לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1066210,662 עוקבים אודות עסקים

פורום חופש

שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום אתר חופש www.hofesh.org.il, העוסק בכפייה דתית. זהות יהודית חילונית. יציאה בשאלה. כפייה דתית. חופש מדת. מטיפים חרדיים. יש אלוהים? הקשר בין דת ומדינה. מדינת הלכה. פטור מהצבא לבחורי ישיבות. כשרות. נישואין אזרחיים. ברית מילה. בכל הנושאים האלה ובנושאים רבים אחרים עוסק אתר חופש. מטרת פורום חופש היא לשמש במה לכל מי שרוצה להגיב לנושאים המועלים באתר, או להתבטא בנושאי אתר חופש. טוב, האמת שזו לא המטרה היחידה. יש, כמובן, גם סיבות אגואיסטיות. אתר חופש הוקם בגלל שלוש סיבות עיקריות: סיבה אחת היא מקרים לא מעטים שבהם צעירים חילוניים הפכו לחרדים לאחר שמטיפים חרדיים השתמשו בשקרים, הפחדות וכל מיני טריקים מלוכלכים כדי לשכנע אותם. סיבה שנייה – החשש של מקימי האתר שאם הציבור החילוני לא יתעורר, ומהר, מדינת ישראל תהפוך בטווח הלא רחוק למדינת הלכה, ולא הרבה זמן אחרי זה תפסיק להתקיים. הסיבה השלישית – הכפייה הדתית. מטרת האתר הייתה להגביר את המודעות לנושאים האלה ולהניע את הציבור החילוני לפעול. מטרת הפורום היא לעזור בכך. מספר הערות: 
1. הפורום אינו מחליף את האתר, ומנהלי האתר אינם מתחייבים לקרוא את ההודעות שנכתבות בפורום (אתר חופש מנוהל ומתוחזק כולו בהתנדבות ומנהלי האתר די קורסים מהעומס גם כך). לכן אם יש לכם תלונה או תגובה למנהלי האתר אנא שלחו אותה גם ל- webmaster@hofesh.org.il. אם כתבתם מאמר מעניין או יש לכם תגובה שתרצו שתופיע באתר, כנ"ל (שלחו אותה לאתר חופש).
2.יש לשמור על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים באתר חופש ובפורומים של תפוז.
3. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה.
4. הפורום אינו לוח-מודעות, ולכן כל פרסומת, בעיקר שיווקית, תימחק ללא הסבר.
5. פורום חופש נועד לדיונים בנושאים המתפרסמים באתר חופש ואין מטרתו לשמש כבמה להחזרה בתשובה. הודעות שרובן ככולן הטפה להתחרדות ימחקו לאלתר.
כמו כן הודעות שנוסחם מתעסק בשאלות שהן דיסציפלינות שקריות כגון מדע הבריאתנות, ימחקו לאלתר. 
6. יש להמנע מדיונים לגופם של משתתפים בפורום זה או בפורומים אחרים.
7. אין לפתוח שרשורים שאינם עוסקים בנושאים הקשורים לחופש. הודעות כאלו תמחקנה.
    כמו-כן משתמשים ותיקים יכולים להעלות נושאי |א-ט| אם ורק אם הם רלוונטים למשתתפים הקבועים
    בפורום (כמובן שדיונים בפורום יכולים לחרוג מתחום החופש אך לשרשורים חדשים שאינם עוסקים
    בחופש יש בוודאי פורום אחר רלוונטי).
8. אני שב ומדגיש, אין לדון על גבי הפורום בנוגע למדיניות ניהול הפורום. הסתייגויות בנוגע לניהול יש
    להפנות למנהל הפורום במסרים אישיים בלבד.
9. והיה והחלטת להעלות טענה מדעית - יש לגבות את הטענה על ידי קישור או הפניה למקורות לבקשת
    כל משתמש אחר.
ולסיום – תודה לטל שבלעדיה הפורום הזה לא היה קיים. שיהיה לכם יום נעים להתראות בפורום אילן

אודות הפורום חופש

שלום לכולם וברוכים הבאים לפורום אתר חופש www.hofesh.org.il, העוסק בכפייה דתית. זהות יהודית חילונית. יציאה בשאלה. כפייה דתית. חופש מדת. מטיפים חרדיים. יש אלוהים? הקשר בין דת ומדינה. מדינת הלכה. פטור מהצבא לבחורי ישיבות. כשרות. נישואין אזרחיים. ברית מילה. בכל הנושאים האלה ובנושאים רבים אחרים עוסק אתר חופש. מטרת פורום חופש היא לשמש במה לכל מי שרוצה להגיב לנושאים המועלים באתר, או להתבטא בנושאי אתר חופש. טוב, האמת שזו לא המטרה היחידה. יש, כמובן, גם סיבות אגואיסטיות. אתר חופש הוקם בגלל שלוש סיבות עיקריות: סיבה אחת היא מקרים לא מעטים שבהם צעירים חילוניים הפכו לחרדים לאחר שמטיפים חרדיים השתמשו בשקרים, הפחדות וכל מיני טריקים מלוכלכים כדי לשכנע אותם. סיבה שנייה – החשש של מקימי האתר שאם הציבור החילוני לא יתעורר, ומהר, מדינת ישראל תהפוך בטווח הלא רחוק למדינת הלכה, ולא הרבה זמן אחרי זה תפסיק להתקיים. הסיבה השלישית – הכפייה הדתית. מטרת האתר הייתה להגביר את המודעות לנושאים האלה ולהניע את הציבור החילוני לפעול. מטרת הפורום היא לעזור בכך. מספר הערות: 
1. הפורום אינו מחליף את האתר, ומנהלי האתר אינם מתחייבים לקרוא את ההודעות שנכתבות בפורום (אתר חופש מנוהל ומתוחזק כולו בהתנדבות ומנהלי האתר די קורסים מהעומס גם כך). לכן אם יש לכם תלונה או תגובה למנהלי האתר אנא שלחו אותה גם ל- webmaster@hofesh.org.il. אם כתבתם מאמר מעניין או יש לכם תגובה שתרצו שתופיע באתר, כנ"ל (שלחו אותה לאתר חופש).
2.יש לשמור על צורת התבטאות נאותה ולא פוגעת, בהתאם לכללי ההתנהגות הנהוגים באתר חופש ובפורומים של תפוז.
3. לצורך שמירה על הסדר, אבקש מאד לשרשר הודעות במידה ויש קשר ביניהן, ולא לפתוח הודעה חדשה, אלא אם מדובר בנושא או דיון חדש - שאז רצוי לפתוח הודעה חדשה.
4. הפורום אינו לוח-מודעות, ולכן כל פרסומת, בעיקר שיווקית, תימחק ללא הסבר.
5. פורום חופש נועד לדיונים בנושאים המתפרסמים באתר חופש ואין מטרתו לשמש כבמה להחזרה בתשובה. הודעות שרובן ככולן הטפה להתחרדות ימחקו לאלתר.
כמו כן הודעות שנוסחם מתעסק בשאלות שהן דיסציפלינות שקריות כגון מדע הבריאתנות, ימחקו לאלתר. 
6. יש להמנע מדיונים לגופם של משתתפים בפורום זה או בפורומים אחרים.
7. אין לפתוח שרשורים שאינם עוסקים בנושאים הקשורים לחופש. הודעות כאלו תמחקנה.
    כמו-כן משתמשים ותיקים יכולים להעלות נושאי |א-ט| אם ורק אם הם רלוונטים למשתתפים הקבועים
    בפורום (כמובן שדיונים בפורום יכולים לחרוג מתחום החופש אך לשרשורים חדשים שאינם עוסקים
    בחופש יש בוודאי פורום אחר רלוונטי).
8. אני שב ומדגיש, אין לדון על גבי הפורום בנוגע למדיניות ניהול הפורום. הסתייגויות בנוגע לניהול יש
    להפנות למנהל הפורום במסרים אישיים בלבד.
9. והיה והחלטת להעלות טענה מדעית - יש לגבות את הטענה על ידי קישור או הפניה למקורות לבקשת
    כל משתמש אחר.
ולסיום – תודה לטל שבלעדיה הפורום הזה לא היה קיים. שיהיה לכם יום נעים להתראות בפורום אילן
x
הודעה מהנהלת הפורום
המשך >>

לצפיה ב-'קרון תפילה, נשים החוצה'
קרון תפילה, נשים החוצה
02/06/2009 | 18:38
246
10
נוסעת בקו בין קרית-גת ותל-אביב נדרשה לעבור ממקום מושבה לקרון אחר, כדי שנוסעים דתיים יוכלו להתפלל. מקורות ברכבת אומרים היום ל-ynet כי מדובר בתופעה מוכרת. ברכבת ישראל רואים את העניין בחומרה, אך במשרד התחבורה לא מתכוונים להתערב

חופש >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא היה אכפת לי אם היו מרביצים לחרדים האלה'
לא היה אכפת לי אם היו מרביצים לחרדים האלה
<< ההודעה הנוכחית
02/06/2009 | 18:49
36
9
או יותר טוב, היו זורקים אותם מהרכבת תוך כדי נסיעה. היה עושה רק טוב לכולם.
חופש >>
לצפיה ב-'אל תרד לרמה שלהם'
אל תרד לרמה שלהם
02/06/2009 | 18:58
2
הם באים כביכול בנימוס, אבל אם זה לא עובד אז בבריונות, אנחנו לא כמוהם.
לא מספיק שהם מונעים תחבורה ציבורית בשבת, הם ממררים לנו את החיים גם בימי החול ברכבת, זו בריונות והתעלמות מהאחרים שלא שייכים לקבוצה שלהם, אני מציע פשוט לפנות לפקחי הרכבת כל פעם שיש מקרה כזה, להקליט אותם מרעישים בתפילה ומוציאים את הנשים מהקרון ולשלוח את זה להנהלת הרכבת ולחדשות, וכמובן להשתמש בזה בכל בחירות ברשויות המקומיות ובחירות ארציות.
וכמובן, לא לעשות מה שהם "מבקשים" לגבות כל אחת שנפגעת מהשובניסטיות הפסיכית שלהם, רוצים להתפלל? תתפללו בשקט ליד הנשים, לא נראה לי שאלהים שובניסט כמוכם, חוצפנים
חופש >>
לצפיה ב-'בנוסף, שכל הבנות יקחו תרסיס פלפל'
בנוסף, שכל הבנות יקחו תרסיס פלפל
02/06/2009 | 20:20
1
וברגע שצועקים עליכם, פשוט לרסס. הכלב לא ידע מאיפה זה בא לו ופשוט תוכלו להיעלם והוא לא יזכור.

אני לא יורד לרמה שלהם, אני פשוט יודע שהם יעברו לאלימות, אז עדיף להקדים תרופה למכה.
חופש >>
לצפיה ב-'עוד תשובה כלבבי '
עוד תשובה כלבבי
05/06/2009 | 18:01
היו יפי נפש שאמרו בYNET  'מה אתם רוצים מהם? להתפלל זה דבר יפה, כל הכבוד להם, אנחנו חיים במדינה יהודית, זה שווה ערך ללקום לקשישים באוטובוס'. בושה וחרפה להשוות את הדוסים שלא בא להם להתפלל ליד נשים לקשישים שקשה להם לעמוד וללכת ולקום בשבילם זו באמת מצווה גדולה.
חופש >>
לצפיה ב-'החרדים מטורפים ואתה שוטר מתעלל , מכות הן דרכך'
החרדים מטורפים ואתה שוטר מתעלל , מכות הן דרכך
03/06/2009 | 16:06
18
ובעבור זה התקבלת למשטרע ע' בסוף , למדינות אחרות יש משטרה אבל בישראל יש משטרע. המכות שאתה מטיף להן הן ההוכחה שאין מה לצפות משאויש....
חופש >>
לצפיה ב-'גם לנו יש משטרה'
גם לנו יש משטרה
03/06/2009 | 16:52
17
1
והאלימות היא רק כנגד מי שמפגין כלפיך אלימות.
חופש >>
לצפיה ב-'משטרת ישראל בתמונות'
משטרת ישראל בתמונות
03/06/2009 | 18:34
לצפיה ב-'ולחרטט את המדינה שאתה פצפיסט ולסנגר'
ולחרטט את המדינה שאתה פצפיסט ולסנגר
03/06/2009 | 20:05
15
1
אותי שהגנתי על פחדן או עצלן כמוך ..
אותך צריך לעכב  על איום לרצח !!!!
כן מהרכבות שאתה רוצה לזרוק אנשים
חופש >>
לצפיה ב-'השאויש נתפס במזימותיו , איומים במכות ?'
השאויש נתפס במזימותיו , איומים במכות ?
03/06/2009 | 20:22
8
קטן עליו ... לכחולי מדים , שחורי מדים מהיס"מ (יחידת סרסורים מיוחדת) ואפורי מדים ממג"ב , הכל מותר בחסות דת משטרת ישראל , שוטר הוא אלהים.
חופש >>
לצפיה ב-'איך זה קשור לזה שגיל פצפיסט שנוהג באלימות ???'
איך זה קשור לזה שגיל פצפיסט שנוהג באלימות ???
04/06/2009 | 14:42
7
אחר כך כול המריחות הללו...
חופש >>
לצפיה ב-'מתי הוא אמר שהוא פציפיסט בכלל?'
מתי הוא אמר שהוא פציפיסט בכלל?
04/06/2009 | 16:46
6
2
לצפיה ב-'שוב אתה מתחיל להכחיש הוא אמר זאת וזה רשום .'
שוב אתה מתחיל להכחיש הוא אמר זאת וזה רשום .
04/06/2009 | 23:19
5
לצפיה ב-'אם הוא אמר את זה, הוא שקרן ברור...'
אם הוא אמר את זה, הוא שקרן ברור...
05/06/2009 | 00:51
4
אבל אתה יכול בבקשה להראות לי?
חופש >>
לצפיה ב-'הוא רשם את זה בפורום חופש ומי שצריך לדעת יודע'
הוא רשם את זה בפורום חופש ומי שצריך לדעת יודע
05/06/2009 | 18:59
3
אני יחפש את  זה  ,,חבלל...
חופש >>
לצפיה ב-'תראה לי.'
תראה לי.
06/06/2009 | 13:14
2
2
לצפיה ב-'ואם אני יראה לך מה אני יקבל ???'
ואם אני יראה לך מה אני יקבל ???
07/06/2009 | 06:45
1
1
לצפיה ב-'כלום...'
כלום...
07/06/2009 | 13:25
3
לצפיה ב-'יאללה שתוק כבר חראדוס קטן'
יאללה שתוק כבר חראדוס קטן
03/06/2009 | 21:37
5
1
תגיד תודה בכלל שהשוטרים שומרים עליך, אחרת מזמן היה פה טבח בדם קר בכל חובשי הכיפה.
להזכירך, היחידה שעשתה כמעט את כל החיסולים והמבצעים האחרונים מאז 96' היא בעיקר הימ"מ, שזאת יחידה משטרתית [מיוחדת].
חופש >>
לצפיה ב-'בסופו של זה גם יקרה'
בסופו של זה גם יקרה
03/06/2009 | 21:41
3
1
ברגע שרוב האוכלוסיה תרגיש מאוימת מספיק
חופש >>
לצפיה ב-'ואתה מרגיש על זה רע?'
ואתה מרגיש על זה רע?
03/06/2009 | 22:20
2
1
עשינו כל כך מה שיכלנו כדי להזהיר אותם.
חופש >>
לצפיה ב-'לי אישית לא אכפת'
לי אישית לא אכפת
03/06/2009 | 22:39
1
2
אני לא גם לא הזהרתי אותם, זאת לא בעיה שלי אם אדם לא מבין שברגע שהוא עושה רע לאנשים אחרים הוא חוטף בראש.
להפיץ את האתאיזם זה יותר פוזיטיבי, זה מה שצריך לעשות
חופש >>
לצפיה ב-'אז תצטרף לארגון שלנו ותעזור לנו להפיץ '
אז תצטרף לארגון שלנו ותעזור לנו להפיץ
03/06/2009 | 22:45
1
לצפיה ב-'חחח אתה ממש בדיחה זו הבעיה שאין '
חחח אתה ממש בדיחה זו הבעיה שאין
04/06/2009 | 15:54
בארץ המטומטמת הזו תוכנית להגנת עדים שתגן על אנשים שפוחדים להתגייס כמוך !!!
חופש >>
לצפיה ב-'אם אתה באמת שוטר, תקשיב רגע'
אם אתה באמת שוטר, תקשיב רגע
04/06/2009 | 11:45
10
יש בעיה אמיתית, שהחרדים הם המקור שלה, ושהמשטרה אחראית לטפל בה לפי חוק והיא לא. משמרות הצניעות.
אז במקום לזרוק אנשים מהאוטובוס, תעבור למרחב ירושלים, לך למאה שערים, ותשבור למשמרות הצניעות את העצמות עם אלת שוטר. גם תפעל במסגרת החוק, גם תכסח את האויב החרדי בהתגלמותו, וגם תסיר איום ממשי מתושבי ירושלים.
חופש >>
לצפיה ב-'היום זה כבר מחוז ירושלים ולא מרחב'
היום זה כבר מחוז ירושלים ולא מרחב
04/06/2009 | 15:44
9
1
ההבדל - מרחב הוא חלק ממחוז. יש מחוז מרכז, מחוז תל אביב, מחוז ש"י וכו'. מרוב הבעיות שם כן..

תראה, בכיף הייתי מטפת במשמרות הצניעות, הבעיה - רק המג"בניקים והיס"מניקים (היס"מ הם חלק מהכחולה ולא ממג"ב) באים בכמות כזאת שתספיק לטפל בהם.

אתה יודע רק איפה הבעיה? לא במשטרה. יש לך שתי מפלגות עיקריות בממשלה שמגנות על משמרות הצניעות, וכל פעם שנעצר חרדי, הם טורחים להפעיל כזה לחץ על המפכ"ל שמשחררים אותו. יותר מזה, ידוע שקשה בטירוף לעצור את החרדים ביום רגיל, אז כשעוצרים בשבת זה הכי מעולה. אלא מה? הח"כים החראות עלו על זה וחוקקו חוק שאסור לעצור בשבת אלא אם יש סכנה שיברח, והרי תמיד הם יבואו בתירוץ "אני לא אברח" אז בית המשפט משחרר והם בורחים..
חופש >>
לצפיה ב-'אני לא מציע להילחם בהם ברחוב,'
אני לא מציע להילחם בהם ברחוב,
04/06/2009 | 16:21
8
אלא לגלות מי הם ולבוא להם בשעות שהם לא פעילים הבייתה, לעצור אותם אחד אחד. ככה לא צריך מג"ב. באה ניידת, במהירות נכנסת לבית, מוציאה ממנו את הבריון, ועוצרת אותו ביום רגיל לפני שאספסוף מספיק להתקהל. ברגע שתעצרו מספיק, וגם את הראשים שלהם (זו מיליציה מאורגת והיררכית) אז יהיה הרבה יותר קשה לח"כים החרדים להוציא אותם. גם תעשו מזה סיפור, גשו לתקשורת ודווחו כי עצרתם כנופייה שלמה של משמרות הצניעות עם הראש שלהם. יש מספיק תמיכה בציבור לטפל בהם אז זה יצור אפקט.

