מודה לו על זה?
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהסוגיה במקרה הזה היא'
אני חושבת שהסוגיה במקרה הזה היא
26/01/2008 | 21:39
4
יכולת הבחירה החופשית.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'ביצה ותרנגולת'
ביצה ותרנגולת
26/01/2008 | 21:49
3
תנו להם עבודה, תנו להם ידע, תנו להם להתפתח - והבחירה החופשית, שמנהלת יחסים די הדוקים עם קפיטליזם ודמוקרטיה בסגנון מערבי, יבואו גם הם.
אל תתנו להם פתח לעולם המערבי, ונעלתם אותם במיץ של הזבל. העיקר שתרגישו נעלים מוסרית.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'בחירה חופשית?'
בחירה חופשית?
26/01/2008 | 21:58
2
כשיהיו להם (פלסטינאים, לדוגמה) ערים מסודרות עם ביוב מסודר ובתי חולים מסודרים ומוסדות השכלה מסודרים שפתוחים לכולם עם אפשרות ללמוד מקצועות חופשיים ולהתקבל למשרות כמו כל יהודי בארץ ולהשתלב כשווים אז נדבר על בחירה חופשית.
וזו, כמובן, אמירה שתקפה לכל אוכלוסיה בסטטוס דומה.

אני לא אומרת שצריך לסגור להם את המכסה מעל הראש, נהפוך הוא - אין כמוני תומכת בדמוקרטיזציה של הידע ושויון הזדמנויות. כל מה שאני אומרת זה שהמודל שהצעת רחוק מאד מהמצב שנגדו הסרט מתריע.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'מה שהכי קשה לי להבין פה'
מה שהכי קשה לי להבין פה
26/01/2008 | 23:50
1
הוא את הדיסוננס הפנימי הזה בשיח השמאלי. הדיסוננס הוא כזה: הרי יש קורלציה חזקה בין העולם התעשייתי/קפיטליסטי לעולם החופשי. זה נתון אמפירי ואני לא חושב שיש ויכוח על זה (אפשר גם להתחקות אחר הסיבות הסיבתיות של הקשר הזה).

עכשיו, מצד אחד את מדברת על החלקאי הסיני המאושר, ומצד שני את מדברת על בחירה חופשית וידע ושוויון הזדמנויות. בעולם שבו אני חי, זה נקרא להחזיק את החבל משתי קצותיו. זה לא עובד. דמוקרטיה/קפיטליזם/כפר גלובלי או דיקטטורה/חלוקת משאבים/בקרה הדוקה על מסחר? זו הבחירה שלך, ואת לא יכולה לומר "גם וגם". מה שאת כן יכולה לעשות הוא לבחור את המקום על הסקאלה ביניהם, שלדעתך מהווה את הפשרה האידיאלית.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-''
28/01/2008 | 10:38
גם כל ההנחה שיש כאן קונספרציה ממשלתית זו בדיחה - יש כאן צורך של ההמון ויש יזמים שנהנים מהצורך הזה.

אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'לא היית מעדיף להתחיל אחרת'
לא היית מעדיף להתחיל אחרת
2
האם לא היה כיף יותר להתחיל כשווה בין שווים

אי אפשר לפסול את זה לגמרי. ברור שאנחנו "תורמים" למקומות עבודה עבור האדם הפשוט.
אבל בעולם אידיאלי, האם לא היה יותר יפה שכולם היו עומדים באותו קו שכולם יכולים להרשות לעצמם חיים נוחים ללא מאמץ מוגזם

האם אתה לא היית מעדיף ללמוד את העבודה בהתחלה כאשר מוצמד לך mentor האם לא היה נוח יותר ללמוד באמצעות עזרה צמודה מגבוה באמצעות עובד מנוסה שחונך אותך באופן צמוד

שוב, זאת לא המציאות.
בתאוריה זו אמורה להיות המציאות בעולם אידיאלי.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'בהצלחה עם העולם האידאלי. אני חי פה.'
בהצלחה עם העולם האידאלי. אני חי פה.
26/01/2008 | 21:49
1
לצפיה ב-'כן, גם אני. '
כן, גם אני.
26/01/2008 | 21:55
פשוט הייתי רוצה שהילדים שלי עוד יזכו לבקר בפארקים.
שעוד ישארו להם מספיק עצים שאפשר לבנות עליהם מחנות ולהשתובב בהם.
שבילדות יהיה מותר לתת להם אוכל כמו שאימא שלי עשתה כאשר אני הייתי תינוק.
שהם לא יצטרכו ללכת עם מסכות חמצן כאשר הם יבחרו לצאת מחוץ לבית.

