מה כותבים לילד הנוסע לפולין?

א ת י 10

New member
אוקספורד - כן, אני אותה אתי../images/Emo8.gif

ראיתי, תודה. שלחתי לך מייל לפני כעשרה ימים, ללא תגובה מצידך. ניר רפואה, מנהל הגנון (שנקרא משום מה "קהילות") בוואלה, חסם את כניסתי לפורום כותבים לוואלה בשמי הזה, וגם מחק את כל הודעותי בפורום הישן לאחור - עד בערך 18 באוקטובר 2000. אנא הודע לי כאן או במייל של וואלה האם קיבלת. חשוב לי להחליף איתך כמה מלים.

לא קיבלתי שום מייל ../images/Emo32.gif

המייל האחרון ממך הוא מתאריך 2002-1-31 כנראה נמחק המייל במסר אישי שלחתי לך כתובת אימייל, ואפשר לענות לי גם במסר אישי.

בתור אחת ש..

שנסעה לפולין כדי לחוות את הרגע, כדי לנסות להבין מה שהם עברו, כדי לסגור מעגל של שורשים, כדי לשמוע שוב את הסיפורים, כדי להיות שם גאה שאני יהודיה, כדי לעמוד שם, באוושויץ עם דגל המדינה, כדי פשוט להיות שם. "הסכמתי" אפילו לאימי לנסוע איתי, כי לא יהיו לה עוד הזדמנויות והאמת שזה בכלל לא הפריע לי, אלא להיפך: המעגל שאני סוגרת, זה 2 דורות וזה אפילו עזר לי לעבור את 9 הימים האלה, בתור אחת שלפעמים יש לה סיוטים כאלה ואחרים. ולמרות כל זה, אבא שלי כתב לי מכתב. זה מאוד מרגש, כייף ואפילו גורם לך לאהוב יותר את ההורה/ההורים. כי הם חסרים לך שם (כשהם לא שם איתך). תכתוב לו שהוא הגיע לגיל מספיק בוגר כדי להבין את מה שעבר על עמו (ואולי משפחתו). שאתה סומך עליו שימשיך את השלשלת וייספר מה שעבר סבתו/סבו. ואפילו אתה יכול לשתף אותו ברגשות שלך לגבי העניין. ולך תדע, אם הקשר שלכם לא הכי הכי..אולי זה יעזור לקרב בינכם. מקווה שעזרתי סרטי

אגב,

אני שמחה שאתה בכלל מרשה לילדך לנסוע לשם. כי יש כאלה הורים (בד"כ לא מהמוצא האשכנזי), שאומרים לילד שלהם (מנסיון שלי עם חברות): "מה, עדיף לך לבזבז ת´כסף הזה על טיול ליוון ותהני הרבה יותר". וזה לא מסע של דיכאון! אני חשבתי שזה ייקרה לי ואני מכירה מישי שלא נסעה כי היא "ידעה שזה ישפיע עליה מאוד לרעה". אז לכל אלה אני רוצה להגיד שבכל הקושי, יש הרבה אחדות שם. אתה עוזר לאחר ואחר עוזר לך וככה עוברים את זה. ככה שזה לא יהיה השיקול. ובקשר ל"טיול ליוון"...מה הם משווים בכלל?!?!?! (אני מאמינה שזה בגלל "הקירבה" לנושא) סרטי

EYהודית

New member
סרטנית, תודה ששיתפת

תודה שהבאת מהזוית שלך כילדה שנסעה לשם...

קולט45

New member
אושוויץ.....

אימי שהיא יוצאת אוששויץ, נסעה לשם עם צוות צילום, והראתה להם את כל המקומות, שהכירה, היכן שתו, היכן עמדו.. היא היתה רק 16

למעלה