אפשר גם פשוט לארגן מערב למשמרות ולשבור להם את העצמות עם אלות משטרה. אחרי שישברו להם ידיים-רגליים כמה פעמים יהיה להם קשה להרביץ לאנשים.
חופש >>
לצפיה ב-'*מארב'
*מארב
04/06/2009 | 16:21
1
לצפיה ב-'תאמין לי שהבילוש תיכנן לעשות את מה שאמרת'
תאמין לי שהבילוש תיכנן לעשות את מה שאמרת
04/06/2009 | 16:28
2
בסוף, הבעיה, שהם נמצאים בלב החרדי, ככה שאם הם צועקים, כל החמולה יוצאת החוצה.

בקשר לחלק הראשון, אפשרי, הבעיה שהם לא נותנים כמעט אף פעם לניידות משטרה בכלל להתקרב לאזור. נכון, יש ניידות סמויות, אבל היום, כמעט כולם יודעים לזהות אותם, ככה שזה נורא קשה.
במידה ובאמת מגישים תלונה או מתרחש אירוע מסויים, אז באים בכוחות של 6\7 ניידות כחולות ועוד כמה של מג"ב, ואז באמת זה לא מפחיד והחרדים לא עושים כלום בנידון.

עקרונית, יש לך רעיונות טובים, אתה מוזמן לשלוח מכתב לקצין בילוש בבני ברק, אולי תצליח לשכנע אותו אפילו אתה יכול לשלוח לרמ"ד סיור..
חופש >>
לצפיה ב-'אני מבין שזה לא פשוט'
אני מבין שזה לא פשוט
04/06/2009 | 17:16
1
1
אך יש כאן שתי ברירות:
1) המשטרה מסוגלת לאכוף חוק על מאה שערים. ואם כן, אז יש דרכים לטפל בהם. מעבר למה שאמרתי, אפשר לעקוב אחריהם, לאסוף מידע נרחב על הפעילות של המשמרות וחבריה, ואז לעצור אותם כשהם לא מוגנים. למשל אחרי שהם יוצאים מקופת חולים, או כשהם במקרה לא בלב האכלוסיה. הם לא יוכלו להתחבא לנצח. אפשר גם פעם אחת לסגור את כל מאה שערים במצור משטרתי, להביא כמה עשרות ניידות, לעבור בית בית (של הפעילים במשמרות) ולעצור את כולם במכה.
2) אין בכוחה של המשטרה לאכוף חוק במאה שערים, ואז זה בעצם אומר שהמיליציות הללו שולטות ברחוב בפועל ואי אפשר לאתגר את שליטתם. אני מקווה שזה לא המצב, כי אם כן אז באמת צריך לערב כוחות מג"ב, צבא וכו' ולהחזיר את השליטה במאה שערים למדינה. בין אם במצור, בפלישה ומעצרים המוניים וכו'. כי אם זה המצב אז כרגע האיזור נשלט על גורם שאינו מדינת ישראל.

אני אנסה באמת לדבר עם קצין בילוש, אולם בני ברק זה פחות מוכר לי, אני גר בירושלים ולכן מכיר את המשמרות של מאה שערים. איך אני פונה למשטרה עם נושא כזה? ז"א, להגיש סתם תלונה כבר הגישו לא פעם. איך אני יכול לנסות לדבר עם מישהו אחראי על דרכים ורעיונות לפתרון הבעיה?
אני גם מוכן להתנדב זמנית לכוח המשטרתי לצורך משימה כזאת.
חופש >>
לצפיה ב-'אתה צריך לדבר עם אדם בדרגת סנ"צ ומעלה'
אתה צריך לדבר עם אדם בדרגת סנ"צ ומעלה
04/06/2009 | 17:26
1
יש אחד שאחראי על פניות הציבור אבל אני לא כל כך מכיר אותו..
חופש >>
לצפיה ב-'האלימות המשטרתית אינה שונה מהאלימות של משמרות'
האלימות המשטרתית אינה שונה מהאלימות של משמרות
04/06/2009 | 16:40
3
הצניעות. שתיהן אותו חרא , אבל לבריונות המשטרטית יש אישור מטעם מה שמכונה במקומותינו בשם מדינה.
חופש >>
לצפיה ב-'אני מסכים אידיאולוגית עם הטיעון, אך לא מעשית'
אני מסכים אידיאולוגית עם הטיעון, אך לא מעשית
04/06/2009 | 17:19
1
מעשית כרגע יש את משמרות הצניעות והן איום. כיוון שלא מדובר בשאלה של חפים מפשע או חשודים, אלא דיברתי על מכות בהקשר למארב שבו תופסים אותם בזמן פעילות אלימה, אזי אין לי התנגדות להפעיל כלפיהם אלימות באותה נקודת זמן לניטרולם.

כמו שאני לא מתנגד לכך שאדם יהרוג מתוך הגנה עצמית, למרות שאני כן מתנגד לעונש מוות. כשפועלים בזמן ביצוע אלימות בפועל, מותר להשתמש באלימות כדי לנטרל את הפושע.
ולא, אין כאן אלטרנטיבה של לעצור אותם בדרך לא אלימה, כי אם מנסים לעצור אותם הם מזמינים חמולה.
חופש >>
לצפיה ב-'זאת אומרת'
זאת אומרת
04/06/2009 | 17:21
הטיעון האנרכיסטי העקרוני לפיו סמכות המדינה להפעיל אלימות היא בעייתית, מקובל עלי. אולם מקובל עלי שמותר לכל אדם (לא רק משטרה) להפעיל אלימות כדי לנטרל אלימות בזמן אמת. למשטרה יש פשוט את הכוחות הדרושים. אם לי היה את הכוחות הדרושים, ולא הייתי חושש מהתערבות המדינה, הייתי עושה זאת בעצמי.
חופש >>
לצפיה ב-'תקון שגיאת כתיב : צריך להיות "המשטרתית" בתוכן'
תקון שגיאת כתיב : צריך להיות "המשטרתית" בתוכן
04/06/2009 | 18:00
1
לצפיה ב-'היה טוב באם אתה הייתה שומר על פיך !'
היה טוב באם אתה הייתה שומר על פיך !
05/06/2009 | 12:37
זה שביקשו  זה רק מראה כי הם  נורמטיביים  יותר ממך  הזולל  טריפות  ומנסה להיות יהודי , דבר והיפוכו  .
אתה אדם  עלוב הרוצה להיות יהודי אך  לא לשמור את עיקרי האמונה , אז אם  אתה נגד הדת אל  תצהיר אני יהודי כי אתה לא אתה תועמלן  גבלסי עלוב נפש . גרוע יותר מהמוסלמי אשר על  דתו  הוא שומר אפילו הוא חילוני באורחות חייו  .
אז ביקשו  , לא תפשו  אותה ועקרו  אותה ממקומה ברכבת .

אני גם  רואה זאת בחומרה אך  לא מגיע כמוך  למצב ואומר כי טוב שהיו זורקים  אותו מהרכבת תוך כדי נסיעה .

חופש >>
לצפיה ב-'זה בסדר שהם רוצים להתפלל'
זה בסדר שהם רוצים להתפלל
05/06/2009 | 15:14
ואם יש מקום בקרון,  או שאפשר בקלות להתארגן לתפילה קבוצתית, אין בעיה .

אבל לבקש מאשה, שאסור בכלל להסתכל עליה, שתלך  לחפש לה מקום אחר?

ואז בקרון השני תהיה התארגנות של קבוצה אחרת למטרות אחרות, או שבכלל לא יהיה שם מקום,

קצת הגזימו.....
חופש >>
לצפיה ב-'תגיד מה אתה עושה בפורום חופש '
תגיד מה אתה עושה בפורום חופש
05/06/2009 | 15:24
אתה צריך להיות בפורום "הרבץ לכל מי שלא חושב כמוך"....
חופש >>
לצפיה ב-'גמל שלמה המתפלל'
גמל שלמה המתפלל
02/06/2009 | 19:09
3
ואגב
כפי שפורסם בפורטל חרדים. הגיעו המון פניות מצד גורמים חרדים אנונימיים המתנגדים להפרדה בתחבורה ציבורית אף בריכוזים חרדיים.
חופש >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הטרוריסט המתפלל'
הטרוריסט המתפלל
02/06/2009 | 20:35
2
איזה עם נפלא

החרדים הפשוטים השפוים לא מעניינים את המנהיגים הפנאטים ועסקני הציבור שלהםשרוצים הפרדה בגלל שיקולים כלכליים וניתוק מהמציאות, גדולי הדור לא נוסעים בתח"צ, כמו מנהלי רכבת ישראל....
חופש >>
לצפיה ב-'הפאנאטיות החרדית מגיעה לשיאים חדשים כי אף פעם'
הפאנאטיות החרדית מגיעה לשיאים חדשים כי אף פעם
03/06/2009 | 19:10
1
לא אמרו לנציגי הצבור הזה בכנסת : עד כאן ! ולכן כל גחמה שלהם נדחפת ב"שטת הסלאמי" ואין פוצה פה ומצפצף. לפני כמה שנים לא היתה הפרדה בין המינים באוטובוסים , אבל כשלא מנעו את הדבר , יצרוהחרדים את המציאות הזאת , אז אין להתפלא על מה שנעשה ברכבת...
חופש >>
לצפיה ב-'ש"ס היא מטריה'
ש"ס היא מטריה
03/06/2009 | 21:43
ברגע שש"ס קיימת, האלימות חוגגת. דרך אגב, את יודעת שאחוז ההצבעה לש"ס בבתי הכלא היה בסביבות ה40-50 אחוז?
חופש >>
לצפיה ב-'לא הייתי מתנגד'
לא הייתי מתנגד
02/06/2009 | 21:10
אילו הנסיעה ברכבת הייתה מחולקת למחלקות כעין מחלקה ראשונה בטיסות. המשולמת במחיר מפולפל. וכך יהיה ניתן להקצות קרון עבור גברים ונשים ומה גם קרון עבור בית כסא, ועבור כנסיה ומסגד - לכל המרבה במחיר. ועוד קרון קטנטן עבור אזרח מן השורה. ס"ה 6 קרונות.
חופש >>
לצפיה ב-'השנאה שחוצה כל גבול'
השנאה שחוצה כל גבול
02/06/2009 | 23:47
36
באים הגברים החרדים ומבקשים באופן יפה מהנשים לעבור לקרון אחר.
מה הבעייה? אסור לגבר לבקש מאשה לעבור לקרון אחר?
תרצה תסכים לא תרצה לא תסכים.

אלא שהשנאה מעבירת אתכם על דעתכם.
חופש >>
לצפיה ב-'אהבת הנשים לא יודעת גבולות '
אהבת הנשים לא יודעת גבולות
03/06/2009 | 00:35
אל תחמיא לעצמך אלט, זה בן רחמים לחוסר עניין, בזכות הדת שלך לא שלחו חלליות לחלל, העולם לא מסתובב סביב המשקפים של הרב שלך, אתה לא מרכז העולם .
חופש >>
לצפיה ב-'האדם שילם במיטב כספו'
האדם שילם במיטב כספו
03/06/2009 | 01:30
1
על נסיעה ברכבת ולא על תפילה במיסה. ומגיע לו מעט התחשבות.
ובקושי אני מסכים לפתיחת בית כנסת ברציף עצמו. כך שנחשוך את מבטי הבוז כלפי הללו המסרבים להשלים מניין, וכאילו מדובר בעבריינים.
ומצידי, שכל דוס החפץ להינות משני העולמות, שיידאג להתפלל טרם נסיעתו בזמנו החופשי.
חופש >>
לצפיה ב-''
03/06/2009 | 19:29
לצפיה ב-'השירות שהנוסע מקבל מהרכבת הוא נסיעה.'
השירות שהנוסע מקבל מהרכבת הוא נסיעה.
03/06/2009 | 08:15
רוצה אקסטרות, כמו קרון בית כנסת? אז תשלם אקסטרה.
רוצה ללכת בין הקרונות ולנדנד לנוסעים להניח תפילין? אז תשלם גם על זה (במחשבה שניה, תשלם גם לנוסע על זה שהטרדת אותו באמצע הסודוקו).
חופש >>
לצפיה ב-'הטמטום שחוצה כל גבול...'
הטמטום שחוצה כל גבול...
03/06/2009 | 08:43
שמע בד"כ אני לא מגיב להבליך אבל אתה ממש מרגיז!
מחר יזיזו אברכים אשכנזים גבר ספרדי כי לא בא להם להתפלל לידו, ומחרתיים עוד יבקשו נוסעים ליטאים מנוסע חב"דניק לעבור גם כן לקרון אחר...

מה פתאום שהאישה תעבור לקרון אחר? חתיכת חוצפן!
היא שילמה כרטיס רכבת זכותה לשבת איפה שבא לה.
ואם למתפללים יש בעיה הרי שזאת בעיה שלהם בלבד ולא של הנוסעת התמימה!

והכי עצוב זה שאתה אפילו לא מבין איפה הבעיה כאן...
חופש >>
לצפיה ב-'הפעם יש ל alt נקודה'
הפעם יש ל alt נקודה
03/06/2009 | 09:12
21
מכיוון שכל מה שהם עשו זה לבקש ("לאחר שסירבה בתקיפות, המשיך הנוסע לעבר קרון אחר", "לאחר שר' סירבה בתקיפות לדרישתו, המשיך הנוסע אל עבר היציאה מהקרון"), ונציגי רכבת ישראל הבהירו שהנוסעות זכאיות לסרב לבקשות הללו, אני לא רואה עם זה שום בעיה מעבר לגסות הרוח בה נעשית הבקשה.
חופש >>
לצפיה ב-'הענין הוא ש"בקשות" כאלה'
הענין הוא ש"בקשות" כאלה
03/06/2009 | 09:25
7
כשהן נענות נעשות פחו ופחות בקשות ויותר ויותר דרישות.
חופש >>
לצפיה ב-'כשהן הופכות לדרישות, הן הופכות גם לפסולות.'
כשהן הופכות לדרישות, הן הופכות גם לפסולות.
03/06/2009 | 09:52
6
אבל כל עוד הן רק בקשות, אינני רואה בהן שום פסול.
חופש >>
לצפיה ב-'איפה עובר הגבול?'
איפה עובר הגבול?
03/06/2009 | 12:20
5
"סליחה, את מוכנה לעבור קרון? אנחנו רוצים להתפלל פה"?
"ביקשתי בנימוס, מה אכפת לך לעבור קרון"?
"למה השנאת חינם הזאת? בסך הכל ביקשתי לעבור קרון"?
"את מוכנה להפסיק לטמא בנוכחותך את קרון בית הכנסת"?
או אולי בגרסא הצבאית (לגברים שבינינו):
"אתה מוכן לבוא להשלים מנין"?
"מה אכפת לך לבוא לבית הכנסת? תעשה מצוה"?
"איזה מין יהודי אתה שלא מוכן להשלים מנין?"
"בושה לצה"ל שבצבא יהודי יש חיילים כמוך. גוי"?
חופש >>
לצפיה ב-'כל הניסוחים שלך הם בקשות'
כל הניסוחים שלך הם בקשות
03/06/2009 | 13:50
4
חלקם מנומסים, חלקם חצופים או פרובוקטיביים, חלקם מעליבים, חלקם מניפולטיביים, ואף אחד מהם לא עובר על החוק. אולי האחרון יכול להיות העלבת עובד ציבור.

הגבול עובר בין "סליחה, את מוכנה לעבור קרון? אנחנו רוצים להתפלל פה" ובין "אני מתנצל על שאין עזרת נשים בקרון בית הכנסת, אבל אנחנו מוציאים אותך ממנו כדי שנוכל להתפלל".
חופש >>
לצפיה ב-'כאשר בקשה חוזרת על עצמה יותר מדי'
כאשר בקשה חוזרת על עצמה יותר מדי
03/06/2009 | 14:24
1
היא הופכת להטרדה. אולי אין חוק נגד זה- אבל אין גם חוק נגד הפלצה במעליות.
חופש >>
לצפיה ב-'שיבקשו כאוות נפשם, וגם יפליצו במעליות שבת !'
שיבקשו כאוות נפשם, וגם יפליצו במעליות שבת !
03/06/2009 | 15:04
לצפיה ב-'גם לא כתוב שאסור לזרוק חתול מת לארון הקודש'
גם לא כתוב שאסור לזרוק חתול מת לארון הקודש
03/06/2009 | 16:03
1
בבית הכנסת בתפילת 18.
אין פסק הלכה כזה, תבדוק ותראה

למה?
כי אף אידיוט לא חשב לעשות מעשה כזה.

אז אולי אין חוק נגד מקרה של הטרדה (לעיתים באיומים ובהטרדה מינית) כזו כי אף אחד לא חשב שאדם ידרוש מאדם אחר לעבור מקום בכלי תחבורה ציבורי.
עכשיו נמצאו האידיוטים שעושים זאת וכנראה צריך חוק שיאסור משהו שמובן מאיליו שהוא אסור.
חופש >>
לצפיה ב-'ממש אותו דבר, כמובן.'
ממש אותו דבר, כמובן.
03/06/2009 | 18:32
גם אין חוק נגד בקשה לקפוץ מהגג, אבל רוב האנשים ישלחו את המבקש לה*דיין, במקום לעשות מזה סצינה.
חופש >>
לצפיה ב-'ראית איך הוא כתב? "שנאה שלא יודעת גבולות"'
ראית איך הוא כתב? "שנאה שלא יודעת גבולות"
03/06/2009 | 11:00
6
אולי בחו"ל יבקשו "בנימוס" מיהודים ששילמו כמו כולם, לעבור קרון כי הם מפריעים לקיים תפילה כלשהי שצריכים להיות שם רק נוצרים או מוסלמים ועצם הנוכחות של יהודי מפריע להם?
ולמה לעצור כאן? אולי יחליטו שלא רק נשים מפריעות אלא גם אנשים שסובלים מפיגור ובעלי מום ונכים מפריעים לקיים את התפילה, ויבקשו מהם לעבור קרון?
וכן ערבים ועוד
חופש >>
לצפיה ב-'הבעיה היא, שדתיים לא מסוגלים'
הבעיה היא, שדתיים לא מסוגלים
03/06/2009 | 11:35
לראות איך זה מתפרש בעיניים של הלא-דתי.
חרדים אכן מסוגלים לבקש מנוצרי בנימוס לעזוב את הקרון כדי שיוכלו להתפלל ללא נוצרים בסביבה, וגם אם לא יעשו זאת, זה לא מפני שהם חושבים שיש בזה משהו רע. מבחינתם זו פשוט דרישה דתית לגיטימית.
בעיניי הנוצרי או האישה, דרישה זאת פירושה הפיכת האדם עצמו להפרעה, וזו דרישה משפילה.
ואכן, חרדים או דתיים אולי לא יהיו מודעים לכך, אבל דרישת ההלכה שלא יהיו נשים באזור נובעת במיעוטה מסיבות של 'צניעות' ו'שמירת העיניים' וברובה מסיבות מיסטיות/ קבליות, שמשייכות לאישה טומאה תמידית.
חופש >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שום דבר על הניסוח הבזוי שלו'
לא אמרתי שום דבר על הניסוח הבזוי שלו
03/06/2009 | 13:42
4
כי לפעמים צריך להפריד בין התוכן לצורת הביטוי שלו.

