Melodifestivalen 2019: חצי גמר 1

E u r o b o y

New member
Melodifestivalen 2019: חצי גמר 1

הקדם החם ביותר של העונה מתחיל הערב
ומה יותר מופלא מהעובדה ששהשיר שינצח בסופו, יהיה זה שייסע לייצג את שוודיה באירוויזיון ב... ישראל?

המסע שעשוי להביא לשוודיה זכייה שביעית היסטורית וזכייה נוספת על אדמת ישראל מתחיל מחדש
Melodifestivalen 2019
יוצא לדרך
המסע בן ששת השבועות לבחירת השיר השוודי לאירוויזיון בתל אביב יוצא הערב לדרך - מלודי נומר 2019 כבר כאן

בכל חצי גמר שייערך מדי שבת יתמודדו 7 שירים חדשים על 2 מקומות בגמר הגדול (שייערך ב-9.3) ועל 2 מקומות בגלגל ההצלה, שייערך כשבוע לפני הגמר, ושממנו יצורפו 4 שירים אל הגמר. בסה"כ בגמר הגדול של המלודי שייערך ב-Friends Arena שבסולנה, יתחרו 12 שירים על הזכות לייצג את שוודיה באירוויזיון 2019 בתל אביב
- תחילה בחצי הגמר השני, ולאחר מכן, ככל הנראה, גם בגמר הגדול.

הערב יתמודדו שבעת השירים הראשונים בחצי הגמר ה-1, שייערך ב-Göteborg:

וכבר בפתיחה אנחנו מקבלים חצי גמר חזק במיוחד עם לא פחות מ-4 אמנים בולטים: נאנו, ויקטוריה, מוהומבי ו... אנה ברגנדהל, שייצגה את שוודיה באירוויזיון 2010 והייתה היחידה מהמדינה הזו שלא עלתה לגמר.

Nano – Chasing Rivers
High 15 – No Drama
Wiktoria – Not With Me
Zeana feat. Anis Don Demina – Mina bränder
Arja Saijonmaa – Mina fyra årstider
Mohombi – Hello
Anna Bergendahl – Ashes To Ashes

לצפייה בקטעים מהחזרות ולהאזנה לדקה מכל שיר:

https://www.svtplay.se/video/209176...019-smyglyssna-pa-latarna-nano-chasing-rivers
https://www.svtplay.se/video/209282...019-smygtitta-pa-bidragen-nano-chasing-rivers

שידור חי של חצי גמר 1 - Melodifestivalen 2019 מ-21:00, בקישור הבא:

https://www.svt.se/melodifestivalen/

וזה לא הכל
:
מופע הביניים הערב יכלול מחווה מיוחדת ומרגשת לישראל באירוויזיון. בואו נגיד שהמנחים יתהדרו בתלבושות נוצות וקימונו אייקוניות... יש למה לחכות

לפייבוריטים שלכם בחצי הגמר ה-1 ו...חג מלודי שמח

M a g n u s

New member
ועוד מלודי יוצא לדרך. טירוף. מקווה שיהיה טוב יותר מ2018.

tajci

New member
שנת מבחן למלודיפסטיבלן

מטורף שהערב זה מתחיל...
פברואר נפתח בסערה וקשה לי לעמוד בקצב. ההתרגשות בשיאה לקראת הסמי הראשון. לא התרשמתי ממה שפורסם מהשירים, מקוה להפתעות חיוביות במשדר עצמו.
אחרי השנה המאוד מאכזבת, והצניחה ברייטינג, יש הרגשה שביורקמן ו״המאפיה השבדית״ יעשו הכל כדי להחזיר את המלודי לימיו הגדולים ולהשוות את שיר הזכיות האירי באירויזיון. בכל אופן אני משתדל לא לפתח יותר מדי ציפיות(אולי גם אני השתנתי והציפיה מקדם מרגש ומסעיר כל שנה היא לא הגיונית).

ל הבנתי משהו... מלודי 2018 נחשב אכזבה ?

