המדגם: שוודיה צפויה לזכות באירוויזיון

World Of Music

New member
המדגם: שוודיה צפויה לזכות באירוויזיון

על פי המדגם של EuroMix שוודיה היא המדינה שצפויה לזכות באירוויזיון. רוסיה במקום השני והולנד במקום השלישי.
איטליה ירדה השבוע מהמקום הראשון למקום הרביעי.

לתוצאות המלאות, וחלוקת הנקודות בגמר ובחצאי הגמר היכנסו ל- EuroMix:
http://www.euromix.co.il/2019/03/10/המדגם-שוודיה-במקום-הראשון/

PonyClub

New member
זה לא מדגם, זה משאל. וככזה אין לו שום משמעות סטטיסטית.

World Of Music

New member
זה לא משאל - אף אחד לא נשאל פה שום שאלה...

חחחח אהבתי את הקביעה הזאת - כנראה שלא נכנסת בכלל לאתר כדי לראות במה מדובר....

המדגם מבוסס על ססטיסטיקה של שנים קודמות בצירוף טבלאות ההימורים והסקרים של השנה הנוכחית.

סטילהוק

New member
לא יודע מי הצביע למדגם שלכם, אבל שבדיה ממש לא זוכה השנה

היא גם מדורגת בעשיריה השנייה ברוב הדירוגים החדשים שעלו ביוטיוב, ובחלקן אפילו בעשירייה השלישית. יון הנריק יכל להביא לשבדיה טופ 10 ואפילו טופ 5. עכשיו לנורבגיה יש בלעדיות ותקדים היסטורי על השפה הסאמית והיוייק או איך שלא מבטאים את זה, שלראשונה תוצג לצופי תחרות האירוויזיון. וכבר יש ביקורות אוהדות מקיר לקיר על ההעזה של נורבגיה להיות הסקנדינבית הראשונה בהיסטוריה שעושה את זה.

World Of Music

New member
זה לא הצבעות... זה סטטיסטיקה.....

זה סטטיסטיקה של שנים קודמות וטבלאות ההימורים של השנה. בסטטיסטיקה שוודיה מצליחה בענק (אין ספק שהיא מאוד מצליחה בשנים האחרונות ולכן היא מאוד חזקה בסטטיסטיקה) וגם בהימורים היא נמצאת במקום השלישי.
אז בשילוב של השניים היא הזוכה.
נכון, אני מניח שבמידה ושוודיה תרד בהימורים אז גם המדגם יציג ירידה... אבל זה המצב.....

סטילהוק

New member
תזכיר לי מי יצאה הזוכה במדגם שלכם בשנה שעברה?

ולא שזה היה כל כך קשה לנחש מי תהיה הזוכה, כי נטע הובילה את הטבלה לכל אורך הדרך מהרגע שנחשף השיר הישראלי והתחיל כל ההייפ העולמי סביבו...

PonyClub

New member
סטטיסטית הסיכוי לנצחון הוא 1 ל-41.

סטטיסטיקה היא מדע, צריך לדעת את המונחים המקצועיים לפני שזורקים אותם ככה סתם.
"מדגם" הוא ממש לא מה שמפורסם אצלך באתר.
כמו כן wishful thinking הוא לא כלי מתמטי.

Willo the Wisp

New member
סליחה שאני מתערב

אבל WoM הסביר לי בעבר על המתמטיקה מאחורי המדגם, והוא מבסס אותו על ניתוח מושכל ואמפירי של מגמות הצבעה של כל מדינה (בשילוב עם הימורים). אני בטוח שהוא יכול להסביר בדיוק איך הוא הגיע למספרים שהוא מציג באתר שלו.

World Of Music

New member
תודה רבה

הייתי בכיף מסביר גם לו אבל הוא פשוט קטל אותי מלכתחילה, לא נראה לי שהוא ממש רוצה לשמוע והוא לא חייב.

אגב, ברור שלא ניתן לחזות באופן מדוייק, בטח לא בשלב זה כשאנחנו עדיין לא יודעים איך יראו השירים על הבמה. סך הכל, בשלב זה ניתן להסיק מהמדגם על מגמה מסויימת שרלוונטית להיום בלבד. ברור שאם מחר יתגלה שהזמרת הארמנית היא זייפנית שלא מצליחה להחזיר את השיר ותרד משמעותית בהימורים, אז שבוע הבא נראה ירידה גם במדגם.

PonyClub

New member
ההתערבות מבורכת, סטטיסטיקה זאת לא.

או שלומדים מה זה באוניברסיטה או שלא.
אולי נקרא לזה גם פיזיקה גרעינית?

Willo the Wisp

New member
זה לגמרי סטטיסטיקה, ולצערי למדתי את זה באוניברסיטה

לא ברור לי על סמך מה אתה פוסק שהמדגם לא מבוסס על סטטיסטיקה כשאין לך מושג איך הוא הגיע לתוצאות בלינק לעיל. ממליץ לך לתרגל מעט ענווה.

PonyClub

New member
לא סטטיסטיקה, אלא שקלול מספרים ע"ס הנחות לא מדעיות.

Angry Beaver

New member
אתה חושב שזו פעם ראשונה שיש שירה סאמית באירו?

"חובב" פח בחיי

סטילהוק

New member
לא רק אני חושב, אך גם בויויבלוג דיברו על זה

ואולי זכרוני מטעני, אך לא זכור לי שירה בשפה הסאמית בתחרות האירוויזיון.

בכל אופן, אם אתה זוכר כזה דבר, אתה מוזמן לרענן את זכרוני.

Angry Beaver

New member
קודם כל חבוב, אני בת

שנית - נורווגיה 1980. גוגל איט כפרה. לא אחפש בשבילך.
&nbsp

סטילהוק

New member
אוקיי, תודה, ומצאתי את זה

אז מסתבר שנורבגיה עדיין המדינה הראשונה בהיסטוריה שהשתמשה בשפה הסאמית בתחרות האירוויזיון, בשיר שתורגם לעברית כלפלנד. ועכשיו עושה זאת שנית גם בעידן החדש של התחרות.

אך מכיוון שמדובר בשיר לא הכי מוצלח שהגיע בסה"כ למקום ה 16 בתחרות האירוויזיון של 1980 שהיתה אמורה להתקיים אצלנו בישראל והתקיימה בסופו של דבר בהאג וללא השתתפות ישראל בה, הספקתי לשכוח מזה בכלל.

בכל אופן תודה וסליחה שחשבתי אותך לבן.
מה שכן, אודה לך מאוד אם להבא לא תרדי לפסים אישיים.

עiמר

New member
אני לא חושב ששבדיה תזכה עם זה

הזכיות המודרניות של השבדים בנויות מהופעה שהיא מכלול של שיר\הופעה אוונגרדי המקדים את זמנו, זה לא המקרה כאן. השנה, הם כרגיל ישתלבו גבוה אבל אין פה איזושהיא "בשורה".

תודה על ההשקעה אמשיך לעקוב איך המדגם משתנה לקראת המופע עצמו

למעלה