"אולי בחו"ל יבקשו "בנימוס" מיהודים ששילמו כמו כולם, לעבור קרון כי הם מפריעים לקיים תפילה כלשהי שצריכים להיות שם רק נוצרים או מוסלמים ועצם הנוכחות של יהודי מפריע להם?"

אז יבקשו, זה מה שמדאיג אותך ?
חופש >>
לצפיה ב-'ג'וליאני אמר פעם'
ג'וליאני אמר פעם
03/06/2009 | 14:55
3
1
שבמקום שבו ישברו חלון ולא יתקנו אותו ולא תעשנה שום אכיפה בנידון, יהיו בעתיד זונות וסוחרי סמים במקום. והוא צדק. ובזכות התיאוריות הזאת הוא גם הצליח.
אני מבטיח לך שברגע שלא תיתן לחרדים אפילו זרת, הם ישתתקו, וגם אם ישתמשו באלימות, תוכל אתה לתת מכת נגד כל כך חזקה שהם לא יוכלו לעמוד על הרגליים יותר.
חופש >>
לצפיה ב-'לא רלוונטי, וג'וליאני טעה.'
לא רלוונטי, וג'וליאני טעה.
03/06/2009 | 15:09
2
אם לתת לדתי לבקש משהו נקרא לתת להם זרת, אז המצב עצוב.

באשר לג'וליאני, ברטרוספקטיבה ידוע שמייחסים הרבה יותר הצלחה ממה שמגיע לו. חלק מההצלחה נובע מירידה כללית בפגע ברחבי ארה"ב, כמו גם מעזיבה של צעירים את העיר.

לבסוף, כדאי שאנשים כאן ישקיעו את המרץ שלהם בנושאים חשובים, כמו הוצאת חרדים לשוק העבודה (60,000 אברכים שיעבדו בשכר ממוצע יכניסו לקופת המדינה מליארד שקל לשנה רק במיסים ישירים).
חופש >>
לצפיה ב-'ג'וליאני קיבל מה שהגיע לו ואף פחות מכך'
ג'וליאני קיבל מה שהגיע לו ואף פחות מכך
03/06/2009 | 17:04
1
1
ג'וליאני לא רק ניקה את העיר אלא גם סילק חלקים נרחבים של זנות וסמים ממנהטן (והיום זה יותר נדיר לראות את הדברים האלה בחלק הזה של העיר).
והוא לא טעה, וכשדתי מבקש משהו, כן זה זרת. כי במקרה שלהם, זה אף פעם לא מסתיים בבקשה. והעבר מוכיח זאת.
חופש >>
לצפיה ב-'חשבתי שלדתיים יש מונופול על אגדות עמים'
חשבתי שלדתיים יש מונופול על אגדות עמים
03/06/2009 | 18:29
3
לצפיה ב-'אני ראיתי איך נראית הבקשה ה"נימוסית" הזו'
אני ראיתי איך נראית הבקשה ה"נימוסית" הזו
03/06/2009 | 15:59
4
באמצעי תחבורה אחר, באוטובוס.

לא חסרות גם כתבות בעיתון.

מי שלא חי בארץ ב 10 השנים האחרונות היה יכול לחשוב שבאמת מדובר בבקשה נימוסית, מי שחי בארץ מכיר את המציאות.
חופש >>
לצפיה ב-'כשאין טיעון, נצמדים לשטויות.'
כשאין טיעון, נצמדים לשטויות.
03/06/2009 | 18:31
3
הישראלי הממוצע לא ידוע בנימוס שלו, גם אם הוא חילוני.
חופש >>
לצפיה ב-'אתה טענת שהבקשה מנומסת'
אתה טענת שהבקשה מנומסת
07/06/2009 | 11:09
2
כשמראים לך שהבקשה לא מנומסת אז פתאום אתה מדבר על שטויות.
אם לדעתך מדובר בשטויות אל תעלה את הנושא.
חופש >>
לצפיה ב-'לא טענתי שהיא מנומסת, טענתי שמותר לבקש.'
לא טענתי שהיא מנומסת, טענתי שמותר לבקש.
07/06/2009 | 13:41
1
לצפיה ב-'ומכיוון שאתה מתקשה בהבנת הנקרא ...'
ומכיוון שאתה מתקשה בהבנת הנקרא ...
07/06/2009 | 13:44
אני אדגיש לך את החלק הרלוונטי: "מכיוון שכל מה שהם עשו זה לבקש ... ונציגי רכבת ישראל הבהירו שהנוסעות זכאיות לסרב לבקשות הללו, אני לא רואה עם זה שום בעיה מעבר לגסות הרוח בה נעשית הבקשה".
חופש >>
לצפיה ב-'וגם לרבינו יונה ישנה נקודה'
וגם לרבינו יונה ישנה נקודה
03/06/2009 | 18:27
"ואם יכסוף אדם שימכור לו חברו שדה או כרם או אחד מחפציו ולא יש את נפשו למכרו, ואם יפצר בו ברוב דברי תחנונים יבוש להשיב פניו, אסור לפצור בו, כי זה כמו הכרח ואונס. והחומד לקחת כל חפץ והוא איש נכבד, שאם ישאל שאלה אור פניו לא יפילון אסור לשאול מעם רעהו מקח או מתת, בלתי אם ידע כי נתון יתן לו בנפש חפצה ולא ירע לבבו בתתו לו:"
חופש >>
לצפיה ב-'לשיטתך גם הרב אליישיב רדוף שינאה'
לשיטתך גם הרב אליישיב רדוף שינאה
03/06/2009 | 13:37
כי הרב אוסר התנהגות מסוג זה. מתוך הכתבה ב NRG:
"הרב אלישיב קבע כי על החרדים להתחשב ביתר הנוסעים, ופסק כי אם הדבר מפריע להם אין לערוך תפילה במניין במעבר המטוס. על פי פסיקת הרב, גם אם המניין מפריע רק לנוסע אחד - יש להתחשב בו. "

ברכותי, הצלחת אפילו לפסול את הרב אליישיב בגלל שלדעתך הוא מוכה שנאה שחוצה כל גבול. קבעת שיא חדש.
חופש >>
לצפיה ב-'אתם כולכם נחמדים מידי לאשך היחיד'
אתם כולכם נחמדים מידי לאשך היחיד
03/06/2009 | 20:07
אמור לי אשכי היקר האם גם אצלכם, כמו אצל חילונים ברמה מסויימת, כל הנשים זונות
מלבד אמי ואחותי, או שאצלכם אין סייג.
חופש >>
לצפיה ב-'מותר לבקש '
מותר לבקש
04/06/2009 | 15:37
כשאדם מבקש טובה פעם ב ...., בדרך כלל אנשים נענים לו, אבל כשאדם הופך לנודניק המבקש טובות כל היום אנשים מפתחים כלפיו סלידה.
חופש >>
לצפיה ב-'הבעיה היא הבקשה עצמה.'
הבעיה היא הבקשה עצמה.
05/06/2009 | 15:46
4
מי הוא בכלל, החרדי המסריח שחי כמו טפיל על המיסים של אותה אשה מסכנה שיבקש ממנה (כןכן, אפילו *יבקש*) בשיא חוצפתו לעבור מקום בגלל שהוא צריך להתפלל?
שיתפלל בבית, זה ממילא מה שהוא עושה כל הזמן במקום לעבוד או להתגייס לצבא!
או שפשוט יעבור קרון יחד עם כל הפינגוונים האחרים.

המדינה הזאת והזכויות שהם מביאים לטפילים האלה פשוט מבחילה אותי.
חופש >>
לצפיה ב-'רוב החילונים רדומים, זו הבעיה'
רוב החילונים רדומים, זו הבעיה
05/06/2009 | 19:21
1
לצפיה ב-'או יפה זו הנקודה'
או יפה זו הנקודה
07/06/2009 | 15:28
2
זו הכפייה החילונית עליה אני מדבר.בגלל הדעה האישית שלי נגד החרדים אני כופה עליהם את דעתי ואוסר עליהם לבקש בקשות .במדינה דמוקרטית יש לכל אדם זכות לחיות את חייו איך שבא לו.אך אנשים כמו כותבת זו
פוגעת בחופש הדתי של האדם.
חופש >>
לצפיה ב-'אני לא פוגעת בשום חופש.'
אני לא פוגעת בשום חופש.
07/06/2009 | 16:53
1
ודווקא החרדי שביקש מנוסעת במדינה דמוקרטית לעבור קרון בגלל סיבה דתית כלשהי- זו הפגיעה האמיתית בחופש.
צריך להפריד את הדת מהמדינה סוף סוף ולהשתיק אחת ולתמיד את הכפייה הדתית המיותרת הזאת, וכל מה שכלול בה (חוסר אוטובוסים וחנויות בשבת וכו').
חופש >>
לצפיה ב-'כפייה???'
כפייה???
07/06/2009 | 19:19
"ודווקא החרדי שביקש מנוסעת במדינה דמוקרטית לעבור קרון בגלל סיבה דתית כלשהי- זו הפגיעה האמיתית בחופש"
למה זה פגיעה בחופש?בחופש של מי פגעתי כשביקשתי ממשהי לעבור לקרון אחר?
אתם שאומרים שאסור לי לבקש מאשה לעבור אתם פוגעים בחופש שלי.

"צריך להפריד את הדת מהמדינה סוף סוף ולהשתיק אחת ולתמיד את הכפייה הדתית המיותרת הזאת, וכל מה שכלול בה (חוסר אוטובוסים וחנויות בשבת וכו')"""
מה הקשר לנושא שלנו?
חופש >>
לצפיה ב-'אוי אל תיתמם ..'
אוי אל תיתמם ..
05/06/2009 | 19:35
זה מתחיל מבקשה , עובר לדרישה, הופך לצעקה ואז מתחילות הקללות והמכות

ישנו דבר אחד חשוב שכל אדם שמבקש דבר מה חייב להפנים - יכולים לענות לך בשלילה. לצד השני יש זכות לסרב ואתה חייב לקבל את זה , אחרת זו לא בקשה אלא דרישה. בכתבה המדוברת האדם דרש מהבחורה לעבור ואף הרים את הקול- צר לי אבל ככה לא מבקשים (לא באופן יפה ולא באופן מכוער)

ד"א יצא לך לעלות על קו מהדרין לאחרונה? גם עלייך צעקו לעלות מהדלת האחורית? גם אותך קיללו? איפה התרצה תסכים לא תרצה לא תסכים כאן?או שהקללות והצעקות זה חלק מהלבקש יפה מבחינתך? מעניין עד כמה היית בעד אם אתה היית בצד שחוטף
חופש >>
לצפיה ב-'אני בעד קרון תפילה'
אני בעד קרון תפילה
03/06/2009 | 00:28
אבל קודם שיהיה קרון הנקה וקרון משחקים לילדים וקרון שמחובר לאינטרנט לטובת העובדים מהמחשב.
ושיהיה קרון מסעדה כמו שיש בחו"ל וקרון שינה. אם הרכבת תצרך לכול שימוש להקצות קרון מחירי הנסיעה ירקיעו שחקים.
או שיהיו מחירים ם שונים כמו בחול לקרון שינה וקרון רגיל , ,,,,אבל עם חברת הרכבת מוכנה להיות לארגי.....
.. אז שיתחשבו בכולם.
חופש >>
לצפיה ב-'פגיעה בדמוקרטיה'
פגיעה בדמוקרטיה
03/06/2009 | 18:58
145
2
דעתם של חברי הפורום היא שאסור לאדם חרדי המבקש להתפלל ברכבת לבקש בצורה יפה מאישה לעבור לקרון אחר.הם אומרים שבגלל שהדת היא דבר מטופש לכן גבר חרדי שמעוניין להתפלל לא יכול לעשות זאת.
ורעיון זה הוא פגיעה בדמוקרטיה.ומדוע?
אחד מאשיות הדמוקרטיה הוא "חופש דת".החופש של כל אחד ואחד לחיות על פי איזה אמונה שהוא רוצה
בתנאי כמובן שהוא לא פוגע באחר [בצורה מאסיבית].
ז"א אם הדת שלי שאני רשאי להאמין בה מחייבת אותי להתפלל במקום שאין בו נשים וודאי שמותר לי לבקש מהנשים לעבור לקרון אחר.לא מדובר כלל על כפייה או משהו כזה אלא מדובר בסך הכל בבקשה תמימה.
חברי הפרום שאומרים שאסור לבקש בקשות על בסיס דתי הם בעצם פוגעים בחופש הדת ובאשיות הדמוקרטיה.

ומה שלא ברור לי הוא זה שהם בוכים כל היום נגד הכפייה הדתית ולעומת זאת דעותיהם הם ממש כפייה חילונית.

כנראה שזה תוצאה של השנאה העוורת.
חופש >>
לצפיה ב-'אין שופ פגיעה בחופש הדת שלך'
אין שופ פגיעה בחופש הדת שלך
03/06/2009 | 19:22
14
אם תתפלל לפני שאתה יוצא לדרך תשלם עבור תפילה בקרון בית כנסת או בבית כנסת שיוקם עבור הנוסעים הדתיים בתחנות זה לא יפגע כהוא זה בחופש הדת שלך. זה יפגע בכיס שלך או בנוחותך- וזה בסדר גמור. על הדת שלך אתה צריך לשלם, לא הנוסעים והנוסעות.
חופש >>
לצפיה ב-'זה שאתה לא מרשה לי לבקש'
זה שאתה לא מרשה לי לבקש
03/06/2009 | 21:29
13
הטענה שלך יכולה להיות לגיטמית אילו החרדים היו דורשים לסגור קרון.
נגד דרישה כזו ניתן היה לדון בשאלה זו.
אך ההבדל הגדול הוא בין דרישה לבקשה.
אני לא דיברתי על דרישה אני דיברתי על בקשה אנושית פשוטה.
הרי אם נניח במידת העקרון שאני אדם שמן ואני עולה על הרכבת האם מותר לי לבקש מאדם במקרה שישנם עוד כסאות פנויים לפנות לי כסא כדי שיהיה לי נוח לשבת? וודאי שמותר לי.לדרוש אולי אסור לי אבל לבקש למה אסור לי?
מה שהם אומרים זה שאסור לבקש כלל.למה? אלא אם תאמר שבקשות ממניע דתי אינן לגתימיות וזו כפייה חילונית.

חופש >>
לצפיה ב-'יש לי נסיון עם "בקשות" כאלה.'
יש לי נסיון עם "בקשות" כאלה.
03/06/2009 | 21:37
12
כשאני חולף כאשרח דרך תחנה מרכזית סרסורי התפילין פונים אלי פעם אחת בדרך כלל (לעיתים אני מציע להם ללמוד איתי איזה אגרת של פאולוס). כשאני במיל' הבקשה להשלים מנין הופכת לעיתים קרובות להטרדה בלתי פוסקת.
אז יש פתרון פשוט- תשלם יותר או תוותר על נוחותך. אתה זה שמבקש אקסטרות.
חופש >>
לצפיה ב-'אתה בורח מהנקודה'
אתה בורח מהנקודה
03/06/2009 | 21:43
11
לצפיה ב-'מה הנקודה?'
מה הנקודה?
03/06/2009 | 21:46
10
הזכות שאתה מבקש לעצמך להטריד? אין לך זכות כזו.
חופש >>
לצפיה ב-'שוב אתה בורח מהנקודה'
שוב אתה בורח מהנקודה
03/06/2009 | 21:51
9
אני מנהל על בקשה בסגנון יפה ואתה מדבר על הטרדה.
חופש >>
לצפיה ב-'ואם אני אבקש בסגנון יפה'
ואם אני אבקש בסגנון יפה
03/06/2009 | 23:06
7
לעבור עם מכוניתי ברחוב חסום בבני ברק בשבת, מה תעשה לי ?
איך תגיב ? ואיזה סוג של כפיה תהיה התגובה שלך.
חופש >>
לצפיה ב-'סליחה, אבל השאלה וההשוואה דבילים'
סליחה, אבל השאלה וההשוואה דבילים
05/06/2009 | 13:06
6
אם תעבור בשבת ברכב בשכונה דתית, אתה פוגע בריגשותיהם, ועצם המעבר זה מפריע. לא משנה זה שביקשת רשות יפה. אבל ברכבת מה מפריע לאשה לעבור קרון? ובהדגשה, היא אינה חייבת להסכים! זכותה להישאר במקומה. אבל אם מישהו מבקש ממנה יפה והיא מסכימה. מה הבעיה בכך? תתעלו רגע מהשנאה העיוורת שלכם לדת, ותהיו אמיתים עם עצמכם!
חופש >>
לצפיה ב-'אנחנו יודעים היטב לאן מוביל ה"לבקש יפה"'
אנחנו יודעים היטב לאן מוביל ה"לבקש יפה"
05/06/2009 | 14:20
1
לצפיה ב-'זה פוגע ברגשותיה'
זה פוגע ברגשותיה
05/06/2009 | 14:03
שעקב היותה אישה היא נדרשת לפנות את מקומה, לגברים המתפללים.