וכן הלאה וכן הלאה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'התכוונת מתפתחות, לא?'
התכוונת מתפתחות, לא?
26/01/2008 | 20:50
13
כי אחרת זה נשמע כמו
א - טעות בהבנה של הסרט
ג - טיעון נגד הסרט
במקום התגובה הצינית לביקורת עליו שהייתי מצפה לקבל ממך.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'זה טיעון נגד הסרט'
זה טיעון נגד הסרט
26/01/2008 | 21:12
12
אני דווקא מאלה שכן השתכנעו שיש בעיה שיש לטפל בה. כך שזה די מצער שכל כך הרבה חומר בנושא הוא פרופגנדה זולה ושטחית. למה שטחית? כי היא מנגחת את השיטה המערבית, ומעדיפה לשכוח שהשיטה הזו לא הפיקה רק את הבעיה הסביבתית, אלא גם את השפע והחופש שמאפשר לנו להבחין ולעסוק בבעיה הזו מלכתחילה.

הדבר הנכון מבחינתי הוא: "אנחנו רוצים דמוקרטיה, חופש וקפיטליזם מערבי, אבל עלינו למצוא דרכים יצירתיות וטכנולוגיות להוציא מהם את עוקץ הפגיעה בסביבה". על זה אפשר לקיים דיון. העניין של "הויה ראו נא כיצד הקפיטליזם דופק אותנו, הכריות שלנו מסוכנות, חלב האם של תינוקותינו התמימים מורעל, כולנו למעשה יבול אנושי שנועד להזין את מכונות התעשייה, ובנוסף לזה הם יהרגו את כדור הארץ" היא לטעמי מטופשת עד להכעיס. וגם לא בדיוק עומדת במבחן המציאות, כמו שניסיתי לרמוז קודם.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אני מסכימה עם זה שזה סרט דמגוגי משהו'
אני מסכימה עם זה שזה סרט דמגוגי משהו
26/01/2008 | 21:31
11
אבל אני מאמינה שהמסר שהוא מנסה להעביר הוא נכון ביסודו.
אני גם מאמינה בדיון בוגר ומושכל הוא הדרך לעורר לפעולה *אנשים בוגרים ומושכלים*, וכאן בדיוק הנקודה שלי.

אני ממש לא חושבת, ותקרא לי קטנת אמונה, שלכל האנשים שצריך לגייס בשביל להניע שינוי בסדר גודל כזה יש את הזמן, הרצון ומעל לכל היכולת לקיים דיון מיושב בנושא מצב הסביבה, ולא כל שכן להבין את כל הפרטים והדקויות של המצב. אני חושבת שיש דרכים שונות לגשת לאוכלוסיות שונות, ואם בכך שיצרת סרט דמגוגי, צעקני ופשטני נגעת בעוד כמה אנשים, מה טוב.

אני, למשל, מכירה הרבה מאד אנשים שלמרות שהם חברה בוגרים ורציניים שלא מתעלמים מהבעיות בסביבה שלהם, לא הצלחתי לגרום להם לחשוב על ההשלכות רחוקות הטווח של הצריכה שלהם בכל השנים שאני מכירה אותם, לא באמצעות הסברים, לא באמצעות תחינות ולא באמצעות איומים פיזים. אני מאמינה שסרט אחד כזה, מעוות עובדות ודמגוגי ככל שיהיה, יגרום להם לחשוב יותר מכל מייל הסברתי שאני יכולה לשלוח להם.

ממש אין לי בעיה עם דמגוגיה ככלי למניפולציה של ההמונים כשהיא משרתת את המטרות שלי. ותחשוב על זה שחברות מסחריות משתמשות בדמגוגיה באופן יום יומי למטרות הרבה פחות נאצלות ובכל זאת מעוררות הרבה פחות אנטגוניזם מצדך (איפה כתוב שאם תמרח B12 על השיער הוא יבריא ויבריק? בכל זאת כל יצרן שמפו מוכר לך סיפורים בסגנון)
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'שאני אבין'
שאני אבין
3
את לא רואה הבדל מהותי בין חומר פרסומי מוצהר לבין חומר שמתיימר לספק אמת בדוקה? נדמה לי שזו גישה מסוכנת. אגב, לא חוקי להסוות פרסומות כמאמרים בלי לכתוב איפשהו "חומר פרסומי".

