ההייפ סביב זכיית KEiiNO בנורבגיה מתחיל להזכיר את של לורין

סטילהוק

New member
ההייפ סביב זכיית KEiiNO בנורבגיה מתחיל להזכיר את של לורין

מאז שזכו בקדם הנורבגי ונבחרו לייצג את נורבגיה באירוויזיון 2019 שיתקיים במאי אצלנו בישראל KEiiNO מדורגים בכל הדירוגים החדשים של השירים שכבר נבחרו לאירוויזיון 2019 בטופ 5, ומלבדם אין אף שיר נוסף שמדורג בכולם בטופ 5, למרות שלא בכולם הם מדורגים במקום הראשון, עצם העובדה שבכולם הם מדורגים בין מקום 1-5 מראה על ההייפ האדיר שיש סביבם וסביב ניצחונם בקדם הנורבגי. זה בהחלט מרגיש כמו הזכייה של לורין בשבדיה בשנת 2012 וההייפ האדיר שליווה אותה מאז. שלא לדבר על היוטיוברים החדשים שזוכים להכירם ולצפות בהופעת הלייב שלהם מהקדם הנורבגי לראשונה, כמו למשל בדוגמיות שצרפתי...

סטילהוק

New member
אין פה שום גניבה מוסיקלית, אבל שונאי חינם תמיד יש

גם לדבר הכי טוב ומושלם שקיים בעולם. שונאי חינם תמיד היו ותמיד יהיו.

אממ... אבל יש גניבה מוסיקלית. מוזר.

זה לא קשור לכמה טוב ומושלם זה. ומה הקשר לשונאי חינם? אם מישהו מתנגד לגניבה מוסיקלית, אז יש לו בעייה עם השיר הזה. מה שמוזר הוא שאתה גם מתנגד לגניבה מוסיקלית וגם אין לך בעייה עם השיר (שלא רק גנוב - אלא גנוב משיר מהאירוויזיון של השנה שעברה!), ולמעשה אתה סוגד לו.
אתה ממש איש של ניגודים, סטילהוק. בלתי מפוענח.

DeLux5577

New member
שיר מעולה - אני ממש אהבתי אותו. בייחוד הקטע הנורבגי באמצע

לגבי גניבה - אין ספק שהוא מזכיר שירים אחרים

אבל גם על טוי בחיים לא ידענו שהוא "מועתק" או מזכיר שיר אחר - עד התביעה

שוב, הוא מועתק משיר מהאירוויזיון של שנה שעברה. לא ממש

משהו שקשה לעלות עליו...

סטילהוק

New member
לא מועתק ולא נעליים, ולהזכירך שגם טוי שלא היה מועתק הואשם

בגניבה מוזיקלית. אז את צביעותך תשמרי לעצמך, כי עלי היא ממש לא עובדת.

מה צביעות פה?

ומה הקשר לשירים אחרים שהואשמו? יש שירים שמואשמים לא בצדק - במקרה הזה זה כן בצדק. לגבי טוי לא זכור לי שחיוויתי דעה לגבי אם זה כן או לא בצדק, אז אין לי מושג למה העלית את הנושא.

סטילהוק

New member
צביעות שאת מאשימה רק את מי שאת לא אוהבת ומתעלמת ממי שנוח לך

חוץ מזה, לא דיברתי רק על Toy, שאכן הואשם בגניבה מוזיקלית שלא בצדק, ומחבריו אף נאלצו לשלם פיצוייים לתאגיד החזירי שתבע אותם.

דיברתי על השיר הבלגי של בלאנש שנגנב כולו מהשיר הקנדי, וה EBU לא צייץ מילה על זה ולא פסל את הבלגים או קנס אותם, למרות שהכי הגיע להם להיפסל על גניבת שיר שלם, ולא בפעם הראשונה, כי שנה לפני זה הם גם גנבו מוזיקלית.

אבל לא רק הם גנבו מוזיקלית, גם אפילו בשירו הזוכה של מונס Heroes יש כמה תווים שנשמעים כמו בשיר Human, ולא רק שהוא לא נתבע על כך למרות שזכה בתחרות, גם לא האשימו אותו בגניבה מוזיקלית או בפלגיאט.