תחשוב טיפה לפני שאתה מדבר.
חופש >>
לצפיה ב-'אם תבקש ממני לעבור כיוון שאני אישה אתה פוגע '
אם תבקש ממני לעבור כיוון שאני אישה אתה פוגע
05/06/2009 | 15:16
1
בריגשותי, לא משנה שביקשת רשות יפה. בוקר טוב, לא רק לגברים-דתיים יש רגשות, אמונות, וזכויות אדם. (אף על פי שאתם לא מעלים על הדעת שיש אנשים שראוי להתחשב בהם מלבד אתם-עצמכם, עבור הגבר הדתי, פגיעה באדם אחר היא לגיטימית בשם האמונה שלו).
הזכות שלי לא להיות מושפלת ומבוזה על ידי  גברים דתיים שונאי נשים ועל אחת כמה וכמה לא להיקלע למצב שבו אני נאלצת לעבור מפחד ואלימות מילולית עולה על הזכות שלך להשפיל אותי בשם האמונה שלך.
הסיבה שאתה לא מבין מדוע זה מפריע לנשים ("מה מפריע לאישה לעבור קרון?") נובעת מכך שאתה  ושכמותך לא מתייחס לנשים כבני אדם (לדתיים יש רגשות והם תמיד נפגעים...מה יש לנשים? אבטיח?), ומאותה סיבה אתה מלכתחילה מבקש ממנה לקום...

היום  זה קרון ברכבת, מחר אני לא אכול לעבור ברחוב עם ג'ינס... לכל מי שמקל ראש  בתופעה.

חופש >>
לצפיה ב-'פגיעה שמקורה בשנאה'
פגיעה שמקורה בשנאה
07/06/2009 | 15:16
את מניחה כמה הנחות יסוד  שמקורן בשנאה.
א.לנו לא אכפת לפגוע באף אחד אחר אלא אנחנו מתחשבים רק בעצמנו.
ב.כשאנחנו מבקשים בקשה ברוח טובה זה גורם לך לחשוש מאלימות כאילו שאנחנו רומזים לאלימות.
ג.אנחנו לא מתייחסים לנשים כאל בני אדם.

את מניחה הנחות יסוד רשעיות נגד החרדים,וכתוצאה מהנחות יסוד אלו את נפגעת.אם לא היית מניחה את הנחות היסוד האלו לא היית נפגעת כשגבר חרדי מבקש ממך יםה לעבור לקרון אחר.
אם תתני לי הסבר למה את נפגעת מבקשה כזו,הסבר שלא נובע מהנחות יסוד רשעויות כאלו אשמח לענות.
אבל כל עוד את מלאת רפש נגד החרדים אני לא מוצא טעם להתייחס.

חופש >>
לצפיה ב-'דביל הוא שם תואר שאם אתה מתעקש להשתמש בו'
דביל הוא שם תואר שאם אתה מתעקש להשתמש בו
05/06/2009 | 17:44
הואל בטובך להשתמש בו כלפי עצמך והקרובים לך.
אם היית מוציא לרגע את ראשך מהמקום בו השמש אינה זורחת היית אולי מצליח להבין
כי גם לחילונים יש רגשות ויתכן אולי אפילו סביר שאשה המוזזת ממקומה ללא סיבה הגיונית,
אלא רק בגלל שלמישהו מתחשק לקיים בפומבי את דרישות ההזיה שלו, נפגעת פגיעה רגשית
עמוקה מזה שמישהו חושב שיש לו בכלל זכות לבקש לזוז ממקומה.
חופש >>
לצפיה ב-'חח עשיתם אותי דוסי..'
חח עשיתם אותי דוסי..
07/06/2009 | 08:22
לא כל מי שלא סובר כמותכם הוא דוס. אני סה``כ חילוני קצת מסורתי שלא מונע משנאה עיוורת לדת. ראיתי את השירשור הגדול על כל הנושא הזה והחלטתי לתת תגובה אחת, אבל לפי התגובות שבאו בעקבות זאת, וכרוב התגובות כאן.. אני מחליט לא להמשיך ולהגיב. כמה שאסביר הגיונית, לא יתקבל שום דבר. משום שאתם לא מדברים מהיגיון, אלא משנאה נטו!! אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק לראות את מה שאתם כותבים. כאלה שטויות שילד בן 8 יכול לענות לכם עליו. אבל אתם בתוך להט השנאה לדת אז אינכם רואים כלום. ולכן גם לא אגיב כאן עוד, כי כל מה שאומר, וגם אם זה יהיה צודק, לא יתקבל. אתם עמוק בתוך השנאה! זה הכל, לא אמת יוצאת מגרונכם. אינכם ראויים לתגובות כי אינכם מחפשים את האמת, אלא רק את השנאה לדת. המשיכו לכם בזה, והתבשלו בה... יום טוב ושבוע טוב!
חופש >>
לצפיה ב-'סיפור לשבת.'
סיפור לשבת.
05/06/2009 | 11:18
זוג בא לרב ומבקש שלום בית. הבעל טוען שאשתו מטרידה אותו בבקשות ליחסי אישות. הרב אומר "אתה מחויב לתת לה כסותה, סעודתה ועונתה ולכן הבקשה אינה הטרדה".
כשהזוג יוצא אומר הגבאי "כבוד הרב, אין ספק שזו הטרדה".
הרב מתעצבן "וממתי אתה פוסק? אתה בקושי יודע לקרוא".
"אתה קראת בספר" עונה הגבאי. "ואני הסתכלתי על האשה".
חופש >>
לצפיה ב-'גם כפיה דתית פסולה וגם כפיה חלונית פסולה'
גם כפיה דתית פסולה וגם כפיה חלונית פסולה
03/06/2009 | 19:28
9
כל כפיה פסולה.
חופש >>
לצפיה ב-'נכון, רק שאין כפיה חילונית ויש כפיה דתית'
נכון, רק שאין כפיה חילונית ויש כפיה דתית
04/06/2009 | 09:09
3
לצפיה ב-'ומה זאת בדיוק "כפיה חילונית"'
ומה זאת בדיוק "כפיה חילונית"
04/06/2009 | 17:09
7
ללמד את הילדים מדע טבע והיסטוריה זה כפיה חילונית? זה ישמע מוזר, אבל אני דווקא בעד כפיה חילונית, כי כפיה חילונית לא פוגעת בחופש הפולחן. הרי מה זה בעצם כפיה חילונית? כל דבר שאדם דתי לא יעשה שהוא לא קשור לדת הוא "חילוני" (ועל כן הם אומרים שצריך להבדיל בין קודש לחול) אנשים פשוט אומרים שהם נגד כפיה חילונית בכדי שזה יהיה כביכול "שוויוני" אך בסופו של דבר, אין מדובר בכפיה אנטי-דתית, כפיה של אתאיזם, או אפליה על רקע דתי.
חופש >>
לצפיה ב-'כפיה כלשהי : פסולה !'
כפיה כלשהי : פסולה !
04/06/2009 | 18:16
2
לצפיה ב-'די לדקלם מנטרות'
די לדקלם מנטרות
05/06/2009 | 15:10
1
אין דבר כזה כפייה חילונית שנעשית על דתיים, מעצם טבעו של המושג האווילי הזה, כי "חילוני" בהגדרה הוא כל דבר לא-דתי, ואם תלכי לבני ברק את תוכלי לראות הרבה דברים שגם לא קשורים לדת, הם גם כופים זאת על עצמם, או רק כשחילונים עושים דברים "חילונים" שמפריעים לדתיים זאת "כפייה חילונית"?
אז הנה, למה אני לא יכול להתנגד לכפיה אנטי-חילונית של הדתיים? זה קשור אלי, אני לא מעוניין שאיזה רב יגרום לאיזה מישהו לשנוא אותי!
מה שכן, אני מתנגד לפגיעה בחופש הדת, חופש הפולחן וחופש האמונה. אבל זה כבר משהו אחר
חופש >>
לצפיה ב-'בודאי שיש כפיה חילונית, רק עכשיו כתבתי עליה'
בודאי שיש כפיה חילונית, רק עכשיו כתבתי עליה
07/06/2009 | 11:14
לצפיה ב-'אנשים כמוך הורגים אותי באמת '
אנשים כמוך הורגים אותי באמת
05/06/2009 | 12:32
3
אנשים חילונים בטוחים שהם חיים בעולם מוסרי ויפה וליברלי ושיוויוני והדתיים חשוכים שכמותם בעולם צר שכולל תנ"ך וגידול ילדים
חילונים יקרים מאיפה המוסר הזה הגיע ?הא ?האם ההבנה שלך שאסור לגנוב או לרצוח זה משהו שהיה לאנשים פעם בכלל לא ולא !! עשרת הדיברות היו חידוש ענק לעולם עם כל הציווים המשונים האלה .למה לא לגנוב ?למה צריך לכבד הורים ?ומי פעם נתן זכויות לנשים כל רעיון הכתובה הוא כדי שהאישה לא תצא חפוית ראש ובלי כלום  אם הבעל ירצה להתגרש אז קצת כבוד לדת שהביאה דברים נפלאים לעולם לא תזיק. .
אין שום מקום ביהדות שאומר לא ללמוד הסטוריה או גאוגרפיה או מדעים להפך ואני חושבת שיש מקום שחילונים יציצו מידי פעם על הדת שכל כך כופה את עצמה עליהם ואולי גם תבינו שהעולם לא היה נראה אותו דבר בלעדיה
חופש >>
לצפיה ב-'אנשים כמוך הורגים אותי באמת'
אנשים כמוך הורגים אותי באמת
05/06/2009 | 15:51
2
למה את ישר משתלחת בחילונים? מי אמר שאני חושב שאני נמצא בעולם מוסרי יפה ליברלי ושוויוני? ואת יודעת מה זה עולם "לא-מוסרי, לא שוויוני ולא ליברלי"? זה גם עולם של "חול", בדיוק כמו זה הליברלי המוסרי והשוויוני. למה לא התייחסת לנושא?
"האם ההבנה שלך שאסור לגנוב או לרצוח זה משהו שהיה לאנשים פעם"
מן הסתם, המוסר התפתח ללא קשר לדת, את מוזמנת לפתוח ספר ולקרוא במקום להשתלח. את מוזמנת גם לראות מה רשם על כך ישעיהו ליבוביץ':
"יש דוגלים בסיסמה של המוסר היהודי הנבואי. אולם היהדות התגלמה בדת, ודבר זה כשלעצמו אינו מאפשר כלל את קיומה של הקטגוריה 'מוסר יהודי'. האמונה הדתית המתגלמת בתורה ובמצוות אינה קטגוריה מוסרית. היא אינה מכירה במצפון האנושי; ואין זה מקרה שאף אחד ממ"ח נביאים וז' נביאות שעמדו לישראל לא פנה מעולם למצפון האנושי."
וזה בלי לזלזל בתרומה של עשרת הדיברות לזמן שבו הן נכתבו.
"ומי פעם נתן זכויות לנשים כל רעיון הכתובה הוא כדי שהאישה לא תצא חפוית ראש ובלי כלום"
-"ואל אישך תשוקתך והוא ימשול בך"
את רוצה לדעת מה יחס ההלכה היהודית לאישה?
"כבוד לדת", לאיזו דת? לדת שבשמה המוסלמים הורגים על "כבוד האישה" ושונאים את "הציונים" או הדת שבשמה החרדים טוענים שהם לא מכירים במדינת ישראל ושהם שונאים את האויב הציוני-חילוני?
שקודם כל יכבדו אותי, ואז יחפשו ממני כבוד אליהם.
"אין שום מקום ביהדות שאומר לא ללמוד הסטוריה או גאוגרפיה או מדעים להפך ואני חושבת שיש מקום שחילונים יציצו מידי פעם על הדת שכל כך כופה את עצמה עליהם ואולי גם תבינו שהעולם לא היה נראה אותו דבר בלעדיה"
אני מסכים לגמרי עם זה שחילונים צריכים להציץ בספרים האלו. הם גם ילמדו יהדות ויראו את הצדדים החיובים, וגם ידעו בדיוק מה יחס היהדות הרבנית, לנשים, גוים, וחילונים.
בקשר להיסטוריה גיאוגרפיה ומדעים, הכת החרדית אסרה על זה, אבל הם לא מייצגים את היהדות, וכולנו מודעים לכך.
חופש >>
לצפיה ב-'אני לא כאן לסנגר על החרדים '
אני לא כאן לסנגר על החרדים
06/06/2009 | 22:34
1

ר' סעדיה הגאון שאל מזמן מדוע יש אנשים ששונאים את הדת  היו לו מספר סיבות :בתוכם אחת שאני מתחברת אליה מאוד בימינו אנשים שונאים את הדת בגלל מי שהם חושבים שמייצגים אותה שים לב שכמעט כל הדיונים פה הם על החרדים למה הם נוסעים באוטובוסים נפרדים ואיך הם מעיזים ממשהי לעבור מקום ברכבת הם בכלל לא מדברים קונקרטית על הדת עצמה לצערי החרדים נתפסים כמייצגים את היהדות ולטעמי לפחות הם עושים לה שירות רע מאוד בכך שהרבה מאוד אנשים שונאים אותה בלי לדעת עליה כמעט כלום .זה מכעיס אותי אתה לא אוהב בוא תשנה .היהדות לא מכירה במצפון האנושי -כך רשמת נו ומוסדות החוק והמשפט כן ?מהו מצפון האם לך ולי יש אותו מצפון דבר שלי נראה שהוא חמור ביותר יכול להראות למישהו אחר דבר טיבעי ונורמאלי(לדוגמא אני אציין וכוח שהיה לי עם ידיד על תופעת החשפניות במסיבות רווקים שלי נראה בגידה לכל דבר ולידידי משהו טבעי ונורמאלי )התורה היא ספר הנהגות שצריך לנהוג בהם האדם .אני לא מדברת על האיסלאם או על הנצרות אבל אנשים תקחו את היהדות כמה עזרה הדדית יש בה,מתנות לעניים  והתייחסות מיוחדת לגר ולאלמנה וליתום שה' נלחם בשבילם במי שמתנכל להם .
בקשר להתייחסות לנשים נכון אני מסכימה איתך שייחסית להיום היהדות קצת מאחור בהתיחסותה לנשים למרות שהייתה מתקדמת מאוד לזמנה בהתיחסות לנשים :חוץ ממה שציינתי כבר על הכתובה יש גם את חיובי הבעל לאשתו איפה בעולם הבעל היה חייב משהו לאשתו ?אבל אני מאמינה שהיהדות היא לא דת תקועה היא מתקדמת ויש היום מיניינים שיוויונים (אני לא מדברת על רפורמים )לנשים ולגברים ויש עוד הרבה מה לשפר אבל לא משנאה אלא לבוא ולומר שיש דברים שצריך להתאמם לימנו ואנשים עושים את זה
חופש >>
לצפיה ב-'דבר ראשון'
דבר ראשון
07/06/2009 | 00:39
הוא מונה רק סיבה אחת, אבל הסיבה הזאת לא סתם קיימת, הגזענות והשוביניזם מושרשים בהלכה, את יכולה ללמוד בעצמך.(אף על פי שכמובן, אסור לאישה ללמוד תורה )  אין לזה קשר רק לכך ש"מי שהם חושבים שמייצג את היהדות הדתית", זה ממש שקר להגיד דבר כזה, כי הם ממילא מונעים מרפורמים מעמד שווה בארץ. הסיבה שהדיונים פה הם על הכפייה דתית של החרדים היא לא בגלל זה ש"אלו ששונאים את הדת חושבים שהחרדים מייצגים את הדת", כי אני אישית(ואני מאמין שגם שאר האנשים פה) גם לא חושב שהחרדים מייצגים את הדת, אלא הקונסרבטיבים. הסיבה שהדיונים פה הם על הכפיה הדתית זה כי זה המטרה של הפורום
אם את רוצה דיבורים קונקרטים על הדת את מוזמנת ללכת לכאן.
"זה מכעיס אותי אתה לא אוהב בוא תשנה", את מוזמנת להיכנס לאתר הזה
את מתבלבלת קצת במקומות
"היהדות לא מכירה במצפון האנושי -כך רשמת נו ומוסדות החוק והמשפט כן "
מוסדות המשפט מכירים במצפון האנושי יותר מאשר היהדות, אבל אין לזה שום קשר היהדות מתיימרת גם להציג "מוסר יהודי" כביכול, וזאת בעיה.
"התורה היא ספר הנהגות שצריך לנהוג בהם האדם"
התנ"ך מבחינתי הוא ספר מיתולוגיה נחמד, והתושב"ע לא רלוונטית לימינו אנו.
"בקשר להתייחסות לנשים נכון אני מסכימה איתך שייחסית להיום היהדות קצת מאחור בהתיחסותה לנשים למרות שהייתה מתקדמת מאוד לזמנה בהתיחסות לנשים"
פה דווקא את מתייחסת לאורתודוקסים כאילו הם מייצגים את היהדות, היהדויות החילונית רפורמית וקונסרבטיבית מהווה רוב בעם(רק שפה בישראל החרדים משתלטים כי נותנים להם, ופה בפורום אנחנו מן הסתם לא אוהבים את זה כי זה פורום נגד כפיה דתית).
"אבל אני מאמינה שהיהדות היא לא דת תקועה היא מתקדמת ויש היום מיניינים שיוויונים"
ברגע שלא תהיה כפייה דתית בישראל הדת תתקדם בצורה מסחררת, רק תראי את מה שיש בארה"ב עם הפרדת דת ומדינה ותביני שהמטרות שלך ושל הפורום האלו הן אותן מטרות.
חופש >>
לצפיה ב-'כוס האמ אמ אמא של הדמוקרטיה'
כוס האמ אמ אמא של הדמוקרטיה
05/06/2009 | 13:01
2
חלאס, רבאק, מספיק עם הדמוקרטיה
כוס האמ אמ אמ אמ אמא של הדמוקרטיה