לי יש בעיה עם דמגוגיה - גם כשהיא בצד "שלי". זה סוג של פתרון קל שבסופו של דבר, כדרכם של פתרונות קלים, עשוי להזיק יותר מלהועיל. במקרה הזה היא אפילו לא ממש בצד שלי, אז חובתי להוציא את השקרים לאור
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'*אני* רואה הבדל'
*אני* רואה הבדל
26/01/2008 | 21:54
2
*אתה* רואה הבדל. שמוליק מהבית ליד רואה הבדל? אני לא יודעת.
ביקורתיות כלפי המידע שמאכילים אותך היא חלק חשוב בחינוך של אדם בעולם המודרני, זה בטוח. אם בפועל זה קורה? הרושם שלי הוא שלא.

לא חסרות דוגמאות לאמת מסולפת או מוטה - פוליטיקה, מחקרים מדעיים במימון חברות מסחריות, ספרות לימודית בנושא הסטוריה של מדינות אויבות קרוב לוודאי שתראה שונה בכל מדינה. אם זה בסדר? אני מאמינה שזו דרכו של העולם להתנהל ומאחר וכרגע אנחנו לא נמצאים בעולם אוטופי שבו כולנו אנשים חושבים ומיושבים עם גישה שווה לידע וראיה לטווח ארוך פינות יקוצצו בין אם אנחנו אוהבים את זה ובין אם לא.

אני גם לא מבינה למה המסר של הסרט כל כך הרגיז אתכם.
מעבר לסילופי עובדות בנושא הטכני של עיצוב מוצר ואמירות מעט מרחיקות לכת פה ושם, העובדות נכונות (שוב - עד כמה שאפשר לסמוך על עובדות שנמסרות בכתבי עט מדעיים במאמרים בנושא אקולוגיה שיוצא לי לקרוא מפה לשם).
הם לא אמרו - בואו נוותר על הטכנולוגיה, אלא רק - בואו נמצא דרך להפוך את מסלול הצריכה שלנו למעגלי יותר וזו יופי של אמירה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'סליחה שאני קצת חופר, בייחוד שזה OFF'
סליחה שאני קצת חופר, בייחוד שזה OFF
26/01/2008 | 22:05
1
אבל זה נושא חשוב בעיני.

ההבדל בין "בואו נמצא דרך להפוך את מסלול הצריכה למעגלי" ובין "אנחנו לא בסדר!!!! התרבות שלנו מרושעת ופוגעת ורשלנית ואנחנו הורגים את העולם!!! ואת עצמינו!!! ואת ילדינו הרכים!!! ואם לא נפסיק עכשיו, העולם יבוא לקיצו!!!! הוגא בוגא!!!" הוא הבדל מהותי בעיני. האפקטיביות של היסטריה לפתרון בעיות, היא בדיוק אותה אפקטיביות של אפאטיות: אפס.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אני מצטערת אבל אני לא חושבת שזה סרט היסטרי...'
אני מצטערת אבל אני לא חושבת שזה סרט היסטרי...
26/01/2008 | 22:10
אני שמעתי בסרט:
אנחנו פוגעים בכדור הארץ בכאלה וכאלה דרכים (אומנם בלי פירוט מיוחד, אבל כל אחת מהדרכים שעלו נכונה),
רעלים מצטברים בגוף ועולים במעלה שרשרת המזון ואנחנו נדפקים מזה בסוף,
המשאבים הטבעיים שלנו נגמרים.

גם אני יכולה לקחת את ההסבר הכי מנומק ומדעי ולגחך אותו לרמת צעקה הסטרית שלא לדבר על הסבר כזה שהוא לאו דווקא מדעי אלא נועד להוות טריגר רגשי לתהליך חשיבה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'מסר שהוא נכון ביסודו'
מסר שהוא נכון ביסודו
26/01/2008 | 21:51
5
לא צריך שקרים כדי לעבור.
וזו בדיוק הטענה שלי ושל גיגו. שהסרט הזה מזיק הרבה יותר ממה שהוא מועיל.

הטענה שמותר לשקר, לנפח ולצעוק כדי להשיג את המטרות שלך (קרי - להגיע לכמה שיותר אנשים) היא בעייתית מאוד. בעיקר כשאת מנסה להלחם באלה שעושים בדיוק אותו דבר.

ואם אנשים "קונים" את המסר של הסרט הזה בלי לחשוב, אז איך הם אמורים לא לקנות את כל שאר השטויות שמוכרים להם?
התהליך צריך להיות בעד חשיבה ביקורתית ונגד חשיבה פשטנית ודמגוגית.
ולא עושים את זה ע"י יצירת עוד פרסומות פשטניות, שקריות ודמגוגיות.

