עדכונים על השירים שיתחרו בפסטיבל סן רמו

mati020202

New member
עדכונים על השירים שיתחרו בפסטיבל סן רמו

טוב,אז הרגע הזה הגיע השירים שמתמודדים בסן רמו הושמעו לעיתונאים ואלו המסקנות

Il volo-"Musica che resta” (המוסיקה שנשארה)
מי שציפה לחידוש כלשהו -יתאכזב ,זה נשמע המשך ישיר ל ״Grande amore” היו כאלה ציניים שטענו שהם יכולים לקרוא לשיר ׳Grande amore חלק שני׳ זה באותו הסגנון ובאותו הנתיב שהוביל אותם להצלחה ב 2015 ויש כאלה שמאד התלהבו וטענו שהם לא צריכים להשתנות שהם בפירוש מכוונים לניצחון שבאמצעותו הם מכוונים
להצלחה בשוק האמריקאי .השיר מתחיל עם פסנתר
ולאחר מכן מצטרפת התזמורות וזה מתפוצץ בפזמון עם גיטרות ומלודרמה:
׳אהבה לחבק אותך,אני רוצה להגן עלייך,אנחנו השמש ביום גשום,הלילה שנתחזק יחדיו,נשיקה לנשמה,אנו המוזיקה שנשארה.״

אירמה-״La ragazza col cuore di latta”(נערה עם לב של פח״)
זהו שיר על אלימות במשפחה ,השיר נפתח עם רעש של צעצועים ופעימות לב
את הבתים של השיר הוא יותר מדקלם
״בגיל שש עשרה אביה נתן לה לב של פח / אבל גנב את הלב אמיתי עם הקור / השתנו חייה".
חלק מהמבקרים ציינו שהטקסט מבחינה רעיונית מעט מזכיר את השיר של ארמל מטא מ 2017 שגם עסק באלימות במשפחה,גם השיר של אירמה מדבר על אבא המכה את בתו ,לב שבור מכאב המוחלף בלב מפח ואילו הלחן של השיר מאד מזכיר את השיר הזוכה של השנה שעברה שוב של ארמל מטא ופברציו מורו.

Ultimo - "I tuoi particolari אולטימו-(הפרטים שלך )
כאן היתה אחדות דעים שמדובר בשיר הטוב ביותר בפסטיבל והוא אף טוב יותר מהשיר עמו זכה בשנה שעברה בקטגוריה של זמר מתחיל ,אף הצצתי בטבלאות ההימורים וראיתי שבעקבות הביקורות המפרגנות הוא התחזק עוד יותר בהימורים והוא פותח פער מ il volo ,זהו שיר שנכתב על ידו והשיר מדבר בעיקר על מחסור ואובדן (כנראה של אב)
׳אני מבשל כבר זמן מה ותמיד אני מכין לך עוד מנה
אני מתגעגע לכל הפרטים האלה כשאמרת לי שאתה תמיד עייף כי אין לך לוחות זמנים׳
השיר מתחיל עם פסנתר ועם קולו של הזמר ולאט לאט נכנסים עוד ועוד כלי נגינה ומתפוצץ בפזמון עם התזמורת .

Arisa - "Mi sento bene” אריסה/ אני מרגישה טוב
אריסה משחקת עם הדמות שלה,השיר מתחיל לאט
ובצורה שמזכירה את שיריה הנוגים כפי שראינו אותה בעבר על הבמה בפסטיבלים קודמים ואז יש טוויסט והשיר הופך לקליל עם פופ קצבי אייטיז השיר מדבר על שלומה ועל מה גורם לה להרגיש טוב
״אם אני לא חושבת על זה יותר, אני מרגישה טוב, אני מתעוררת מוקדם ביום שני ואני מרגישה טוב"
השיר מסתיים בצורה מלנכולית רק עם מיתרים כפי שהוא התחיל.

נק-אני אהיה מוכן Nek - "Mi farò trovare pronto”
השיר מתחיל עם פסנתר ומיתרי גיטרה ומתפתח עם סינטיסייזר וכלי הקשה לאלקטרו פופ-דאנס
Uptempo קצת מזכיר את השיר שלו מ 2015 היו שאמרו שיש לשיר פוטנציאל להיות להיט רדיו
׳אני מוכן, אני מוכן לא להיות מוכן לחיות אי פעם ולאהוב׳

פרנצ'סקו רנגה - "אני מחכה לך שתחזרי״ אם אולטימו כתב שיר על חסרונו של אביו אז רנגה כתב על חסרונו של אימו( ממה שהבנתי) אך מקום אחר נרשם שהשיר מדבר על זיכרונות, זקנה, מוות ומחלות. וזה מוביל לאהבה כסוג של הגנה מפני הסבל וקשיי החיים. מדובר בבלדה ,היו שטענו שמדובר בשיר יפה ופשוט, הוא כתב את השיר בעצמו יחד עם עוד כמה וכמה יוצרים בניהם ראקל ובונגארו ,האחרון ישיר עמו בערב הדואטים את השיר.
בונגארו השתתף בשנה שעברה יחד עם אורנלה ואנוני עם שיר שהיה גם שותף לכתיבתו והגיע למקום החמישי Imparare ad amarsi (למד לאהוב אחד את השניה)
ובשיר הנוכחי רנגה שר בפאתוס
״היקום שממלא את ידי / העולם אבוד / אתה נשאר במקום / ים בתוך בני אדם / אני מחכה לך שתחזרי הלילה / להיות איתך".