דמוקרטיה הומצאה ביוון
תורה הומצאה ע"י אלוהים

אם אתם שואלים אותי אני בוחר באופציה השניה, וכוס האמ אמ אמ אמ אמא של הדמוקרטיה
חופש >>
לצפיה ב-'תלך לאלי ישי'
תלך לאלי ישי
05/06/2009 | 15:57
תבקש שישללו לך את האזרחות הישראלית אם אתה כל כך לא מרוצה מהדמוקרטיה. גם הוא לא כל כך אוהב את הדמוקרטיה, אבל בינתיים יש לו ימבה כסף(כסף זה גם של "חולין" אגב) והוא מרוצה מהדמוקרטיה
חופש >>
לצפיה ב-'אז כוס אמ אמ אמא שלך'
אז כוס אמ אמ אמא שלך
05/06/2009 | 15:38
אין דמוקרטיה? יותר טוב.
להוציא אותו להורג, מיד.
חופש >>
לצפיה ב-'מזה השטויות האלה?!'
מזה השטויות האלה?!
05/06/2009 | 12:42
28
כן מזה באמת הדבר הזה תקשיבו ותקשיבו לי טוב דתיים נכבדים אתם יכולים להתפלל מיצידי בתוך השירותים אתם לא תזיזו אף אחד אנחנו חיים ב2009 ולא במאה ה19 מצתערת וגם לאישה יש זכויות שלא תישכחו אתם תיתפללו אף אחד לא עוצר בעדכם ועם הייתם מבקשים ממני לזוז לקרון אחר הייתי יורקת לכם בפרצוף תתביישו אתם יודעם מזה אומר עליכם שאתם מזיזים אישה ממקום ההיתפללות שלכם??? זה אומר שאישה יותר נחותה!! מתפילה של גבר אז תעשו לי טובה תתעסקו רק בתפילות שלכם ועל תסתירו תנוף אחרת יהיה פה רע!
חופש >>
לצפיה ב-'הנה, כמו שאת רואה'
הנה, כמו שאת רואה
05/06/2009 | 16:00
הבן אדם מעוניין להחליף את הדמוקרטיה ב"שלטון האלוהים", יצא המרצע מהשק למי שעדיין חיי באשליות של "פשרות" ו"שמירה על סטאטוס קוו" כלשהו.
חופש >>
לצפיה ב-'אוי ווי.'
אוי ווי.
05/06/2009 | 14:23
26
את רצינית?באמת?
כלומר..אלוהים[משעשע לכתוב את המילה הזאת פה].
אין ממש קשר לזה שהאישה נחותה.אולי אם היית מכירה קצת את הדת,היית יודעת
שהאישה לא במעמד כזה נחות.פשוט אוהבים לומר את זה "הדת היא שובניסטית,בלה בלה בלה!".
בעיניי,התוגבה הזאת מעדיה על צרות אופקים.אולי את מקצינה[ואם לא, אז זה מאוד עצוב..]אבל לירוק על
בנאדם רק כי ביקש ממך להחליף קרון?המעשה עצמו דיי הופך אותך לנחותה,לא?[וזה לא משנה אם את אישה,גבר או טרנס]
חופש >>
לצפיה ב-'הכחשת האפלייה והגזענות כלפי נשים בדת היא שקר '
הכחשת האפלייה והגזענות כלפי נשים בדת היא שקר
05/06/2009 | 16:37
23
אנחנו מכירים את הדת, רק על אנשים שלא מכירים את הדת אפשר לעבוד, רק להם אפשר למכור שקרים לגבי מעמד האישה בדת.
האם לדתיים מותר לשקר על מנת להסתיר את החלקים המכוערים של הדת?
חופש >>
לצפיה ב-'לחשוב שהדת שובניסטית באופן מוחלט'
לחשוב שהדת שובניסטית באופן מוחלט
05/06/2009 | 17:16
21
זה בעיניי מוטעה.זה לא נכון,כי לפעמים אפילו מהללים את הנשים יותר מאשר גברים.
במה הדת כל כך מורידה מהמעמד שלנו?
חופש >>
לצפיה ב-'ראשית, לא טענתי שהדת '
ראשית, לא טענתי שהדת
05/06/2009 | 17:53
20
שובינסטית באופן מוחלט, אני נגד האלנמטים הגזעניים והשובינסטים בדת (ולא רק ביהדות), לא נגד הדת באופן מוחלט. אתה מתבקש לא לסלף את דברי.
שנית, העובדה שדתיים מהללים נשים לא משנה את מעמדה בדת...ולא מקנה לה  את הזכויות שגנבתם ממנה, זכויות שאתם מקנים לעצמכם.
האם מקובל עליך שחילונים ישירו שירי הלל לדתיים ובד בבד יפסלו מהם את הזכות להעיד בבתי משפט? או לשמש כשופטים? או מחוקקים? או שיאסרו על דתיים לשיר שחילונים בסביבה כי זה מעורר בחילוניים את יצר הרע?
ואפרופו שירי הלל... דתיים  פותחים את היום בברכה העסיסית ברוך שלא עשני אישה גוי עבד, זה גם סימן להערכה?
שירי הלל כגון אשת חיל הם התגלמות הציניות הנצלנות והאנוכיות...אלו שירי הלל למשרתת על מנת שתמשיך לשרת.
אפליית נשים בדת היא לא דעה שאפשר להתווכח עליה, זו מציאות עובדתית בשטח שבאה לידי ביטוי בחוקים מפלים , חינוך ואורח חיים.
חופש >>
לצפיה ב-'היא לא שוביניסטית באופן מוחלט'
היא לא שוביניסטית באופן מוחלט
05/06/2009 | 19:18
אבל היא מאוד שוביניסטית, את מוזמנת לקרוא.
חופש >>
לצפיה ב-'בוא נבהיר כמה דברים'
בוא נבהיר כמה דברים
05/06/2009 | 20:01
18
אני נקבה,אישה.לא דתייה.
כך שזה קצת בעייתי להכניס אותי לקבוצה הזאת,ולהכליל אותי איתם.
לא ניסיתי לסלף את מה שכתבת,אני הגבתי בקשר לתגובה שלה.
נראה שהיא יותר מידי כתבה,מבלי לדעת באמת מעבר.

העניין הוא שאתה רואה בעניין החינוך,ועבודות הבית[לדוגמא]משהו שהוא כביכול שובניסטי.
אבל זה לא כך..אתה רואה את זה כמשפיל ונחות,אבל זה בעצם תפקיד לא קל אבל עם המון כבוד.
זה לא שמתייחסים אל הנשים כמו אל משרתות,ראית פעם משפחה דתית?איך הילדים עוזרים לאמא,והבעל מתייחס
אליה בהערצה וכבוד כי הוא יודע שהתפקיד שלה הוא חשוב.
גבר חייב לאישה בשארה,בכסותה ובעונתה,מה נחות ומפלה פה?

אני לא מסכימה עם כל דבר שמצווה עלינו בדת,ואני גם לא ממש מקיימת את כל תרי"ג המצוות.
וכמו כל אדם חילוני אני שונאת כפייה דתית, במשך שלוש שנים עברתי את הדבר הזה.
אבל אני חושבת שצריך קצת ללמוד לפני שצועקים ויורקים יריקות[ואני מתכוונת להודעה של המנומרת].
חופש >>
לצפיה ב-'ובכן, את יכולה'
ובכן, את יכולה
05/06/2009 | 20:38
1
לחלוק על דרכה של המנומרת, אבל זה עדיין מובן(אף אחד לא אוהב כשכופים עליו דברים). בקשר ללמידה, דווקא לצערי פה אני חולק עליך, את מוזמנת לקרוא בלינק הזה. וללמוד על היחס לנשים(אפילו שלנשים אסור ללמוד תורה ) את יכולה לקרוא גם באתר דברים אחרים בנושא(אפילו שהרוב ביקורת, האתר לא מיועד לדברים החיובים, בשביל זה יש אתרים כמו האתר הזה, או זה)
יש ללא ספק שוביניזם, שהוא יותר מ"זה שהאשה עושה עבודות בית". אבל זה לא פוסל את המסורת, את אפילו יותר ממוזמנת לשמור על מסורת בצורה חילונית, אבל זה עדיין לא אומר שאין שוביניזם בסיסי בהלכה(שעל פיה, ורק על פיה ישק דבר לפי הדתיים האורתודוקסים בארץ).
חופש >>
לצפיה ב-'מבטיחה להציץ מאוחר יותר.'
מבטיחה להציץ מאוחר יותר.
05/06/2009 | 21:07
אין לי כרגע זמן לחשיבה על ניסוח וכו' וכו'.
חופש >>
לצפיה ב-'גם אני אישה'
גם אני אישה
05/06/2009 | 22:01
15
את שובינסטית כיוון שאת חושבת שהתפקידים של גברים ונשים בעולם תלויים ומוכתבים על ידי איברי המין ולא על ידי כישורים, יכולות, רצונות, בחירות שלהם.
אם עבודות בית הן תפקיד כל כך מכובד ויוקרתי, הגברים הדתיים לא היו מתכננים וכותבים את כל חוקי הדת על מנת שיאפשרו להם להימנע מאותן עבודות ולהשאיר לעצמם את התפקידם היוקרתיים והחזקים.כיוון שבמשך מאות שנים מנעו מנשים השכלה את הזכות לצאת מהבית, ואת הזכות לעצמאות כלכלית , לא היתה להן ברירה אלא לעשות אותן.
זכותך לאהוב את אורח החיים הדתי, ולהאמין ששירי הלל, הערצה וכבוד הם פיצוי על ניצול ואפלייה אך לא להתכחש לאידיאולוגיה הגזענית של הדת.
גם אם העבד אוהב את אדוניו... זה לא הופך את העבדות למוסרית.
חופש >>
לצפיה ב-'נסי אבל לראות את זה דרך העיניים שלהם..'
נסי אבל לראות את זה דרך העיניים שלהם..
06/06/2009 | 03:08
14
לצפיה ב-'למה לנסות לראות דרך עיניים גזעניות שובניסטיות'
למה לנסות לראות דרך עיניים גזעניות שובניסטיות
06/06/2009 | 15:34
13
שחושבות שהמטרה של האשה זה לעשות את מה שהגבר אומר לה?

למה שלא תנסי לראות דרך עיני הקו קלאקס קלאן - שרוצחים שחורים ויהודים ברחבי ארה"ב הדרומית בשם האמונה שלהם שאמריקה שייכת ללבנים?
חופש >>
לצפיה ב-'אויש נו באמת..'
אויש נו באמת..
06/06/2009 | 18:36
12
אפשר לחשוב שהם בדואים,שאומרים לנשים שלהם להיות כל הזמן במטבח ואבוי להן אם יצאו ממנו.
חופש >>
לצפיה ב-'יש גם כאלה...'
יש גם כאלה...
06/06/2009 | 23:31
9
1
לצפיה ב-'כאלה זה כבר אנשים כמו גואל רצון'
כאלה זה כבר אנשים כמו גואל רצון
06/06/2009 | 23:49
8
איך שלא קוראים לו..
אבל הדת לא מתייחסת לגמרי לאישה כאל נחותה.
זה פשוט שאנחנו,כחברה חילונית מודרנית,רואים בעבודת החינוך בבית משהו נחות.
וזה לא.זה נראה לך באמת נחות לחנך?
גבר חייב לאישה בשראה,בעונתה ובכסותה הכוונה היא שגבר מחוייב לתת לאישה לבוש,אוכל ומין.
הגבר חייב לדאוג לאישתו.איזו נחיתות יש פה?
אתה צריך להכנס לאורח החיים הזה,כדי לראות באמת.זו טעות לחשוב שהגבר הוא מלך והאישה מנשקת לו את הרגליים.
חופש >>
לצפיה ב-'ולמה גואל רצון שונה מהחרדים?'
ולמה גואל רצון שונה מהחרדים?
07/06/2009 | 00:04
7
בגלל שהוא בטלוויזיה?
"כל הכשר לדון – כשר להעיד, ויש שכשר להעיד ואינו כשר לדון"
עם כל הכבוד, אין מדובר אך ורק ביחסי אישות, יש שוביניסטיות מושרשת. לי אישית זה לא נראה נחות לחנך, אבל לא זאת המטרה של הציווים ההלכתיים(שלא לדבר על זה שהצוו מעיקרו הוא כפייה).
"אתה צריך להכנס לאורח החיים הזה" את חושבת שהאנשים בפורום לא מכירים את אורח החיים הזה? את מוזמנת לשאול בפורום מישהו שנכנס לאורח החיים הזה והוא יסביר לך
חופש >>
לצפיה ב-'כי רוב החרדים לא מתנהגים כך.'
כי רוב החרדים לא מתנהגים כך.
07/06/2009 | 00:22
6
יש לי חרדים במשפחה,למדתי בדתי.
אני לא זורקת סתם דברים.אלו דברים שראיתי.

תבין,לא אמרתי שהדת שלנו היא הכי שיוויונת ומכבדת נשים וגברים כאחד.
אבל תסכים איתי שהיא גם לא שובניסטית שאומרת שלאישה צריך להתייחס כמו שמתייחסים לכלב?
חופש >>
לצפיה ב-'הדת אינה סומכת על נשים לעדות'
הדת אינה סומכת על נשים לעדות
07/06/2009 | 01:01
4
אינה לה מתירה לה לירוש את אביה
ואינה מתירה לה ללמוד תורה

תסבירי לי איך זה לא שוביניסטי

נ.ב- אינני טוענת שכולם נוהגים כך , אבל זה חלק מהדת
חופש >>
לצפיה ב-'וגם אני'
וגם אני
07/06/2009 | 13:52
3
1
אינני טוענת שהדת שלנו פמניסטית וקוראת לכולם לשרוף חזיות!
אבל  לא צריך רק לצעוק את הדברים הכביכול שליילים שיש שם.
כי גם יש דברים שהם טובים.
חופש >>
לצפיה ב-'ובכן, כאן זה פורום חופש'
ובכן, כאן זה פורום חופש
07/06/2009 | 18:21
2
אנחנו נגד כפייה דתית, שזה אחד המרכיבים הרעים בדת. יש גם מקומות עם דברים חיובים, לצערנו הכפייה דתית במדינתינו היא פשוט מזעזעת.
חופש >>
לצפיה ב-'האמת שלמזלי לא יצא לי להתקל בזה כל כך הרבה...'
האמת שלמזלי לא יצא לי להתקל בזה כל כך הרבה...
07/06/2009 | 18:34
1
אנשים כנראה צריכים לעבור לגור בכפר סבא.
חופש >>
לצפיה ב-'את משלמת מיסים?'
את משלמת מיסים?
07/06/2009 | 19:27
כנראה שיצא לך להתקל בזה.
חופש >>
לצפיה ב-'"כי רוב החרדים לא מתנהגים כך."'
"כי רוב החרדים לא מתנהגים כך."
07/06/2009 | 01:57
את יכולה לגבות את זה במשהו חוץ מההתנסות שלך? אם כן אז את מוזמנת.
"אבל תסכים איתי שהיא גם לא שובניסטית שאומרת שלאישה צריך להתייחס כמו שמתייחסים לכלב?"
לא מסכים איתך. כי ההלכה היא שוביניסטית מיסודה גם בלי קשר ל"איך הדודה או הגיס או האחות" מתנהגים אנחנו לא מדברים הרי על חרדים, אלא על הדת היהודית אורתודוקסית(והיא לא רק החרדים עצמם, אלא גם "אורתודוקסים מודרנים" כפי שהם מתכנים, והאורתודוקסים הם די מיעוט)
כמו שאמרתי, את מוזמנת לקרוא על מעמד האישה בהלכה, יש בהלכה שוביניזם מושרש.
חופש >>
לצפיה ב-'שני האוכלוסיות עם שיעור הפיריון'
שני האוכלוסיות עם שיעור הפיריון
06/06/2009 | 23:47
1
הכי גבוה בישראל זה בדואים וחרדים, אבל הבדואים מנצחים את החרדים רק כי יש אצלהם פוליגמיה. הם שוביניסטים לא פחות מהבדואים.
חופש >>
לצפיה ב-'תראה את התגובה שכתבתי לארז'
תראה את התגובה שכתבתי לארז
06/06/2009 | 23:51
לצפיה ב-'בפירוש כן. מותר לדתיים לשקר'
בפירוש כן. מותר לדתיים לשקר
06/06/2009 | 01:26
אם זה יכול לגרום לאנשים להתקרב אל הדת. ראו" מכתב מאליהו" מאת אליהו דרסלר
אם זיכרוני אינו מטעני כרך ג' עמ' 94 .
חופש >>
לצפיה ב-'לפי הדת האשה היא כמו מזלג.'
לפי הדת האשה היא כמו מזלג.
06/06/2009 | 15:29
1
היא רכוש ששייך לאביה בהתחלה ולבעלה אחרך (מכאן משמעות המילה בעלה - הוא הבעלים שלה). (עובדה נשים לא מקבלות שום דבר אחרי מות בעלן בדת, במקרה ואשה נאנסת האב מקבל את הכסף של הקנס מהאונס, והאשה מחוייבת להינשא לאנס שלה).

אם את נהנת להיות מזלג, תישארי בדתך, אבל יש נשים רבות שנמאס להן להיות מזלג של אחרים.
חופש >>
לצפיה ב-'תלוי, יש פוסקים'
תלוי, יש פוסקים
06/06/2009 | 23:53
שטוענים שהיא כמו מזלג, ויש כאלו שהיא כמו טלוויזיה, ואם היא כמו טלוויזיה אז צריך לנפץ אותה כי זה שיקוץ.
חופש >>
לצפיה ב-'היי גיל 110'
היי גיל 110
05/06/2009 | 12:52
1
אתה רואה, אפילו אני (הדתיה) הגעתי לפורום שלך.
הזמנת אותי זוכר?
אחלה פורום! לצערי רווי שנאה תהומית לא מוסברת וחבל אבל לפחות פה כולם חברים אחד של השני.
כפי שאתה יודע גיל, גם אני דתיה
אז בבקשה אל תשנא אותי חביבי, אם הייתי מכיר אותי יכול להיות שאפילו היית חושב שאני די נחמדה.
ובקשר לסיפור הרכבת:
אני מבינה אתכם בכלליות אם כי אפשר לומר שגם אתם מאוד קיצוניים ויש מי שיראה את זה "כפייה חילונית"..
אני לא חרדית אבל כן דתיה (ימנית, התנחלויות וכאלה) ואני נגד הפרדה בתחבורה ציבורית.
זה מאוד מעצבן אותי לראות את זה (גם בירושלים! עיר מעורבת, עדיין לכל דבר) ושאומרים לי לעלות מאחורה כאילו אני מצורעת..
גם לי מפריע ההשתלטות החרדית בכל מיני הבטים בחברה הישראלית
מנגד, יש גם דברים שמפריעים לי בצד החילוני.
אנ חושבת שהעיקר עם כל הכעס לנסות לכבד את השונה (לא אמרתי לקבל ולאהוב אלא פשוט לכבד)
ולא משנה איך הצד השני מתייחס כי אנחנו לא נרד לרמה של שנאה כזאת.
מה שכן, אם יש דברים מרגיזים צריך לדבר עליהם ואף למחות.
שבת שלום!
חופש >>
לצפיה ב-'במקרה הזה'
במקרה הזה
05/06/2009 | 16:15
יש פה כפייה דתית ברורה. וגם אם האישה נשארת באותו הקרון, היא לא מפריעה לחופש הפולחן(אדם רשאי להתפלל כאוות נפשו, אבל כל עוד הוא מחיל את התקנות על האחר מדובר בכפייה דתית, ברגע שהוא מחיל את זה במקום ציבורי זה אפילו חמור יותר). באותה מידה יכלו אותם חברה גם להתפלל אחרי הנסיעה ברכבת, אבל אם הם נמצאים ברכבת(מקום ציבורי) אין להם שום עילה לטענה על פגיעה בחופש המנהג הדתי, כי אותה אישה לא כפתה עליהם שום דבר, אם ה"כפייה חילונית" זה בעצם שהיא נמצאית שם, אז גם זה שאת נמצאית שם או אום כולתום נמצאית שם יכול להיחשב "כפייה חילונית". כפי שכבר אמרתי, המושג הזה מאוד רחב וקל לניצול, אני חושב שעדיף אם נחליף אותו ב"פגיעה בחופש הדת" במקום בטענות כפייה כוזבות.
חופש >>
לצפיה ב-'מאז ימי בן גוריון הכפיה החילונית שלטת מה חדש?'
מאז ימי בן גוריון הכפיה החילונית שלטת מה חדש?
05/06/2009 | 13:36
3
1
לצפיה ב-'תקציב משרד החינוך:'
תקציב משרד החינוך:
05/06/2009 | 16:24
2
1,486,715 - מימון "נקי" של חינוך של ש"ס(לא כולל תמיכות אחרות)
אם זה לא כפיה דתית אז מה?
במקום להאשים את בן-גוריון, תביא דוגמאות לפגיעה בחופש הדת.
חופש >>
לצפיה ב-'לא האשמתי את בן גוריון!'
לא האשמתי את בן גוריון!
05/06/2009 | 16:44
1
והמספר שנתת איננו לש"ס בלבד אלא לחינוך החרדי כולו
והחינוך ההתישבותי מקבל יותר-.2,246,147 אז מה? אז מה זה שייך?
אולי צריך להוסיף להם לאיזון? תחשב כמה ילדים נוספים כל חודש!
לחינוך החרדי ותהנה.

