אירוויזיון 2019: חצי גמר 1 - הניתוח שלכם

E u r o b o y

New member
אירוויזיון 2019: חצי גמר 1 - הניתוח שלכם

כל השירים כבר ידועים כמו גם החלוקה לשני חצאי הגמר - ולכן ניתן כבר להתחיל להעריך מי בעלות סיכוי גדול יותר להשתתף בשלב הגמר ומי ייפרדו מהאירוויזיון בתל אביב כבר בערב הפתיחה.

זו התמונה של
חצי גמר 1
,
שייערך ב-14 במאי:

17 המדינות המשתתפות:

חלק 1

בלארוס
הונגריה
מונטנגרו
סלובניה
סרביה
פולין
פינלנד
צ'כיה
קפריסין
_______

חלק 2

אוסטרליה
איסלנד
אסטוניה
בלגיה
גיאורגיה
יוון
סן מרינו
פורטוגל

מדינות הגמר המצביעות בשלב זה: ישראל
, צרפת וספרד

צוות Kuss

New member
השיר האהוב עליי השנה וגם המקום השני שלי הם כאן

1. סלובניה

2. איסלנד

להבדיל מהשנתיים האחרונות בהן הפייבוריט שלי גם זכה, השנה זה לא הולך לקרות. אקווה לפחות שהשניים הנ״ל יעלו לגמר, כי גם זה לא בטוח שיקרה. בהצלחה!

צוות Kuss

New member
אני לא מבין מה הולך כאן, אני ביקשתי מהשומרים להפטר ממך

אהה.. אמממ.... אני בעד לגליזציה בממלכת Kuss!

Angry Beaver

New member
החצי המעניין, האיכותי והצפוף מבין השניים. מזל שישראל מצביעה

בסמי הזה. הוא ללא ספק הצפוי פחות מבין השניים. 3 שירים מהטופ 5 שלי מגיעים מהסמי הזה: פורטוגל, הונגריה ואיסלנד. אני מאמינה שתהיה לפחות הפתעה אחת מבחינת העולות, כמו שנה שעברה, ומפחדת שזו תהיה שוב בלגיה שלא תעלה. מבחינתי הטופ 10 של הסמי ואלו שהייתי רוצה שתעלנה:
&nbsp
איסלנד
פורטוגל
הונגריה
סלובניה
סרביה
פולין
צ'כיה
אוסטרליה
בלגיה
יוון
&nbsp
כמובן שקפריסין תעלה, וגם אסטוניה השלאגרי והמשומש. לכן אפשר לומר כבר עכשיו שככל הנראה לא אקבל מה שאני רוצה. אני מניחה שאוסטרליה לא תראה גמר השנה. חוששת לגורלן של הונגריה/סלובניה.

Rori90

New member
טופ כמעט זהה לשלי

הלוואי שאסטוניה יישאר בחצי גמר, איזה שיר פיהוק. אוסטרליה דווקא נראה לי שתעלה בזכות השיר עצמו שהוא מצוין והופעה בלתי נשכחת

schweine

New member
אם איסלנד לא עולה מהמסי הזה זה עוול.

סמי חלש רצח בהתחשב בשירי שעכשיו יש בסמי 2.

חצי גמר 1 משאלת לב

העולים שלי לגמר הם:
אוסטרליה
בלגיה
קפריסין
יוון
הונגריה
איסלנד
פורטוגל
סלובניה
נשארו 2 מקומות לאכפתלימי

Rori90

New member
מי שלדעתי יעלו:

1. סלובניה
2. אוסטרליה
3. בלגיה
4. פורטוגל
5. איסלנד
6. יוון
7. קפריסין
8. פינלנד
9. בלארוס
10. הונגריה

צ'כיה ואסטוניה בעיניי בלתי נסבלים. אסטוניה בוודאי תעלה לכן אי הכנסתה לרשימה שלי היא יותר בגדר משאלת לב. את איסלנד הייתי מחליפה בכיף עם סרביה (סרביה בוודאי תקבל חיזוק ממונטנגרו).

סטילהוק

New member
מי שלדעתי יעלו מהסמי הראשון

בין הרצוי למצוי, לדעתי 10 המדינות בעלות הסיכוי הגבוה ביותר לעלות לגמר מהסמי החלש הזה הן:

אוסטרליה (מצוי)
בלארוס (מצוי ורצוי)
סלובניה (מצוי ורצוי)
סרביה (מצוי)
פינלנד (מצוי ורצוי)
קפריסין (בתקווה שמהמקום הראשון) (מצוי ורצוי)

אסטוניה (מצוי ורצוי)
בלגיה (מצוי ורצוי)
יוון (מצוי)
פורטוגל (מצוי)

המדינות שלפי דעתי יעלו מהסמי הזה נכון לעכשיו

1. בלגיה
2. סלובניה
3. אוסטרליה
4. פורטוגל
5. פינלנד
6. קפריסין
7. איסלנד
8. יוון
9. פולין
10. הונגריה

העולות לדעתי

איסלנד, פורטוגל, אוסטרליה, קפריסין, סרביה, יוון הם לדעתי הבטוחות.
אחרי זה נראה לי סביר ביותר שסלובניה עם היציאה מאד מרעננת שלהם גם בפנים (אולי אפילו בסוף עולה יותר גבוהה מרוב ה-"בטוחות"), וכנראה גם הפופ המהונדס של בלגיה, אבל אחרי זה.
את אסטוניה הגנרי אני לא סובל, אבל יש לשיר אפקטים יפים בהופעה, וכנראה שהקהל מספיק יאהב כדי לדחוק אותו פנימה.
אני לא יודע לגבי הונגריה (הפייבוריט האישי שלי מ-2017). סימנתי כעולה גבולי, אבל אחרי טראומת ארמניה שנה שעברה אני חושש.

