צרפת בוחרת שיר לאירוויזיון 2019

E u r o b o y

New member
צרפת בוחרת שיר לאירוויזיון 2019

הערב נדע איך יישמע השיר השלישי שייסע לאירוויזיון 2019 (והשני שיופיע בוודאות בגמר) ויגיע כל הדרך אלינו מפריז לתל אביב: צרפת בוחרת את השיר שלה

לאחר שבועיים בהם נערכו שני חצאי גמר במסגרת תחרות הקדם המקומית, Destination Eurovision 2019, היא מגיעה לקו הסיום בו מתחרים 8 אמנים ו-8 שירים על הכרטיס הצרפתי לאירוויזיון בישראל:

Chimène Badi – Là-haut
Silvàn Areg – Allez leur dire
Bilal Hassani – Roi
Aysat – Comme une grande
Emmanuel Moire – La promesse
The Divaz – La voix d’Aretha
Doutson – Sois un bon fils
Seemone – Tous les deux

מבין השמונה, מי שנחשב לפייבוריט לזכייה הוא Bilal Hassani ולצדו גם Seemone. ייתכן ש-Emmanuel Moire בתמונה, אך סיכוייו נראים פחותים. אלה המועמדים עם הסיכוי הגדול ביותר לזכות הערב.

השיר הצרפתי לאירוויזיון ייבחר בשיטה של 50% קהל ו-50% שופטים - כשבצוות השיפוט יישבו כמה פרצופים מוכרים בהם רונה נישליו (אלבניה 12'), אלכס פאנאי (קפריסין 95' ו-00') ודורון מדלי, מחבר השיר הזוכה של אירוויזיון 2018, "Toy".

איך ומתי לצפות?
השידור יחל ב-22:00 שעוננו וצפוי לעבור בערוץ FRANCE 2 שזמין לצפייה בישראל ובעמוד הפייסבוק של FRANCE 2
https://www.facebook.com/france2/

ואו-לה-לה לצרפת

סטילהוק

New member
אף אחד מהם לא יביא ניצחון לצרפת השנה

אבל אם כבר למישהו מהם הכי מגיע לזכות זאת באדי. אבל הצרפתים כמו הצרפתים יבחרו את השיר הלא נכון.

Tommy Tanision

New member
אני בעד Aysat

חושב שיש לה את השיר הכי מקורי, עדכני ומוצלח מכל השמינייה! עבר לפלילייסט שלי. גם ההופעה בעיניי מגניבה ועצמתית. אמנם אפשר לחזק אותה במקומות מסוימים, גם מבחינה קולית. אבל זה הדבר שהכי נהנתי ממנו בקדם!
https://www.youtube.com/watch?v=CMumzculyWI
הסיכוי שתזכה הוא אפסי, היא עלתה לגמר הודות לג'וריז. אך עדיין אחזיק לה אצבעות!

בילאל וסימון סבירים, לא העיפו אותי באף צורה. השיר של סימון סובל מחוסר מקוריות משווע, אך לזמרת יש קול נהדר והוא מבוצע נהדר, והשיר של בילאל הוא פשוט מאוד נוסחאתי, הכל שם נכון, נקי ומדויק, אבל לא מרגש או מלהיב בשום צורה.

tajci

New member
רק בילאל

הצרפתים ממש איכזבו השנה. החל מרמת השירים שמשתתפים, ההפקה הגרועה, הסאונד המזעזע וכו'. בייחוד לאחר הקדם הנהדר של השנה שעברה.
אין לי ספק, שרק בילאל יכול להביא אותם גבוה(אלעל בהשראת עלמה
)
. כל בחירה אחרת תסתיים בכישלון ותחזיר את צרפת לאחור...
השיר של בילאל מושלם. קליט, מרגש, פזמון ממכר. הקליפ גורם לי צמרמורת, למרות כל הקלישאות. ויש המון כאלה. מצד שני מדובר באירויזיון. ולבילאל יש כמעט את כל החבילה. סיפור מרגש, אומץ ותעוזה, ומסר חשוב. למה כמעט? כי בהופעה בחצי הגמר היכולת הקולית היתה מזעזעת. זה לא מנע ממנו לזכות בקלות במקום הראשון של הסמי. אבל כדי להמשיך את המורשת של קונצ'יטה ודנה הוא יהיה חייב להיות מפוקס ומדוייק. אחרת השופטים המזעזעים(שילמדו מהספרדים ויוותרו עליהם ועל משיכת הזמן המיותרת) יבחרו בסימון הנוראית (לא מבין את ההייפ). הייתי שמח גם לאאוטפיט אחר וקצת יותר נוצץ ומבריק...
אהבתי גם את השירים של אייסט(הופעה מיושנת, שיר חביב), Chimène Badi – Là-haut(למרות שהפזמון נחמד, אין סיכוי ששיר כזה יביא את צרפת גבוה בתחרות, אבל היא הווקאלית הכי טובה בגמר) וסילבאן (מוסטש לעניים. וזה היה אחד השירים שהכ אהבתי באותה שנה).