ישנה הפליה בכל הכיוונים ובהרבה נושאים ואין טעם
למצוא נושא אחד ולהתלות בו.

שבת שלום.
חופש >>
לצפיה ב-'זה היה סעיף אחד'
זה היה סעיף אחד
05/06/2009 | 18:52
וזה עוד כשאף מדינה העולם לא ממנת חינוך פרטי, גם אם הוא תחת פיקוח(וכאן אין פיקוח). דבר שני, מן הסתם לא צריך לממן חינוך לשנאת המדינה, ובבתי הספר שלהם לומדים שצוררי היהודים הגדולים ביותר בהיסטוריה הם היטלר והרצל. כל דיון ב"כמה מקבל כל אחד" עקר מיסודו כי הם לא אמורים לקבל כלום.
בקשר לחינוך ההתיישבותי, חלק מזה מגיע גם לש"ס ולבתי ספר דתיים ככל הידוע לי, אבל זה לא באמת משנה כי הם לא צריכים לקבל שקל.
חופש >>
לצפיה ב-'אל תיגע בהן ואל תסתכל עליהן, ותתפלל בשקט'
אל תיגע בהן ואל תסתכל עליהן, ותתפלל בשקט
05/06/2009 | 13:38
4
אני לא מבינה למה זה בלתי אפשרי, כמו שעושים תפילה בבית כנסת או בכל מקום אחר....
בנסיעות הארוכות והמייגעות שלי מהצפון לדרום ולהפך, הנחמה היחידה היא שאני מתיישבת בתחילת הנסיעה, ולא קמה עד סופה. אותי לא היו מעבירים לשום מקום.
חופש >>
לצפיה ב-''
06/06/2009 | 00:17
זו מן דרך חיים ממש חצופה אצל הרבה מהדתיים או חרדים כשמשו מפריע להם הם מבקשים מהסביבה להשתנות. למשל הם אומרים לבנות איך להתלבש - כי חשוף מפריע להם. חברה!! תעבדו על עצמיכם ותעזבו את השאר ותנו לנו לחיות
חופש >>
לצפיה ב-'כשתהיי גבר תביני'
כשתהיי גבר תביני
07/06/2009 | 15:40
2
1
לצפיה ב-'בבית כנסת בזמן התפילה אין נשים?'
בבית כנסת בזמן התפילה אין נשים?
07/06/2009 | 17:01
1
אני חושבת שמספיק למצוא אזור בקרון ללא נשים ופשוט לא להתפלל עם הפנים בכיוון שלהן. אך אם האשה יושבת במקום אסטרטגי שלא מאפשר את זה, הגברים המתפללים מוזמנים לאתר קרון אחר. הגברת עם הסלים שנוסעת מנהריה לבאר-שבע לא עוברת לשום קרון אחר, גם היא בנאדם והיא בעד חופש הישיבה בנחת. סליחה תודה בבקשה. ושיהיה בהצלחה!
חופש >>
לצפיה ב-'וחוץ מזה תשובתך מחזקת את תשובתי'
וחוץ מזה תשובתך מחזקת את תשובתי
07/06/2009 | 17:04
אני כבר לא אהיה גבר, לכן לא אבין. ולכן לא אעבור לשום מקום.
חופש >>
לצפיה ב-'אם אתה חייב'
אם אתה חייב
05/06/2009 | 14:14
1
להתפלל במקום שאין בו נשים, אז תמצא לעצמך מקום בלי נשים להתפלל בו. אם אתה מבקש מאשה זרה לחלוטין לעבור מקום, תהיה מוכן לשמוע לא כי היא לא חייבת לך שום דבר.
חופש >>
לצפיה ב-'נכון'
נכון
07/06/2009 | 15:39
אף אחד לא אמר שהאישה חייבת לעבור בגלל שאני ביקשתי ממנה.
אני דיברתי על זה שחברי הפורום אמרו שאסור לי בכלל לבקש.
חופש >>
לצפיה ב-'בדיוק לשם כך יש מעברים בן הקרונות.'
בדיוק לשם כך יש מעברים בן הקרונות.
05/06/2009 | 14:27
2
לא נוח לך בנוכחות הנשים בקרון? לא כולן יתפנו בגללך. גש לאחד המעברים, התפלל וחזור למקומך. מניסיון כחייל דתי אני יכול להגיד לך שזה עובד מצוין.
חופש >>
לצפיה ב-'ומה את יש קבוצה גדולה?'
ומה את יש קבוצה גדולה?
07/06/2009 | 15:38
1
לכן אסור לי לבקש מאשה לעבור למקום אחר?
חופש >>
לצפיה ב-'גם קבוצה יכולה להיות במעבר.'
גם קבוצה יכולה להיות במעבר.
11/06/2009 | 17:51
לא רואה שום בעיה.
חופש >>
לצפיה ב-'דוגמא אישית'
דוגמא אישית
05/06/2009 | 14:47
45
לפני כמה שנים עליתי על אוטובוס ובו רק מקום ישיבה אחת, ליד החלון  ליד חרידי. נסיתי לשבת ולא נתן לי: מתח את הרגליים
כך שלא יכולתי לעבור. הבנתי מה שהוא עושה ונצמדתי אליו. הוא כנראה לא סבל את זה וצעק :"לכי מפה את מסריחה"!
אז אני עשיתי את עצמי מאבדת שיווי משקל נפלתי אליו וחיבקתי אותו. באוזן אמרתי לו:"אתה צודק, אני מסריחה מדם. אני במחזור" הוא התחיל לצעוק וירד מהאוטובוס. אילו הדוסים האלה היו מבקשים ממני לצאת אני הייתי מנשקת את כולם תוך צעקות :"אני במחזור"! שילכו ל...##### רכבת זאת תחבורה ציבורית, רבותי. מי שלא נוח לו, שאקח מונית
חופש >>
לצפיה ב-' ועוד שתי דוגמאות'
ועוד שתי דוגמאות
05/06/2009 | 17:41
קודם כל , את גדולה קלרה
מעשה בידידה טובה שטסה מלונדון לארץ עם תינוקת
ישבה במטוס ליד חרדוס מהזן הפנאטי שניסה לשכנע אותה לעבור למקום אחר מפאת כבוד התחת הקדוש שלו.
אחרי שתי אזהרות שלא הואילו,   שלפה הידידה ציץ שופע ומלא והתחילה להניק את הקטנטונת שלה.
והחרדוס?   עד היום מחפשים אותו בקצה המטוס ליד השירותים.
והקטנטונת?  היום היא בת 25 בערך ובוגרת מדעי האישה ויועצת לזכויות נשים בוושינגטון הבירה.

מקרה שני , חבר לעבודה חזק בחילוניותו ב"ה   שישב ליד אחד כזה בטיסת איר פראנס לארץ.
כשהגיעה שעת הארוחה הדתי  אומר לדיילת שלוש מנות כשרות בבקשה   לו לאשתו וגם לחבר שלי.
כאן פקעה סבלנותו  (סבלה פקענותו) של החבר  והוא תיקן את ההזמנה:  "בשבילי ספייר ריבס ברוטב שמנת ופטריות בבקשה"
גם את הדוס ההוא מחפשים עד עצם היום הזה.
חופש >>
לצפיה ב-'כל הכבוד! יצאת מלכה '
כל הכבוד! יצאת מלכה
05/06/2009 | 19:19
1
הלוואי שכל הנשים ינהגו כמוך
חופש >>
לצפיה ב-'תודה רבה'
תודה רבה
05/06/2009 | 19:37
איימתי על דוס שאני אנשק אותו -רצה לדבר אתי בלי להסתכל לי בעיניים
הגיעה הזמן שכולנו ניתן להם בראש לטליבאנים האלה
חופש >>
לצפיה ב-'אני לא חושבת שהייתי מתגאה במעשה כזה..'
אני לא חושבת שהייתי מתגאה במעשה כזה..
05/06/2009 | 20:11
40
לצפיה ב-'העולם יפה כי הוא שונה'
העולם יפה כי הוא שונה
05/06/2009 | 20:47
39
כל אחד והגישות שלו
חופש >>
לצפיה ב-'העניין הוא'
העניין הוא
05/06/2009 | 21:00
38
שאת מתנהגת בדיוק בדרך שבה את שונאת שמתנהגים אליך..
את לא שונה מהחרדי בהתנהגות שלו..
חופש >>
לצפיה ב-'סליחה?!'
סליחה?!
05/06/2009 | 21:30
37
לי לא מפריע אם מישהו מתפלל לידי.ואם חרידי יושב לידי אני לא אגיד "תזוז אתה מסריח".מה פתאום?
חופש >>
לצפיה ב-'אני ממש לא מצדיקה את ההתנהגות שלו'
אני ממש לא מצדיקה את ההתנהגות שלו
06/06/2009 | 03:13
36
אבל בעיניי גם ההתנהגות שלך מבישה.

אם אני רואה אדם דתי,גם אם הוא כיפה סרוגה,אני לא אתיישב לידו,מאחר ואני לא יודעת אם הוא שומר נגיעה או לא.
לפעמים יש מצבים שעדיף להמנע מהם,במקום ללכת ראש בראש.

את באמת חושבת שההתנהגות שלך מוצדקת פה?
חופש >>
לצפיה ב-'תחבורה ציבורית היא תחבורה לכלל הציבור'
תחבורה ציבורית היא תחבורה לכלל הציבור
06/06/2009 | 07:40
34
מי שלא טוב לא שיסע בתחבורה פרטית
חופש >>
לצפיה ב-'זה שאת נמצאת במקום ציבורי'
זה שאת נמצאת במקום ציבורי
06/06/2009 | 12:14
33
עדיין לא מקנה לך את הזכות להתייחס בחוסר כבוד לאדם.
זה כל כך מטופש לפטור את עצמך בתירוץ כזה..את לא ילדה קטנה.
חופש >>
לצפיה ב-'בישביל כבוד צריך לעבוד.'
בישביל כבוד צריך לעבוד.
06/06/2009 | 13:24
10
למה שתתייחס בכבוד לאדם שאמר לה שהיא מסריחה?
חופש >>
לצפיה ב-'שני דברים.'
שני דברים.
06/06/2009 | 18:57
9
כבר כתבתי שאני לא מצדיקה את ההתנהגות שלו,אני לא מצדיקה אף התנהגות שהיא מזלזלת וחסרת כבוד.
שנית,במה כל כך שונה ההתנהגות שלה מההתנהגות שלו?

בכלל,במה שונה ההתנהגות שלכם ביחס לחרדים?!
מצטערת לומר,אבל אני לא רואה שאתם כל כך שונים מהם.
אני לא אדם דתי,ואין דבר שאני שונאת יותר מכפייה דתית.עברתי את זה,במשך תשע שנים
היו מכריחים אותי להתפלל למישהו שלא ידעתי אם הוא באמת קיים או לא.וכמה שאני לא אוהבת את החרדים
במשפחה שלי כי אני רואה איזה חבורה של צבועים הם.
אבל אני עדיין אכבד אותם,ואת האמונה שלהם.כי בזה הם מאמינים.ויותר קל לי ללכת לפי הדרך שלהם,מאשר הדרך שלי.

כמו שלא תאכל סטייק עגל ליד טבעוני,או תעשן ליד אדם שלא מעשן.
תכבד גם את חובש הכיפה.ותפסיקו עם המשפט הזה "זה מקום ציבורי",זה לא אומר שצריך לירוק על כל אחד.
המטרה היא לא להתנהג כמו האדם,אלא להתעלות על ההתנהגות שלו.
אם היא קילל את אמא שלך,גם אתה תקלל את אמא שלו?

החברה שלנו הפכה לכזאת מזלזלת וכזאת חסרת כבוד.
וזה כל כך מרתיח שאנשים בגילכם,שאמורים להיות  נאורים והכי מקבלים חושבים ככה.
חופש >>
לצפיה ב-'איך ההתנהגות שלה שונה משלו?'
איך ההתנהגות שלה שונה משלו?
06/06/2009 | 23:58
8
בזה שהיא הייתה תגובה. ולא בתור משהו ראשוני. אני בטוח שאם הוא היה מתנהג בנורמאליות גם היא הייתה.
חופש >>
לצפיה ב-'אתה כבר בא עם דעות קבועות מראש,'
אתה כבר בא עם דעות קבועות מראש,
07/06/2009 | 00:15
7
ולא ממש מנסה לפתוח טיפל'ה את הראש ולהבין מה לא נכון פה.
אני שוב שואלת..למה להתנהג בדיוק כמו הגבר החרדי עם הפה המלוכלך?
למה לא להתנהג כמו  בנאדם,במקום ישראלי מצוי שדואג לכבוד המטופש שלו?
איפוק זו תכונה מאוד חשובה,שתדע לך.
חופש >>
לצפיה ב-'אני אישית לא הייתי קופץ עליו ואומר לו'
אני אישית לא הייתי קופץ עליו ואומר לו
07/06/2009 | 00:28
6
שאני מדמם. זה באמת מוגזם. אבל לא יודע, אם מישהו סתם יגיד לי שאני מסריח ברחוב? באמת אין לי מושג איך אני אגיב - זה נשמע מכעיס.

ומה זה להתנהג באיפוק? לבקש סליחה שאני מסריח וללכת למקום אחר? אולי לעמוד?
חופש >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לך.'
כל הכבוד לך.
07/06/2009 | 00:39
5
באמת!לפחות הבנת שהתגובה שלה מוגזמת!
ברור שזה מכעיס ומעליב.אבל לך תדע גם עם איזה מטורף אתה מתעסק.
אם הוא פתח כזה פה על כלום,אני בטוחה שגם לא תהייה לו בעיה להוציא מקל ולדפוק לך אותו בראש.

פשוט ללכת ולהתעלם.זה הכי טוב.כי בסופו  של דבר מי שיוצא אדיוט בכל העסק הזה,
זה רק הבנאדם עם הפה המסריח לא פחות.
אל תהייה צודק,תהייה חכם.
חופש >>
לצפיה ב-'לא. לא ללכת ולהתעלם.'
לא. לא ללכת ולהתעלם.
07/06/2009 | 01:58
4
אם יש בעיה יש צורך להילחם בה, לא לברוח ממנה.

אין סיבה שאכנע לטיפשים ומטורפים בגלל שהם מסוכנים - להפך זאת הסיבה שעלי ללכת כנגדם יותר בכוח כדי שידעו שהטירוף שלהם והאלימות שלהם לא עושה עלי רושם בכלל. הוא ידפוק עלי מקל? אני אדקור אותו חתיכת זכוכית מהחלון של האוטובוס.

אני לא מגיב טוב לאיומים ואלימות. אני מסריח? סבול. אני לא אקפוץ עליו ואגיד שיש לי דם של מחזור (או מה שלא יהיה) אבל אני בהחלט מתכוון לשבת בכסא.
חופש >>
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
07/06/2009 | 02:20
אם יש בעיה אסור לטמון את הראש בחול, ותראו למה זה גרם. בקום המדינה לא היו כמעט חרדים במדינה, היום הם כובשים את עיר הבירה. ד"א התגובה שלה באמת הייתה מוגזמת. אבל נו טוב, אני מניח שהיא גם לא ידעה איך להתמודד עם הבעיה.
חופש >>
לצפיה ב-'בסוף תמצא את עצמך ללא רוח חיים.'
בסוף תמצא את עצמך ללא רוח חיים.
07/06/2009 | 14:09
2
למה תמיד חייב להגיב למשהו?
אתה אומר שאתה לא מגיב טוב לאיומים ואלימות,אבל בעצם בוחר להגיב בצורה שהיא דיי אלימה,וגם חסרת כבוד.
אני באמת לא מבינה מה יש לכם נגד חרדים דתיים והדת בכלל.
בלי קשר לזה שאתם לא מאמינים,לא ממש אכפת לי מזה..
אבל אני רואה לפעמים בפורום הזה כזאת שנאה כלפי המגזר הדתי,שזה עצוב כל כך.
חופש >>
לצפיה ב-'בגלל שאני לא נעל או שטיח'
בגלל שאני לא נעל או שטיח
07/06/2009 | 14:15
ועלי לא ידרכו.