אין שום הבדל בין הסרט הזה לפרסומת שמפו בערוץ 2. רמת האמינות והשיטות של שניהם זהות.
ההבדל היחידי הוא מי המפרסם ומה הוא מוכר.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'במה היא שיקרה למה אתה קורא לה שקרנית'
במה היא שיקרה למה אתה קורא לה שקרנית
26/01/2008 | 21:57
3
לצפיה ב-' הכוונה לקריינית בסרט כמובן.'
הכוונה לקריינית בסרט כמובן.
26/01/2008 | 22:00
2
לצפיה ב-'טוב, אני רואה שאתה ממש מתעקש'
טוב, אני רואה שאתה ממש מתעקש
26/01/2008 | 22:53
1
אמנם כבר כתבתי לך למעלה איפה היא שיקרה, אבל כנראה שהבעיה היא לא רק עם האנגלית אלא גם הבנת הנקרא בעברית.

הקריינית טוענת שהחלק היחידי שמתחלף במחשב זה המעבד. זה שקר.
רכיבים רבים מתחלפים - כונני דיסקטים מתחלפים בכונני CD שמתחלפים בצורבי DVD.
מודמים איטיים מתחלפים בכרטיסי רשת מהירים.
לוח האם עצמו משתנה מבחינת הדברים שהוא תומך בהם.
כל מה שאתה זורק זה את המאוורר וספק הכח ואולי הקופסא.

אז לא רק שהיא שיקרה לגבי המחשב - הדוגמא שלה גם לא ממש נכונה.
planned obsolescence זה כשמייצרים מוצר נחות כדי שיתקלקל ותקנה חדש תוך זמן קצר.
מחשבים מיוצרים תמיד עם הטכנולוגיה הכי מתקדמת שאפשר לייצר באותו רגע.
לא מתוך כוונה שתזרוק אותם אלא מתוך ידיעה שתוך שנתיים הטכנולוגיה תשתכלל - Moore's Law

דוגמא יותר מוצלחת היתה יכולה להיות ספות של איקאה.
אלה מיוצרים תמיד באותה טכנולוגיה ואין סיבה אמיתית לייצר מוצרים נחותים.

סרט למטומטמים, כבר אמרתי?
אנימציה ותלת מימד >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' הבנת הנקרא למי בדיוק אנחנו מתכוונים'
הבנת הנקרא למי בדיוק אנחנו מתכוונים
27/01/2008 | 00:32
אפילו ציטטתי מילה במילה על מנת לתרגם:
"The piece that changes each year, is just a tiny little piece in the corner"
ובתרגום אוטומטי לעברית - "החתיכה שמשתנה כל שנה, היא פשוט חתיכה קטנה קטנטנה בפינה"

היא לא אמרה שזו החתיכה היחידה. היא אמרה "החתיכה שמשתנה".
היא התייחסה נכון כאשר התכוונה ל-CPU, למעבד, לרכיב שהוא אכן לב המערכת.

נכון, בכל גירסאת פיתוח רוצים לפתח כמה שיותר. מעבר להחלפת המעבד גם מנסים לקדם את שאר הרכיבים.
אבל חשוב להבין שכל הפיתוחים הנלווים הללו הם בעיקר תוצאה ישירה של החלפת המעבד. תוצאה ישירה אם לא סיבה בלעדית.
כנ"ל גם פיתוח לוח אם חדש. גם זה ניגזרת ישירה של החלפת המעבד.

בתור אחד שכבר פיתח מעגל או שניים במהלך חייו, אני בהחלט לא מעיז לקרוא לדבר הזה שקר.
היא הציגה את זה בצורה הפשוטה ביותר, בצורה שגם אנשים שאינם טכנולוגים יבינו למה לעזאזל היא מתכוונת.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'*מושכת כתפיים*'
*מושכת כתפיים*
26/01/2008 | 22:03
אין שום הבדל בין הסרט לפרסומת - נכון.
צריך לעודד חשיבה ביקורתית - נכון. לא טענתי אחרת.