והאם המלודי עצמו כיום בהדרדרות ? (באמת שאין לי מושג).

tajci

New member
זאת התחושה שלי

הרמה של השירים היתה נמוכה בעיני. הפייבוריטים די איכזבו בשירים שלהם, למרות שכשנחשפו המתמודדים הציפיות מהם היו גבוהות במיוחד. האכזבות העיקריות שלי היו ממראייט(שהיא אחת מהמתמודדות האהובות עלי בשנים האחרונות), דוטר, וליאמו.
גם השיר הזוכה היה בינוני, למרות הבמה המהממת שלו. הכישלון (הגדול) שלו בהצבעת הקהל באירויזיון גרמה כנראה לשבדים לנסות לחשב מסלול מחדש.
מסתבר שגם הרייטינג היה נמוך והעינין סביב התחרות קצת ירד(צפיות והורדות באפילקציות הסטרימינג וכו'). לכן היו פרסומים רבים לכך שההפקה גייסה תותחים כבדים מאחורי הקלעים כדי ליצור נבחרת חזקה של מתמודדים, הוחלפו המנחים, שינו מעט את פורמט ההצבעה והאפליקציה, וגם בגזרת הבימוי והייעוץ הגיעו שמות מנוסים כדי לעזור ליצור השנה תחרות משופרת.
גם השיר הזוכה היה בינוני, למרות הבמה המהממת שלו. הכישלון שלו בהצבעת הקהל גם גרמה כנראה לשבדים לשב מסלול מחדש.

Willo the Wisp

New member
אני be like

כל השנה: השוודים מושחתים, הרסו את התחרות, ביורקמן ועוזריו לכלא
עכשיו: אומייגוד הם אמרו "תל אביב" ו"ישראל"! הם לא שונאים אותנו!

tajci

New member
לגמרי!!!

אני זוכר איך התלהבתי שבאחד הקדמים הזכירו את הופה הולה וכולי התרגשתי...
הלוואי שנטע תשתתף בגמר המלודי עם בעסה סבבה ותלעס להם את הצורה

david80

Member
כמה כותבים זרים (לא שוודים) יש השנה במלודי?

Willo the Wisp

New member
וכמה כותבים הם לא ג:סון או זאת שנראית כמו פיי מנגולד?

אפילו דורון מדלי חושב שזה מוגזם

tajci

New member
זה ממש קטע

מצד שני הקליקה(״המאפיה השבדית״) עושה את העבודה ומביאה את המדינה להישגים חסרי תקדים(שים לב לכמות הפעמים הבלתי נתפסת שהם סימו בטופ 5, וההצלחה שלהם מאז אריק סעדה).
בקיצור, אין לי בעיה שיש את אותם פרצופים שאני כבר מזהה את השירים שהם כתבו בעבר...כל עוד הם מצליחים לחדש, לגוון ולהפתיע. אם תסתכל על טבלת הלהיטים במצעד הישראלי, תגלה גם רשימה די מצומצמת...

Willo the Wisp

New member
צודק, וזה היה ככה גם בארץ בקדמים של שנות השמונים

קובי אושרת, שמרית אור, הנרי ברטר, אבי טולדנו ואהוד מנור היו חתומים על חצי מהשירים ותיזזו בין כמה שולחנות בשלב הניקוד. ושוב ירדנה, ועירית ענבי, ואיזולירבנד, וירון חדד, וגיתית שובל. ובטח עוד שאני לא זוכר.
אני דווקא לא חושב שהכותבים השבדים מצליחים (או אפילו מנסים?) לחדש ולהפתיע. הם עושים פופ יעיל ומהוקצע שתמיד יהיה מספיק בשביל לא ליפול על התחת בבוטום 5, אבל כבר כמה שנים באופן עקבי מצליח אצל השופטים הרבה יותר מאשר אצל הקהל, בדיוק בגלל התבניתיות והיעדר המעוף, וגם החצי גמר של היום הרגיש לי כמו עיסה של יורופופ ששמעתי מיליון פעמים. הניסיונות להפתיע ולחדש הם יותר בין הבמאים של השירים, ולי נראה שבעשור האחרון הרבה פעמים מה שמנצח במלודי זה יותר ההופעה מהשיר עצמו. השבדים יודעים לתת production value והמלודי הוא הפקה מטורפת שהרבה פעמים מתעלה על האירוויזיון עצמו, אבל כשאני רואה את ההופעות במלודי בזו אחר זו באיזשהו שלב זה מתחיל להרגיש כמו גרוטסקה.