פדריקה קרטה והצל-׳מבלי לעשות את זה בכוונה׳
״Senza farlo apposta” שיר פופ המשולב בו ראפ יש כאלה שאמרו שהשיר די דומה לדואט קודם שלהם unattainable עם אותה נוסחה שיר שמתערבב עם פופ(שלה ) וראפ(שלו) על אהבה מיוסרת,מרירות ושקרים ׳תנו לי את הפאניקה היום-יומית שלי׳

בומדבאש - למיליון BOOMDABASH - Per un milione
הרבה הופתעו לטובה מהשיר הזה ,שיר רגאיי עם חותמת הראפ של רוקו האנט אך מי שעזרו בכתיבת השיר הם פדריקה אבטה(השתתפה השנה בג׳ובאני) וצ׳ופה שכתב את השיר בשנה שעברה לג׳ובאני קאקמו ואת השיר של פרנצ'סקה משלין עמו נסעה לשטוקהולם ושניהם (פדריקה וצ׳ופה) היו שותפים לכתיבת השיר של מיקל בראבי לפני שנתיים
בשיר הנוכחי בחלקו השני של הפזמון ישנה מקהלה עם פזמון פופ חזק ומדבק כמו השיר של לה סטאטו סוציאל מהשנה שעברה ׳חיים בחופשה׳
.טוענים שלפזמון עם המקהלה אחראית פדריקה אבטה.

פאולה טורצי המכשול האחרון L'ultimo ostacolo
בלדת אלקטרו שאחראי לה לוקה קראבלי,חלק טענו שהשיר מזכיר את קולדפליי בעוצמות שלו המספר על הצורך בדמות אבהית בחייה(מה יש לאיטלקים עם ההורים שלהם ?)׳ אולי לא,זה לא מכשול האחרון,אבל זה נהדר לחשוב על הנפילה יחד,אבל ירד גשם ,אך אנו יוצאים מסכנה ,נוכל לנשום במבול האונברסלי׳

הנריקו נגיוטי - סבא הוליווד Nonno Hollywood
בלדה קלאסית שמדבר על הזמן בן-דורי ,השיר הוא מעין מכתב לסבו הזוכר את תורתו ואת העולם שכבר לא קיים ׳סבא השארת אותי בדור שאני לא שומע ,עולם של סוללות ומרכזים מסחריים במקום חצר אני שומר על העצה שלך חזק כי אתה יודע שלעולם לא קל פה.״

אלה השירים שחשבתי שמוטב להתרכז בהם יש עוד שירים ,הרבה שירים בסגנון הראפ אך העדפתי להתמקד בהם משום שאין לי צל של ספק שאחד מהם ינצח ,על פניו עושה רושם שאולטימו יכול להתחיל לארוז מזוודות לנסיעה שלו לתל-אביב.