אבל אני חושבת שאת המלחמות שלך אתה יכול לנהל אחת אחת.
צר לי, אבל במסגרת המאבק לשימור הפלנטה אתה לא תהפוך את כל אוכלוסית העולם לאנשים חושבים למרות הכוונות היפות.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אם תרצו ביקורת הומוריסטית, Save The Planet'
אם תרצו ביקורת הומוריסטית, Save The Planet
26/01/2008 | 22:13
3
לצפיה ב-'ROFLMAO! אני מתה על הטיעון הזה D:'
ROFLMAO! אני מתה על הטיעון הזה D:
26/01/2008 | 22:20
כמובן שהוא ממש נכון :)
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-''
28/01/2008 | 10:48
לצפיה ב-'וואו...המכללה שלכם היא ניסוי מרתק במדעי ה..'
וואו...המכללה שלכם היא ניסוי מרתק במדעי ה..
27/01/2008 | 10:10
12
במדעי התנהגות..גדול...
שני כפירמים קטנים...
שנושאים את לפיד הויכוח חסר התועלת..ועוד עם ציטוטים,נקודות והכל..
כמעט כמו המקור,רק עם טיעונים פחות חכמים ממנו וכישורי ניהול שיחה
או הבנת הנקרא פחות טובים..טוב יש להם עוד זמן עד שהמאסטר יוריש
להם סופית את חרבו ויגיד להם..לכו בניי ומלאו את פורומי הארץ..
אבל מי אמר שמסגרת חינוכית לא ממש משפיעה או אין בכוחה לעצב ממש
את דעותיו ודרכו של הילד,מי?..
זה מדהים..אותה התנסחות,אותה התנהלות,אפילו אותו סגנון כתיבה,אותו
חוסר כניעה גם כשהוכיחו לך שאתה טועה,וכמובן אותה היכולת הבלתי נלאית
למשוך את שרבן לבזבז זמן ולהתווכח איתך  :  )
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'בוקר טוב גם לך. '
בוקר טוב גם לך.
27/01/2008 | 10:14
1
לצפיה ב-' עקב חוסר הלאות שלך, אשמח לקבל קישור.'
עקב חוסר הלאות שלך, אשמח לקבל קישור.
27/01/2008 | 11:24
אם את מעוניינת להמשיך בקו הזה, אשמח לעזרה.

מכיוון שאני קצת קשה הבנה על הבוקר, אני בהחלט אשמח שתראי לי היכן טעיתי.
קישור היה עוזר לי להבין את טעותי הגורלית ביתר בירור.

אם אכן את מגלה שיש טעות בדברים שנאמרו, זה בסדר. מותר לבקש סליחה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-' זה לא הצחיק אותי.'
זה לא הצחיק אותי.
27/01/2008 | 10:16
9
לצפיה ב-'אמרתי "שני",לא הכללתי אותך'
אמרתי "שני",לא הכללתי אותך
27/01/2008 | 11:04
8
לא נראה לי שאת נופלת בקטגוריה הזאת..נראה לי שמראש
יש אנשים שקלים יותר ל"עיצוב" עי אנשים אחרים...
את נראית יותר מאלה שהגיעו עם אופי מוכן ועמוד שדרה כבר מהבית,אז
מן הסתם אנשים יחקו אותך יותר משאת תחקי אחרים.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'חנפנות תביא אותך רחוק בחיים....'
חנפנות תביא אותך רחוק בחיים....
27/01/2008 | 11:44
לצפיה ב-' חנפנות זה עובד עלי יופי'
חנפנות זה עובד עלי יופי
27/01/2008 | 22:19
6
לצפיה ב-'אז יכול להיות שבאמת עמוד השדרה לא כזה קשיח'
אז יכול להיות שבאמת עמוד השדרה לא כזה קשיח
28/01/2008 | 12:34
5
לצפיה ב-' מעולם לא טענתי אחרת'
מעולם לא טענתי אחרת
28/01/2008 | 13:09
לצפיה ב-'בוא,אני י עזור לך...'
בוא,אני י עזור לך...
28/01/2008 | 14:30
3
קודם כל סחתיין על הסולידריות עם חבריך לכיתה..גם אני בדעה שליקוק תחת
זה תמיד דבר טוב,וכמה שיותר.
אבל אם כבר אתה בשליחות לנסות להעליב אותי..בחייך..גם זה אינטרנט,יש שפה
וחוקים,וגם..זה הכי טוב שיכולת למצוא?ועוד אצלי?? שאני נותנת כל כך הרבה
אופציות עסיסיות להכנס בי?
לדוגמא:

"הלו,למה מי את חושבת שאת???ככה קוראת לאנשים ..מה זה?למה מי את??
כולה תופסת תחת ומנסה להראות את יענו חכמה על אנשים אחרים כי את מכוערת ואת
מנסה לפצות על התחת הענק המקומט והמשושה שלך בזה שאת כאילו חכמה,אבל בתכלס
את אהבלה מפגרת סתומה נעל...זה הכל מקינאה..יא זבל..לכי,לכי תנקי mocap ,יא שמנה
טפו עליך..."