קדם טוב מאוד

שלושת המקומות הראשונים שלי במידה ויבחרו יכנסו למקום הראשון שלי וישארו שם עד שרומניה תבחר את לאורה ברטאן.
מקום 4-7 שלי טובים לדעתי אבל חסר להם משהו
והמקום האחרון שלי הוא לדעתי השיר הכי חלש מכל המשתתפים בקדם.
דעתי על השירים:
דוטסון
-הופעה מאוד חכמה שלהם, מרתקת כמעט כמו ההופעה של השיר השני שהם כתבו (השיר של סילבן).
השיר טוב מאוד, אני מאוד מתחבר לפזמון אבל דוטסון לא זמר מצוין ומרגישים את זה.
הדיוות- מבחינה קולית הן טובות מאוד, אבל השיר צפוי מאוד וכבר בשמיעה הראשונה היה לי ברור לאן ואיך זה ילך וזה רע כי אני אוהב שהשירים מפתיעים אותי. זה טוב אבל לא יותר.
בילאל-לא מתחבר כל כך, זה לא רע אבל משהו מפריע לי
אולי האגלית המיותרת, אולי אני מושפע מהביצוע הקולי החלש בחצי
אבל השיר זכיר מאוד וחביב בסך הכל
יהיה זוכה מאכזב לקדם טוב אבל יש גם כאלה.
עמנואל- עמנואל מואר נמצא ברשימת הזמרים הכללית שאני אשמח שישתתפו באירוויזיון (עד כה שני זמרים מהרשימה הגיעו לתחרות), אני יודע שכל שיר שהוא חתום עליו יהיה לא פחות ממצוין והוא גם זמר מעולה כמו שימן.
אבל זו ההופעה החלשה בגמר (לא מבחינה קולית כמובן) אני פשוט מתעב את הקונספט וקשה לי לצפות בזה.
שימן-היא ועמנואל הזמרים הכי טובים בתחרות נקודה, כל ביצוע של שניהם יהיה מדויק. כאן יש לנו שיר מצוין, מעניין מאוד והכי חשוב לא גנרי כמו השיר של בילאל/הדיוות יש לנו פה גם טקסט טוב אבל זה לא מפתיע שיודעים שקורסון כתב לה את השיר (הוא כמו עמנואל נמצא ברשימת הזמרים שאני אשמח לראות משתתפים בתחרות)
זה גם השיר שהכי חרשתי עליו לפני הגמר.
אייסט-לחלוטין לא בשבילי, מאוד מזכיר את אוקי או קאו מהשנה שעברה שהיה גם המקום האחרון שלי, אני לא מתחבר לקול שלה והשיר מאוד מבולגן לדעתי.
סימון-אני פחות מתחבר לשיר מרוב החובבים, בלדה נעימה מאוד
הפסנתר מוסיף מאוד וזהו, שיר האירוויזיון הראשון שאני חושב אליו שאני שומע את זה הוא "ציפורים שחורות" (פינלנד 2016) שכזכור החובבים מאוד אהבו אבל לא עלה לגמר ולא היה קרוב לכך.
סילבן-ההופעה מיוחדת ומצוינת, השיר הוא השיר הכי צרפתי מבין כל השמונה
הראפ מתאים מאוד לשיר הזה והביצוע מלא בחן.
שיר מצוין ומפתיע.
דירוג (שיר+הופעה):
1.שימן
2.עמנואל
3.סילבן
4.דוטסון
5.סימון
6.הדיוות
7.בילאל
8.אייסט
השופטים הבינלאומיים יצבעו בוודאות לסימון ולבילאל וסימון לדעתי תסיים בקהל אחרי עמנואל, בילאל ושימן.
ולכן לדעתי הזוכה פה יהיה בילאל למרות שכמו שניתן לראות למעלה אני פחות מתחבר.
וזה מביא אותי לדבר על שופטים בינלאומיים, אני חושב שהרעיון גרוע כי הם ילכו בדרך כלל על פופ באנגלית ופחות על משהו בשפת מקור שיש אופציה כזו
זו גם הסיבה לדעתי ששירים בשבדית ובגרמנית לא יגיעו לאירוויזיון בקרוב.
אני גם חושב שצריך להתייחס לכמה הזמר מוכר במדינה שלו כדי להביא שמות יותר גדולים מכל מדינה, אני לא אוהב שיש מדינות כמו בריטניה שהם בגישה של אירוויזיון היא תחרות ליוצאי ריאליטי בלבד ואני סומך יותר על זמרים שמופעים כבר שני עשורים מאשר על זמרים שאין להם ניסיון.

התוצאה צפויה כמובן

הדבר היחיד שהפתיע אותי מאוד היה שהצרפתים נתנו רק מקום רביעי לעמנואל, לדעתי שאננות.

M a g n u s

New member
קדם חלש . אין אף שיר שצרפת יכולה לסיים איתו במחצית העליונה.

dosfer

New member
טוב הם רצחו את הביצוע לשיר של קונצ'יטה

מזעזעים!
היחידים שעוד שרו יחסית בסדר הם בילאל וסימון

mati020202

New member
הזיופים של בילאל גורמים לאוזניים לדמם,לא יתכן שנחשב לפיבוריט

השיר שלו סביר פלוס אך הביצוע שלו גרוע,הוא לא היה מצליח לעבור אפילו אודישן ראשון בכוכב הבא,אם הוא נבחר צרפת תסיים באחד המקומות האחרונים בהנחה שיזייף את נשמתו גם בת`א.

Willo the Wisp

New member
הקדם הצרפתי דאשתקד היה כל כך הרבה יותר טוב

מניח שבילאל ינצח, ומאחל להם כישלון עם השיר הסתמי והשבלוני הזה.

dosfer

New member
ההופעה של בילאל הייתה מרגשת

ההופעה עצמה הייתה נהדרת, הוא ממש התרגש ורואים שהוא ממש רוצה את זה
נראה שהוא היה טיפה לחוץ וקשה לו בגבוהים, הוא שר נהדר בנמוכים
&nbsp
אני חושב שהוא לוקח!
הרעיון של התמונות מאחורה נהדר, זה עשה את כל ההופעה!

סטילהוק

New member
כן, מזכיר את הזמרת הבלגית משנה שעברה

כנראה שיש זמרים רק לאוטו-טיון ופלייבק, כמו בן זיני וטיילור אצלנו.

למעלה