אין לי שום דבר נגד חרדים, יש לי הרבה נגד כל הדתות. אבל זה בכלל לא העניין כאן. כאן העניין הוא שאם אני רוצה לשבת בכסא פנוי, אני אשב בו. אם אני רוצה לעשות משהו אני אעשה אותו. זה הזכויות שלי כבן אדם חופשי, ולא כשטיח לרגלי חרדי, או אף אחד אחר.
חופש >>
לצפיה ב-'ורציתי לוסיף - שעבור חופש אני מוכן למות.'
ורציתי לוסיף - שעבור חופש אני מוכן למות.
07/06/2009 | 14:16
1
לצפיה ב-'חוסר כבוד זה בדיוק מה שהדתיים עושים'
חוסר כבוד זה בדיוק מה שהדתיים עושים
06/06/2009 | 13:25
3
כשהם "שומרים נגיעה" על חשבונך ולא נותנים לך לשבת לידם, בדיוק כמו שהאנטישמים עשו ליהודים, "לא רוצה לשבת ליד יהודי מסריח" רק שהם עוטפים את זה באיצטלה דתית, אז ביחס לדברים כאלה הכבוד היחיד הוא שאין כבוד, אני לא הייתי נותן כבוד לאף אנטישמי שלפי האמונה המעוותת שלו אני מטמא אותו באויר שאני נושם...
חופש >>
לצפיה ב-'אז למה להתנהג כמו האדם החרדי?'
אז למה להתנהג כמו האדם החרדי?
06/06/2009 | 19:01
2
לא לימדו אותך את המשפטים "מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך" או "יהי כבוד חברך חביב עליך כשלך"?
חופש >>
לצפיה ב-'"בואו לא נהיה כמוהם"'
"בואו לא נהיה כמוהם"
07/06/2009 | 02:14
1
זה לא פחות מגעיל מלשמור נגיעה עם כל הכבוד. יש גם סף מסוים לאנשים, ויש פעמים רבות שבהם החרדי מפרש לא נכון את זה שמוותרים לו(ע"ע השאיפה של ש"ס לכבוש את השלטון), זה תלוי גם הרבה מאוד במצב.
חופש >>
לצפיה ב-'אני מדברת כרגע אך ורק על ה"חרדי המכוער"'
אני מדברת כרגע אך ורק על ה"חרדי המכוער"
07/06/2009 | 14:18
יש את החרדים הפנאטיים שלא צריך בכלל להתקרב אליהם.
אם אתה כל כך מגנה את ההתנהגות של האדם הזה,למה להתנהג כך?

אני ממש לא עושה הכללה בין כל הדתיים.חלילה.
חופש >>
לצפיה ב-'זה גם לא מקנה לו'
זה גם לא מקנה לו
07/06/2009 | 02:08
17
בסך הכל זאת עובדה, תחבורה ציבורית מיועדת לכלל הציבור(נשים גברים ילדים וטף). לא רק לחובשי מגבעות וכיפות סרוגות וללובשי הקאפוטות.
חופש >>
לצפיה ב-'כתבתי לפחות פעמיים'
כתבתי לפחות פעמיים
07/06/2009 | 13:50
16
שאני לא מצדיקה את ההתנהגות שלו.
ולמען כל האלוהים והאלים שיש,זה שזה מקום ציבורי לא אומר שצריך להפסיק להתנהג בכבוד לאנשים!
חופש >>
לצפיה ב-'אבל את גם אומרת שיש לוותר לו'
אבל את גם אומרת שיש לוותר לו
07/06/2009 | 14:17
15
ולתת לו לקבל את מה שהוא רוצה. למרות התגובה שלו.

מה מלמדים אותו במצב כזה?
חופש >>
לצפיה ב-'ארזל'ה,'
ארזל'ה,
07/06/2009 | 14:32
14
[אני מרגישה כבר מספיק קרובה אליך,כדי לקרוא לך בשם חיבה:)]

תסכים איתי שיש מצבים שמהם עדיף להמנע מראש?
חופש,חופש.תראה את החתימה שלי!מי כמוני תסכים איתך על זה?
אבל חומד,יש מצבים שבאמת לא צריך להכנס אליהם כי יודעים מראש כבר מה יקרה.

במצב כזה,הופכים לאדם נחמד שאומר "אני יודע שבזה אתה מאמין,ואני אכבד אותך!"

התגובה הזאת גומרת לי להרגיש ברסלבית כל כך...
חופש >>
לצפיה ב-'אם אין עוד כסאות, עלי לעמוד?'
אם אין עוד כסאות, עלי לעמוד?
07/06/2009 | 15:09
13
לצפיה ב-'שמתי לב שכבר פתחו שרשור חדש בגלל זה..'
שמתי לב שכבר פתחו שרשור חדש בגלל זה..
07/06/2009 | 18:39
12
מה יקרה אם תעמוד תחנה-שתיים?
חופש >>
לצפיה ב-'אז אני אכעס. ואז אני אתחיל להבין'
אז אני אכעס. ואז אני אתחיל להבין
07/06/2009 | 18:48
11
את כל אלו ששונאים חרדים, כי הם באמת יחשבו כהפרעה אישית בחיים שלי.
חופש >>
לצפיה ב-'רק אנשים טיפשים מכלילים.'
רק אנשים טיפשים מכלילים.
07/06/2009 | 19:01
10
1
לצפיה ב-'יש הבדל בין הכללה לכעס.'
יש הבדל בין הכללה לכעס.
07/06/2009 | 19:18
9
לצפיה ב-'הכעס מוביל להכללה'
הכעס מוביל להכללה
07/06/2009 | 19:32
8
כל החרדים הם אוכלי חינם-לא משרתים בצבא-מדברי יידיש.
חופש >>
לצפיה ב-'את חושבת שרובם לא?'
את חושבת שרובם לא?
07/06/2009 | 19:38
7
אני אף פעם לא אומר כולם, רק רובם. ורובם באמת לא מרשתים בצבא ולא עובדים. אני טועה?

הכעס נובע מאנשים מעצבנים. תלמדו את אחיכם להתהג, או שתצפו לכך שאנשים לא יאהבו לחיות בקרבתכם.
חופש >>
לצפיה ב-'אני דווקא חושבת שלא כזה אחוז גדול מהם...'
אני דווקא חושבת שלא כזה אחוז גדול מהם...
07/06/2009 | 19:44
6
היום גם יש לך חילונים שלא משרתים בצבא ולא עובדים,בוכים כמובן לביטוח לאומי.אני טועה?

בוא לא נשכח שבגלל זה רובם גם חיים בקהילות.
חופש >>
לצפיה ב-'לא את לא טועה...'
לא את לא טועה...
07/06/2009 | 19:54
5
באיזה צד את חושבת שמבחינת אחוזים יש יותר אנשים כאלה?
חופש >>
לצפיה ב-'בוא נשאל את מינה צמח..'
בוא נשאל את מינה צמח..
07/06/2009 | 22:19
4
באיזה צד יש יותר אחוזים של כאלה שבוכים סתם שאין להם כלום?
חופש >>
לצפיה ב-'אני אתן לך לנחש'
אני אתן לך לנחש
07/06/2009 | 22:54
3
1
לצפיה ב-'אני חייבת לומר,'
אני חייבת לומר,
07/06/2009 | 23:16
2
קשה לי לסיים את הויכוח הזה,אתה איש ויכוח נפלא

אני מקווה שהצלחת להבין קצת ממה שהעברתי.
חופש >>
לצפיה ב-'כן אני וכחן בלתי נדלה :)'
כן אני וכחן בלתי נדלה :)
07/06/2009 | 23:20
1
מקווה שגן את הבנת למה הפורום קיים, ולמה אנשים נלחמים בכפייה...
חופש >>
לצפיה ב-'אדם צנוע שכמותך(:'
אדם צנוע שכמותך(:
07/06/2009 | 23:52
וכמובן שאני מבינה.אם לא הייתי מבינה,הייתי כנראה מקללת וכותבת "כופרים טיפשים!".
וטוב שנלחמים בכפייה הדתי!הפורום הזה סה"כ צריך להוריד מעט את כמויות השנאה.
הרי בסופו של דבר,כולנו יהודים כשרים למהדרין שנולדו בצלם האלוהים
חופש >>
לצפיה ב-'תקראי שוב את ההודעה שלה'
תקראי שוב את ההודעה שלה
06/06/2009 | 15:13
היא כתבה שזהו היה המקום היחידי שפנוי

עם הכבוד לאדם הדתי כשהוא שילם על הכרטיס הוא לא קנה את האוטובוס ובדיוק כמו שלי הרבה יותר נח לשים את התיקים על הכיסא שלידי , אבל אם מישהו רוצה לשבת אני אזיז את התיקים ככה גם האדם הדתי יודע שאם מישהי תרצה לשבת זכותה המלאה

הדרישה הזו שאם הוא דתי שהיא תעמוד (הרי לא היו עוד מקומות) היא אבסורדית- למה הנוחות שלו יותר חשובה משלה?

ועם כל הכבוד לשמירת נגיעה , כשאישה יושבת ליד גבר באוטובוס היא לא מתמרחת עליו האיסור הזה הוא החמרה שהם בחרו לשים על עצמם וכשאני עולה לאוטובוס אני לא אתחיל לחפש מי שומר מה , אם יש מקום אני יושבת , אם למישהו יש בעיה עם לשבת ליד נשים זו הבעיה שלו! בדיוק כמו שאם אני עליתי לאוטובוס עם תיק גדול זאת הבעיה והחוסר נוחות שלי ולא של האומלל שרוצה מקום לשבת וברור לי שאני זו שאצטרך למצוא פיתרון (לשיםאת התיק עלי) ולא מי שרוצה לשבת יצטרך למצוא פיתרון (להסתובב האוטובוס ולחפש מקום אחר)- זה הגיון בריא מי שיצר לעצמו את הבעיה (אני עם התיק הגבר, הדתי עם ההחמרות) הוא זזה  שיצטרך למצוא לבעיה שלו פתרון ולא האדם השני.
חופש >>
לצפיה ב-'מה את דוחפת מקרים קיצוניים?'
מה את דוחפת מקרים קיצוניים?
07/06/2009 | 15:36
גם אליי לפעמים נדבקות נשים חילוניות להכעיס מה זה קשור לדיון שלנו?[אם יש בכלל דיון?]
חופש >>
לצפיה ב-'חבורה של קשקשנים '
חבורה של קשקשנים
05/06/2009 | 16:00
3
קודם כל תעשו סדר.. מדינת ישראל נקראת מדינה יהודית דמוקרטית דהיינו קודם יהודית אחר כך דמוקרטית הבקשה של החרדים לא הייתה מוגזמת היא הייתה נורמטיבית לחלוטין ויש לכבדה אין פה שום קשר לכפייה דתית תפסיקו לחפש וליצור שנאת חינם לחינם אם אתם כל כך מעוניינים לשנוא אנשים לא חסר ערבים במדינה הזאת די לשנאת אחים זה מביא עלינו רק אסונות
חופש >>
לצפיה ב-'יש פה מקרה ברור של כפיה דתית'
יש פה מקרה ברור של כפיה דתית
05/06/2009 | 16:43
1
אף אחת לא צריכה לצאת מהקרון רק כי איזה מישהו רוצה להתפלל בו, זה מקום ציבורי.
בקשר ל"מדינה יהודית דמוקרטית":
מדינה יהודית על פי לאום, הרצל כתב את "מדינת היהודים", לא "מדינת היהדות-הדתית-רבנית של האורתודוקסים החרדים או של האורתודוקסים הדתיים, ולא זאת של החילונים והאתאיסטים".
"אם אתם כל כך מעוניינים לשנוא אנשים לא חסר ערבים במדינה הזאת"
תחליף את המילה "ערבים" ב"יהודים" ותגיע לגרמניה הנאצית.
חופש >>
לצפיה ב-'אני חושב שאתה טועה'
אני חושב שאתה טועה
06/06/2009 | 22:01
הבקשה הייתה לגיטימית. אף אחת אכן לא צריכה לצאת מהקרון רק כי איזה מישהו רוצה להתפלל בו, אבל למיטב ידיעתי זו היתה בקשה - לא דרישה. תרצה - תעבור, לא תרצה - תשאר.
הטענה שקיימת דרישה כזו גם בקוים ציבוריים ידועה אבל אינה נכונה בבסיסה - הממשלה כופית על אזרחיה להשתמש בתחבורה ציבורית (אסור להתחרות בזכיינים) ובנוסף כופה עליהם לשבת בעירוב, לכן, הקצאת קוים לנסיעה נפרדת הינה יותר מלגיטימית. אם כי ביטול המונופול יהיה יותר אפקטיבי.
חופש >>
לצפיה ב-'מיהו יהודי אם לא אתאיסט גמור וחילוני ליברלי'
מיהו יהודי אם לא אתאיסט גמור וחילוני ליברלי
06/06/2009 | 13:18
שמנצל את זמנו כדי להרבות במדע ואומנות?
חופש >>
לצפיה ב-'והדת שלי מחייבת לא לנשום נשימות עמוקות מדי'
והדת שלי מחייבת לא לנשום נשימות עמוקות מדי
05/06/2009 | 16:10
3
כי זה מוריד את רמת החמצן באוויר ולכן אני יכולה לדרוש ממך לא לנשום נשימות עמוקות. ואם לא תעשה כך אתה פוגע לי בחופש הדת שלי שנקראת די לנשימות עמוקות. ויותר מזה אתה כופה עלי דת אחר שהיא בעד נשימות עמוקות.

אין דבר כזה כפיה חילונית. זו המצאה של החרדים. חילוניות מעצם ההגדרה היא חופש וכל דבר ששונה ממנה הוא כפייה, מה שאתה מנסה לבקש זה את החופש לכפות ואת זה אתה לא תקבל.

החרדים סופם להימחק על פני כדור הארץ. כל תופעת הדת מקורה בשבטים פגאנים והיום היא נמצאת כאן רק בגלל הסחטנות והכסף.

אני בטוחה שאלוהים ישלח אותך ישר לגיהנום על בצע כסף אז חבל לך על המאמץ.
חופש >>
לצפיה ב-'בדיוק מה שאמרתי'
בדיוק מה שאמרתי
05/06/2009 | 16:49
"כפיה חילונית" זה הדבר הכי אבסורד בעולם, הרי "חילוני" זה כל מה שלא קדוש, ואם חרדי נבחר לכנסת(מקום מאוד לא קדוש), הולך ומוציא מקופת המדינה(שהמדינה גם לא קדושה והיא שקץ ציוני) 12 שקלים תבין ותקילין, שהם כמובן דבר "חילוני". זה כמובן יהיה בסדר, אבל כשהחילוני רוצה שהוא ישתמש ב12 שקל כדי לסבסד שיעורים באנגלית לתלמידים זה "כפיה חילונית". אי אפשר להנות משני ציפורים במכה אחת ואין דבר כזה כפייה חילונית.
חופש >>
לצפיה ב-'תפסיקי לדבר שטויות'
תפסיקי לדבר שטויות
07/06/2009 | 15:34
1
אם יש לך דת שאומרת לך לא לנשום נשימות עמוקות את מוזמנת לבקש מכל העולם לא לעשות את זה.
אם יהיה מאן דהוא שימשע לך סבבה.אם מאן דהוא יאמר לך שאסור לך לבקש ממישהו לכבד את הדת שלך זו שוב תהיה כפייה חילונית.
כנראה לא הבנת את המושג כפייה חילונית.כשאת אומרת לי שאסור לי לבקש מאדם אחר בקשה על רקע דתי הרי את אומרת שמניע דתי איננו לגתימי.וזוהי כפייה חילונית נטו.
אם היה בך שמף של אינטלגיציה היית שמה לב שבכלל לא דיברתי על כפייה אלא על בקשה אישית שאתם כופםים אותנו לא לבקש.
אנחנו כבר קיימים 3300 שנה.ולעומת זאת אתם קיימים בקושי 50 שנה.אנשים יותר חזקים ממך דיברו קשות נגדנו.
כל תופעת האתאיזם מקורה בעצלות של האדם שרוצה לחיות חיים זולים וללכת אחרי התאוות של הלב.

חופש >>
לצפיה ב-'אין דבר כזה כפיה חילונית. תפנים. '
אין דבר כזה כפיה חילונית. תפנים.
07/06/2009 | 22:27
זה מושג שהחרדים המציאו כדי לקבל את החופש לכפות.
עד כמה שזה מעצבן אותך. הדת אגב - הולכת ונעלמת מהעולם. תבדוק את כל המדינות המפותחות בכולם כבר הפרידו את הדת מהמדינה.

וישראל בדרך לעשות זאת. אז..זמנך כאן מוגבל עוד מעט לא יהיו לכם תקציבים ואז תיאלץ לשלם בעצמך את החיבור לאינטרנט.

אולי תחזור להתפלל זה בטוח יעזור לך - כמו שזה עזר לחרדים כשניר ברקת החליט בכל זאת לפתוח את החניון:)
חופש >>
לצפיה ב-'כשחסרים פרטים קשה מאוד להגיב נכון למקרה!'
כשחסרים פרטים קשה מאוד להגיב נכון למקרה!
05/06/2009 | 15:34
2
1
בקרון ‏באחרון של הרכבת מתפללים בדר"כ על בסיס קבוע ובשעות פחות או יותר קבועות. רק בקרון האחרון זה קורה עד כמה שידוע לי! זה גם לא קורה יותר מידי פעמים ביום כך שסתם אתם מקצינים כאן הכל.
בדר"כ מודים האנשים שהתכנסו על קיום התפילה ואז מתפללים. ישנם אנשים שיושבים שם ורוצים להצטרף - סבבה. הנשים שיושבות שם לא מכריחים אותן לעזוב אך הם מרגישיות קצת לא שייכות ולכן עוזבות. אין שם אף כפיה ורצון לפגוע במישהו/מישהי.
חוץ מזה, אפשר לכבד אחד את השני וכמו שעולה אדם מבוגר אז קמים לכבודו ואפילו נותנים את המקום אם צריך, כך גם כאן, להבדיל, צריך לכבד את מי שרוצה להתפלל ולעבור פשוט בעצמך לקרון אחר לפחות עד סוף התפילה...
אם רק נריב כל היום תהיה פה מלחמה, מלחמת אחים. אם נוותר אחד לשני, נבין אחד את השני ונכבד אחד את רצונותיו של השני יהיה פה שלום ואחדות ואףאחד לא יוכל לנו!!!
חופש >>
לצפיה ב-'רגע'
רגע
05/06/2009 | 17:03
"וכמו שעולה אדם מבוגר אז קמים לכבודו ואפילו נותנים את המקום אם צריך"
למה אתה משווה בין דתיים לאנשים זקנים? צריך לכבד אנשים זקנים, אבל למה שאני אכבד אדם דתי רק בגלל שהוא דתי? הוא חופשי להתפלל כאוות נפשו, אבל שלא יצפה לפריווילגיות.
"אם נוותר אחד לשני..."
ניסינו יותר מידי זמן(60 שנה יש פה כבר כפייה דתית), הוויתור היה רק מצד אחד. לך תקרא מה רשום בהלכה על "חילונים", ותבין שזה בלתי אפשרי.
חופש >>
לצפיה ב-'כשעולה אדם מבוגר גם זכרים מפנים מקום.'
כשעולה אדם מבוגר גם זכרים מפנים מקום.
05/06/2009 | 21:34
לצפיה ב-'אז הם ביקשו מאשה או שניים לעבור מקום'
אז הם ביקשו מאשה או שניים לעבור מקום
05/06/2009 | 15:22
5
רחמנא לצלן, בושה וחרפה, סתאאאם
גם לי לפעמים נמאס מהכפייה הדתית אבל יאלללה חאלס עם הרגישות יתר הזו אז הם עברו מקום הן לא נפגעו פגיעה פיזית או נפשית וגם לא הטרדה מינית, אפשר לחשוב!
(זה בהנחה שלא ביקשו מחבורה של נשים לעבור...)
חופש >>
לצפיה ב-'זה מתחיל בזה'
זה מתחיל בזה
05/06/2009 | 18:03
ונגמר בשלילת זכות הצבעה מנשים על פי חוק.
ו"זה לא יקרה" לא עובד, החרדים ניסו לעשות זאת לפני קום המדינה("אישה פסולה לעדות").
חופש >>
לצפיה ב-'מה, הוא יסדר את הנוסעים לפי האמונה שלו?'
מה, הוא יסדר את הנוסעים לפי האמונה שלו?
05/06/2009 | 23:43
1
הרכבת שייכת לו.? או שהוא שילם יותר כסף לכרטיס?
בטח שזה ירגיז. ואפה זה יגמר? את יודעת? כי אני לא.
חופש >>
לצפיה ב-'אוקיי, '
אוקיי,
08/06/2009 | 05:36
אני שמה לרגע את עצמי במקום האשה, אם היו מבקשים ממני לעבור מקום והיה והייתי רק אני, לא הייתי מתעצבנת, יש דברים יותר מרגיזים....
חופש >>
לצפיה ב-'מה הקשר לכפייה דתית?'
מה הקשר לכפייה דתית?
07/06/2009 | 15:25
1
אתה אטמר שנמאס לך מכפייה דתית.מה הקשר לסיפור שלנו?
האם יש איזו שהיא מידה של כפייה כשאני "מבקש" מאשה לעבור?
איזה כפייה יש כאן?
חופש >>
לצפיה ב-'נראה לי שלא הבנת אותי...'
נראה לי שלא הבנת אותי...
08/06/2009 | 05:33
מצידי כל עוד הם לא ביקשו ממס' נשים לעבור אין כאן כפייה, לאשה אחת או שניים לא יקרה כלום אם הם יעברו מקום...
חופש >>
לצפיה ב-'אתה לא מבין מה זה כפייה דתית'
אתה לא מבין מה זה כפייה דתית
05/06/2009 | 17:15
2
אף אחד לא תפס את הסידור שלך, זרק אותו מחלון הרכבת וסתם לך את הפה כדי שלא תוציא את המילים. נתנו לך לעשות מה שאתה רוצה. אתה יכול גם לבקש מנשים לעבור לקרון אחר, אבל אתה לא יכול *להכריח* אותן לעבור קרון. זה בדיוק מה שאתה לא מבין בכפייה. כפייה זה כשמכריחים אותך לעשות משהו. אף אחד לא הכריח אותך לעשות שום דבר.