או:

"עוד אחת,יא מפוטרת דיפסי,יא ש***טה קנאית...זה הכל מקינאה,את אפילו לא תתקבלי
למכללת קלנסווה,מקנאת בסטודנטים של כפיר כי הם פי אלף יותר שווים ממך וכל הסטודנטיות
שם כ**יות ואת שמנה מכוערת...שונטל מסלע גימס בקסטר לידך,יא אפס
את רק מלקקת לרון כי היא עבדה אצל אלכס ובכיוון שלך לא השתינו,נבלה נצלנית,מה חושבת
יצא לך משהו מזה???פחחחח..מפגרת,לכי לסובב טמפונים בגיסי,יא פותחת באוטוקד...
מוריק עלך...טפו יא שמנה.."

ככה מעליבים...

ולטל..וכדי שלא יגידו לי שלא קשור לנושא..כאילו שהנושא קשור לפורום בכלל..
הלקוי הוא התפיסה הסכרינית,אמריקאית קלישאתית להחריד..שמאוד דומה
למתחרות בתחרויות יופי שבנאום שלהן מדקלמות איך הן רוצות לעזור לרעבים באפריקה,
לרפא סרטן,לשים סוף לעוני ולעשות שלום עולמי...
כן,אנחנו מזיקים,נבלות,תאבי בצע ובגדי מעצבים..אבל בתכלס,העולם לא מסתובב סביבינו
באותה הקלות מחר יכולה להיות רעידת אדמה או שיטפון שימחקו ערים שלמות בשתי דקות,
וזה ממש לא קשור אלינו ישירות,אנחנו הרבה פחות משמעותיים ממה שאנחנו חושבים.
לחסוך?לחשוב מה מביא לנו תועלת??,למה,להביא ביד מביא תועלת?אולי גם תגיד לאנשים
להפסיק עם זה גם...
אפילו תאגידי הרשע  והמיתוג ,שאפילו אני לא מסמפטת,לא טיפשים..הרי מי שירשום פטנט
על לעשות דלק אוכל קולה ונייק מאוויר יהיה עשיר מעבר לכל דמיון אנושי,ומי לא רוצה
לעשות כסף?

להפגין נגד הלא חסר מה..(תבחר נושא),או לתרום לגריןפיס,או לחשוב על כל צריכת מוצר
כל שהוא אם זה באמת נחוץ,לא ישפרו את המצב לא היום ולא מחר,ככה העולם עובד,והדרכים
לשפר את המצב עוברות רק דרך לעבוד עם המערכת סביבה או באמצעותה..
למה,ממחזרים פה בקבוקי פלסטיק בגלל התחממות גלובלית?ממחזרים פה בקבוקי פלסטיק,כי
יש פה מאפית פלסטיק שסוחבת אותם ועושה על זה קופה..את הטבע האנושי אתה לא תשנה
אז אולי במקום לפזר ססמאות של פוליטיקאי אוכל מופלטות במימונה ומנשק פעוטות מירוחם,אם זה
כל כך חשוב לך,תתחיל בקטן..תתחיל בלעזור לאדם שלידך,או בלשפר את סביבתך הקרובה..בחייך,
מתי לאחרונה עשית משהו שעזר למישהו אחר,לווא דווקא נזקק ביותר(ושקל לקבצן,לא נחשב..
שקל=סיגריה)ולא מתוך אלטרואיזם מלאכותי..או מתי לאחרונה נמנעת מלזרוק בדל של סיגריה או
מסטיק בפינה של התחנת אוטובוס או בחול בים,כי אין פח בסביבה?שלא לדבר על עבודה
קהילתית(ושוב לאלטרואיזם המלאכותי...לא כזו שמשיגה לך אייטם בוואי נט,על איזה אדם טוב
מגניב ושלם עם היקום אתה)...
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'במקום "יעזור" "אעזור"'
במקום "יעזור" "אעזור"
28/01/2008 | 16:48
2
אם היית פחות מרחמת על עצמך ומתחנפנת לאחרים היית שוגה פחות.
אולי פחות הלקאה עצמית ויותר מוטיבציה יעזרו לך.
חברים'שלי בכיתה עושים בשביל עצמם, הם לא עסוקים לבכות על מר גורלם וצרות עולמם
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'ה"יעזור "היה הבדיחה...לכן ה"י" מודגשת..'
ה"יעזור "היה הבדיחה...לכן ה"י" מודגשת..
28/01/2008 | 19:36
1
אתה מה שאומרים לא העפרון הכי מחודד בארטא...
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אה... זה מודגש, חשבתי שנפל לך הראש על הרווח'
אה... זה מודגש, חשבתי שנפל לך הראש על הרווח
28/01/2008 | 21:00
לצפיה ב-'מעט פשטני, אבל נכון ביסודו.'
מעט פשטני, אבל נכון ביסודו.
27/01/2008 | 11:57
1
במיוחד הקטע של מדד האושר. אני זוכר מלימודי התקשורת, בקורס ניהול הפרסום
שהועבר על ידי אחת מראשי המשרדים הגדולים בארץ, את המשפט הבא:

"התפקיש שלנו כמפרסמים הוא לדאוג שאנשים לא יהיו מרוצים מהחיים שלהם, כדי
שהם ילכו ויקנו את המוצר שיעשה אותם מאושרים. מה שלא יקרה, ואז המוצר הבא".

מצחיק, אבל כתבת ביקורת על הישרדות באותו ענין (לא צפיתי בסדרה אז אני לא יודע אם זה נכון):

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3499082,00.html
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'וזה עושה קצת עצוב, בתור מי שמתפרנס'
וזה עושה קצת עצוב, בתור מי שמתפרנס
27/01/2008 | 12:00
מתעשיית שטיפת המוח.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'התחסדות, צביעות התממות ודמגוגיה'
התחסדות, צביעות התממות ודמגוגיה
28/01/2008 | 10:31
8
ולא שאין שם מידה של אמת.
אבל מה חדש???
ומה בעצם היא כן מציע לעשות???
על מה היא מוכנה לוותר???

אחרי שהעולם המערבי הגיע למקום שבו אנשים יכולים להרשות לעצמם מכונית הייברידית וכורים לא מזהמים הם יוצרים רגולציות שמונעות ממדינות עולם שלישי לכרות יערות.
ברור שהיא תדבר על הזכויות של תושבי העולם השלישי, אבל כמה זה באמת מגרד לה כשמציאות היא פשוטה - היא לא הייתה יכולה לנהל את החיים המגניבים שלה שלא על גבם.
מעניין כמה מפרטי הלבוש, או פרטי ציוד ששימשו בהפקה של הסרטון הזה יוצרו בסין או דרום אמריקה...

ומי מכם היה מוותר על המחשב החזק שלו??
כמה מכם מוכנים להתחייב לוותר על שידרוגים למחשב ב 10 השנים הבאות?
הרי לוותר עליו זה אומר לוותר על עיסוק, דרך חיים, או לכל הפחות תחביב. והרי אם נהיה כנים - גם על זה אנחנו לא מוכנים לוותר.

אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'וזה מזכיר לי עוד משהו -'
וזה מזכיר לי עוד משהו -
28/01/2008 | 10:39
זה כמו ויכוח שהיה לי על ניסויים בבעלי חיים וההתחסדות שיש סביב כל ההתנגדות לניסויים בבעלי חיים -
רוצים להפסיק ניסויים בבעלי חיים???

יש רק דרך אחת להשיג את זה - תפסיקו לצרוך רפואה מודרנית. כשהילד שלכם יהיה חולה, אל תתנו לו תרופות. כשתשבר לכם היד, אל תלכו לחדר המיון ...כי בכל פעם שאתם פונים לרופא מהמערכת הרפואית, אתם מזינים את התעשייה של הניסויים בבעלי חיים ומצדיקים אותה.

אבל בינינו - מי מכם מוכן באמת לוותר על זה???
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'בכלל זו בדיחה..'
בכלל זו בדיחה..
28/01/2008 | 10:42
...מעניין אם ה HD פלאש של הוידאו היה רץ על מחשבים מלפני 5 שנים.

חוץ מזה האופן שבו היא מדברת מעצבן אותי.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'ובשביל מה האופציה שך REPLAY בסוף הסרטון????'
ובשביל מה האופציה שך REPLAY בסוף הסרטון????
28/01/2008 | 10:43
....בשביל סתם לבזבז עוד חשמל, להגדיל את הבלאי למחשב ולהגדיל עוד את הצריכה של חומרי גלם???
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'סחתיין. הסירטון בעצם לא מחדש כלום.'
סחתיין. הסירטון בעצם לא מחדש כלום.
28/01/2008 | 10:55
4
סחתיין. הסירטון לא מחדש, מאשים אחרים בבעיות שיצרנו, ובעצם לא ממציא כלום.
ומה עכשיו?