babyface19

New member
הלו, אבקש לא לזלזל ב"מאי פיינגולד" הזאת

הלא היא Linnea Deb שאחראית על לא מעט שירי מלודי לפחות ב-8 השנים האחרונות ,אם לא יותר. כמובן בין היתר מיוצרי השיר של מאנס, זוכה אירו' 2015.
רק השנה היא מיוצרי לפחות 4 שירים מהמלודי הנוכחי .

Willo the Wisp

New member
כתבה גם את השיר המעאפן של פינלנד דאשתקד

ואת השיר המצוין של לורין מלפני שנתיים.

mati020202

New member
הימור שלי

Mohombi עולה בודאות לגמר
ואנה הולכת בודאות לגלגל
כך שעל הכרטיס השני לגמר יתמודדו נאנו
וויקטוריה ,מתאר לעצמי שזאת תהיה ויקטוריה

הימור שלי

אף אחד מהמשתתפים היום לא יהיה הזוכה בגמר.
זה היה מופע טראש ביזארי והזוי.
לננו יש קול מעפן מוגבל ומעצבן. שנאתי אותו שנה שעברה ואני שונא אותו גם עכשיו.
את אנה ברגנדעול אני מתעב. ב2010 שמחתי בית השואבה שלא עלתה לגמר עם השיר המתפנק שלה. ועכשיו חשבתי תתבגר אבל הסתומה ממשיכה להתפנק. כל ההופעה מסתכלת על המצלמה. פתאטית עלובה.
ויקטוריה שברה את כל שיאי הקאמפ. אשכרה ירד עליה גשם?!!! ומה זה השפת גוף הזאת? כוראוגרפיה??
הזקנה הייתה ביזארית להחריד.
מומבאי או איך שלא קוראים לו פתאטי ומביך.
לא היה אחד שמחובר לשיר. כולם עסוקים בשואו, בהופעה. נורא.
נקווה לטוב בסמי הבאים.
&nbsp

tajci

New member
וואו אחלה פתיחה למלודיפסטיבלן

וואו איזה כיף היה לצפות ולהינות מכל רגע. מעורר השראה לראות את השבדים המקצוענים מעלים כזאת הפקה רצינית ואיכותית.
המנחים מעולים, בייחוד אריק סעדה ושרה המלכה. ההופעה שלהם למחרוזת השירים הישראלים זוכי אירויזיון היתה מרגשת, מצחיקה ונהדרת(בייחוד החיקוי לנטע, לרקדניות שלה ובייחוד אריק סעדה במחווה לדנה...).
הופתעתי לטובה מהשירים. מוהמבוי מועמד חזק לזכות במלודי ועלה בצדק לגמר. הוםעה נהדרת ופזמון ממכר.
ויקטוריה בהופעה מדויקת ריגשה ועלתה לגמר גם בצדק.
אהבתי מאוד את אנה, הקטע שלפני השיר עם האכזבה שאחרי אי העפלה לגמר היה מדהים. וישר חשתי אמפתיה עצומה כלפיה. השיר ממש כיפי, הייתי בעדה אבל היה ברור שתתקשה לעלות לגמר. מקוה שבהזדמנות השניה יאהבו אותה. החספוס וההנאה שלה(הופעה משוחררת) ממש גרמו לי לסמן אותה כפיבוריטית שלי כרגע.
הופתעתי מהכישלון של היי15(עם שיר שהיה ממש תפור על אייס וילדר), גם סניה היתה מהממת והכבוד שהשבדים נותנים לכוכבי עבר מעורר הערכה.
נאנו איכזב בגדול. אחרי hold on, ציפיתי ממנו להופעה כובשת. השיר חביב אבל אין בו עוצמות ורגש, למרות הניסיון ליצר את זה עם המיני מי.
בנוסף, זה הקדם היחיד שצפיתי בו בהנאה מההתחלה עד הסוף. איזה תמציתיים, בלי בלבולי שכל, שופטים מיותרים, בלי פרסומות. והכי כיף לראות איך מיד לאחר ההכרזה האומנים מתארגנים לשיר את השיר שעלה לגמר(W שותה מים ומיד שרה מושלם היה רגע טלויזיוני נהדר).
בקיצור טאק לשבדים על שהחזירו לי את הכיף וההתרגשות מהקדם הכי שווה באירופה.