מי אמר שאני לא אוהבת? אני מאשימה כל מה שנשמע לי דומה,

למשל השיר הזה מול מונסטרס. למשל השיר A Perfect Life של גרמניה שהיה גנוב מטיטניום.
כל מה שנראה לי גניבה ברורה אני מאשימה, בלי קשר לאם אני אוהבת את זה או לא.
גם הירוז נשמע לי גנוב מ-Lovers on the Sun של דיוויד גואטה.
דווקא בלאנש מול השיר הקנדי לא נשמע לי מועתק, מה לעשות? אולי זה קשור לכמות התווים הרצופים שדומים, או משהו בסגנון. כשאני שומעת את השיר פה מול מונסטרס ברור לי לגמרי שזה מועתק. בבלנש מול השיר הקנדי לא ברור לי. אין מה לעשות. זה המצב. ואין שום קשר לאהבה לשיר או לאיכות השיר.
אבל גם כשאני מאשימה אני לא נלחמת על זה בחירוף נפש או חופרת על זה שוב ושוב - מאחר שאתה כ-ן עשית את זה, מוזר לי (ואולי זה לא מוזר? אולי זו הסיבה שאתה חושד בי? כי זה מה שאתה עושה?) שבעצם אתה עושה מה שאתה מאשים אותי בו - אתה מתעלם מהגניבה במקרה הזה כי אתה אוהב את השיר, כשקודם כל כך הסעירה אותך הגניבה הקודמת (שכאמור, בעיניי בולטת פחות אם בכלל קיימת).

באמת באמת. ראיתי את הקליפים בנושא, ומה לעשות?

לי זה לא נשמע מאוד דומה או מועתק. שוב, אולי זה בגלל מספר התווים ברצף שדומים, שקטן.

סטילהוק

New member
וזאת בדיוק הצביעות שעליה אני מדבר

שיר שלם גנוב לא נראה לך מועתק, אך כמה תווים בתחילת פזמון שמזכירים פזמון של שיר משנה שעברה דווקא כן.

כמו שכבר אמרתי קודם לכן. IRMC

שוב, נראה לי שמדובר במספר התווים הרצופים.

אולי גם העניין שפה לעומת מונסטרס לא שינו כלום - זה פשוט נשמע בול אותו דבר. בבלנש יש הרבה דברים שהשתנו, גם בחלקים שלכאורה אמורים להיות דומים, אז אולי זה מסווה את הדמיון עבורי במידה שקשה לי למצוא אותו.

סטילהוק

New member
נהפוכו, דווקא במקרה של קיינו זה ממש לא נשמע בדיוק אותו דבר

ובמקרה של בלנש כל השיר אחד לאחד, פזמון ובתים גם יחד נשמעים קופי כמו השיר שהם העתיקו. ואגב, אם מדובר באותו כותב שהעתיק את השיר של בלאנש לא אתפלא כלל אם עוד יתברר שגם השיר החדש של בלגיה גנוב ומועתק.

במקרה של בלנש יש דמיון קל בכמה תווים בבית

ודמיון קל בכמה תווים בפזמון - אבל צריך להאיץ את השיר כדי להצביע אפילו על הדמיון הזה. פה זה פשוט נשמע אותו דבר - לא צריך להאיץ, להגביה או כל דבר אחר. כל מי שמכיר את מונסטרס זה קופץ לו מייד ואין שום ספק ולא צריך להכין וידאו מיוחד וכו'. זה פשוט זה.

סטילהוק

New member
תישאר עם שונאי ישראל האנטישמים מאיסלנד אהובי נפשך

ואתה ממש לא תקבע לי לאיזו הודעה להגיב ולאיזו לא.

Willo the Wisp

New member
הוא כן יקבע לך לאיזו הודעה להגיב ולאיזו לא!

אל תגיב להודעה זו. בפקודה.

סטילהוק

New member
אני אגיב למי שאני רוצה מתי שאני רוצה צרעה

ואתה האחרון שתקבע לי למי להגיב ולמי לא.

למעלה