האם עכשיו זה לפחות שם אותנו בנקודה חדשה? האם אנחנו לפחות יכולים לחשוב כיצד לתרום מעכשיו והלאה?

כל מה שהסרטון מנסה להעביר זה שלא היה מזיק אם היינו ממתנים קצת את הצריכה שלנו. לא היה קורה כלום אם היינו לובשים את אותה החולצה פעמיים, הולכים לסנדלר בכדי לתקן עקב בנעל, או אפילו חוזרים להשתמש בחיתולים שמצריכים כביסה לאחר שימוש.

רק צריך לחשוב מהי באמת התועלת בכל הדברים שאנחנו בוחרים לצרוך.  
אולי אפשר קצת להתמתן? אולי אפשר להינות מהחיים גם ללא splurging?
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'אני מבין מה הסרטון אומר,'
אני מבין מה הסרטון אומר,
28/01/2008 | 14:39
3
למרות שהמסר נקבר תחת זעקות אימה ופחד.

ןגם מה לעשות, יש כוחות שוק שנגזרים גם מביקוש, לא רק היצע, שבגללם אנחנו הולכים לקנות נעל חדה ולא לסנדלר שיתקן את הישנה.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'הבנת נכון. היא פשוט מציעה שנצמצם את הביקוש'
הבנת נכון. היא פשוט מציעה שנצמצם את הביקוש
28/01/2008 | 17:03
2
כמובן שזה מעולה שיש כזה היצע סביבנו, שאנחנו יכולים להשיג כל דבר מתי שרק נרצה.

השאלה אם זה משהו שאנחנו באמת צריכים. האם זה יקנה לנו יתרון כלשהו, או שאנחנו רוצים את זה רק כי אמרו לנו בטלוויזיה שזה מה שצריך

האם נפגע ללא הנעל החדה האם החיים שלנו ינזקו ללא החולצה החדשה

בכבוד, זה ה-Teaser הרלוונטי לנושא.
http://www.youtube.com/watch?v=P56-zWupDcI
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'מצחיק - נעל חדשה'
מצחיק - נעל חדשה
28/01/2008 | 17:16
1
לצפיה ב-' חדה. עם שפיץ מקדימה. הרי זה הסגנון החדש.'
חדה. עם שפיץ מקדימה. הרי זה הסגנון החדש.
28/01/2008 | 17:57
חשבתי שלזה התכוונת כאשר רשמת את התגובה שלך.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'היא צודקת לגמרי '
היא צודקת לגמרי
28/01/2008 | 13:28
1
וכל מטרה שתגייס לטובתה נקבות כמוהה מקודשת בעיני.

סתם, זה פשוט הטיעון היחיד שעוד לא ראיתי שנכתב פה על הסרטון הזה.

אז הנה דעתי, הפשוטה והמטומטמת כמו הסרט הזה (אני לא מבטיח שהשכל שלי מסוגל להכיל מחשבה מורכבת מהסרטון הזה):

אנחנו מזבלים את העולם.
הולך להיות פה צפוף בקרוב.
יש אנשים במדינות אחרות שכבר מגעיל וצפוף להם.
אני הולך לראות סרט טוב בדיוידי.
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-'ממליץ על סרט אפוקליפטי'
ממליץ על סרט אפוקליפטי
28/01/2008 | 21:26
לצפיה ב-'לפי דעתי'
לפי דעתי
28/01/2008 | 23:25
וזה ד"א אורך החיים שלי עד רגע זה
אנחנו כולנו צריכים לחשוב לפני שאנחנו קונים כל מיני דברים
המחשבה של "האם אני באמת צריך את זה?"
ו"האם זה מה שיעשה אותי מאושר?" (אם התשובה היא כן אז תקנו)

זה...ולנגב אם ריבוע אחד של נייר טואלט כל פעם
אנימציה ותלת מימד >>
לצפיה ב-' Earth To America'
Earth To America
29/01/2008 | 19:32
קבלו עוד קישור מעניין, קישור שהוא גם משעשע - "!Blue Man Group video featured on "Earth To America

http://www.youtube.com/watch?v=QM-mfEMssy8
אנימציה ותלת מימד >>

הודעות אחרונות

17:40 | 08.07.20 אתינט
11:59 | 03.07.20 אתינט
15:24 | 25.06.20 אתינט
12:18 | 23.06.20 אתינט
18:24 | 14.06.20 אתינט
22:13 | 13.06.20 bill henderson

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