אז הולנד זכתה! וקובי?? הרחק מאחור.. סיכום 2019

M a g n u s

New member
נו, אז פחות צדקתי בזה שהשנה מקרה 2016 יחזור על עצמו

השנה הלכתי בפעם הראשונה למופע בלייב (חזרת השופטים) ותשמעו, אני מבין איזה פער אדיר יש בין התחושה באולם לבין האימפקט בבית. היה לי ברור שאין מצב שהולנד זוכה בטלווטינג, וזה היה בערך הדבר היחידי שצדקתי לגביו.
הייתי סגור על זה שאוסטרליה ושוויץ בטופ 3, וטעיתי, הייתי בטוח שאיטליה היא פלופ- וטעיתי, חשבתי שספרד תגיע לטופ 10- ושוב טעיתי. יש פער גדול מאוד בין האנרגיות באולם לבין מה שעובר בטלוויזיה....
&nbsp
יש מצב ששוויץ מגיעה למקום הכי גבוה שלה מאז 1993? מבחינתי הוא היה המנצח אתמול

ונורווגיה- בהלם מהניצחון בטלווטינג. שאפו לסטילהוק ונילס שזיהו את הפוטנציאל העצום שאני לגמרי פספסתי. מה שכן- הם השתפרו בטירוף ווקאלית מאז ההופעה בקדם הנורווגי.
איטליה- ממש הפתיע אותי שהיא סיימה כזה גבוה, לא חשבתי שההופעה הייתה מספיק חזקה. אבל מת על השיר.
הולנד- זוכה ראוי, אני תמיד שמח כשזוכה שיר בזכות עצמו לא בזכות גימיקים. אבל יש טעם חמצמץ מכך שהגיע רק שני בטלווטינג.
ישראל- קובי הוציא את המירב מהשיר המעפאן שלו. הטענות הן לא אליו אלא לוועדה שבחרה את השיר וחשבה שהמילה HOME מספיקה כדי לבחור בו לאירוויזיון בתל אביב. טעות גדולה שהייתה ברורה ל90% מאיתנו כבר חודשיים, במיוחד כשמאז 2013 המדינה המארחת מסיימת במחצית הנמוכה של הטבלה, וברוב המקרים בבוטום 5.
&nbsp
וכמה דברים לגבי המופע:
פירגון- לבמה, לגלויות המדהימות, למנחים שרק הלכו והשתפרו לאורך השבוע, לפתיחה המהממת, למופע של כוכבי האירו עם גלי עטרי.
ביקורת- כמו כולם- מדונה. זה היה מיותר. וגם על עידן רייכל הייתי מוותר. המופע היה ארוך מדי. אולי הכי ארוך שהיה עד כה. משהו שהפריע לי לאורך כל המשדרים- זה שהגרין רום ממוקם מחוץ להיכל המרכזי. זה נתן קצת תחושה של מתנ"ס כשהשידור עבר לשם. לפחות היו משלבים בין הצילום מהגרין רום לבין הסאונד מההיכל.... ובכלל- לעומת ליסבון בשנה שעברה, הכל הרגיש קטן יותר ומלהיב פחות, גם ברגע הזכייה. מבין את אילוצי התשתיות וזה, ועדיין זה הורגש.
וביקורת אחרונה לגבי שיטת הקראת הניקוד החדשה. היא מייצרת בלבול מטורף, ובעיקר לא מאפשרת לזוכי הטלווטינג, במקרה הזה נורווגיה, לקבל את ההכרה שמגיעה להם. אני משער שהם רצו לחסוך למנצח בלייב את הטעם החמוץ שנלווה לזכייה ממקום שני בטלווטינג, והשיטה החדשה אכן מטשטשת זאת. ועדיין- זה לא נראה לי הוגן מבחינת המנצחת בטלווטינג. אני מנחש ששנה הבאה יחזרו לשיטת ההקראה שהייתה בשנים האחרונות מאז 2016.
&nbsp
לסיכום- הגמר היה עמוס מדי לטעמי, אבל כל הכבוד לכאן על ההפקה המדהימה שהראתה את הצד היפה והשפוי של ישראל

נליאו

New member
מסכים לגמרי עם מה שרשמת. הייתי בחזרות הגנרליות ביום שישי

ולפי האנרגיות המטורפות בשיר הספרדי הייתי בטוח שהוא מגיע לטופ 10. גם שוויץ לווה באנרגיות חזקות של הקהל והוא השיר הכי טוב בתחרות, אין ספק שהוא יכול לצעוד חזק במועדונים.
איטליה לא הרגיש ווינר בכלל והקטע עם הכפיים היה חמוד והכל אבל ככה לא זוכים.
אוסטרליה חשבתי שיסיימו במקום ה2, שרואים את המקלות/השיפודים ויזואלית ולא דרך הטלוויזיה זה נראה מרהיב ומיוחד(גם לא צילמו את המקלות כל השיר), וע"פ החזרה זה הרגיש טופ 5 בקלות.

lidia80

New member
מה עפתם על השיר הספרדי

וזה מה שאני חשבתי מהתחלה

ספרד כבר הרבה שנים בשפל

ממש חבל! יש להם שפה יפה

M a g n u s

New member
לא אהבתי אותו עד שראיתי על הבמה בחזרה ואת התגובה של הקהל

לא חשבתי שינצח, אבל אחרי החזרה חשבתי שיעשה טופ 10 בטלווטינג

Uri04

New member
זה השיר הראשון השנה שהתלהבתי ממנו

בינינו - זו היתה שנה חלשה מבחינת השירים ועד שהולנד העלתה את השיר של דאנקן לקח הרבה זמן להבין שאירוויזיון מעולה מבחינת שירים לא יהיה השנה, אבל השיר הספרדי היה מאלה שכן אהבתי בשלבים הראשונים של חשיפת השירים. הוא היה קליט ומשהו במיקי כובש ואותנטי.

GM1988

Well-known member
"הבכי" של קובי הזכיר לי מתמודדי אח הגדול

שניסו לבכות והכל היה שם: עיוותי פנים, קול שבור, ידיים מכסות פנים ועוד ועוד תוספות - רק לא דמעות

נראה לי קובי גמר את כל מלאי הדמעות בחזרות שלא נשאר לו מה להוציא בגמר.
חבל. אולי היה מקבל מקום 22.

lidia80

New member
זה לא יפה

למה ליצלוב אותו ?
הבן אדם עשה הכל כדי ליצג אותנו בכבוד !!
עבד קשה בטרוף בחזרות בראיונות בצילומים- ביום ובלילה
וכל התודה שהוא מקבל זה לעג השפלה וכינויים מעליבים וצחוקים עליו
הבכי שלו היה אמיתי יצא ממנו כאב תיסקול בילבול וכעס.
אני מה זה מבינה אותו
בכיתי איתו

סטילהוק

New member
מצטער, אך אין לי שום אמפטיה כלפיו בגלל שנבחר בצורה מפוקפקת

ולא הגונה. אם הוא היה נבחר ביושר והיו בוחרים לו שיר נורמלי ולא של טכס יום הזיכרון מעורבב עם אופרה קרינג'ית אולי היתה לי אליו אמפטיה.

למעלה