סטילהוק

New member
לא אהבתי אף ביצוע הערב, שירים חלשים וביצועים רעים ובינוניים

אבל קלטתי את זה כבר מהדוגמיות. למי שיש אוזן מוזיקלית לא צריך יותר מדוגמית בכדי להבין אם מדובר בשיר חזק או חלש, או אפילו להיט. עובדה שאת מיקי אהבתי כבר מהדוגמית שלו ושמתי אותו ישר ברביעיית הזוכים הפוטנציאליים של הקדם הספרדי, הביצוע שלו בקדם הספרדי היה רק גושנפקא שהוכיחה לי שעשיתי את הבחירה הנכונה. ועובדה שהוא זכה.

E u r o b o y

New member
ביחס לציפיות, זה היה חצי גמר די מאכזב

נאנו אכזב עם שיר שלא ממריא ולא משתווה לשירו המופלא מ-2017
ויקטוריה הייתה מעולה והיה ברור שתעלה דירקט, אבל לא ממש עפתי על השיר
מוהומבי עם שיר כיפי שנדבק למוח אבל גם לא כזה ששווה "וואו"
אנה ברגנדהל עם שיר מקסים, יפהפה ומרגש שהיה צריך לעלות ישר לגמר

אהבתי גם את השיר של הצמד (מעיין אשכנזי וגרומי השמן
), אני בטוח אחרוש עליו. לא הבנתי מה השיר של להקת הבנות עשה שם - מביך ברמות קשות. וארייה הרדימה.

חצי גמר שבו רמת ההפקה התעלתה על השירים והביצועים. נקודת השיא הייתה ללא ספק האינטרבל אקט המדהים שהוקדש כולו לזוכים הישראלים. מדהים

מקווה לשירי "וואו" בחצאי הגמר הבאים

סטילהוק

New member
בוא נגיד זאת כך, אם שאר הסמיז יהיו ברמה של הסמי הראשון

הזוכה של התחרות לא יגיע משבדיה השנה.

Angry Beaver

New member
מחשבותיי

קודם כל, כל הכבוד לי שחזיתי במדויק את העולים והנשלחים לאנדרה חאנסן (יש עדים לכך).
&nbsp
נאנו - שיר חלש משמעותית מהקודם שלו, ובעיקר חסר רגע מתפצפץ. הוא נחשף אתמול כזמר יחסית מוגבל שהתקשה להחזיק את השיר. סביר להניח שסיים רביעי, לא בטוחה שיעלה לגמר.
היי15 - שיר מעניין, מעיין שאריות של מרגרט או אייס ווילדר. הביצוע היה חלש ווקאלי ומגושם ביותר. רואים שהן מבצעות לא מנוסות.
ויקטוריה - בלדת ייסיקה אנדרשון חרושה לעייפה, אבל ויקטוריה ביצעה אותה טוב. שונאת שעושים כוריאוגרפיה מוגזמת לבלדות...
השמן והמנותחת - שיר מרים אבל הווווווווווווו הזילות!
אריה - הפילרית של הסמי הזה. בעיניי אין בזה כבוד לזקנים, היא סתם נשלחה כדי להיות בשר תותחים.
מוהומבי - הוא כמבצע חמוד לגמרי. גם טוב ווקאלית וגם רוקד. מעין גרסה לא מביכה של מנדז. השיר וההופעה לא סופר מקוריים, אבל הטובים ביותר אתמול.
אנה - מעולם לא אהבתי אותה. אחלה שיר, אבל הפרסונה שלה הורידה לי ממנו לגמרי.
&nbsp

למעלה