E u r o b o y

New member
תודה על הסקירה! נשמע שיש פה כמה שירים מבטיחים

מצפה במיוחד לאיל וולו, אולטימו ונק

mati020202

New member
עוד כמה עידכונים לגבי השירים

הדברים שכתבתי התבססו על ארבעה מבקרים,אך מתחילות להתפרסם ביקורות של עיתונאים נוספים מעיתונים שונים והם פחות מפרגנים לאולטימו,אחד מהם אף רשם שמוטב היה לשמור את השיר לאלבומו הקודם מאחר מבחינת מבנה השיר הוא זהה לשירו מהשנה שעברה,צירפתי לתגובתי הקודמת קישור לשירו מהשנה שעברה עמו הוא זכה בקטגוריית אמן מתחיל,ומי שקרא את הדברים שכתבתי על שירו החדש לתחרות הרי שמדובר באותו מבנה המתחיל עם פסנתר וקולו של הזמר,לאט לאט נכנסים עוד ועוד כלי נגינה וזה מתפוצץ בפזמון והשיר הולך ומתעצם כשהוא מתקדם לקרשנדו .
המבקרים יותר עפים על שירים חדשניים שהם חסרי סיכוי לפחות ע׳פ טבלאות ההימורים ,הם מציינים מאד לטובה את ההרכב האינדי Zen Circus ׳האהבה היא דיקטטורה׳ -שיר אינטנסיבי מאד עם דיקלומים ארוכים ללא נשימה ובדיקלומים החזון שלו על הזמן
של היום ובין השורות גם ציטוטים פוליטיים (מעברי גבול סגורים) וגם מטאפורות ׳אהבה היא דיקטטורה המורכבת מצווים קטגורים ,אבל לא הוצאה להורג ,ואילו אנרכיה במקום שאתה חווה את זה בכל רגש׳
שיר עם קרשנדו ,ללא הפוגה עם סיום מחשמל ואינטנסיבי.
ובעיקר הם עפים על Daniele Silvestri Argentovivo
(חי את הכסף) שיר זועם עם מקצב סינקופטי והתוזמרת פועלת כקונרפונקט (צירוף של שני קווים מלודיים עצמאיים (או יותר) תוך יצירה של מרקם הרמוני ביניהם) השיר בנוי בשורות צפופות ודיקלום וכמובן יש גם ראפ שאותו עושה ראפר בשם Rancore cantano
עוד זמר שהם עפים עליו הוא זוכה סן רמו 2007
Simone Cristicchi "Abbi cura di me".
(לטפל בי) שיר תיאטרלי שמושר כמעט בלחישה שהמוזיקה נפתחת רק בסופו עם התזמורת אך מה שמלווה את השיר מתחילתו הוא צליל הבולרו לקול הפסנתר והמיתרים ,שיר המדבר על הזמן שנמלט ועל חשיבות ההנאה של היום,על חשיבות הסלחנות והאהבה ׳ שמרי עליי ,טפלי בי,הזמן משנה אותך בפנים,פשוט שמי את עצמך בצד שלך במקום להיות במרכז׳
מי שהולך להופיע עימו בערב הדואטים הוא לא אחר מאשר ארמל מטא ולחדי הזכרון בנינו יזכרו שאותו סימון הופיע בערב הדואטים עם ארמל מטא ופברציו מורו אשתקד כך שהוא מחזיר לו טובה,גם פאברציו מורו יופיע בערב הדואטים אך עם אולטימו.

הם מעריפים שבחים גם למוטא ושירו ׳היכן איטליה׳
Motta "Dov’è l’Italia".
שיר אינטנסיבי גם הוא(כמו שניתן להבין למבקרים יש חיבה גדולה לשירים אינטסיבים) קטע מוזיקלי המתחיל עם גיטרה והפזמון בעל הדים עממים בעל מאפיינים אובסיסיבים מהפנטים ,הטקסט מדבר על הגירה מנקודת מבט של יחסי אהבה ,לפעמים בצורה מפורשת ולפעמים בצורה עקיפה
׳כמו אותה תקופה כמה צעדים מהים בין אלה שהתפללו לירח ולבין אלו שחלמו לעזוב ,ראיתי אותה מגיעה באווירתו המעוותת של מי שאינו זוכר איזו אהבה היא ואינה יודעת לאן להגיע,איפה איטליה האהבה שלי? אני אבוד׳
אנסה בהמשך לפרסם את הביקורות לשאר השירים
מה שאפשר אולי להבין מהביקורות של העיתונאים שהם מהווים סממן של השופטים אך ספק רב של הקהל, כמו כן הם מאד מסתייגים משירים נוסחתיים ומאד מפרגנים לאוונגרד לכן אולי אפשר להבין את הדירוגים של מבקר זה למשל הנותן ציונים לשירים https://www.google.co.il/amp/s/www....esti-gara-festival-cantanti-voto-1104875/amp/

tajci

New member
אחד השירשורים האהובים עלי בפורום

סקרנת ממש עם השיר של בומדבאש. אם פדריקה עומדת מאחוריו אז הוא כבר הפייבוריט שלי(עדין לא התאוששתי מהמפלה שלה בג׳ובאני). היו לה שיתופי פעולה דומים עם מראקש, ויש בהחלט למה לצפות(גם רומא בנגקוק היה שילוב סגנונות עם נגיעות רגאיי).
הדעות החלוקות של העיתונאים על אוליטמו מסקרנות. מענינת הזווית שציינת שרבים מהעיתונאים מחפשים דברים חדשים/ מיוחדים. אותי זה דוקא משמח שהשיר שלו מזכיר את השיר הנהדר מהשנה שעברה. כנ״ל לגבי נק, שהשיר שלו מ2015 מושלם.
אני קצת חושש מאיל וולו, ומקווה שלא צפוי לנו ניצחון נוסף שלהם...

mati020202

New member
אני מניח ש il volo לא ינצחו,השופטים הולכים לבצע סיכול ממוקד

הנה עוד דרוג של עיתונאי הנותן ציונים גבוהים לשירים אינטנסיבים עם מסרים חברתיים נשכניים שהמכלול על הנייר קשה לעיכול ולשירים נוסחתיים הוא נותן ציונים נמוכים,ומאד מפתיע אותי לקרוא את זה מאחר וסן רמו נתפסת כתחרות שמרנית,והשופטים שימרו אותה כתחרות שמרנית במשך שנים.אך קשה לי להאמין שהקהל יתחבר לזה
https://www.esquire.com/it/cultura/musica/a25960996/sanremo-2019-canzoni-in-gara/

למעלה