נ.ב: זה שאתה לא יכול להתפלל כשיש אישה באותו חדר איתך, זה דבר שוביניסטי ומגעיל בפני עצמו.
חופש >>
לצפיה ב-'אתה כנראה לא הבנת את מה שכתבתי'
אתה כנראה לא הבנת את מה שכתבתי
07/06/2009 | 15:23
1
אני לא דיברתי בכלל על להכריח מאן דהוא לעבור לקרון אחר.זה בכלל לא היה הנושא שלי.
אני דיברתי על הקביעה של חברי הפורום שאסור לי לבקש באופן יפה.
זה שאתה אומר שאסור לי לבקש בקשה שמקורה מסיבות דתיות זה פגיעה בדמוקרטיה.
חופש >>
לצפיה ב-'אמרתי שלבקש זה לגיטימי,'
אמרתי שלבקש זה לגיטימי,
07/06/2009 | 20:07
שם בצעו מניפולציות ושקרים.
מתוך הכתבה:
"הוא אמר לי שזה 'קרון תפילה', ובגלל זה אני מתבקשת לעבור מהקרון. בתחילה, בכלל לא הגבתי לדברים, אז הוא הרים את קולו ואמר לי 'גברת, תעברי' ".
חופש >>
לצפיה ב-'אני יודע שזה קשה,'
אני יודע שזה קשה,
05/06/2009 | 17:36
אבל תנסה רגע לצאת מצורת המחשבה הצרה שלך ולהבין שלא כל מי שלא מסכים איתך שונא אותך, או את הדת שלך.
זה משהו שחוזר אצלך בכמעט כל הודעה, אתה לא יכול להפנים את העובדה שחשיבה שונה ממך לא בהכרח מגיעה ממקום שלילי.
הקטע הוא שאתה צודק עקרונית - לחרדי יש זכות לבקש מהאישה לעבור קרון. אבל במקום להסביר את דעתך בצורה מתורבתת ורציונלית, אתה עסוק מדי לעשות דה-הומניזציה למי שלא מסכים איתך.

רוב האנשים כאן *לא* חושבים שאסור לאדם חרדי לבקש מאישה לעבור מקום.
מה שהם *כן* חושבים, כתוצאה מניסיון עבר, זה שאם מספיק אנשים יסכימו, הם יחשבו שזכותם לא רק לבקש, אלא לקבל או שמדובר ב"בקשות" ולא בקשות. ומהנקודה הזאת אתה הצלחת להתעלם בצורה מוחלטת, מה שהפך את ההודעה שלך מניסיון לדו שיח, לדמגוגיה זולה.

אגב, זה בכלל לא קשור לחופש דת. יש לי גם זכות לבקש מאנשים לצאת מהקרון כי אני רוצה לשחק כדורגל עם חבר שלי.
חופש >>
לצפיה ב-'ברוח הבגרות באזרחות'
ברוח הבגרות באזרחות
05/06/2009 | 17:58
1
חופש הדת והחופש מדת

למה שהוא לא יעבור לקרון אחר? או שיחשב את זמן נסיעותיו כדי שיתפלל במקום בו נוח לו, בלי לפגוע באחר?
חופש >>
לצפיה ב-'למה זה פגיעה באחר?'
למה זה פגיעה באחר?
07/06/2009 | 15:21
למה אם אני מבקש באופן יפה מאשה שתעבור למקום אחר כי יש פה קבוצה של מתפללים זה פגיעה באחר?
חופש >>
לצפיה ב-'מותר לך לבקש, היא לא חייבת להסכים!'
מותר לך לבקש, היא לא חייבת להסכים!
06/06/2009 | 01:15
2
ואם היא כן מסכימה, אתה ביצעת כפיה דתית עליה!
לא נוח לך להתפלל, אתה זה שצריך לעבור מקום!!! לא האישה שיושבת לידך.
חופש >>
לצפיה ב-'יש סתירה בדבריך'
יש סתירה בדבריך
07/06/2009 | 15:19
1
הרי אם היא הסכימה מרצונה החפשי אין זו כפייה!!
ולכן למה שיהיה אסור לי לבקש מהאשה לעבור למקום אחר?
חופש >>
לצפיה ב-'לא אמרתי שאסור...'
לא אמרתי שאסור...
08/06/2009 | 01:21
אני לא יכולה לשלוט על הפה שלך. אבל אני יכולה לשלוט על התגובה שלי. והתגובה שלי הייתה כמובן לא שלילי אחד גדול!
ונכון, אם היא הסכימה מרצונה החופשי זאת לא כפיה, אבל זאת סוג של בורות מצידה...
חופש >>
לצפיה ב-'ומי אשם בהז?'
ומי אשם בהז?
03/06/2009 | 19:47
7
לצפיה ב-'הייתי פוחת את הדלת שיתפללו בחוץ'
הייתי פוחת את הדלת שיתפללו בחוץ
04/06/2009 | 13:35
2
לצפיה ב-' '
04/06/2009 | 15:40
1
גם במטוס הם מבקשים מהנשים שייצאו החוצה לכמה דקות כדי שיוכלו להתפלל?
ומדוע אלוהים שונא כל כך נשים, מדוע מפריע לו שנשים תהיינה נוכחות בתפילה.
חופש >>
לצפיה ב-'רייצ' מותק, במטוס זה יותר גרוע'
רייצ' מותק, במטוס זה יותר גרוע
04/06/2009 | 15:48
1
באל על, בטיסות לניו יורק, הם מפנים חצי מטוס בשביל שרק גברים חרדים יהיו בחלק אחד של המטוס.
אלא מה? יש פה שלוש פאקים נורא חשובים:
א. האנשים עומדים ברובם כל הזמן הזה.
ב. מחלקת העסקים והראשונה נפגעות וככה יוצא מצב של מריבות רבות.
ג. הם מתקרבים בהרבה מקרים יותר מדי קרוב לקוקפיט, וה-FAA (Federal Aviation Administration - מנהל התעופה הפדרלי של ארה"ב) רותח בגלל דברים כאלו ורוצה נורא לבטל את הטיסות לניו יורק, אבל זה מכניס הרבה כסף לעיר עצמה אז בעלי המניות והמנהלים עצמם מפעילים עליהם לחץ לא לבטל.
עכשיו תחשבי איזה מצב נוצר לך - קבוצת חרדים נמצאת קרוב מאוד לתא הטייס. דמייני עכשיו שאחד מהם הוא מחבל במסווה, איך בכלל יעלו עליו? כל מה שהוא צריך לעשות זה לחכות לסוף התפילה, להתחבא (ויש איפה..), וברגע שהדיילת תפתח את הקוקפיט להכניס להם אוכל, הוא יפרוץ לבפנים (נכון, יש שתי דלתות ורק כשאחת נסגרת השנייה נפתחת, אבל הוא יכול לאיים עליה ולדרוש ממנה להגיד להם שזה בסדר לפתוח). כי ככה סתם, הדיילות בכלל לא יתנו לאף אחד להתקרב לקוקפיט, ויותר מזה, הסוכנים הסמויים שבמטוס יקפצו עליו, אבל כשיש את הזוהמה הזאת שרוצה להתפלל ומעיפה את כולם, הכל אפשרי!
חופש >>
לצפיה ב-'למה הוא לא יכל לעבור לקרון אחר?'
למה הוא לא יכל לעבור לקרון אחר?
05/06/2009 | 12:34
אני חושבת שאם למישהו היה מפריע להיות בחברתי, שהוא יעבור לקרון אחר, ולא אני. ובטח שלא כשהרכבת מלאה ואני אצטרך לעמוד במשך כל הנסיעה בשביל שהוא יוכל להתפלל...

נראה לי רק טבעי...
חופש >>
לצפיה ב-'מה זאת אומרת "נדרשה"?'
מה זאת אומרת "נדרשה"?
05/06/2009 | 12:42
כלומר חויבה? אם כן-בהחלט כפייה דתית.
זכותם של הדתיים לבקש מהנשים לעבור, זכותן של הנשים לסרב לבקשה אם זה מה שהן מוצאות לנכון לעשות
חופש >>
לצפיה ב-'הגעתי מהעמוד הראשי'
הגעתי מהעמוד הראשי
05/06/2009 | 13:50
במקום להתייחס למקרים האלו כבעיות נקודתיות יש להתייחס לתופעה הכוללת של טרור חברתי אלים גובר ומתמשך שמופעל נגד נשים באשר הן על ידי  גברים דתיים ונועד להדיר את הנשים מהמרחב בסגנון הטאליבן-האורתודוקסי ובעידוד רבנים שיוצאים השכם וערב בהלכות אנטי-נשיות רוויות שנאה.
האם חופש הדת והשימוש במושג אלוהים מקנה לגזענים ושוביניסטיים דתיים להטיל מורא, להטריד, לתקוף, לשדוד זכויות אדם בסיסיות ממי שלא זכתה להיוולד עם בולבול?
אם היה מדובר בגברים חילונים שמטרידים  נשים היה ברור שמדובר בתופעה פסולה, אך הפלא ופלא, לדתיים יש את אלוהים, ואת אלוהים  הם המציאו על מנת לעשות בו שימוש ציני כדי להצדיק את כל מעשי הנבלה שלהם.
ורק החילונים המטומטמים ממשיכים לשאת באחריות..כשחילוני גזען הוא גזען, כשחילוני שוביניסט הוא שוביניסט
כשדתי עושה את הדברים האלו הוא בסך הכל דתי טוב  שעוסק בעבודת האל.
חופש >>
לצפיה ב-'"נדרשה"? היא לא נדרשה, היא נתבקשה.'
"נדרשה"? היא לא נדרשה, היא נתבקשה.
05/06/2009 | 13:53
3
מה הבעיה ב-בקשה?
מדינה דמוקרטית, זכותו לבקש מה שבא לו.
אם זה היה מגיע לכפיה והטרדה אז זה כבר אסור.
זה שיש פה כאלה שטוענים שבהרבה מקרים זה כן מגיע לכפיה והטרדה לא אומר עדיין שאסור לו לבצע בקשה.
חופש >>
לצפיה ב-'כמו קווי מהדרין בבני ברק?'
כמו קווי מהדרין בבני ברק?
05/06/2009 | 17:30
1
1
בקווי ההפרדה  הנהוגים בבני ברק
נסה (גבר) לשבת בחלק האחורי  או נסי (אשה) את לשבת בחלק הקדמי
ב 95%  מהמקרים הנסיעה תסתיים בחדר מיון

היה כבר דבר כזה בעבר,  וזה לא נגמר טוב,,,,,
לא , לא רק בגרמניה הנאצית,   גם בארה"ב הגזענית
ובשני המקומות זה נפסק (אמנם לא באותה צורה)
חופש >>
לצפיה ב-'מה הבעיה עם הקווי מהדרין?'
מה הבעיה עם הקווי מהדרין?
05/06/2009 | 18:27
הם מראש מיועדים רק לציבור החרדי.
אם אתה עולה ביועדין לאוטובוס כזה אז שמור על המנהגים שלו.
הדבר היחיד שצריך להיות זה שיהיה קו אוטובוס שנוסע באותו מסלול חלופי גם ללא שומרי מצוות.
כמו שאם למשל היה קרון מיוחד שהיה רק לדתיים שרוצים לקיים את מצוותיהם גם אז זה היה בסדר כל עוד יש קרונות גם לכל השאר.

מה אכפת לי לעזאזל מה הלך באמריקה או בגרמניה, להם היו ויש את הבעיות והעניינים שלהם. חלאס עם ההשוואה המפגרת הזאת, ישראל שונה מאוד מהן.
חופש >>
לצפיה ב-'נתבקשה לקבל עליה כללים דוסיים'
נתבקשה לקבל עליה כללים דוסיים
06/06/2009 | 01:48
בתחבורה ציבורית, ולמה נתבקשה לקבל כללים שאינם שלה ולמה שתסכים לדבר כזה
חופש >>
לצפיה ב-'פשוט חוצפה'
פשוט חוצפה
05/06/2009 | 17:17
6
הייתי רוצה לראות מה היה דתי מגיב, אם היו אומרים לו לצאת מקרון, כדי שערבי יוכל להתפלל שם (נניח וערבי לא היה יכול להתפלל במקום שיש בו יהודים)
חופש >>
לצפיה ב-'בדיוק '
בדיוק
05/06/2009 | 17:50
5
אגב, אהבתי מאוד את החתימה שלך
חופש >>
לצפיה ב-'את צמחונית? '
את צמחונית?
05/06/2009 | 19:54
4
אני תמיד אומר שחופש הוא דבר חשוב, ולא רק לבני אדם
חופש >>
לצפיה ב-'נכון - לחלוטין! לאחרונה הפכתי לכמעט צמחונית'
נכון - לחלוטין! לאחרונה הפכתי לכמעט צמחונית
05/06/2009 | 20:20
3
אוכלת טיפל'ה בשר, אחת ל.... רק אצל אמא
חופש >>
לצפיה ב-'נחמד לשמוע '
נחמד לשמוע
05/06/2009 | 21:07
2
למרות שזה לא עד כדי כך מפתיע למצוא בפורום הזה אנשים שאיכפת להם ממוסר, ערכים וצדק

* למרות שחשוב לזכור שגם לאכול פעם בכמה זמן בשר זה לא הוגן (זה כמו שמישהו יבעט בכלב "רק פעם בחודש").
חופש >>
לצפיה ב-'טוב, אני יורדת מבשר בהדרגה'
טוב, אני יורדת מבשר בהדרגה
07/06/2009 | 19:19
1
פעם לא יכולתי בלי זה לפחות פעם ביום.
אוטוטו גם הפעם ב.. כבר לא יהיה
חופש >>
לצפיה ב-'נחמד לשמוע '
נחמד לשמוע
07/06/2009 | 20:16
אגב, סרטון ממש מקסים שקיבלתי השבוע
http://www.youtube.com/watch?v=cBtFTF2ii7U
[אם מסר לא רע לקראת הסוף]
חופש >>
לצפיה ב-'חברה, כל הדיון מפוספס מראש'
חברה, כל הדיון מפוספס מראש
05/06/2009 | 17:55
הדיון מיותר לחלוטין כי אין בכלל בעיה.
אני לא יכול שלא להזכר ב  גבאי בד'אל'ק  המורה לנהיגה  העירקי הזקן שלי מרמת גן (לפני עשרות שנים) שהסביר לי כלל פשוט וחכם בכביש וגם בחיים
"וולאק תראה"  אמר גבאי,
"אם אתה צריך לפנות או לעצור ולא חשוב למה, או שבנתיב שלך יש הפרעה אז אתה זה שצריך לעצור להאיט  או לזוז הצידה ואינך יכול לגלגל את הבעיה שלך על הנהג ממול"
איש חכם היה גבאי הזקן
יותר חכם מאלף רבנים

מה שעושים "המבקשים" למינהם  זה בדיוק כמו אמבולנס שחוצה צומת באדום "ומבקש" שיתנו לו לעבור
או מה שנקרא "האנס המנומס" שזה נהג אוטובוס שמתפרץ לתוך הנתיב שלך עם המפלצת שלו, אונס אותך לבלימת חירום, ואז מנופף לך כזה "תודה" כאילו הוא "ביקש" ואתה היית כל כך נחמד.
חופש >>
לצפיה ב-'וואלה??? אז אני פותחת מהיום קרון עישון! איך??'
וואלה??? אז אני פותחת מהיום קרון עישון! איך??
06/06/2009 | 01:24

הודעות אחרונות

14:30 | 20.02.15 הר תבור2
04:04 | 17.02.15 trilliane
17:21 | 08.02.15 הר תבור2
21:50 | 01.02.15 אורחים בפורום
21:45 | 01.02.15 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
תחרות מפלצתית עם פרסים שווים במיוחד!
תחרות מפלצתית עם...
משתפים אותנו בסיפורים בדיוניים וזוכים בכרטיסים...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
אירוח מומחה בפורום בנושא אבטלה
אירוח מומחה בפורום...
ביום ראשון, 13.8, יתקיים אירוח בנושא אבטלה בו...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