פינלנד מאד סוחף אותי אישית אבל הוא כ"כ מיושן והזמר לא מחזיק אותו בשיט, כך שאני נוטה להשאיר אותו בחוץ. לגבי סן מרינו, אני לא מבין מה אוהבים בזה, ואני מקווה שהשופטים לא יסבלו בדיחה כזו.

snier 1991

New member
זה החצי הפרוע יותר שיניב לדעתי עליות ביזאריות על חשבון אחרים

אין פה הרבה פייבוריטים לטופ 10 (לדעתי יהיו פה 3 לכל היותר, קפריסין, איסלנד ויוון ואם הייתי צריך להמר היום הייתי אומר שרק יוון או קפריסין).
קפריסין ויוון ישייטו לגמר, הן יצביעו אחת לשנייה, יקבלו קולות מישראל וסן מרינו ובנוסף מקולות חופשיים.
פורטוגל: הנוכחות הספרדית, סן מרינו והקולות החופשים לדעתי יבטיחו עלייה.
סלובניה: מספיק חזקה בחצי חלש ועם מפה תומכת היא לא תתקשה פה.
איסלנד: תהיה פרובוקציה לא תהיה, לא רלוונטי, השיר הזה שאין לי מושג מה האפיל שלו עובד על חובבים שהם נתח משמעותי הרבה יותר בחצי מאשר בגמר (ע"ע פואגו מנצח בקהל את טוי ואז מובס בקלילות כאשר יש יותר אנשים שאינם חובבים). דבר אחד בטוח אפס מתוך 24 ישראל תתן להם.
&nbsp
אז יש לנו חמישה שירים, ומפה זה כאוס אחד גדול שאני אחלק לשניים:
פינלנד ואסטוניה: קיבלו מפה מאד נוחה בעייני, אבל אין שום סיבה להצביע להם בחצי קשה, למזלם זה חצי קליל.
אם פינלנד תקבל קולות בכמויות גם מאיסלנד וגם מאסטוניה, כאשר יש מעט מאד גושים מסודרים בחצי הזה אני חושב שהם יצליחו להשתחל. אין באמת קשר אסטוני איסלנדי, אבל אני לא אופתע אם אני אראה את כל השלישיה יחד עם איסלנד עולים. שניים יעלו מפה אם תהיה הופעה סבירה של פינלנד, כאשר גם אסטוניה תוכל להידחף כתלות בכמה ההופעות של המדינות החופשיות יהיו חזקות.
&nbsp
הגוש הבלקני: אולי המשתנה הגדול ביותר, לכאורה סלובניה אמורה לעלות ולשאוב את הקולות, אבל אני לא רואה סרט שסרביה ומונטנגרו לא יעניקו אחת לשנייה 24 או 22 נקודות.בסוף תמיד מגלים לשירים האלו יש קהל גם במזרח אירופה ולהערכתי הם יגרדו פה קולות מפולין, גאורגיה, הונגריה וכדומה. להערכתי שתי עולות יעלו מפה גם סלובניה וגם סרביה.
&nbsp
שבע מדינות ומפה אני כבר באמת קלולס:
מדינות שאינן נוגעות לשום גוש קיבלו מפה מאד קשה, זה לא רק הנוכחות המועטה של מדינות מערביות זה גם הזהות של המדינות. מונטנגרו לא שולחים שירים שברחו מהנייטינז כמחווה משעשעת לווסטלייף, הם באמת עדיין בניינטיז (ובגדול, אם נבחן את המפה, זה לא המקום לשים שירי אוונגרד). אז כשבלגיה שולחת את השירים האורבנים שלה למפה כזו זה לא פשוט וכשאוסטרליה באה לי עם יציאה ביזארית אני לא יודע איך בכפרים פולנים, בלארוסים וגאורגים מגיבים למחוות משונות לוויקד. יש חמישה שירים מובהקים ששייכים לקבוצה הזו: פורטוגל, אוסטרליה, בלגיה, הונגריה וצ'כיה.
הונגריה לדעתי תעלה, החובבים מכירים אותו, והשיר מספיק אתני ומספיק לא איום ונורא כמו הפולני בשביל לכבוש את טבילסי. פורטוגל כאמור תשייט.
לי נשארו שתי מקומות, שלוש על חשבון פינלנד בתאוריה. אני חושב שבלגיה יחסית בסכנה, את קולות חובבי הטווינקים אני חושב שצכ'יה תשאב. לפני ההופעות אני חושב שבלגיה או אוסטרליה בחוץ ויכול מאד לראות סרט ששתיהן בחוץ. אני לא רואה אפשרות ששלושת המדינות יודחו, כי אני לא חושב ששניים שהן אסטוניה\מונטנגרו\סן מרינו\פולין יצליחו להשתחל, אבל אני באמת לא פוסל את זה.
&nbsp
מדינות הגוש: גאורגיה ובלארוס קיבלו מפה קשה מדי, לא רואה אותן עולות.
סן מרינו: אני יכול לראות הפתעה, באמת שאני יכול. חצי חלש, חובבים מצביעים, השיר פחות ביזארי מהקודם ונראה לי זה בדיוק הדבר הכי חם כרגע בסלובניה.
&nbsp
פולין: מדינה בבעיה, עם שיר שאני לא מבין מי קהל היעד שלו, בלי בריטניה, אירלנד או כל מדינה שהם אשקרה רוצים להגר אליה, אין לה ממש גולה פולנית. מתקשה לראות את זה בגמר.
אין לי מושג:
&nbsp

למעלה